Šta je novo?

Република Српска

Šta bi sa aerdromom u Trebinju? Jel se gradnja otkazala?
 
Šta bi sa aerdromom u Trebinju? Jel se gradnja otkazala?
Која је перспектива аеродрома Требиње узимајући у обзир близину аеродрома у Дубровнику, Тивту, Мостару, Подгорици и то да ће се једном изградити и јадранско-јонски аутопут/брзи пут чиме ће ови аеродроми бити још ближи? Такође, цијела источна Херцеговина нема ни 100 000 становника?! Много би боље било да направе брзи пут од Требиња до Вишеграда.
 
Која је перспектива аеродрома Требиње узимајући у обзир близину аеродрома у Дубровнику, Тивту, Мостару, Подгорици и то да ће се једном изградити и јадранско-јонски аутопут/брзи пут чиме ће ови аеродроми бити још ближи? Такође, цијела источна Херцеговина нема ни 100 000 становника?! Много би боље било да направе брзи пут од Требиња до Вишеграда.
Po meni bi taj pravac trebalo produžiti do Bijeljine. Na taj način bi se dosta rasteretio i A2, pogotovo sa vozilima koji dolaze iz pravca NS/SU i dobio bi se alternativan pristup HN/Bokakotorskom zalivu.

Pošto shvatam da to nije u planu, onda se aerodrom nameće kao najkraća veza BG sa TB.
 
И ја сматрам да би требали направити брзу цесту Бијељина-Вишеград -Требиње... по мени је изузетно битна.
 
Da. Ozbiljna alternativa A2. Pogotovo ako dolazis sa severa i imao bi više alternativa do TB.

Prva bi išla novim autoputem, NS-RU, uključenje na A3, pa na Kuzmin na A8, i pravac Bijeljina.

Druga alternativa bi imala 2 kraka: preko Šapca ka Loznici ili od Šapca do Badovinaca pa na brzu saobraćajnicu/autoput.

Jednog dana će brzom spojiti saobraćajnicom Valjevo i Loznica. Onda bi se sa A2 hvatao krak od Lajkovca do Loznice. To bi bila treća alternativa.

I za kraj mašti, možda jednog lepog dana, ako bi se uradila brza saobraćajnica Šabac - Valjevo - Kosjerić- Požega, pa od Požege za Višegrad brzom saobraćajnicom/autoputem ili šta već tu planiraju.

Mada ne verujem da ćemo dočekati to 😂
 
Vrh