Šta je novo?

Beton

boca-ica

Professional
Učlanjen(a)
02.04.2010.
Poruke
10.198
Pohvaljen
5.045
Voleo bih da malo više saznam o novim mogucnosti betona koj ima sve vecu primenu i time
začajno menja naše dosadašnje predatave o izgledu zgrada (verovatno i čitavim gradovima) koj nastaju sada i u buducnosti

Teraco beton moze da bude sa mermerom sa staklom sa plastikom i dr.agregatima
kao finalni proizvod umesto podnih i zidnih obloga
Providan beteon izliva se sloj po sloj dok se između njih postavljaju optička vlakna preko kojih se emituje svetlo. Ono se probija na površinu kreirajući efekat poput vode koja se talasa na betonskoj strukturi.

Pa sad ako vam se svidja tema , ko zna po nešto o betonu
nek napiše koju reč , računicu ili šta drugo u nj. korist a i sličice su dobrodošle :)
 
Slike slike o ovme sto si napsiao evo da dodam
Ferocement
 
teraco-1.png

Trebalo bi da je ovo teraco beton
Slicno izgleda i providan beton a na ,,šarenim mestima,, propušta svetlo nešto kao brušeno (mutno) staklo

Na mnogim Bg holovima sam vidjao teraco beton ali nisam znao da je to on
a kako ne volim keramičke pločice , čini mi se da je prava stvar i za kućnu primenu (predsoblja, kuhinje i kupatila)
a vrlo verovatno je dosta povoljniji i kvalitetniji od samih pločica
Pitanje je samo odistupnosti tehnologije po principu ,,uradi sam,,

Providan beton je prava novotarija a nisam izgooglao nj. sličice
 
Teraco beton je vrlo čest na Novom Beogradu. Skoro u svakom ulazu i na terasi (lođi) je prisutan u zgradama građenim 60-ih.
 
rađen je klasični teraco od belih i crnih kamenčića
ali ovakav kao na sličici sa komadicima stakla nije bilo 60

izgleda da upotrebom praškasto usistnjenog stakla od starih flaša u boji
u odredjenom procentu zamenjuje učešce cementa a dobija se na lepoti i uštedi
 
tragac
Hvala i +1 :)
a evo i deo iz tog teksta uz pomoc google prevodioca
.....њихов материјал подразумева "иновативан цемента / адитиви мик дизајн."
Та мешавина наводно обвезнице добро са термопластични полимер смола која сачињава Холеи матрицу панела.

Од одређеној удаљености, зид изгледа као редовне компактног бетона, али то је транспарентност је око 20%.
Zа сунчаних дана, структура може уштедети струју од вештачког осветљења, а такође омогућити бољу циркулацију ваздуха....
Нажалост није много детаља је пуштено за трошкове производње и иако смо замислити нормално цемента је јефтинији за производњу, уштеда енергије на транспарентан цемента јефтинији је на дуге стазе...
:roll:
 
meni je zanimljivije ovo thermoplastic polymer resin, to bi trebala da je neka providna smola. Paneli izgledaju jako tanki. Ista kompanija razvija i nekakav biodinamički cement, o kome je teško naći ikakve tech detalje. Tvrde da ovaj kompozit pročišćava vazduh i igra ulogu betonske iliti okamenjene šume u gradu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DjO9tXo6XyM[/youtube]
 
Bilo bi dobro da gradj. i arh. faks a možda i dir. za izgradnju Bgda
naprave za sada bar jedan manji ogledan zid kako bi smo mogli svi da ga ..doživimo ..

Siguran sam da ce ovaj novi ,,transparentni beton ,, ponovo razmahati mnooooga krila
a promene koje slede bice naravno naj izraženije u Beogradu :D

to znači da gotvo sve što sada se planira za izgradnju u Bgdu , vec je debeeelo zastarelo :laugh:
 
Vrh