Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

Na Autokomandi gde su topovske šupe i gde Mišković planira da gradi tržni centar. Već smo više puta pisali o tome, po meni znatno bolja lokacija nego ova na NBG. Tada je planirano da postoji više autobuskih stanica, to jest bar 2. Ova bi pokrivala jug i istok.
 
_20210414_183452.JPG
 
obustavljeni radovi, tuuužžžžnnnoooo poretužno, neki smo naopaki narod , kako li nam samo uspeva
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841798#p841798:10i92gmp je napisao(la):
milinko » Sre Apr 14, 2021 7:26 pm[/url]":10i92gmp]obustavljeni radovi, tuuužžžžnnnoooo poretužno, neki smo naopaki narod , kako li nam samo uspeva

Bice buldozerijada pred izbore.
 
Sećam se da su po snegu 2018. godine svečano krenuli radovi pred beogradske izbore :)
Ja sam bio u fazonu, gle treba im godinu i po da asfaltiraju parcelu i za neku staničnu zgradu...Ala su spori.
Kad ono, dočekaće završetak stanice i sledeće izbore :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841876#p841876:2rzxccpw je napisao(la):
kizami » Sre Apr 14, 2021 10:49 pm[/url]":2rzxccpw]Sećam se da su po snegu 2018. godine svečano krenuli radovi pred beogradske izbore :)
Ja sam bio u fazonu, gle treba im godinu i po da asfaltiraju parcelu i za neku staničnu zgradu...Ala su spori.
Kad ono, dočekaće završetak stanice i sledeće izbore :(
Pa "realno" je 2025. da završe stanicu.
 
Većina ljudi sa kojima sam pričao nisu ni svesni da se autobuska seli na NBG, recimo iz mog komšiluka na Zvezdari kažu da ne bi da se cimaju do NBG da bi išli na bus.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841570#p841570:1u6iy0xp je napisao(la):
vucko » Sre Apr 14, 2021 9:26 am[/url]":1u6iy0xp]Na Autokomandi gde su topovske šupe i gde Mišković planira da gradi tržni centar. Već smo više puta pisali o tome, po meni znatno bolja lokacija nego ova na NBG. Tada je planirano da postoji više autobuskih stanica, to jest bar 2. Ova bi pokrivala jug i istok.

Hvala! Nisam pratio :sesir: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841915#p841915:22rb95om je napisao(la):
vucko » Čet Apr 15, 2021 7:25 am[/url]":22rb95om]Većina ljudi sa kojima sam pričao nisu ni svesni da se autobuska seli na NBG, recimo iz mog komšiluka na Zvezdari kažu da ne bi da se cimaju do NBG da bi išli na bus.

Ne moraju.
 
Valjda je poenta autobuske stanice da olakša prevoz i smanji broj stanovnika koji imaju automobile, a pozicija nove će uraditi obratno pogotovu za stanovnike starog dela Beograda
 
Po meni je Novi Beograd bolja lokacija zbog povezanosti sa železnicom (tu će da prolaze mnog lokalne, daljinske i međunarodne linije), manja će biti gužva oko stanice stoga će se manje vremena gubiti da se izađe iz Beograda. Jednostavno ima više prostora.
 
Pa baš i ne. Neće svi pravci proći bolje, jer neće svi zaobilaziti autoput. Plus, neće svi Beograđani koristiti BG: voz da bi došli do bloka 42, jer nisu u mogućnosti, a tu je i ona neusklađenost presedanja da bi se došlo na NBG...
 
НБГ је инфраструктурно боља позиција. Али опет, за град величине БГа није довољна и погодна једна централна станица. Потребно је више пролазних.
 
I da i ne, što se tiče NBG. Nije sve u širokom bulevaru. Treba sistem tako urediti da svima bude lako dostupan, ali ne na način na koji je urađeno na Autokomandi u pravcu Niša.
 
НБГ је ипак "проточнији" у већини праваца. Садашњи БАС је и пре радова имао велике гужве и ка долазним перонима, и при одласку са перона.
 
Gužve u Jurija Gagarina bliže Mostu na Adi, pa gužve na Autoputu, ne baš sjajno regulisani semafori na raskrsnici Bulevara Milutina Milankovića i Antifašističke borbe, pa onda prelasci preko mostova ka starom Beogradu, pa Omladinskih brigada, pa autoput za Novi Sad...
 
Taчно, нису ни те саобраћајнице бајне, али су опет боље од Карађорђеве и Савске. Опет, верујем да ће нпр. моноге аутобусе да преместе на мост преко Аде, а аутобуси ка северозападу могу да користе булевар хероја са Кошара, да се заобиђе већи део аутопута на НБГ до Студењака, или чак и до Змаја, мада мислим да је то незгодно укључење, а Студењак битно успутно стајалиште.
 
Значи ако наставе са овим успоравањима и прекидима радова, ми ћемо пре добити метро од аутобуске станице

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Objavio je onaj građevinski vloger snimak sa novog BAS-a. Čovek kaže da BAS nema para i zato kasni izgradnja stanice, kao i da zato kasni izgradnja u BNV. Kaže, biće gotova stanica za 2-3 godine. Ne znam kako ga nije sramota da tako notorno laže a ni da trepne. :bash:
 
Vrh