Šta je novo?

Ada Međica

Можда му пребаце ту Стари мост да може да се дође до Аде међице, ко зна ко стоји иза тих сплавова, немогуће да је тај лик неки Зубац прави власник.
 
Odluka sa poslednjeg OU Društva za zaštitu Ade Međice ili kako god da se zove.
 
30814083_10214242218122812_3171634909418579037_o.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 0..&type=3
 
Pozdrav,
Bili smo ove godine po prvi put na Adi Međici, prevoz sa Novog Beograda funkcioniše lepo, čamdzije su ljubazne, cena karte je ok, kafić u kom smo sedeli na gornjem špicu je na dobrom nivou obzirom da je u pitanju ostrvo koje nije pod kontrolom države i komunalnih službi. Izbor hrane dobar, pića…wc ok, osoblje ljubazno, cene nisu prenaduvane. Postoji ponton na špicu gde je moguće pristati a odatle se i kupa pošto je kupanje na izbetoniranoj strmini teško moguće. Sve u svemu zabavan doživljaj.
Ono što sam zapazio je da je svako dvorište i svaka sojenica gde ima nekog uređena, napravljena je lepa uzana stazica, postoje česme sa vodom svuda. Svako drvo orezano, trava pokošena,cveće. Čini mi se da ovde stanuje neka komuna specifičnih ljudi drugačijeg razmišljanja od većine stanovništva izvan ovog ostrva. Ovo ostrvo bi trebalo zaštititi poput one Krčedinske ade i sve ljude na njemu. Vrlo rado bih da imam mogućnosti postao vlasnik ili zakupac neke sojenice ili splava na određeni broj godina na ovom mestu jer mi se čini kao da ovde dolazi “vrsta” slična meni. Ja sam ona vrsta što na ulici fizički nasrće na humanoide koji bahato bacaju smeće, zagadjuju gde stignu,ne znaju da posade drvo nego samo da poseku, izbacuju smeće iz auta u pokretu, to me izuzetno iritira i svugde se trudim da im se obratim samo na jeziku koji ti pripadnici ljudske vrste razumeju, a to je otvorenom šakom u predelu glave, a ovde na međici mi se čini da baš ovakvi žive kao ja jer nisam video ama baš nijedan komad smeća, samo fine i kulturne ljude koji su došli da ispune sebi vikend. Veliki pozdrav za njih ako ovo pročitaju i svaka čast kako održavate ovo ostrvo. Da je sreće da se nađe neko udruženje sa viškom energije da na isti način uredi i ostala beogradska ostrva, ima veliko i malo ratno, posle Pančeva 2,3 ( posle Bele stene) i gore odmah posle mosta Zemun -Borča jedno i ka Belegišu još par. Dakle još 4,5 ostrva postoji u neposrednoj blizini Beograda koja su neuređena i nisu interesantna gradu da se bavi njima, pa pošto se ovim lepo upravlja eto ideje da može da se krene dalje. Vrlo rado bih došao u letnjim danima sa prijateljima da posetim svako ostrvo u gradu na ovaj način a u predsezonskom delu i poslesezonskom delu godine bih se odazvao akciji uređenja pa možda jednog dana dobijem pravo da koristim neki komad tog zemljišta kao što su verovatno dobili ovi ljudi na Adi međici. Ne bih se puno upuštao u to kako su i šta su, čuo sam samo da su oni tu preko 50 godina a i rad se vidi tako da ,svaka čast. Ja sam jedan od onih koji vole uređeno i lepo i poštujem RAD. Imam puno alata i spretnosti da radim raščišćavanje za neki od ovakvih projekata i ako se bude pravila neka slična komuna na nenaseljenom ostrvu molim da me pozovete.
 
Ada Međica je uzurpirano javno dobro poput Savskog nasipa i treba je očistiti.
 
Vrh