Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Zemunska Ugrinovačka ulica je jedna od saob. žila kucavica Ima dovoljnu širinu i sva bus stajališta su uvučena
Idealna je da ima obeleženu bic. traku. ili stazu.
Staza je skupa i dugo bi se gradila naročito zbog nivelacije brdovitih trotoata
Za minimalne pare i u kratkom vremenskom roku, iscrtavanjem isprekidane plave trake ta važna saobracajnica po kojojoj ima dosta biciklista dobila bi jednu od prvih biciklističkih traka :D
Da li ce Zemunsko rukovodstvo preduzeti inicijativu ?
Teško... nije to ulica u starom jezgru samo za koje imaju interesovanje... :cry:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784351#p784351:3vh3pnz2 je napisao(la):
Biciklistkinja » Pet Okt 16, 2020 8:08 pm[/url]":3vh3pnz2]Direkcija za saobraćaj bi što pre morala da postavi znakove zabrane za bicikle, rolere i troninete na svim uključenjima na auto-put jer dosta ljudi vozi po njemu a verovatno i ne znaju da je vožnja zabranjena što i ne moraju da znaju jer poznavanje saobraćajnih propisa nije obavezno za sve učesnike u saobraćaju.

Svi koji samostalno ucestvuju u saobracaju trebalo bi da znaju osnovne propise koji se odnose na kategoriju kojom ucestvuju. Znak za ukljucenje na autoput automatski i nedvosmisleno znaci da je zabranjeno kretanje biciklima, pesacima, rolerima itd. Prvo, ne postoje znakovi za zabranjeno kretanje rolerima i trotinetima, a drugo, zamisli i da ih postave, pa da se nadje pametnjakovic koji ce da prelazi skejtom, segvejom, na konju, autom na pedale itd. A i stalno ce se pojavljivati nova sredstva prevoza, tako da ne bi bilo kraja znakovima. Ima i trece, ti koji "ne poznaju znak za ukljucenje na autoput" moze da ne pozna znak za zabranu kretanja. Ako apsolutno ne zna propise, kako ce da razlikuje znakove na kojima je nacrtan bicikl (postoji 4 znaka), da li je zabranjeno kretanje ili obavezno kretanje...
 
Biciklisti na Adi

Pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda, Asocijacija „Sport za sve” Beograda organizovaće 31. oktobra manifestaciju „Biciklistički Beograd”, saopštavaju iz Sekretarijata za sport i omladinu.

U periodu od 11 do 13 časova, pojedinci i male grupe biciklista voziće biciklističkom stazom od SC „Milan Gale Muškatirović” do Ade Ciganlije.

Na Adi Ciganliji (pored restorana „Sanset”), predstavnici Agencije za bezbednost saobraćaja Republike Srbije i Asocijacije „Sport za sve” deliće promotivne materijale Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut” i Agencije za bezbednost saobraćaja RS.

U skladu sa preporučenim epidemiološkim merama i merama zaštite, neće biti okupljanja većih grupa učesnika.

izvor: studio B
 
Pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda, Asocijacija „Sport za sve” Beograda organizovaće 31. oktobra manifestaciju „Biciklistički Beograd”....
Ne vole biciklove i nece da rade trake
pa reklamiraju bic. staze koje uglavnom su kratke i ne spojene medjusobno - pocinju negde i vode nikud
osim te jedne jedine
koja iznenada pocinje niotkuda sa 25 maja i onda je tamo -the end - na Adi
Kako doci bajsem do tamo negde i kako se vratiti to ih nije briga vazno da su im puna usta praznih reci kao rade nesto :lol:
a sa malo farbe za bic. trake sto je drasticno jeftinije od pravljenja bic. staza
mogu ceo bgd sa razlicitim pravcima da spoje i izukrsstaju ih ... al nece , ne vole biciklove u Bgdu
:sesir:
 
Malo propagande...

2.gif

1.jpg

Pogledajte prilog 2
 
Kordinanacija radova baj GV uradiš stazu pa stavis banderu po sred staze mozga bez ....

ul02-2020-11-04-20-10-48.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=340118#p340118:9bmn7zi0 je napisao(la):
Bulevarac » 14 Jul 2015, 09:41[/url]":9bmn7zi0]Jutros u 8 staza je zatvorena.
Što smo se vozili, vozili. Zbog 300 metara, obilazićemo 4 km. Stanite u red za lift na vreme....

kyYazW0.jpg

Posle 5 godina radova staza je probijena od Brankovog mosta do Gazele
 
Tako reče Markos

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790124#p790124:19ydtz9i je napisao(la):
MaRkOs » Yesterday, 15:36[/url]":19ydtz9i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790105#p790105:19ydtz9i je napisao(la):
astrodule » 04 Nov 2020 02:06 pm[/url]":19ydtz9i]Je l može biciklom da se prođe posle Galerije (ispod Gazele) uz reku?

Moze, ja juce prosao. Asfaltirali su jednu padinu od mosta ka staroj stazi.
 
Dule, hajde snimi GPX track, da možemo da je unesemo u OpenStreetMap, molim te! Možeš da koristiš OsmAnd aplikaciju (pretpostavljam da znaš i čak odmah da upload-uješ na OSM, ali da kažem... pm me ako treba pomoć!)
 
Ja sam prošao prošlog petka. Iz pravca TC ka Brankovom mostu postavljen je znak da bicikl mora da se gura tih 200m

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790391#p790391:1qfpckkm je napisao(la):
stalker314 » Today, 18:50[/url]":1qfpckkm]Dule, hajde snimi GPX track, da možemo da je unesemo u OpenStreetMap, molim te! Možeš da koristiš OsmAnd aplikaciju (pretpostavljam da znaš i čak odmah da upload-uješ na OSM, ali da kažem... pm me ako treba pomoć!)

Na žalost imam raspali telefon na kojem nemam nijednu gps aplikaciju.

Iskreno, mislim da ne treba još uvek unositi stazu dok je ne iscrtaju zvanično. I nadam se da neće po granitu crtati (ni privremeno= jer je to nešto najjadnije što postoji. Em ruži šetalište, em lošu farbu koriste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790341#p790341:36s8net2 je napisao(la):
astrodule » 05 Nov 2020 02:26 pm[/url]":36s8net2]Tako reče Markos

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790124#p790124:36s8net2 je napisao(la):
MaRkOs » Yesterday, 15:36[/url]":36s8net2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790105#p790105:36s8net2 je napisao(la):
astrodule » 04 Nov 2020 02:06 pm[/url]":36s8net2]Je l može biciklom da se prođe posle Galerije (ispod Gazele) uz reku?

Moze, ja juce prosao. Asfaltirali su jednu padinu od mosta ka staroj stazi.

Iz pravca Brankovog mosta imate prvu asfaltiranu padinu + tunel kroz koju gurate bicikl, koji vas dovodi direktno na setaliste ispred Galerije. To je nivo gde ostaje pesacka staza za posetioce trznog centra, ali posto jos nema guzve moguce je voziti. Biciklisticka staza bi trebalo da bude jedan nivo ispod, koji se tek gradi. Kada prodjete Galeriju i njenu garazu stizete do nove privremeno asfaltirane staze koja je uredjena kao spust ispod same Gazele, koja vas spusta do stare staze na keju. Taj deo ispod mosta je oivicen ogradom sa obe strane i uocljivo je gde ''slecete'' :D
 
I napokon je došao taj dan posle više od 5 godina kako sam uz reku prošao kroz BnV. Staza kroz Bulevar Vudroa Vilsona me neće više videti.

Sledi mini reportaža sa mnogo slika.

Pošto dolazim sa NBG preko Brankovog mosta uzvodnom stranom, skreće se na ulicu na isključenju za Karađorđevu. Da vidimo prvo tja deo ispod mosta gde su iscrtane neke staze (trake)

01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG


Ovde se uopšte ne isplati čekati semafor, već treba skrenuti desno na plato i doći preko jednog semafora više do reke.

Ne baš najsrećnije rešenje za prelazak ulice, ali nije loše.

05.JPG
06.JPG
07.JPG


Radi preglednosti, teleportujemo se desno do ušća i krećemo ka Adi.

11.JPG
12.JPG
13.JPG


Uz ogradu (koja ne znam čemu služi jer je pruga iščupana) je najuži deo, a posle dolazi deo koji nije u istom nivou sa pešačkim delom, no nije toliko strašno. I idemo dalje krozmestimično uske delove do najčuvenije pasarele u ovom dleu Evrope.

14.JPG
15.JPG
16.JPG


Uvek tu ima dosta pešaka, ali na sreću ima dosta mesta, pa oni nisu problem.

Deo u Beton halu je poznat po pozerima i fotografima, ali nije problem obići ih jer zaista ima dosta mesta (a uvek ga je i bilo)

17.JPG
18.JPG
 
Žalim zbog pretumbavanja slika, ali forum ima neki svoj AI kome ja nisam dorastao. No idemo dalje.

Prvo bacimo jedan pogled preko ramena ka mračnom tunelu koji čeka neke svetlije dane.

19.JPG


Zatim potpuno odvojeni od pešaka, usput pazeći na njih na prelazima dolazimo do Brankovog mosta i čuvene krivine (koja mi ne smeta, čisto malo da razbije monotoniju pravca)

20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG


Do Savanove ide savršen deo. Jasno odvojen od pešačkog dela travnatim površinama, a opet ne izgleda izolovano.

24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG


Ali kod Savanove i lokala brze hrane i info pulta, imamo suženje zbog klupe koju niko ne koristi. Slobodno ću reći da je to najbesmislenija klupa u ovom delu univerzuma.

29.JPG
30.JPG
 
Nećemo levo u prometni bulevar, već idemo pravo gurajući bicikl kroz uski prolaz.

38.JPG
39.JPG
40.JPG
41.JPG


I posle tunela, sledi najširi deo šetališta (za koji sam ja mislio da će biti previše uzak - no i najbolji greše)

E sad, ovde očigledno nije planirana bici staza, jer je sve popločano.

42.JPG
43.JPG
46.JPG
47.JPG


Staza će valjda ići na nivou uz reku

44.JPG
45.JPG


I posle Galerije se ide ispod Gazele, pored okretnice i dolazi na postojeću stazu i time smo završili najmračniji deo istorije biciklističkih staza u Beogradu koji je trajao više od 5 godina kada smo imali presečenu najpopularniju stazu u Gradu

48.JPG
49.JPG
50.JPG
 
Astro bice staza i gore po granitu i dolje sa asfaltom ....
Odlična reportaža :gobb: :pob:
Fali bicikl smajli :notok:
 
Vrh