Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Која је фора са остављањем најнижег дела фасаде у очајном стању? То сам видео и у Земуну и на још брдо сређених зграда, а баш квари утисак.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Znaju da će ih išarati brzo pa da ne troše džaba pare ;)
 
Bas steta za onu zgradu preko puta politike, mislim lepa je i bas moderna, ali ona stara mi je bila jedna od fav zgrada modernizma
 
Danas prolazio i vidim postavljaju skele. Nadam se da ce skloniti i klime.

Zgrada Železnica Srbije / CIPa:
462980a71f9f89f1b49b2f44521ed52b.jpg

8456536c9598b5fb3752bf290811b330.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi moji pa u Gracsanickoj kracu postavljanje skela na zgrade. Sinoc sam prosao ali nisam uspeo da slikam. Cini mi se da rade 3 zgrade u nizu ispod Pevca.
 
Ovim se završava plan za ovu godinu. (Odnosno za proslu u kojoj ga nisu realizovali)

Verovatno ce uskoro izaći i za narednu.
 
U martu kad krene kampanja ocekujem skele na bar 100 fasada, eto neka korist i od tih izbornih kampanja.
 
Polako ali sigurno se stanje fasada popravlja, treba samo da budu istrajni u tome i da nastavljaju svake godine da renoviraju više fasada u jednoj istoj ulici kO sto su do sad uz primenu kvalitetne izrade i uklanjanja klima.
 
Da vam skratim mučenje, pročitao sam celu dokumentaciju za obnovu fasade i oluka Zgrade CIP-a i Zeleznice u Nemanjinoj.

Dakle,

- Radiće se u tri faze, deo ka Nemanjinoj ove, ostatak sledeće godine.

- Saniraju se oštećenja na fasadi, peskira se i pere, menja se stolarija aluminijumskom, ali u istoj boji i obliku, ostaju drvena vrata i svi dekorativni elementi.

- Skidaju klime, ali ih i vraćaju samo što se zahteva da budu u jednom nizu.

- Popravljaju dekorativnu rasvetu.

Mnogo se radujem, ovo mi je jedna od omiljenih zgrada u Beogradu, iako bih voleo jednom zauvek klime da se skinu ali biću zadovoljan i da se ovo izvede što planiraju kako treba.

Za kraj vam ostavljam sliku iz dokumentacije koja se odnosi na klime, ali i sliku kako je nekada izgledala noću ova zgrada, a nadam se da će opet tako da zablista.




Pogledajte prilog 1
 
Zgrada zeleznice je stvano jedna od najlepsih u Beogradu, remek delo arhitekture.
Jedva cekam da krenu da rade onu na uglu Nemanjine i Resavske, nju ce valjda sledece godine da pretvore u muzej.
Ja ne znam ali danas kada sam video ove lepotice na Dorcolu pod skelama ulepsao mi se dan ;)
 
Не могу да верујем да се Београд улепшава барем на овај начин, и срећан сам кад видим да има толико реализација за ревитализације и обнову фасада :)
 
Ova zgrada železnica bolje da je dodeljena narodnom muzeju... Nego, fascinantno je kako smo uspeli sve odlične fasade da sakrijemo nekakvim drugim zgradama ili drvećem, a da ono najgore ostavimo da se vidi. Ova zgrada je jedan od primera, a drugi primer je zgrada ministarstva spoljnih poslova, koja izgleda fantastično kada se posmatra u celosti, ali je i to teško izvodljivo zbog skučenosti prostora, pa je nekako obično na slikama vidjamo samo sa strane, kao zgradu Vlade.
 
Стварно је греота што ти блокови четири репрезентативних државних зграда - железнице - министарства спољних послова и владе - апелационог суда нису одвојене ширим булеварима и што су између њих непроходни паркинзи забрањеног пролаза.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671492#p671492:3v9rojn2 je napisao(la):
maršalsavo » 19 Oct 2019 07:05 pm[/url]":3v9rojn2]Vreme je da se sredi ova zgrada na NBGD
Meni omiljena iz tog dela grada, malo sam je picnuo da vidite kako bi izgledala bez odvratnih nabuzevina:

https://cdn.knightlab.com/libs/juxt...html?uid=dedc563e-f29a-11e9-b9b8-0edaf8f81e27

Nije vreme, ima mnogo toga sto zaslužuje renoviranje pre ove zgrade.
A i mala ptičica je javila da je ta zgrada gradu prioritet broj 7357397829.
 
И ја сам прошао данас истим делом града.
Угао Узун-Миркове и Цара Уроша, има фасада у много горем стању од ове:





Угао Змаја од Ноћаја и Краља Петра Првог:








Бранкова улица, ова скела треба да почне да се уклања, радови на фасади су практично готови:

















Главна улица у Земуну, осветљење ове фасаде је могло боље да се уради:

 
Necete verovati ali ima primera gde su se stanari bunili u vezi dekorativme rasvete i da su trazili da se ukloni/ugasi. Prijatelji mi zive u Dragoslava Jovanovica i tamo je neki stanar dijabola trazio da "uklone" rasvetu jer ne moze da spava nocu od svetla.
 
Vrh