Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ma nezahvalan narod, nikad mu nista ne valja. Nije ni svestan koliko mu je dobro. Nego to negativci i strani placenici sire negativizam™ i hejt™.
 
Slazem se sa cinjenicom da sveza fasada (osim pink, tirkiz i ostalih modernih boja) je uvek bolja od oronule....... Sredjivanja fasada u BG-u bi trebalo da ide kao projekat cele ulie ili cele strane ulice, i ne samo fasada. To mora da bude pakat izvodjenja radova:
1. Ulica
2. Mesta za pesake
3. Osvetljnje
4. Parking mesta
5. Unapredjenje elektricne mreze
6. Unbparedjenje kanalizacije, vodovoda i ostalih komunalnih sistema
7. Zelenilo (ako ga ima)
8. Krov :) (ovo je vec previse :)))

i projekat da izdrzi bar 20 godina!
 
U susret velikoj rekonstrukciji poteza od Ruzveltove ulice do Kalemegdana, koji se ovih dana sprema orezivanjem platana, resio sam da slikam sve fasade koje se nalaze na tom potezu.

Prvo da ih imamo u arhivi, uz zelju da sto vise njih bude rekonstruisano u predstojecim godinama, jer ce svakako za ceo potez biti potrebni milioni evra, a to zavisi i od ekonomije a ne samo i od nase zelje.

Potez koji sam za sada slikao je leva strana od Takovske do Francuske ulice. Napominjem da nisu ubacene po redosledu slikanja.
 
IMG-20190218-120623.jpg


IMG-20190218-173747.jpg


IMG-20190218-220610.jpg


KMG TRUDBENIK

IMG-20190219-131518.jpg


IMG-20190219-131547.jpg
 
@Posmatrac dodao bi i ovo, da je ovo sjajna prilika da ljudi vide koliko se nijedan jedini dinar ranije nije ulagao u fasade, da se pokriju usima svi oni bivsi jer je ovo i njihova slika grada i njihova stamota. Za ove cemo sada videti na testu su...
 
Disho super fotke, ova nova sa dekorativnim osvetljenjem ima predivan volumen.

Posmatrac, izbrojao sam ukupno 25 fasada za rekonstrukciju, sto i nije toliko puno.
 
Vracarac, tako je. Ovo je totalno i opste neodrzavanje. Potpuna nesvest. Zex, dobro si izbrojao ali to je samo leva strana od Takovske do Francuske. Bice i ostatak, ovih dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603213#p603213:12op4jyz je napisao(la):
zexland » Уто Феб 19, 2019 3:57 pm[/url]":12op4jyz]Disho super fotke, ova nova sa dekorativnim osvetljenjem ima predivan volumen.
Postavili su dekorativno osvetljenje? (ispravka) Mislio sam na ovu u Džordža Vašingtona. Bilo bi super kada bi na nju postavili :)
 
Mene ovde najviše fasciniraju ljudi koji koji žive u tim stanovima i kojima ne smeta da žive u crnim od čađi zgradama, ali šta drugo očekivati od naslednika onih koji su graditelje istih od '45. desetkovali i s njima poslali i kulturu življenja na otpad.
 
Potpuno mi se otvorila nova dimenzija Beograda kada se su otkrile ove fasade i sva sreca ima brda primera lepih. Takodje nema mnogo nakaradnih nadogradnji i sl.

I meni takodje nije jasno kako ljudi koji eto zive u samom centru a zgrade im izgledaju kao da se skoro zavrsio svetski rat.
 
Zgrada je ofarbana krem, umesto sivom bojom koju je nekad imala.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kad je bila siva kad se boja oljustila i saprala ostao samo malter sivi jelte
 
Biće bela, uz pomoć golubova i kiselih padavina.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Onda kada neke glave kao ja kritikuju malanje, i kad se pojave neki kao Vracarac da se prave pametni kako to valja, uputicu u cinjenicu da jedna jako dobra rekonstrukcija kao sto je Dzokej klub, ostala u senci vizure omalane palate koja je preko kurca prefarbana.

Istog bih uputio da je seks kvalitetniji cesce sa boljom ribom, nego redje sa losijom.


WOoqgLI.jpg
 
Džiggi, ovo je naknadno kolorizovana c/b fotografija, tako ja je autentičnost ovakvog izgleda fasade upitna.
(slobodno možeš da je nazoveš "Crveni petao" ili "Pevac", generacije je tako zovu :) )
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603838#p603838:29ck5zu0 je napisao(la):
dziggy » Pet Feb 22, 2019 5:01 am[/url]":29ck5zu0]Onda kada neke glave kao ja kritikuju malanje, i kad se pojave neki kao Vracarac da se prave pametni kako to valja, uputicu u cinjenicu da jedna jako dobra rekonstrukcija kao sto je Dzokej klub, ostala u senci vizure omalane palate koja je preko k**** prefarbana.

Istog bih uputio da je seks kvalitetniji cesce sa boljom ribom, nego redje sa losijom.


WOoqgLI.jpg

Dzigy deckonjo, mozda nisi svatio o cemu sam pricao, nisam ja hvalio rekonstrukciju u smislu kako su izvedeni radovi, nisam moler ne razumem se previse verovatno kao ni ti (mada nemam zamerki osim klima uredjaja)nego sam napravio razliku kako je pevac izgledao nekad a kako danas. Kacis razglednice i hoces da ispadnes pametan, do tada saljem ti jednu sliku te iste zgrade pa nek vide ljudi je li lepse sada ili za vreme...aj da ne kazem kojeg gradonacelnika dobices srcani udar a i big mek se izmice

 
Evo kako je ranije izgledala zgrada i citav taj deo kad podignes glavu vidis ovo.
 
Izgleda je je cilj rekonstrukcija fasada da Vesić može da se hvali kao "eto, a za vreme prethodne vlasti ništa nije urađeno u Beogradu" jer su fasade - najvidljivije ali i najlakše za rekonstrukciju.

Gradska infrastruktura, niskogradnja...l to su komplikovaniji i "prljaviji" poslovi, i tu se ni malo nisu proslavili, pa treba neka kozmetika da zamaže oči.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603846#p603846:3odsycbw je napisao(la):
Vračarac » 22 Feb 2019 07:27 am[/url]":3odsycbw]

Dzigy deckonjo, mozda nisi svatio o cemu sam pricao, nisam ja hvalio rekonstrukciju u smislu kako su izvedeni radovi, nisam moler ne razumem se previse verovatno kao ni ti (mada nemam zamerki osim klima uredjaja)nego sam napravio razliku kako je pevac izgledao nekad a kako danas. Kacis razglednice i hoces da ispadnes pametan, do tada saljem ti jednu sliku te iste zgrade pa nek vide ljudi je li lepse sada ili za vreme...aj da ne kazem kojeg gradonacelnika dobices srcani udar a i big mek se izmice

Amaterizam ce ubiti ovaj grad! Sigurno da bolje izgleda i ne znam ko je ikada na ovom forumu rekao da nije, ali je problem sto amateri vode grad, amateri sede u Zavodu, ameteri izvode radove.... A sve to zarad najobicnijih politickih poena... Ko nije slep vidi kako izgleda fasada koja je uradjena kako treba (Gracanicka) i koja je uradjena amterski (Pevac)! Gde je obraz struci bar zbog arhitekata koji su te zgrade radili i pokusavali da od ovog grada naprave metropolu??!

I nemam nista protiv da se fasade sredjuju i kao Pevac, ali se onda lepo kaze: Dragi sugradjani - nema para, trudimo se da uradimo sto vise fasada, ovo je prelazna faza, kada bude vise para sredice se kako valja - a ne sto se kite ovim fasadama kao da su uradili bogzna sta i predstavljaju svaku kilavo okrecenu fasadu kao vrhunac neimarstva! Kao da je narod blesav!! Ali vidim da im i uspeva...
 
Gradjanin, mogao si konkretno da navedes sta je tacno lose uradjeno na zgradi posto ocigledno znas bolje i od zavoda za zastitu spomenika i od arhiva grada a i od radnika koji su radili samu fasadu, dakle evo cekam da mi navedes taksativno. Da li je izbor boje los i zasto, koji elementi nisu vraceni a koji jesu - navedi, da li je uradjena stolarija kakva je bila ili nije - ako nije navedi koja je trebala i kakva sa kojom sarom i kojom bojom je uradjena ograda, da li je izvorna i ako nije navedi kakva je trebala da se vrati. Da li je tako u arhivu ili nije? Evo cekam tvoj elaborat...
 
Vrh