Šta je novo?

2008 - Beograd je zakon!!!!

Ambassador

Advanced
Učlanjen(a)
04.07.2007.
Poruke
3.096
Pohvaljen
4
Lokacija
Belgrade
I evo je, dosla je 2008..
Pa zelim vam svima samo jednu stvar, a to je da Beograd opstane, odnosno da Beograd ostane Beograd, bez obzira na sve one koji pokusavaju da ga uniste, svesno ili nesvesno.. Beograd ce ih sve ipak svariti, sve ce ih ipak preobrazovati, jer Beograd je nas Beograd... I jbga, ako je preziveo sve ove vekove, prezivece i sve one koji su u njega dosli i doneli svoje navike... :)


ps Ovo je krajnje ksenofobican post, ali, verujte mi, imam sve razloge da ga takvog postujem... :)


BEOGRAD JE ZAKON!!!!!!!!
 
Želim svim forumašima srećnu i berićetnu 2008, a posebno Beogradu :)
 
Ambassador":kl1l4r5i je napisao(la):
I evo je, dosla je 2008..
Pa zelim vam svima samo jednu stvar, a to je da Beograd opstane, ...
Ambassador":kl1l4r5i je napisao(la):
dragan":kl1l4r5i je napisao(la):
Da izmeniš svoj stav prema Životu ..... lakše ćeš ga preživeti sa više Optimizma.
Hvala, ali, svi, ama baš svi, mi tvrde da imam previše optimizma..
Čak se mnogi usuđuju da mi kažu da sam bolesno optimističan... :D
Obzirom na datum i vreme postovanja trebalo bi preispitati ovaj
'krajnje ksenofobican post' i napisati neki prikladniji Novoj 2008god.

Kakvoli je tvoje okruženje koje misli 'da si bolesno optimističan' ?!
Pod hitno menjaj komšije, prijatelje, školske drugove, devojku, roditelje,.... :D
 
:lol: Dragane, srećna i tebi Nova godina...
iamsmiling.gif


A što se tiče optimizma, shvatićeš da u mojim postovima postoji jedna određena doza suptilnog, ali opet bolesno jakog optimizma..

Da menjam komšije, prijatlje, školske drugove, devojku, roditelje? Da bi bili optimističniji? Bojim se da moram onda promeniti zemlju...
 
Srecna Nova svim Beobuildovcima i onima koji ga krisom citaju :)

PS. thread je mogao da dobije i podnaslove:
1. Za jak i stabilan Beograd
2. Beograd, svim srcem
3. Beograd, dela govore

:D
 
Šta bi ste vi uradili da učinite BG boljim? BG-u treba više cvećara i ljubavi na ulicama :D
 
Beograde, srećna ti izgradnja u 2.008god.! .... ps. Stevo, može to i bolje :

xxxxpk8.jpg
 
. .^.
za
one

koji vole

da spavaju,

ali se uvek bude

dobro raspolozeni...

za one koji se jos uvek

pozdravljaju poljupcem, za one

koji puno rade ali znaju i da se ludo

zabavljaju... za one koji grese ali ne koriste

glupa izvinjenja... za one koji cak i mala obecanja

ispunjavaju... za one koji gase televizor da bi porazgovarali...

za one koji znaju i cutanjem da pricaju... za one koji u krilu jedno

drugom greju noge... za one koji se zajedno kupaju... za one koji su srecniji

kad nesto podele nego da imaju celo... za one koji su spremni uvek da pomognu prijatelju...

za one koji se deci osmehuju... za one koji ne vide sve crno ni kada su u mraku... za one kojima

i zimi greje sunce, a kad kise padaju nebo nije tmurno... za one koji ne cekaju Novu Godinu da

bi se zaklinjali da ce sutra biti drugaciji, a nakon Bozica bolji...


zelim od srca

sve najbolje

u 2.008god.
 
@ Steva

Kazem ja da Cvetni trg moze biti drugaciji :) A kad smo vec kod toga BG-u treba vise trgova, skverova, parkova i slicnih mesta gde se ljudi sastaju.....
 
@HomerJay
Jes' vala, u pravu si!

@Ceo Beobuild, Beograd, pa i šire

SREĆNA NOVA GODINA! Da nam je svima i srećna i berićetna!
 
Ево и ја да се придружим:)

Свима СРЕЋНА НОВА 2008 !!!
Пуно здравља, среће и успеха
 
Srecna Nova. I za neke preporucujem vise endorfina za raspolozenje.
 
Cao.
Na zalost nisam trenutno u BG-u.
Da li je moguce, ako imate vremena da napravite sto vise fotografija sa ulica beograda dok se vodi evrovizija (nevezano da li ce biti zvanicnih reportaza (video) i novinara koji ce skljockati slike za novinske agencije)...Zanima me ta cela atmosfera, za koju pricaju da se oseca od aerodroma pa do centra. Kazu grad su nam nasminkali od sredjivanja zelenila, pa cujem da ce biti i kicenja u centru kao za n.godinu. Ah, tako mi je zao sto ne mogu to licno da vidim a sumnjam da cu "osetiti" isto preko fotki.. :p
Npr.za Beer Fest prosle godine, stvarno se prenosila neka pozitivna energija od Kneza do kalisa..npr. neki Italijancici poceli su da igraju i izvode na ulici..naravno, dok ih nasa murija nije rasterala jer su aa..... ..mislim kad su festivali i zabave, tako svugde na zapadu izvode privatne scene a nasa murija im rekla da narusavaju mir i red..a svugde je bilo veselje, pijanih ljudi ..bas se uklapalo da igraju. Zao mi sto to nisam slikala. Izgledali smo na pravi zapad. :D A tek kad su svirali Kelti, vau..znaci nema stranca koji nije pitao gde da kupim njihov CD..onako uigrano kad je publika pocela da skace, a iznad njih se neke boje sarale od raznih reflektora...Prosto neverovatno..Moracu da slikam ove godine ako budem u avgustu tu. Mislim da hocu..
Drug mi kaze da ima puno Skandinavaca po gradu ..(slikao bi on ali ima ispit pa mora da streba)..znaci tako neke obicne fotke da se skljocaju a opet da se vidi ta guzva , gde se krecu, sta rade u gradu..itd. ..
Znaci ako imate vremena, a ako ne ..nista.."dr.put" :cool:
hvala.
 
Za sada dear Ivana to izgleda ovako:

Prica se po gradu da postoje neki pristigli evrovizijski fanovi, ali ih od prilike niko nije video jer po ceo dan sede na probama u areni, a uvece idu po zurkama koje organizuju delegacije zemalja-ucesnica.

Na Trgu republike, zemlja je do pola preorana, druga polovina je ispucala od suse, nema ni travke - izlgeda kao njiva - sve mi se cini da je neko na to zaboravio.

Osim toga, trg je oplemenjen i predimenzioniranim plasticnim standom koji je infopult za fanove (kojih nema) i na tom ogromnom standu sedi obicno jedan nezainteresovani klinac koji kuca poruke. Uzitak je potpun jer je stan postavljen kao neki hajlajt, a viziulno je pravi skandal i upropascava celi prostor.

Nesto dalje od standa u liniji sa Satom - dakle ostavljajuci oko 10m slepog prostora i odnosu na razrovane bastice - Turisticka organizacija Beograda je stavila neki navodno predratni kamion-sevrlolet za koji je jedna zena prokomentarisala da je sigurno u pitanju traktor ciju su prikolicu oblozili limom. U tom sevroletu stoji par devojaka koje treba da olaksaju boravak strancima u gradu. Njih ne vidis sto od kip-vrata sevroleta, sto od kacketa koje su nabile do nosa, a obucene su sve redom kao da raspramaju po kucama (neka odrpana majca pola uvucena u pantalone). Najveca nevolja sa tim kamionom je sto u stvari ne znas da li je neki fazon u pitanju ili Turisticka organizacija Beograda nije imala para da obnovi svoj vozni park. U svakom slucaju, Trg po malo sada lici i na parking (sto da ne!), ako se ima u vidu da je tu i onaj krvopijski autobus zavoda za transfuziju.

U Cika Ljubinoj ulici, pored koje bi po nekoj logici trebalo da stoje ti info-standovi, ali ne stoje, jer onda ne bi preprecili pola Trga republike, je priredjen neki ad hoxc sajam tradicionalnih narodnih rukotvorina. Posebno medju nasim tradicionalnim rukotvorinama izdvajam domace sapune, predmete od duvanog stakla i svilene marame.

Konacno, dozivljaj je upotpunjen i novogodisnjim ukrasima, koje nocu zaista izgleda lepo, a danju je malo cudno sto je pola grada u sred leta oblozeno vestackim granama cetinara i sto su po Knez Mihailovoj razvucene sneznobeli kablovi. Ovo je prigodno mesto da naglasim, da je u skladu sa nasim kompleksima sve - od standa do plakata - ne primereno belo i da zahvaljujuci brojnim evrovizijskim plakatima grad izgleda mnogo mnogo sivlje nego sto stvarno jeste. Jedini izuzetak je pomenuti Sevrolet-kamion, on je neke cudne plave boje, koja u prirodu - sasvim sam siguran - ne postoji, tako da bole oci gledati ga. Bol kudikamo ublazava samoprozvani simbol Beograda iscrtan na njemu - retardirani vrabac.

Eto, u jednoj recenici: dzaba smo krecili, a i nismo bas nesto okrecili.

;)
 
:/
bar vam sija sunce u BG svaki dan..a ne kisa (i hladno vreme) kao 'ovde' od proslog oktobra.
ok...hvala ti na obavestenosti i optimizmu Lucifer :D :cool:
 
bas bezveze..tako neorganizovano da sad su nasli to da prekopavaju..a oko konja tj.na trgu bi mogli da poplacaju, bas je ruzno i sta skinuli su one male skele ili sta vec koje su imali na 'ulazu' narodnog muzeja da oznace pocetak radova.
puf
 
Vrh