Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Teško će parkirani bicikl nekome da smeta. Moraš da budeš baš debil da ga zavežeš za nešto i ostaviš tako da nekome smeta.
 
Да ли стварно од Певца до Бежаније има 24км?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774616#p774616:1pax3uaa je napisao(la):
Bender Rodriguez » 14 Sep 2020 12:57[/url]":1pax3uaa]Manite me tih suludih ideja sa barijerama.
Šta fali tom predlogu?
 
Nove staze u Nemanjinoj izgledaju očajno
Sa tvitera je slika
285b5a74b6488f4cc8269b3a943446ff.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774797#p774797:13omu1l8 je napisao(la):
astrodule » 14 Sep 2020 07:24 pm[/url]":13omu1l8]Nove staze u Nemanjinoj izgledaju očajno
Sa tvitera je slika
285b5a74b6488f4cc8269b3a943446ff.jpg
Te staze nemaju veze s’mozgom. Nije doboljno iscrtati traku po trotoaru da bi trotoar postao “biciklistička” staza. Ako mazgu oboje crno belo, neće od nje napraviti zebru.

Ovi kao da manijakalno jure neki parametar koliko su “biciklističkih” staza napravili pa farbaju šta stignu. Zato imamo staze koje vode niotkuda nigde.
 
A ha ha ha !!!!
taj stub na sred bic. staze je divan... a ha ha
:laugh: :lool: :laugh:

Zar nije lakše ofarbati plavu traku na kolovozu nego ovako preko klimatavah kocki sa kojekakvim preprekama

Ta staza je stvorena samo za vožnju Nindja biciklizovanih ratnika. a možda im je i to plan pa kad one nove kamere ,,ufate,, nekog na takvoj stazi oma dobije poziv da služi vojsku u spec. Nindja jedinici
:laugh: :lool: :laugh: :lool:
 
Stub će sigurno da leti, toliki debili nisu.
Ovo su sve polurešenja. Pravo rešenje zahteva građevinske radove i pomeranje regulacione linije između trotoara i kolovoza, a to zahteva mnogo više para nego kanta bele boje.
 
Oni hirurški precizno biciklističke staze / taktilne staze usmeravaju na bandere, saobraćajne znake, bilborde... A na pešačkim prelazima vrlo uspešno prave stazu da maši spuštene ivičnjake a gađa izdignute.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774802#p774802:15gt9ya2 je napisao(la):
srdjan » 14 Sep 2020 07:33 pm[/url]":15gt9ya2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774797#p774797:15gt9ya2 je napisao(la):
astrodule » 14 Sep 2020 07:24 pm[/url]":15gt9ya2]Nove staze u Nemanjinoj izgledaju očajno
Sa tvitera je slika
285b5a74b6488f4cc8269b3a943446ff.jpg
Te staze nemaju veze s’mozgom. Nije doboljno iscrtati traku po trotoaru da bi trotoar postao “biciklistička” staza. Ako mazgu oboje crno belo, neće od nje napraviti zebru.

Ovi kao da manijakalno jure neki parametar koliko su “biciklističkih” staza napravili pa farbaju šta stignu. Zato imamo staze koje vode niotkuda nigde.

Ovo nije biciklistička staza, ovo je sklanjanje biciklista sa kolovoza, odnosno od sad će biti ilegalno da vozimo kolovozom u Nemanjinoj. Ništa se više i ne očekuje od desničara - treba vratiti prostor koji neki biciklisti oduzimaju vrhovnom simbolu ekonomske moći - automobilu. Prvenstvo prolaza za moćne, sklanjanje u stranu ostalih. Na mikro planu ilustracija SNS politike.

Da su želeli da unaprede uslove za bicikliranje povadili bi najmanje 4 reda kocki i asfaltirali lepu i odvojenu traku. Ukinuli bi ili rekonfigurisali parkinge tako da trasa bude prava. Ovako samo pokazuju da ili nemaju pojma šta rade ili radije da vrlo dobro znaju, tj. da veoma uskoro počinju da nas upropašćavaju kaznama što ne koristimo njihovu beskorisnu biciklističku infrastrukturu, dok se istovremeno hvale svojim "uspesima" u nastavku kampanje obesmišljavanja apsolutno svakog aspekta života u Srbiji.
 
,, ... Ovako samo pokazuju da ili nemaju pojma šta rade ili radije da vrlo dobro znaju, tj. da veoma uskoro počinju da nas upropašćavaju kaznama što ne koristimo njihovu beskorisnu biciklističku infrastrukturu... ,,

Vrlo vidovito

Bicikl ima status vozila - kretanje kolovozom
na žalost i konjska zaprega je vozilo pa ipak uspeli su da je uklone sa kolovoza

Vrlo verovatno da ce se Janjicari dosetiti da naplacuju novcane kazne za vožnju bicikla ulicom gde god postoji bic. staza

Jedina odbrana je uvodjenje bic traka umesto tih felericnih staza.
Staze su za šumu a trake za gradove
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774954#p774954:2a3a8njp je napisao(la):
boca-ica » Uto Sep 15, 2020 5:41 am[/url]":2a3a8njp]...
Vrlo verovatno da ce se Janjicari dosetiti da naplacuju novcane kazne za vožnju bicikla ulicom gde god postoji bic. staza...

To mogu da urade :

Član 40

Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza, osim na delu puta ispred raskrsnice ili drugog mesta na kome vozilo skreće ulevo, odnosno kada vrši preticanje ili obilaženje.

sto mu dodje ako ima staza ne sme kolovoz.
 
Kad si vec stavio i član
ajd onda okaci ako
pise nešto o tome i u kaznenim odredbama novog ZOBSs ?
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775144#p775144:equxjc3b je napisao(la):
boca-ica » Uto Sep 15, 2020 3:40 pm[/url]":equxjc3b]Kad si vec stavio i član
ajd onda okaci ako
pise nešto o tome i u kaznenim odredbama novog ZOBSs ?
:sesir:

Here you go ;)

Novčanom kaznom u iznosu od 3.000 dinara kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:
...
7) člana 40,
...

Mada gore od ovih 3000 dinara je da te udari auto pa da na kraju ispadne da si ti kriv jer nisi postovao zakon.
 
Значи бајс не смем да возим по улици? Јесте да сам скоро почео да возим по улици али како ћу ако не смем ни по асфалту?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Amebo hvala
i + 1 :)
za info

vec zamišljam ludu hajku za biciklistima
On meni stop
ja oma desno
peške ne moze da me stigne
auto ne moze preko trotoara i stepenika
jedino ako je na bajsu ili motoru
e onda sam ga ugasio i ode 3 hijadarkr
srecom nema ih puno

Cini mi se da mandatnih kazni na licu mesta
se više ne naplacuju vec se uplacuje u roku od 8 dana
Al kako znati da nije od sramote pocepao prijavu ili je stvarno unešeno u sistem
Parking servis ima sajt unese se registracija pa vidi se ima li te ili nema
šta li se unosi za biciklu ?
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774843#p774843:1777ad16 je napisao(la):
astrodule » 14 Sep 2020 08:17 pm[/url]":1777ad16]Stub će sigurno da leti, toliki debili nisu.
Ovo su sve polurešenja. Pravo rešenje zahteva građevinske radove i pomeranje regulacione linije između trotoara i kolovoza, a to zahteva mnogo više para nego kanta bele boje.

Nisu toliki debili?

Nije stub, ali jeste cela autobuska stanica.

2020-09-131.jpg

(foto sa monda, od pre neki dan, ali je dobra ilustracija i za poziciju staze i nastresnice)
 
Ово је код ФОБ-а ту сам прошао бајсом прекјуче. Стварно катастрофа.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ko ne želi da se ne zakuca na bic. stazi Bgda u :
- sto, stolicu letnje bašte kafedjije
- kiosk ili nj. frižider
- bus stajaliste
- sabracajni znak
- korpu za smece
a da ne pregazi ni jedno kuce na dugackom povocu ili nekog Alchajmerovog penzosa
Zato može da spremi 3.000 din za bezbedniju vožnju uz desnu ivicu trotoara na kolovozu
:bubanj:

Eto povoljnosti bus plusa :idea:

Ideš na posao ceo mesec za tri iljade
a ovako
22 rad. dana po kaznene tri iljade je 66.000 din.
Pa biraj :shock:

Ne bicikliraj busplusiraj se :!:
a usput besplatno uzivaš u gripovima, koroni , raznim miomirisima ...
a kao bingo
jedno stopalo ce sigurno porasti ko u slona, od pardoniranog gazenja...


Ovaj grad voli bicikliste, nema tu sta ...

Pitam se dal je bila ikada gradska ludja ekipa u istoriji grada...
znam kod Amera jeste
doneli su propis
,, zabranjeno je krave bacati iz aviona ,,
e sad
cekam nesto slicno i kod nas al za bicikliste

:sesir:
 
@boca-ica pretera ga :D. Ne znam da li su ti saobracajci pisali nekad neku kaznu ali tesko da ce biti bas tako ;) . Saobracajci uglavnom rade po komandi npr kada su meni pisali kaznu bukvalno su prepisivali iz sveske tekst koji treba da stoji na prijavi (nije vezano za bajs). Malo je onih koji mogu to da popune iz glave. Ovo mi je pre pranje odgovornosti ako dodje do kontakta izmedju motornih vozila i bicikliste. Inace biciklisti su diskriminisani i to stoji. Evo npr kako rade semafori na Novom Beogradu, ako kolima hoces da prodjes semafor npr na ukrstanju Oml. brihada I Heroja sa Kosara to ce moci da uradis u cugu. Ukoliko se kreces biciklistickom stazom niz omladinskih brigada i hoces da predjes taj isti semafor moraces da sacekas dva zelena ciklusa.
 
To je klasičan problem sa takvim raskrsnicama gde se vidi koliko su pešaci (i biciklisti) zapostavljeni. Naravno da postoje rešenja, ali naši saobraćajni inžinjeri rade i dalje u 20-om veku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774791#p774791:2om8jfvy je napisao(la):
solecar » 14 Sep 2020 07:06 pm[/url]":2om8jfvy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774616#p774616:2om8jfvy je napisao(la):
Bender Rodriguez » 14 Sep 2020 12:57[/url]":2om8jfvy]Manite me tih suludih ideja sa barijerama.
Šta fali tom predlogu?
I mene zanima sto bi neko bio protiv?

@astrodule nisam cesto tamo, ali ako uslikam, saljem.
 
Nema nikakve potrebe za barijerama na kolovozu jer na bici staze retko ko i gazi od vozaca.
IMG_20200916_154842~2.jpg

Sad, ako neko ocekuje idealne uslove non stop... ne znnam sta da mu kazem.
 
U polovini slucajeva kada tuda prolazim stoji parkiran auto i automobili se krecu biciklistickom stazom. Kao sto kaze astrodule, postavis gumene stubice i resio si 2 problema: niko nece stajati na sva 4 i biciklisti nece biti poslednja svirala u saobracaju iako su najugrozenija grupa ucesnika.
 
Vrh