Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768604#p768604:1ftb84ul je napisao(la):
Babyaardvark » 23 Aug 2020 11:26 pm[/url]":1ftb84ul]To je jedva dovoljno za jedan bicikl, ljudi se tu redovno sudaraju, pogotovo sto je to suzenje iza krivine i ne vidi se
file.php

Trake koje su isplanirali ispod petlje oko Mosta na Adi su kratkovidi kretenizam, baš zbog toga što su biciklističke staze planirane kao jednosmerne. Za smer ka centru grada planirana je i obeležena jednosmerna biciklistička staza, do koje u jednom delu, između Ada Mola i same petlje, nije izgrađena ni pešačka staza - tu je utabana jedna zemljana bogaza koju koriste i biciklisti. S obzirom na to da su odlučili da izgrade pasarelu kod Ada Mola, pretpostavljam da to znači ukidanje pešačkog prelaza u visini kolovoza, što samim tim podrazumeva i nemogućnost da se u toj raskrsnici obeleži biciklistički prelaz, koji je preduslov da se jednosmerna biciklistička staza u sklopu petlje kod Mosta na Adi u smeru ka centru i privede nameni. Dakle, te staze koje su isplanirali u sklopu petlje Mosta na Adi su planerski debilizam koji ne vidim da će se u skorije vreme uklopiti u stanje okolnih ulica koje do tih staza vode.
 
A da nacrtas na nekoj karti tu drugu stazu sa druge strane mislim da 90 % ljudi ne zna za to
 
Нисам ни ја знао, мда види се та стаза лепо на сателиту, иде уз складише НИСа, има мостић преко Топчидерке где је и офарбана стаза. Вероватно ретко ко користи изгледа из разлога што нема стазе даље ка ББ, а ка Ади је свима лакше да иду одмах уз рукавац.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200905_170217.jpg
    Screenshot_20200905_170217.jpg
    758,6 KB · Pregleda: 1.620
Šta ja predpostavljam da će oni uraditi jeste da će tu stazu sa druge strane spojiti sa paštrovićevom gde će možda u nekoj budućnosti od 20 godina biti bici staza....
Planiraju 20 godina u napred a ne znaju da planiraju ono što treba u skorije vreme...
 
E bas lepo da je neko pomenuo stazu od Mosta na Adi pa pored NIS-a. Ja često prolazim baš tom stranom. Tacno je da nema ni trotoara, ni bici staze ali postoji utabani putić koji koristim. Glavi problem je sto kada se spustite Pastrovicevom pored Ada mola i hocete ka mostu na Adi, postoje dva stepeništa koja se nalaze ispod "kifle". Ja cesto vozim dete i ta stepenista su mi nesavladiv problem, pa zato idem pomenutom stazicom. Bilo bi lepo kad bi se napravila neka rampa umrsto tih stepenica i naravno napravila staza sa pored bivseg Nis-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772180#p772180:zd51wc9x je napisao(la):
Дошљак » 05 Sep 2020 15:51[/url]":zd51wc9x]Нема директна стаза од Стека до Франша, али може да се прође кроз двориште ветеринарског факултета горе има нека врста саобраћајнице која излази горе на булевар ослобођења. Искрено има ту пуно степеништа и подземних пролаза од Стека до Устаничке. Мени је та траса одбијајућа и пешице. Баш фали неки нормалан бициклистички коридор дуж аутопута. Можда је лакше да се од Мостара попнеш до Прокопа, па се спустиш Хумском до Аутокоманде.
Trenutno je i rekonstrukcija pasarele kod Franša u toku.
 
Dajte izazov za poslepodne, ne ide mi se vise po Adi, NBGD-u, do Dorcola... Do 60km, tamo i nazad. I da nije nekom magistralom. Od Banovog krecem.
 
Hvala. Mozes detaljnije ako te ne mrzi i imas vremena.
 
Nisam pri kompu, pa ću ovako po sećanju. Od kraja Vojvodjanske produžiš pravo Vinogradarskom. Nema saobraćaja tu. Voziš njome sve do Surčina(skreneš desno) gde izlaziš na glavni put. Onda sledi par stotina metara prometnog puta do Y raskrsnice (desno Bečmen, levo Jakovo). Desni put je slabo prometan i njime ideš do tog poprečnog puta koji je na mapi obeležen kao Sremska gazela. Ravnica je, puca pogled, oblaci, Avala, suncokreti. Tu je blizu i Bojčinska šuma gde ima kafana u hladu šume.
Nazad možeš preko Jakova do one Y raskrsnice, a možeš i do Jakova, pa skreneš ka Savi i izadješ na nasip pa do Blokova.
 
Dobra ruta je i preko Pupinovog mosta, siđeš čim pređeš Dunav, onda asfaltnim putem kroz PKB, Kovilovo, Glogonjski i Jabučki rit, posle malo zemljanog puta do Ovče i posle asfaltom kroz Borču i Crvenku nazad na Pupinov most.
 
Hvala. Mada, iskreno, bezi mi se na neku drugu stranu, ovo opet podrazumeva spustanje na Adu, NBGD... Dobro, ostace ovo za drugi put i za sve ostale da vide, da vas ne maltretiram dalje... Hvala jos jednom.
 
Ovo često vozim, sa nekim varijacijama. Ako ne voliš Adu, možeš starim Obrenovačkim pored nje (nemoj vikendom) ili preko Železnika. Stari Obrenovački je ok što se saobraćaja tiče, osim vikendom pored Ade gde moraš da paziš jer uvek neko parkira/isparkirava, a i usko je. Ovo ostalo je kroz sela, a leti baš prija vožnja kroz šumu od Ostružnice levo.
Imaj u vidu da uspon do Velike Moštanice nije naivan ako si van forme. Cela ruta je oko 53-54km od/do OMV-a.
53654cfd05671d475f67c959288af4d0.jpg
 
Ovo često vozim, sa nekim varijacijama. Ako ne voliš Adu, možeš starim Obrenovačkim pored nje (nemoj vikendom) ili preko Železnika. Stari Obrenovački je ok što se saobraćaja tiče, osim vikendom pored Ade gde moraš da paziš jer uvek neko parkira/isparkirava, a i usko je. Ovo ostalo je kroz sela, a leti baš prija vožnja kroz šumu od Ostružnice levo.
Imaj u vidu da uspon do Velike Moštanice nije naivan ako si van forme. Cela ruta je oko 53-54km od/do OMV-a.
53654cfd05671d475f67c959288af4d0.jpg
 
Ima jedna uzbrdica kroz šumu za koju malo ljudi zna. Guglaj Svete Milutinovića.

Meni je ruta bila od Ade Starim obrenovačkim do skretanja ka Železniku (Bore Stankovića) i onda ubodeš Svete Milutinovića i pičiš uzbrdo do Ibarske, a pre šume prođeš ispod starog vijadukta https://www.google.com/maps/@44.7152523 ... 312!8i6656

Kad dođeš do Ibarske možeš nazad, a možeš i par stotina metara Ibarkom pa desno preko Resnika da se vratiš (samo nemoj da ideš ovom ulicom ka istoku (Ilije Milićevića) pa dalje ucrtanom šumskom stazom. Ta staza se pretvara u prašumu i ne postoji prelaz preko pruge. Mislim da sam već pisao kako sam se tu proveo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773160#p773160:2gp2z7ku je napisao(la):
klisko » Sre Sep 09, 2020 4:15 am[/url]":2gp2z7ku]Ovo često vozim, sa nekim varijacijama. Ako ne voliš Adu, možeš starim Obrenovačkim pored nje (nemoj vikendom) ili preko Železnika. Stari Obrenovački je ok što se saobraćaja tiče, osim vikendom pored Ade gde moraš da paziš jer uvek neko parkira/isparkirava, a i usko je. Ovo ostalo je kroz sela, a leti baš prija vožnja kroz šumu od Ostružnice levo.
Imaj u vidu da uspon do Velike Moštanice nije naivan ako si van forme. Cela ruta je oko 53-54km od/do OMV-a.
53654cfd05671d475f67c959288af4d0.jpg
Ovako sam slicno isao na selo, samo sam produzio jos malo pa skrenuo kod Mislodjina pa na Jasenak, Drazevac, Baljevac i izbio do Ibarske tj.do mog sela.

Ali sam sad mislio da sibam skroz na drugu stranu, ako me razumes, do Avale ili tako negde.
 
Ne znam kakvo je stanje sa vozom, ali pre BnV sam par puta seo na voz i išao do Mladenovca i onda se vraćao ka Beogradu biciklom preko Kosmaja. Odlična ruta sa više varijanti povratka (preko Avale ili preko Barajeva)

Nema mnogo saobraćaja na tim putevima.
 
Ovo je moj predlog, od blokova nasipom ispod ostruznickog mosta do Jakova, pa preko Boljevaca do Obrenovca(Tenta-A) . Usput sam svratio i do manastira Fenek i u nauticko selo Biser. Izuzetno je bezbedno i samo postoji jedan mali segment koji nema asfalt, ali se lako moze proći, jer je nasuto i dobro dobro nabijeno.
PSX_20200910_072047.jpg
 
Mali problem sa ovim sremskim turama je vetar. No pravim biciklistima to i nije neki problem.

Naravno, može se ići i do Obrenovca pa vratiti preko Ade. Ima saobraćaja, ali koliko pamtim, put je dovoljno širok.
 
Можда да се направи посебна тема "Бициклистичке туре"?

Јуче брзински:
 

Prilozi

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    262,2 KB · Pregleda: 922
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773314#p773314:ft5hemv1 je napisao(la):
astrodule » 09 Sep 2020 02:52 pm[/url]":ft5hemv1]Ne znam kakvo je stanje sa vozom, ali pre BnV sam par puta seo na voz i išao do Mladenovca i onda se vraćao ka Beogradu biciklom preko Kosmaja. Odlična ruta sa više varijanti povratka (preko Avale ili preko Barajeva)

Nema mnogo saobraćaja na tim putevima.
Da li će mi neko praviti problem ako unesem bajs u BGvoz?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773516#p773516:209c3ct9 je napisao(la):
tragac » Čet Sep 10, 2020 12:41 pm[/url]":209c3ct9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773314#p773314:209c3ct9 je napisao(la):
astrodule » 09 Sep 2020 02:52 pm[/url]":209c3ct9]Ne znam kakvo je stanje sa vozom, ali pre BnV sam par puta seo na voz i išao do Mladenovca i onda se vraćao ka Beogradu biciklom preko Kosmaja. Odlična ruta sa više varijanti povratka (preko Avale ili preko Barajeva)

Nema mnogo saobraćaja na tim putevima.
Da li će mi neko praviti problem ako unesem bajs u BGvoz?

Neće niko, ako ideš do Mladenovca imaš i REGIO vozove koji imaju posebna mesta za bicikle (na sajtu Srbija voza piše koji vozovi imaju nosače za bicikle)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773530#p773530:3po699vq je napisao(la):
tragac » Čet Sep 10, 2020 1:14 pm[/url]":3po699vq]To znam, nego me posebno zanima BG voz

Mislim da stcarno nije problem, više puta sam video bicikle u Bg vozu i nikome nije smetalo. Samo izbegavaj velike gužve, jedino to
 
Nije problem. Ali Bg voz za Mladenovac ide samo jednom

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Vrh