Šta je novo?

Zaštita kulturnog nasleđa Beograda

  • Začetnik teme Садко
  • Datum pokretanja
126866101_1104164246680874_5156754569696987012_n.jpg

Gornja zgrada obeležena strelicom.
 
Невероватно како је питомо изгледао овај крај. Где су оне зграде у низу у позадини и шта је оно што подсећа на трибине?
 
Eh da su beogradska naselja postala takva kao predratni Neimar i Topčidersko brdo, vidljivi na ovoj fotografiji.. Zgrade (opštinske) se nalaze u Humskoj ulici, dve su srušene nedavno, a tribine su stadiona BSK.
 
Није још порушено, али планирају

 
33656560_10155656583031325_4619741066382278656_n.jpg
Milosev_dvor_u_Savamali.jpg

Dvor u Sava mali.

 
Letnjikovac Viktorovića na Banovom brdu koristi predškolska ustanova Čukarica, odnosno decji vrtić "Sveti Sava" koji se nekada zvao vrtić "Dragan Mauzer". Na žalost, ta vila nije obuhvaćena bilo kakvom zaštitom. Jedino je dobro što je u okviru kompleksa javne namene, pa je manja verovatnoća da grad uništi svoj javni objekat. Po PDR je planirana postojeća namena, tako da će vila opstati narednih 20-25 godina. Bar se nadam.
Da li bilo ko zna nešto o sudbini porodice Viktorović, posle rata, odnosno posle 1945?
273548095_10227063844164684_4230304049884987206_n.jpg


 
Je l' moguće da je kolosek bio postavljen metar od Save, i to ispred ovih zgrada? Voz za Bukurešt je prolazio tuda, sa Glavne stanice?
 
nadjoh ovu reklamu u starom predratnom imeniku... nazalost zgradu nisam uspeo da nadjem na streetview, te je kacim ovde
knezmiletina.png
 
Читава је Гиновићева, ево је овде..
 
Причали смо о томе. То је сад ул. Џорџа Вашингтона
 
Današnje slike mesta zločina i divljaštva u Internacionalnih brigada. Mogu vam reći da što sam više prolazio kroz taj kraj, to me je ovaj slučaj sve manje šokirao. Neimar, Senjak, Dorćol... su ionako već godinama unazad sistematski i organizovani uništavani *, tako da... dok sam došao do ove kuće, već sam na još 20 drugih lokacija video kocketine i kontejnere gde im mesto nije.

* Pod uništenjem mislim i na slučajeve doslovnog rušenja kulturnih dobara, ali i na estetsko, u smislu da na jednom placu imaš dvospratnu vilu u stilu akademizma, a na susednom placu veliku modernu zgradu od 5 spratova. Zasebno, i razdvojeno, obe su lepe svaka na svoj način. Ali kad su jedna uz drugu, uklapaju se ko futuristički nameštaj u salonskom stanu...

Elem, evo slika. Inače, dok sam ja slikao, video sam još dvoje prolaznika koji su isto stali, fotografisali i komentarisali zločin i sramotu. Ako ništa drugo, bar još ima nemali broj ljudi koji shvataju...
Zlocin u Internacionalnih brigada (1).jpg

Zlocin u Internacionalnih brigada (2).jpg

Zlocin u Internacionalnih brigada (3).jpg

Zlocin u Internacionalnih brigada (4).jpg



I da, kao što se može videti, mesto zločina odnosno GADilište je prazno, i čak mlitavo obezbeđeno (neko bi pomislio kao da je pa namerno?). Kao, još ima nade, mada svi znamo da kaubojština i od investitora i od inspekcija neće stati dok se sve to lepo ne sravni i ne pretvori u još jednu groznu kocku kojih već ima nekoliko u ulici...
 
Današnje slike mesta zločina i divljaštva u Internacionalnih brigada. Mogu vam reći da što sam više prolazio kroz taj kraj, to me je ovaj slučaj sve manje šokirao. Neimar, Senjak, Dorćol... su ionako već godinama unazad sistematski i organizovani uništavani *, tako da... dok sam došao do ove kuće, već sam na još 20 drugih lokacija video kocketine i kontejnere gde im mesto nije.

* Pod uništenjem mislim i na slučajeve doslovnog rušenja kulturnih dobara, ali i na estetsko, u smislu da na jednom placu imaš dvospratnu vilu u stilu akademizma, a na susednom placu veliku modernu zgradu od 5 spratova. Zasebno, i razdvojeno, obe su lepe svaka na svoj način. Ali kad su jedna uz drugu, uklapaju se ko futuristički nameštaj u salonskom stanu...

Elem, evo slika. Inače, dok sam ja slikao, video sam još dvoje prolaznika koji su isto stali, fotografisali i komentarisali zločin i sramotu. Ako ništa drugo, bar još ima nemali broj ljudi koji shvataju...
Pogledajte prilog 127633
Pogledajte prilog 127634
Pogledajte prilog 127635
Pogledajte prilog 127636


I da, kao što se može videti, mesto zločina odnosno GADilište je prazno, i čak mlitavo obezbeđeno (neko bi pomislio kao da je pa namerno?). Kao, još ima nade, mada svi znamo da kaubojština i od investitora i od inspekcija neće stati dok se sve to lepo ne sravni i ne pretvori u još jednu groznu kocku kojih već ima nekoliko u ulici...


За овако нешто би увео преки суд и пресуђивао на лицу места.
 
Vrh