Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Danas videh neke radnike na Dorćolu, ličilo mi je na ove što raznose robu, kako stavljaju karton preko tablica kombija koji su vozili.
 
Šta da radi osoba sa invaliditetom koja dođe u tržni centar, a sva mesta namenjena njoj su zauzeta sa ovima što plaćaju višu cenu?
to još lakše ..digneš samo cenu ako vidiš da je prebukirano...

možemo da se "čelendžujemo" do sutra ovako ali veruj mi da ovu ideju jedan kršten menadžer centra razradi za jedan dan.
 
Zato mislim da to nije dobra ideja i da nije izvodljiva.

Komunalnoj i običnoj policija treba dozvoliti da kontrolišu parkinge tržnih centara. Sigurno bi pravnici mogli to da osmisle.
 
Zato mislim da to nije dobra ideja i da nije izvodljiva.

Komunalnoj i običnoj policija treba dozvoliti da kontrolišu parkinge tržnih centara. Sigurno bi pravnici mogli to da osmisle.
To je kao kad bi rekao da komunalna treba da reguliše parking u tvom dvorištu i napiše ti prijavu ako si stao na zelenu površinu. Jednostavno ne može, privatan posed. Bulbulderac je lepo dao primer, a svi znamo koliko naši ljudi vole da plaćaju parking. Za nedelju dana niko ne bi stao na tim mestima.
 
To je kao kad bi rekao da komunalna treba da reguliše parking u tvom dvorištu i napiše ti prijavu ako si stao na zelenu površinu. Jednostavno ne može, privatan posed. Bulbulderac je lepo dao primer, a svi znamo koliko naši ljudi vole da plaćaju parking. Za nedelju dana niko ne bi stao na tim mestima.
Jasno, ali šta ako dođe dovoljno bogatih i plate regularno ta mesta? Onda neće ostati mesta za invalide.
A i ne verujem da je dozvoljeno prodavati takva mesta jer je njihovo prisustvo obaveza.

Kako je to rešeno u inostranstvu?
 
Jasno, ali šta ako dođe dovoljno bogatih i plate regularno ta mesta? Onda neće ostati mesta za invalide.
A i ne verujem da je dozvoljeno prodavati takva mesta jer je njihovo prisustvo obaveza.

Kako je to rešeno u inostranstvu?
Ne sumnjam da medju ljudima koji su bogati ima dileja, ali sumnjam da ima toliko bolida da rezonuju "ok platicu ovo invalidsko mesto 1000, 2000 din za 20 min samo jer je kod ulaza, a ovo pored obicno je besplatno". Uostalom, sav taj novac bi isao tim udruzenjima, tako da nije lose.
 
Najporazavajuce od svega je sto ga dobar deo ljudi brani sa sve "pa nema mesta za parkiranje nigde", dovoljno govori o stanju u glavi ljudima koliko su bahati. I sam sam vozac, ali nikada mi ne bi palo na pamet da ovako ostavim kola.
ceo taj potez od dušanovačke pošte do raskrsnice južnog bulevara i maksima gorkog je katastrofa. Tolike su zgradurine sagradili na tom potezu a ulice su pretesne a automobila previše.
Mene i sad čudi kako saobraćaj tuda još uvek cirkuliše.
Još više me čudi ljudi koji u takvom haosu kupe stan
 
Jasno, ali šta ako dođe dovoljno bogatih i plate regularno ta mesta? Onda neće ostati mesta za invalide.
A i ne verujem da je dozvoljeno prodavati takva mesta jer je njihovo prisustvo obaveza.

Kako je to rešeno u inostranstvu?
Ni bogati ne vole da plaćaju, pogotovo na nebitnim mestima kao što su marketi. Konkretno ne znam za markete i tržne centre u inostranstvu ali znam jedno, nisu se rodili naučeni već su osetili po džepu. Postoji regulativa o broju invalidskih parking mesta ali kao što ne mogu da kontrolišu ko staje na njih na privatnim posedima teško će da regulišu i ko ih naplaćuje. Parking mesto imaš, sa zakonske strane si ispunio obavezu, ostalo je na tebi da budeš maštovit kako da reših bahato parkiranje.
 
ceo taj potez od dušanovačke pošte do raskrsnice južnog bulevara i maksima gorkog je katastrofa. Tolike su zgradurine sagradili na tom potezu a ulice su pretesne a automobila previše.
Mene i sad čudi kako saobraćaj tuda još uvek cirkuliše.
Još više me čudi ljudi koji u takvom haosu kupe stan
Pritom dosta novoizgradjenih zgrada ima od 1 do 2 parking mesta po stanu. Znaci cesto dovoljno za sva kola. Ali problem je sto ovde u Srbiji zivi mnogo djubradi od ljudi kojima ne pada na pamet da kupuju ili zakupljuju garazno mesto kad vele da mogu da se parkiraju nasred javnih povrsina.

Rekao sam nedavno na temi u JGP forumu - drao bih od kazni svu djubrad koja se parkira i zaustavlja u tim malim zakrzljalim ulicama gde prolazi JGP izmedju Kalenica i Dusanovca i Jerkovica. U roku od dva meseca imali bismo para za kupovinu nekoliko novih Solarisa.

U krajevima gde postoji dovoljan broj parking mesta a gamad Srbendaska nece da ih koristi i placa, treba nemilosrdno drati sa kaznama. Ne samo zbog protocnosti nego sto se radi o djubradi sebicnoj za koju ne treba imati ni trunku razumevanja. Cedio bi ih svakog dana dok na kraju ne dobiju fobiju i kosmare cim ugledaju neke od tih ulica. Gamad bahata.
 
Želeo bih da napišem svoje viđenje. Iz Beograda sam ali sam prethodnih 4 godine živeo u Kijevu. U Kijevu je dosta bahatih koji se parkiraju po trotoaru ali su tamo trotoari širine 5 metara pa ima mesta i da se normalno prodje. Kada sam se vratio sada ovde, ovde vidim katastrofu. Mislio sam da nema goreg grada od Kijeva po pitanju bahatosti. Kako imam bebu u kolicima, to je ne moguće nigde proći. Prosto stave auto na sred trotoara a ti sa kolicima izlaziš na ulicu. Da li uopšte njima piše neko kazne ili ne? Govorim o delu oko Vukovog Spomenika ( dimitrija tucovića i male ulice oko tašmajdana )
 
O čemu vi maštate? Pa neće svoj na svoga. četvrtina srbije ima partijsku knjižicu, svaki taj bahati će da se pozove na partiju kad neko bude hteo da ga kazni. Ostatak nije bahat i korumpiran.
 
@kompania

Kako i očekivati da možeš da prođeš kolicima, kada ja koji sam vitak, često se nađem u situaciji da moram da idem kolovozom.
 
Ja već godinama govorim da su kazne smešne kod nas. Pogotovo sa tim principom 50% u prvih osam dana. Parkiranje neću ni da pominjem
 
O čemu vi maštate? Pa neće svoj na svoga. četvrtina srbije ima partijsku knjižicu, svaki taj bahati će da se pozove na partiju kad neko bude hteo da ga kazni. Ostatak nije bahat i korumpiran.
Zato i napisah automatizacija bez ljudskog faktora. Kamera snima i odmah šalje na adrese. Sistem nedostupan ljudskom faktoru da može da prčka i briše šta mu ne odgovara.

Osim toga pogledaj koliko Srbi kada odu u Grčku ili neku drugu EU striktno poštuju sve zakone.
Kazne su ogromne i nema tamo da zovu ovog, onog, mamu, tatu, teču, ujku i koga već da mu briše kazne.

Takav sistem nama treba.
 
Zato i napisah automatizacija bez ljudskog faktora. Kamera snima i odmah šalje na adrese. Sistem nedostupan ljudskom faktoru da može da prčka i briše šta mu ne odgovara.
Tada ne bi video nijedno vozilo u gradu sa vidljivim brojem tablica, osim gradskih službi koje ne podležu kaznama.
 
@solecar za početak treba prvo da se primenjuje. Džaba sto zakona ako su samo na papiru. Saobraćajna policija da zaustavlja takva vozila i odmah piše kazne a komunalna kada na parkingu vidi takvo vozilo, stane, izađe, skine masku i naplati kaznu. I tako uvek i bez izuzetaka.


Elem da li je juče bio neki nacionalni dan bahatih vozača.? Bukvalno sam na svakoj raskrsnici ulazio u incidentnu situaciju od stane ludaka koji isecaju, presecaju, hoće da se biju, prelaze preko trotoara..... Čak sam umalo ušao u sukob sa ženom koja je htela da me preskoči jer sam eto stao na crveno ali ima i uslovno zeleno pa treba se sklonim.

Uvek treba razlikovati bahate vizače koji pogreše pa naprave prekršaj. Svi smo ljudi pa grešimo nekad.
 
Poslednja izmena:
Bahate diplomate
bg.jpg
 
sad je još i dobro, budu tu parkirani u krug :) doduše kad nema mesta, a ovde koliko vidim sada ima.
 
Vrh