Šta je novo?

Botanička bašta Jevremovac

Nisu tu samo koncerti, organizuje se i gomila drugih dešavanja, npr. nedavno je bio festival vina. Bio sam na nekim a i tu mi je u kraju pa vidim u prolazu, to su većinom dešavanja predveče kad se inače botanička zatvara jer radi do 19h, za koncerte se uvek koristi ulaz iz Vojvode Dobrnjca. U poslednjih par godina jesu stavili veliki akcenat na iznajmljivanje prostora za to, možda i preveliki s obzirom na vrstu objekta, ali to im je verovatno i način da obezbede finansije za održavanje i poboljšanje bašte.
 
Jedan od velikih problema je što ih malo zabole za posetioce jer valjda mlate pare od iznajmljivanja. Nema nikakvog smisla leti raditi do 19h kad je od 13h do 17h nepodnošljivo i niko neće doći. Bolje je da rade dvokratno od 9 do 13 i od 18 do 22, ali onda ne bi mogli da organizuju te događaje.

Takođe, nije mi jasno zašto bašta pripada Biološkom koji nema veze sa hortikulturom, zar nije logičnije da pripada Šumarskom fakultetu?
 
280632378_10158382307046837_7833719212446451839_n.jpg
280641604_10158382307336837_5319727968134773396_n.jpg
280712369_10158382307466837_1290182951270501814_n (1).jpg

 
Ботаничкој башти недостаје хортикултурно уређење и разноврснији биљни фонд.
Осим Јапанског врта и стакленика, остатак је као неки јадно одржавани парк.
 
Možda je do manjka prostora, pa ne mogu 4 tematska parka u okviru jednog... a možda i do manjka ideje ili sredstava da zamisli sprovedu. Slažem se da ne deluje kao mesto gde treba platiti da bi se prošetalo i selo na klupu...
 
Poslednja izmena:
Замислите нпр. данашња Србија достигне цивилизацијски ниво Кнежевине Србије од пре 170 година и оснује ботаничку башту у складу са данашњим потребама и бројем становника града. Замислите нпр. на једној парцели поред реке негде (макар и на новобеоградској страни) не планира крмачицу већ направи стакленик, па чак и такав да иде у висину ако је већ проблем у коришћењу површине. Тако да посетиоци имају и леп поглед и гледају зеленило док се успињу на више спратова где је сваки посвећен посебном биому
 
Možda je do manjka prostora, pa ne mogu 4 tematska parka u okviru jednog... a možda i do manjka ideje ili sredstava da zamisli sprovedu. Slažem se da ne deluje kao mesto gde treba platiti da bi se prošetalo i selo na klupu...
Мислим да је до мањка идеје и средстава. Па и Јапански врт је донација Јапана. Да није њега, башта би била пуста.
А не треба пуно улагања да се направе зелене перголе, цветне леје у разним облицима, још понешто и утисак би био далеко бољи.
 
Ja sam jedanput išao u botaničku baštu i to samo kada je moja supruga bila trudna jer je ulaznica besplatna za trudnice. Ne vidim smisao davati toliko koliko košta da bi se gledalo drveće. Da je ulaznica 50 dinara, možda bi se češće šetao tamo
 
Ботаничкој башти недостаје хортикултурно уређење и разноврснији биљни фонд.
Осим Јапанског врта и стакленика, остатак је као неки јадно одржавани парк.
Београд треба да добије нову ботаничку башту, а Јевремовац да буде отворени градски парк. То је била ботаничка башта када је Београд био варошица.
 
Vrh