Šta je novo?

Локацијски услови

Shomi

Novice
Učlanjen(a)
13.05.2015.
Poruke
2
Pohvaljen
0
Da li je neko imao iskustva sa trazenjem lokacijskih uslova po novom zakonu? Ja koliko vidim skoro sve odbijaju.
Mozda mi je promaklo ali mi izgleda da jos nije izdata ni jedna gradjevinska dozvola kompletno po novim pravilnicima.
 
Kako mogu da odbiju za lokacijske uslove?


Zar to nije samo uvid u lokaciju šta na njoj sme da se gradi i onda na osnovu lokacijskih uslova praviš dalje projekat za građevinsku dozvolu.
 
To bi tako trebalo da bude ali nazalost nije.

Za lokacijske uslove se pravi idejni projekat koji je prilicno komplikovan po novom pravilniku. I onda treba da dobijes uslove za izradu projekta za dozvolu. Znaci idejni projekat pravis prema necemu sto u sustini treba tek da dobijes, nema bas mnogo smisla. Zato i imaju osnova da odbijaju sve, a onda svaki novi zahtev ide u novu proceduru sa rokom od 25 dana pa tako u krug.
 
Pa cekaj imas prvo informaciju o lokaciji, a ako se gradi u Bg-u, moze da se pogleda i preko interneta koliko i sta sme da se gradi.
Koliko sam ja razumeo davanje projekta za lokacijiske uslove znaci da su opstinari duzni da u roku od 15 dana nabave sve potrebne uslove od Vodovoda, EDB, za gas i td, na osnovu kojih se onda radi glavni projekat. Znam da je neki sada zastoj, za jedne koje znam vracali su ih zbog ovih novih tipskih obrazaca, da nisu dobro popuni i tako te formalnosti.
 
Vrh