Šta je novo?

ATLAS Group Blok 65

mirkogutic

Novice
Učlanjen(a)
12.10.2014.
Poruke
17
Pohvaljen
115
Juče i danas počelo raščišćavanje, ima li nekih saznanja o početku gradnje?

img20141012145928.jpg

img20141012174243.jpg


Ovde vidim plan za BELIM PLAZA (ili Park 65 AG) i Blok 65 Rad Inox
http://www.atlas-g.com/Atlas_Group_-_Co ... tation.pdf
http://www.atlas-g.com/nekretnine.php
 
AU! moracu da skoknem sutra, nadam se da cu ugledati nekoliko bagera i nekog za par informacija!
 
Svo drvece je iseceno i u ovom trenutku nema daljih aktivnosti, na kompleksu je samo jedan oveci bager. Nazalost nikog nije bilo skim bi mogao da pricam i izvucem neke informacije, medjutim cuvar iz obezbedjenja Airport Citya na rampi kaze da Miskovic pravi hotel?!

Jos uvek stoji ona stara tabla atlas gr. bez ikakvog rendera, verovatno ce uskoro biti zamenjena. Inace cela okolina izgleda mnogo lepse i okolni objekti dolaze vise do izrazaja od kad je rasciscen ovaj blok.
 
Jest zbog crown plaze umalo celu imperiju izgubio i sad oce odmah novi hotel, nije nego.
 
Po meni to je losa lokacija za hotel, vise je za neki poslovno-stambeni kompleks.
 
Nebojsa":k7cupcyo je napisao(la):
Svo drvece je iseceno i u ovom trenutku nema daljih aktivnosti, na kompleksu je samo jedan oveci bager. Nazalost nikog nije bilo skim bi mogao da pricam i izvucem neke informacije, medjutim cuvar iz obezbedjenja Airport Citya na rampi kaze da Miskovic pravi hotel?!

Jos uvek stoji ona stara tabla atlas gr. bez ikakvog rendera, verovatno ce uskoro biti zamenjena. Inace cela okolina izgleda mnogo lepse i okolni objekti dolaze vise do izrazaja od kad je rasciscen ovaj blok.

Jedan, ali vredan - ceo dan drlja po placu. Pitanje je da li se ovde stvarno priprmena neka gradnja, jer za sada nema nikakvih podataka o lokacijkoj ili građevinskoj dozvoli, nema projekta, niti rendera, niti skice, niti stidljive najave po medijima.

Inače, ovo za Miškovića i hotel je 99% bullshit. Naši ljudi čim nešto vide da se gradi, odmah kažu: "Ma, to je Mišković" :D (priznajem, i ja se tako upecah jednom na priču za Lily drogerije). Katastar lepo kaže Rad-Inox, a APR lepo kaže Atlas grupa. Dakle, nema Miškovića.
 
Provericu cim na nekog naletim, bio bagerista ili sef gradilista. U trenutku kad sam ja bio bager je bio na drugom kraju placa prema Tos. bunaru, ugasen, plac komplet rasciscen i nigde nikog. Sto bi rasciscavali plac ako se nista ne gradi, da im je cisto do rasciscavanja i uredjivanja okoline to su mogli poodavno da urade. Vide oni da se na sve strane zahuktava gradnja narocito u neposrednoj blizini i zato ne zele da kaskaju i ostanu nekonkurentni sa svojim poslovnim prostorom.
 
Danas oko 15h bager je radio punom parom. Jeste da deluje čudno da neko raščišćava plac, a ne gradi, ali primetićeš da se npr. raščišćavaju slobodne parcele u Bloku 32, a ne grade se nove zgrade (bar bi na piu.rs bio raspisan tender za njihovu izgradnju), kao i da su i Napred i Energoprojekt sređivali delove Bloka 26, za koji čak ni Plan detaljne regulacije nije na vidiku, a kamoli gradnja.

Meni pada na pamet da možda inspekcija malo ide unaokolo i primorava investitore da održavaju parcele (tako nešto je čak bilo i najavljivano).

Bilo kako bilo, ako je reč samo o raščišćavanju placa, sve će biti gotovo za par dana. Ako se aktivnosti nastave i posle toga, možda stvarno nešto i počnu da grade.
 
Pa bas to, ostaje da sacekamo.

Inace mi je prazan blok 26 najveci trn u oku Novog Beograda, mozda bi jedino za nijansu dao prednost onoj ruznoci "6 kaplara".
 
Juče ceo dan niko nije kročio na ovaj plac, osim ptica koje se pitaju: "Gde je, dovraga, svo drveće!?"

atlas65.jpg
 
Izgleda da je sezona za ovo raščišćavanje. U bloku 26 sada radnici Napreda seku i šumu na uglu Zorana Đinđića i Antifašističke borbe, pored onih delova koje su ranije rasčistili bageri kako napisa Homer. Do danas sam mislio da su samo malo odlučili da prorede da liči na nešto, ali sada seku i visoko drveće, valjda neće sve.
http://binged.it/1oXBXMy

Bolje da su ostavili kao do sada, kako samo jadni izgledaju ovi placevi kada poseku rastinje "tek tako" vidimo na primeru bloka 39 i rupe mesto CPN-a.
 
Na još jednom placu u Bloku 65 je teška mehanizacija počela danas da krči džunglu koja je narasla u prethodnih par godina. reč je o lokaciji u plavom krugu, dok je crvenim X-om obeležena parcela s početka ove teme:

b65seckanje.png


Dakle, u poslednjih nekoliko nedelja su počeli da seku rastinje u Bloku 26, Bloku 32, i na ove dve parcele u Bloku 65. Meni to više liči na pritisak nadležnih da se lokacije dovedu red (i eventualno naplati neka kaznica kako bi se dopunio gradski budžet), neko da se sprema nekakav iznenadni građevinski bum :D
 
Шоми, ако си мислио на ову земљану површину, која је сад и доста зарасла, је површина земље која је и иза некадашњег хангара Старог тј. Земунског аеродрома и простире се до улице Тошин бунар. Имаш иза још два објекта и једно циганско насеље.


снимио Теча са Дунава
https://ssl.panoramio.com/photo_explore ... er=3513175
 
za sada nema potvrda investitora tj ne deluje da se nesto ozbiljno desava cak i tabla ne deluje bas optimisticno ovo "project study" moze znaciti trazimo partnera za projekat ili prodajemo projekat u celini sa sve zemljistem i sl. Ako stigne neka potvrda bice neka vest i sl.
 
Vrh