Šta je novo?

Добротворни кутак

Аполон

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.10.2020.
Poruke
524
Pohvaljen
1.417
0*hfAvduft0Gc9QA-X.jpg


Mолимо Вас да ову тему користите искуљчиво за објављивање података о хуманитарним акцијама разних врста.

Акције морају бити несумњивог карактера, што подразумева да иза њих стоје организације од кредибилитета.


Примери поузданих хуманитарних организација:

 
jedan-obrok-mnogo-nade-pomozite-narodnim-kuhinjama-s-kosova-foto-1079514-velika.jpg


Помоћ најугроженијима на Косову и Метохији најлакше се може донирати слањем смс порука на број 1033 у мрежама Мт:с, Вип, Теленор и Глобалтел. Слањем једне СМС поруке донира се 100 динара.

Поред хуманитарних СМС порука, можете помоћи и директним уплатама, а произвођачи и дистрибутери хране могу помоћи и донацијом брашна, јестивог уља, шећера, соли, конзервиране хране, огрева, топла обућа и одећа итд. Више о томе овде.
 
Додао!

Нисам сигуран које још организације оперишу, тако да је списак изнад само водич. Сигуран сам да има и других организација које су једнако поуздане.
 
Фондација „Буди хуман” тренутно има чак 354 активна броја за лечење деце (овде), и отпилике упола толико за одрасле (овде).

modal-img2.jpg
 
Немам више ту могућност, али довољно је што сте их сами поменули.
 
Здраво свима, хтео бих да вас замолим да помогнемо маленом Бошку који мора да скупи 2.5 милиона евра за ону чувену Золгенсма терапију. Остало им је да скупе још неких 500.000е али немају много времена јер се детету стање погоршава и морали би да оду што пре у болницу у Будимпешту. Све знам, и где живимо, и ко је на власти и да ни сами више не знам које је ово по реду дете за које скупљамо новац СМС-овима и донацијама... али ништа од тога нема мали Бошко а ни његови родитељи.

https://www.instagram.com/daiboskopobedisma/?hl=en

Slanjem SMS poruke: Upišimo 1032 i pošaljimo SMS na 3030
Slanjem SMS poruke iz Švajcarske: Upišimo human1032 i pošaljimo SMS na 455
Uplatom na dinarski račun: 160-6000001037970-33
Uplatom na devizni račun: 160600000103802950
IBAN: RS35160600000103802950
SWIFT/BIC: DBDBRSBG

https://www.budihuman.rs/sr/korisnik/1032/bosko-gugleta
 
Vrh