Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS(trenutna i novoplanirana na NBG)

И станична зграда, и тзв. анекс заједно са перонима су морали да буду позиционирани унутар блока уз неку од улица. Такође и што ближе степеништу железничке станице.
 
Mladenovacke buseve prebacuju na NBG od 29.09.dok se ne zavrsi stanica Jug.Do tada ostaje stanica Autokomanda ka Bg i ka Mld. Stanica Jug je izmedju Dusanovca i Autokomande? Ako je tu smestena, pitam se kuda ce narod sibati da bi se nakacio za dalja presedanja po gradu?
 

“Poslednje pripreme su u toku. Noć između 28. i 29. septembra prestaje sa radom Autobuska stanica u Železničkoj 4 i Savskom Trguodlaskom poslednjeg autobusa za Ljubljanu u 10 do 1 posle ponoći, a ovde na Novom Beogradu istog trenutka počinje sa radom i prvi polazak je za Novi Sad u 10 do 4 ujutru - rekao je za Tanjug direktor marketinga BAS-a Željko Pavićević.”
 
Naravno, dupeuvlakač iz Negotina je danas učestvovao u vidu podrške tokom poslednjih obilaska pred puštanje u rad nove stanixe.
Niakakav problem osim što autobus na slici radi samo linije ka inostranstvu, dok ka Beogradu rade krševi, ali već kada je sve potemkinovo selo što da se kvari niz..

Screenshot_20240925_193333_Facebook.jpg
 
Mladenovacke buseve prebacuju na NBG od 29.09.dok se ne zavrsi stanica Jug.Do tada ostaje stanica Autokomanda ka Bg i ka Mld. Stanica Jug je izmedju Dusanovca i Autokomande? Ako je tu smestena, pitam se kuda ce narod sibati da bi se nakacio za dalja presedanja po gradu?
Мислим да ће приграду значити и веза са НБГ где је данас већина послова у Бг.
 
Pa proširene su ulice okolo, ima mesta koliko hoćeš :)

Kada sam skoro išao na aerodrom da dočekam nekoga, svi su mi rekli da ni slučajno ne parkiram van parkinga jer ide Oko sokolovo i kažnjava. Kada sam došao video sam na desetine vozila parkiranih po kolovozima oko aerodroma.

Rešenje bi bilo "Kiss and fly" varijanta sa aerodroma gde možeš da se zadržiš 5 minuta.

Opet, bez Oka sokolovog koje bi NON STOP kružilo oko aerodroma i BAS (i Ž stanice) ništa nema smisla.
 
Ту стално пролази око соколово, да ли ће и даље то је питање, зависи како им стигне наређење.
Ценим да ће многи код вера 1х гратис да користе.
 
Нема рампе као на Аеродрому, али је идеја иста. Класична зона за брзински излазак/улазак. До 5 минута је бесплатно, након тога се као плаћа, али пошто нема рампи (још увек) онда мислим да нико и не прати. Бар је тако било пре пар недеља када сам ишао.
 
Vrh