Šta je novo?

Blok 34 i Studentski grad, Novi Beograd

Штета што је онај плац уз аутопут толико запуштен и неискоришћен,а изузетно је дугачак и широк.Свашта би ту могло да се изгради.
 
I sam sam pisao više puta, već sam zaboravio kakve sam odgovore dobijao sve.

Ali ovaj blok je primer kako se lako mogu rešiti problemi, samo da se hoće.

Ceo Blok nema normalan parkić za decu, pa čak i taj jedan, betonski, sa sve klackalice i jednom ljuljaškom i toboganom sa peskom (iza nove zgrade) neće da ga održavaju, nego mame zovu Zelenilo i prosto ih mole da zamene pesak, počupaju travu, pokupe lišće. Neće ni klupe sa naslonom da im stave. U međuvremenu su napravili idiotski fitnes park koji niko ne koristi, a u hladu su postavili klupe sa naslonima i sto u hladu pored tog terena koji koriste pijanci.

Livada iz Ristića je idealna da se napravi kompleks - park, parking i sve to ukomponuje sa postojećim drvećem, ali mislim da je jedan od retkih odgovora bio da je taj plac predviđen upravo za nešto javne namene.

Onda imamo onaj prašnjavi parking pored (naravno, blato i bara posle svake kiše), a imamo i pored, već spomenute teretane livadu gde već uz ulicu parkiraju.

Plus što može da se proširi i uličica ka Studenjaku, a o probijanju ulice od auto-puta ka Studentskoj da ne pričam.

Ponavljam da je ovaj blok možda i jedini na celom NBG koji nema parkić za decu sa gumenom podlogom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868589#p868589:2ol9i6fq je napisao(la):
astrodule » Ned Avg 01, 2021 10:43 am[/url]":2ol9i6fq]I sam sam pisao više puta, već sam zaboravio kakve sam odgovore dobijao sve.

Ali ovaj blok je primer kako se lako mogu rešiti problemi, samo da se hoće.

Ceo Blok nema normalan parkić za decu, pa čak i taj jedan, betonski, sa sve klackalice i jednom ljuljaškom i toboganom sa peskom (iza nove zgrade) neće da ga održavaju, nego mame zovu Zelenilo i prosto ih mole da zamene pesak, počupaju travu, pokupe lišće. Neće ni klupe sa naslonom da im stave. U međuvremenu su napravili id***** fitnes park koji niko ne koristi, a u hladu su postavili klupe sa naslonima i sto u hladu pored tog terena koji koriste pijanci.

Livada iz Ristića je idealna da se napravi kompleks - park, parking i sve to ukomponuje sa postojećim drvećem, ali mislim da je jedan od retkih odgovora bio da je taj plac predviđen upravo za nešto javne namene.

Onda imamo onaj prašnjavi parking pored (naravno, blato i bara posle svake kiše), a imamo i pored, već spomenute teretane livadu gde već uz ulicu parkiraju.

Plus što može da se proširi i uličica ka Studenjaku, a o probijanju ulice od auto-puta ka Studentskoj da ne pričam.

Ponavljam da je ovaj blok možda i jedini na celom NBG koji nema parkić za decu sa gumenom podlogom.
Potvrđujem poslednju rečenicu koju ste napisali i slažem se sa svime što ste naveli. Prošle godine, zbog korone, nisam otišao nigde na odmor pa sam iskristio to što sam ostao u gradu za jednu akciju. Obišao sam, biciklom, bukvalno svaki NBG blok, nije me mrzelo. U svakom bloku je do maksimuma iskorišćen prostor,što za parking što za parkić ili igralište za decu, klupice ili slično, jednostavno svaki je uređen shodno mogućnostima. Jedino ovaj naš niko da uredi a imamo prostora onoliko.
 
Samo bih dodao da u Paviljonima ima dovoljno mesta za barem još jedan moderan dečiji parkić kao što je onaj izgrađen pre par godina na ćošku Džona Kenedija i Luja Adamiča.

Na žalost, znam koliko su građani želeli taj parkić u Paviljonima i koliko su pisali i tražili, ali urađeno je tek kada se aktivirao neki SNS-ovac (i pored toga što je mesni odbor preko puta).

Zelenilo koje je zaduženo za parkiće mnogo loše radi u poslednje vreme i to je zaista šteta jer oni (tj. njihovi podizvođači) uglavnom rade kvalitetno.
 
Da ne pominjem koliko rupa ima onaj parking iza Carine...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868609#p868609:nnf4hwim je napisao(la):
astrodule » 01 Aug 2021 11:53 am[/url]":nnf4hwim]Samo bih dodao da u Paviljonima ima dovoljno mesta za barem još jedan moderan dečiji parkić kao što je onaj izgrađen pre par godina na ćošku Džona Kenedija i Luja Adamiča.

Na žalost, znam koliko su građani želeli taj parkić u Paviljonima i koliko su pisali i tražili, ali urađeno je tek kada se aktivirao neki SNS-ovac (i pored toga što je mesni odbor preko puta).

Zelenilo koje je zaduženo za parkiće mnogo loše radi u poslednje vreme i to je zaista šteta jer oni (tj. njihovi podizvođači) uglavnom rade kvalitetno.
Зеленилу фале људи. Рекао бих, чак, да су набавили нешто савремене опреме скоро и да нпр. уредније косе траву, али, кад треба да се испразне канте, е ту падају, јер нема ко. Ту се штеди. Морали бисмо за то да се организујемо.

Е, за Павиљоне... у суботу се прошетах целом дужином, јер је службеница несрећног "Пошта нета", фирме горе од свих Шојићевих и Курчубићевих заједно, отишла на паузу, па док заврши. Крај је невероватно мртав. Простор између зграда је тужан, уопште се не користи. Накрај насеља, ка бившој прузи, као неки мали центар, локали каквих нема ни у Сурдулици, или празни. Један се продаје. Буквално дах провинције, и естетски и свакојаки.
 
Istina. Živo je samo kod pomenutog novog parkića, na okretnici i kod Instituta. Gomila tih zatvorenih lokala, neuredno zelenilo. Ima potencijala, ali ništa se ne radi.
 
Opet je proteklih dana, na "nučijoj zemlji" u bloku 34, bila ekipa koja je pokosila divlje rastinje, čak i manji bager koji je izravnjao nabacan pesak blizu ograde studenjaka. Pitao sam ljude za koga i što to rade, naravno nisu bili baš pričljivi.
 
Данас-07.12.2021. је објављена јавна набавка за извођење радова на изградњи саобраћајнице у Блоку 34.

Пројектом је предвиђено, проширен је, да се поред изградње нове саобраћајнице која ће се уклопити у постојећу саобраћајницу, уради и реконструкција постојеће саобраћајнице тј. постојећег дела Студентске улице. Нови део саобраћајнице ће бити изграђен од излазне рампе са ауто-пута до уклапања у постојећу Студентску улицу. Дужина новопројектованог дела до уклапања у постојећи коловоз Студентске улица је 181 метар, а постојећег дела је 240 метара. Нови део Студентске улице ће бити ширине 7 метара, са тротоарима од 2 метра са леве стране и 3 метра са десне стране.

Цртеж и ортофото снимак са катастарским парцелама (865/21, 887/2, 865/30, 903/10) и веза да се погледа јавна набавка са текстом, објашњењима и свим цртежима https://nabavke.beoland.com/trazi.html? ... phrase=all

Пројекат за извођење.JPG

саобраћајница - студентска улица.JPG

oznacene katastarske parcele.jpg
 
Koliko vidim ništa se neće promeniti po pitanju uređenja bloka 34, u smislu proširenja parking prostora, trotoara, uređenja zelenih površina itd. Samo će saobraćajne gužve biti još veće, ulice prljavije, buka i blok će i dalje izgledati kao neko gradilište.
 
Tako je.

Što je najgore, parking se lako može rešiti uređenjem nekih neuređenih površina koje već služe kao parking. Takođe imamo livadu iza Dr Ristića koja može da se uredi kao parking po obodu, a unutrašnjost kao park uz čuvanje postojećeg drveća. Taj prostor prosto vrišti da se sredi na taj način.

Dobra vest je da Zelenilo ima u planu da sredi 2 postojeća parkića, ali nemaju novca (rekla mi neka šefica kada su sekli drvo ispred moje zgrade)
 
Odlično bi bilo da ta neuređena zelena površina iz Ristića dobije i zvanični status zelene površine i da se uredi koliko je potrebno ali iskreno sumnjam da će se to i ostvariti. Godine su pokazale da lokalne vlasti u BG i na NBGD teže da pošto poto iskoriste svaku slobodnu parcelu za stanogradnju ili neki poslovni kompleks. Usput mi je privuklo pažnju na satelitskom snimku bloka 34 da skoro sve zgrade u stambenom delu bloka imaju svoj pâr kao odraz u ogledalu osim one prekoputa plave kapije Studenjaka i one u kojoj je Ristić. A ova parcela iza Ristića kao da je planirana za izgradnju upravo te zgrade bliznakinje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906175#p906175:1yauvssc je napisao(la):
Гага » Tue Dec 07, 2021 9:37 pm[/url]":1yauvssc]Данас-07.12.2021. је објављена јавна набавка за извођење радова на изградњи саобраћајнице у Блоку 34.

Пројектом је предвиђено, проширен је, да се поред изградње нове саобраћајнице која ће се уклопити у постојећу саобраћајницу, уради и реконструкција постојеће саобраћајнице тј. постојећег дела Студентске улице. Нови део саобраћајнице ће бити изграђен од излазне рампе са ауто-пута до уклапања у постојећу Студентску улицу. Дужина новопројектованог дела до уклапања у постојећи коловоз Студентске улица је 181 метар, а постојећег дела је 240 метара. Нови део Студентске улице ће бити ширине 7 метара, са тротоарима од 2 метра са леве стране и 3 метра са десне стране.

Цртеж и ортофото снимак са катастарским парцелама (865/21, 887/2, 865/30, 903/10) и веза да се погледа јавна набавка са текстом, објашњењима и свим цртежима https://nabavke.beoland.com/trazi.html? ... phrase=all

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php

file.php
Meni ovo deluje jako opasno. Uključivanje na ispust sa autoputa gde svi voze 80kmh pod uglom od 90°. Isto tako, auto ulazi u blok i koči sa 80kmh na 20 da bi mogao da skrene dovoljno oštro a vozilo iza njega to ne shvati na vreme... Ovde će biti gadnih saobraćajnih nesreća.
 
Autobuska stanica je tu, ali slažem se da deluje opasno.

Štaviše ne znam ni za jedan sličan primer, mada ima slična priprema za ulicu i u suprotnom smeru posle Omladinskih brigada.
 
Делује само опасно, али није наравно, нико ту не вози 80 км на сат, с обзиром да је то излазна рампа са ауто-пута. Слично решење има 1 км даље, код излазно-улазне рампе код петље "Национал" где се од излазне рампе иде у малу уличицу која излази у улицу Др. Жоржа Матеа (бивша Студентска).

Онај директан улаз-излаз Љубићке улице на ауто-пут на Душановцу је много опаснији, али у ту има улазно-излазна трака.

Ово што напомиње @Астродуле (после Омладинских бригада) се односи на будуће блоковске улице код излано-улазних рампи код блокова 33 и 39.
 
Živeo sam do skoro u bloku 34, koristio sam taj izlaz sa autoputa redovno. Kod Nacionala je drugačije. Tamo ko je skenuo ka izlazu skrenuo je zbog te ulice (ili sličnog odvajanja malo pre te ulice). Ko izadje na ovaj izlaz ide ka Tošinom bunaru. Sve je napravljeno da može da se vozi brzo i niko ne usporava drastično osim ako ne stoji autobus na stajalištu.
 
Da li neko može nešto da kaže o samoj zgradi, ili stanovima u kojoj je Dr Ristić, odnosno Medigrup..? Izuzev parkinga, o kome je bilo reči i na ovoj temi i koji je postao problematičan skoro svuda na Novom Beogradu.

Postaviću i lepe januarske fotografije okruženja. :)


53187da9b8be185cb6e2530ae578e8e4.jpg
192d5dc1b43164aea05b8226d02c1ad5.jpg
55659de1aa5ac57a31931a171af8c264.jpg
373dcbcaae24c1cb2f9d6115125a7a63.jpg
6b84bd4b33c5cecafb896a1b02d3a685.jpg
ae8a7974c8c1a7fc38465f9c080c8654.jpg
 
Ja samo mogu da primetim da stanari nisu baš nasložniji u toj zgradi.

Imamo par stanova koji su izuzeti od spoljne izolacije u ulazu gde je ista rađena, a ima i ulaza koji nisu radili izolaciju.

Nije mi jasno zašto zgrada nije izdignuta barem još 2m, jer što se ide bliže autoputu (uz NH) zgrada je ukopanija, pa ovi sa prvog sprata nemaju nikakvu privatnost.

Svojevremeno sam gledao jedan stan što gleda ka auto-putu i šum je konstantan i kada bih sada kupovao stan, nikada ne bih takav stan uzimao u obzir.
 
Hvala, astrodule. Interesantan mi je jedan stan, koji jednom stranom gleda ka unutrašnjosti bloka, tj. na "livadu", ali, i ja sam primetio šum od autoputa, dok si dole u dvorištu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
linmil, jedina sigurna stvar koja bi trebalo da te odbije je to što apsolutno nikoga nije briga za blok, najneuređniji, najzapušteniji, najprljaviji a sa puno potencijala. To traje od kada je izgrađen i tako će i ostati jer tu nisu čista posla, gomila sukoba među gradskim i oštinskim službama čije je šta i ko treba šta da održava ili uredi. Ja sam u bloku već 30 godina ali nažalost došlo je vreme za promenu, već sam u fazi traženja mirnijeg kraja.
Juče prolazim pored krivine kod Coffeedream-a i ublatnjavim patike jer st*** preko onog blata skraćuje isključenje sa autoputa, počeli su da parkiraju po travi kod La Strade i takođe raznose blato po putu, ne možeš kola da parkiraš ispred svoje zgrade od raznih likova iz raznih krajeva koji dolaze u teretanu ili po kafićima oko studenjaka, jedva pešaka prolaziš od svih tih automobila, mnogo buke sa svih strana itd itd. Ovo je samo deo problema sa kojima se susrećeš u bloku.
Od nekada mirnog kraja postao je jedna urbano ruralna kaljuga.
 
Tako je. Ja sam pisao mnoga puta kako da se barem ti problemi sa blatom i kafićima reše barem malo.

Recimo, da se napravi trotoar na onom potezu uz kolovoz koji ide pored pekare ka Studenjaku.

Asfaltiranje i pravljenje parkinga od blatnjavih livada je nešto što je toliko očigledno da mora da se napravi, ali kao što kažeš - kao da su dignute ruke od ovog bloka.

Zaista šteta, ali ceo taj Blok je od početka pravljen naopako, pa sada imamo neprirodno suženje Bulevara Zorana Đinđića između tvog i mog bloka zato što su zgrade gurali do ulice.
 
Šteta zbog neiskorišćenih potencijala. Živeo sam jedno vreme u neposrednoj blizini, u bloku 1, kod bivšeg Perpera, tako da sam gravitirao i ovim blokom, verovatno u periodu kada je bilo mirnije. Došla su i dolaze neka nezgodna vremena u svim aspektima stanovanja. :)

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
E baš tu, Astrodule, tu u Z. Đinđića sam pre dosta godina imao ponudu za dobar i jeftin stan. Pre nego što je napravljen poslovni centar, tada su obećavali da će tu biti sve ono što nedostaje sada, parking, igralište, prostor za proširenje bulevara čak i mini tržni centar. Na kraju i od toga ništa i naravno svi problemi bez toga.
I upravu si, od početka je tu neka dobra greška napravljena.
 
Ja mislim da je problem tog bloka što je građen u ono divlje vreme, početkom 90-ih recimo. Kontrola očigledno tu nije postojala. Ko će ga znati šta se tu sve tada dešavalo?!
 
Da li neko zna šta se dešava sa kopanjem na krivini kod Coffeedream-a, šta je u pitanju?

 
Vrh