Šta je novo?

Beton hala

Deking da se ne voze kola mozda bi izdržao
IMG-20240413-WA0029.jpeg

Rasvete na šetalištu bez
 
Kako mene sve ovo boli dok gledam na šta liči i sam centar grada...

Dodatno bolu ne pomaže to da su nam porezi, dažbine i cene nikad veće, a kvalitet radova i održavanja nikad gori..
 
morace ovuda da se protera “Beograd na vodi” da bi se sredilo 😉
Nevidjena slika nesposobnosti gradskih vlasti, da treba da bude sramota prvo gradonacelnika, pa onda sve redom.
Jako je vazno da se ljudi pozovu na odgovornost za ovakve propuste, jer moraju biti u sluzbi gradjana I tacka. A ne u Sluzbi interesa sopstvenih ili ti stranke. Dakle, grad ovoga ranga trazi operativce, Mgre koji znaju da upravljaju velikim projektima, da se ovako nesto ne desi nikada. A ovakvih primera je na hiljade…Kocke na Trgu, Zemunski kej, Autobuska stanica (haos se tek ocekuje), pokusaj gradnje na Kalemegdanu,…
 
morace ovuda da se protera “Beograd na vodi” da bi se sredilo 😉
Nevidjena slika nesposobnosti gradskih vlasti, da treba da bude sramota prvo gradonacelnika, pa onda sve redom.
Jako je vazno da se ljudi pozovu na odgovornost za ovakve propuste, jer moraju biti u sluzbi gradjana I tacka. A ne u Sluzbi interesa sopstvenih ili ti stranke. Dakle, grad ovoga ranga trazi operativce, Mgre koji znaju da upravljaju velikim projektima, da se ovako nesto ne desi nikada. A ovakvih primera je na hiljade…Kocke na Trgu, Zemunski kej, Autobuska stanica (haos se tek ocekuje), pokusaj gradnje na Kalemegdanu,…
Pa to je izgleda i cilj, radovi za slikanje za izbore i održavanje taman takvo da bude izgovor za širenje Bnv...
 
за*********, као што рекох. Слике потврђују. Успут ниједан није предвиђен за кретање возила као у БГ…
 
Stavljanje dekinga na javne površine je ništa drugo do zaje*******ancije. Nije to plažni bar u Abu Dabiju.
Nije deking problem, problem je nemar i nikakva kontrola kvaliteta materijala prilikom ugradnje... Dobro se deking i drži, kad se uporedi sa granitom duž šetališta, koji izgleda kao da su tenkovi špartali šetalištem.
 
Pa tenkovi i prolaze, šta je drugo kamion natovaren do ibera. Šta drugo očekivati kad svak vozi gde mu padne napamet

Neće ni onaj novi kamen oko Hrama dugo jer ga koriste za parking .

I asfalt propade, gde neće materijal koji nije za vožnju i vozila

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
за*********, као што рекох. Слике потврђују. Успут ниједан није предвиђен за кретање возила као у БГ…

Kolega, izrekao si sama opšta mesta, te sam stavio link pre svega za informaciju drugima.

Slike pokazuju da je drveni deking itekako u upotrebi na javnim površinama. Ni jedna od njih ne pokazuje plažni bar, nego po kvadraturi značajne površine i različite namene. Podrazumeva se da se tako nešto ne predviđa niti pravi za kretanje motornih vozila.

Barem da si precizirao, recimo napisavši, da je to za******* – kod nas, bilo bi dovoljno. Ovako može da navede novopridošle na temu, ljude koji se baš ne zanimaju dubinski za urbanizam, da je tako kako si ti zakucao, nekavo pravilo, zasnovano na poznavanju materije.
 
Ja bas na slike koje si ti linkovao mislim da su za******* i sprdanje sa urbanizmom…
Ne vidim ni jedan jedini razlog za decking za Beogradsko priobalje.
 
Mogu zamisliti kakvo ce biti odrzavanje celog linijskog parka, vec sada se raspada.

Beograd treba da se ugleda na Novi Sad gde se forsiraju ciglice, jedini vecan materijal a ne glupi deking.

kej-zrtava-racije-clickers.jpg


Ceo taj potez od Beton hale treba da bude u ciglicama. Vecno i jednostavno za odrzavanje.
 
Mogu zamisliti kakvo ce biti odrzavanje celog linijskog parka, vec sada se raspada.

Beograd treba da se ugleda na Novi Sad gde se forsiraju ciglice, jedini vecan materijal a ne glupi deking.

Pogledajte prilog 195650

Ceo taj potez od Beton hale treba da bude u ciglicama. Vecno i jednostavno za odrzavanje.
Treba se fokusirati na sprovođenje zakona, ništa ne sprečava dostavljača da kolicima dovezu robu od prvog bližeg parkinga ili da voze polako.
 
Ja bas na slike koje si ti linkovao mislim da su za******* i sprdanje sa urbanizmom…
Ne vidim ni jedan jedini razlog za decking za Beogradsko priobalje.
Sa drugom rečenicom se potpuno slažem. I ja sam podjednako frustriran situacijom. Jer znam da je svaki zahvat u javnom prostoru svuda oko nas, samo brutalna stihija mafijaškog orgijanja, koje ga koristi kao teren za masno, višestruko superprofitiranje. Zbog toga je i ovde izbor materijala i kvalitet radova "ispao pogrešan". ;)

Tvoja prva rečenica je tvoj stav i stvar tvog ukusa, koji ne delim. Tamo, oklen su one slike, osmišljavanje javnog prostora se odigrava u društvima drugačijih političkih, socijalnih i kulturnih navika (i tradicija). Tamo očigledno ne vide ovo sprdanje sa urbanizmom, jer se o tim stvarima pod obavezno pitaju građani, korisnici. Po pravilu je glas javnosti odlučujući, znači da su oni to izabrali, aminovali. Valda ne treba da napominjem: demokratičnost, stručnost, opravdanost i transparentnost finansija, kontrola svih procesa izvođenja, itd. I najzad, ono najvažnije: opšta kultura društva, koji od javnog prostora neće svuda da pravi zapišano smetlište išarano grafitima.

Naša budućnost je u asfaltu i betonu, a da li će neko poveremeno to i da pere, vrlo je neizvesno.
 
Mogu zamisliti kakvo ce biti odrzavanje celog linijskog parka, vec sada se raspada.

Beograd treba da se ugleda na Novi Sad gde se forsiraju ciglice, jedini vecan materijal a ne glupi deking.

Pogledajte prilog 195650

Ceo taj potez od Beton hale treba da bude u ciglicama. Vecno i jednostavno za odrzavanje.
CIglice bi lepo isle sa obnovljenim Kelemegdanskim zidovima.
 
Vrh