Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

Ma ionako im je posecenost nikakva, ako uvedu placanje parkinga, ljudi ce jos manje dolaziti.

Ja u Beo npr. nisam otisao nijednom otkad krenuli da naplacuju. Ako znam da cu se zadrzati, nikakav podsticaj nemam da odem tamo, bolje u neki bolji TC da odem ako cu vec platiti.

Da li postoje neke razlike u tr┼żnim centrima? oni su svi isti, uglavnom sve iste prodavnice..
ako pri─Źamo o tipa: u┼í─çe, delta, beo, galerija, big, ada...

Postoji razlika u ponudi. BIG ima dosta elementarnu ponudu kada su ┼íoping centri u BG u pitanju. Hajde sad da ne uzimamo Galeriju kao reper, ali ─Źak i u pore─Ĺenju sa npr. Beo ┼íoping centrom, BIG je slabiji ┼íto se ti─Źe prodavnica. Vi┼íe puta sam bio u prilici da moram da idem u neki drugi tr┼żni centar jer toga ┼íto mi treba uop┼íte nema u BIGu.

Me─Ĺutim, BIG je, prema mom iskustvu, mnogo dostupniji tr┼żni centar, ako bih to mogao tako re─çi. Nema mnogo gu┼żve, dva spoljna parkinga, izdvojen deo sa Maxijem, Dekatlonom i drugim prodavnicama i kafi─çima itd. za svakodnevne potrebe, zahvalniji tr┼żni centar od dosta drugih.

Drage komšije,

Da li neko ima informaciju ┼íta se de┼íava sa upotrebnom dozvolom, koja nam je uslov za uknji┼żbu?
Cela pri─Źa oko toga poprili─Źno odu┼żilaa...

Zna li neko kada se uvodi pla─çanje parkinga na gornjem delu iz Uralske, rampe postoje ako ve─ç nije uvedeno? Vidim da su stavili rampe i na ulaz u samu gara┼żu tr┼żnog centra ali nisu jo┼í uvek u funkciji, ne uzima se kartica.

I da li postoji neka naznaka da ─çe se uvesti naplata parkinga na otvorenom delu BIG-a i gara┼żi koja je do gara┼że stanara, takozvani decatlon parking(ovde mi je ─Źuvar rekao da treba da se postavljaju rampe, pri─Źa se, ali da ne zna ni┼íta detaljno, to je bilo pre mesec dana)? Ljudi koji skre─çu iz Vi┼ínji─Źke u Diljsku pa na otvoreni parking levo prave najve─çi problem, treba samo nastaviti pravo na semaforu i skrenuti iz Vi┼ínji─Źke direktno na parking. Ljudi su po─Źeli da se parkiraju i van parking mesta. Li─Źno znam par ljudi iz unutra┼ínjosti koji kada putuju ostave kola u gara┼żi na 5-10 dana jer se ne pla─ça.

Mislim sve bi ove probleme u saobra─çaju re┼íili kru┼żni tokovi a ne semafor na svakih 100 metara ali to je druga pri─Źa.

Ne─çe za sada uvoditi pla─çanje, jo┼í se i reklamiraju na dru┼ítvenim mre┼żama kako su jedini tr┼żni centar gde se ne napla─çuje parking. Pola Pan─Źeva tu parkira pre podne pa busom na posao. P. S. Rampe u zatvorenom tc postoje od kada je otvoren tc pa ni┼íta od naplate.

Ja sam iz nekih izvora ─Źuo da gotovo sigurno ne planiraju da uvode pla─çanje parkinga trenutno.

Jeste otvoreni skroro uvek pun sad, ali sam u poslednje vreme po─Źeo da se parkiram u gara┼żi u zatvoremom, uvek je poluprazna, ─Źak i vikendom ima mesta lagano tako da ipak nije ba┼í tolika frka.

A Pan─Źevo mislim da vi┼íe parkira u Metrou preko mosta, ipak je do Biga malo ve─çe cimanje, nije ba┼í prakti─Źno.

Vrh