Šta je novo?

Двојне куће у блоку 51, Бежанијска коса

Гага

Professional
Učlanjen(a)
08.12.2010.
Poruke
12.023
Pohvaljen
19.208
Lokacija
Бежанијска коса
Почеле су да се граде дуго најављиване двојне куће (3 х 2) у насељу Бежанијска коса у 1. месној заједници у улици Партизанске авијације, блок 51. Имал група гради ове куће, а то су како они кажу Лоџ Гарденс (Lodge Gardens), модерни пословно-стамбени објекти, окружени цвећем и зеленилом (!). Ха, јесте „кућица у цвећу, трава око ње“, или још боље, „кућица у цвећу, далеководи око ње“ јер је на непуних 25 метра трафо станица „Београд 5“ и биће им јако лепо.

Квадратура ових двојних кућа је од 370 до 445 m2 у четири нивоа. Колико знам прошле године, кад је најављиван почетак градње (безуспешан), одређена је цена квадрата од приближно 1.193 евра! На једном сајту је била најављивана та продаја, па рецимо кућа од 440 квадрата је коштала 525.000,00 евра, а можда ће и даље коштати толико, ако задрже ту цену !

Ево пар слика, а ову таблу са цртежима кућа, Имеловци су могли да поставе да бар стоји равно. Вероватно су се напили од среће :vops: кад су почели коначно са градњом.

free image hosting

Са десне стране, а после већ изграђених станова у низу, биће исто двојне куће, значи 3х2 укупно 6 двојних кућа, а 12 појединачних:

hosting images

upload images

hosting images

upload png

free image hosting

hosting images

Са леве стране изграђених станова у низу је други део двојних кућа (то нисам сликао, други пут):

upload images

Иначе све имате на: http://www.imelgroup.rs/projekti/showone.php?IDproject=63
 
bravo gago kao i uvek odlično.....

ima li tu nekih manjih kvadratura za nas smrtnike ja ne mogu ni 200 kvadrata da popunim nameštajem kamoli 500.
 
Милисаве, хвала за лепе речи, а мањих квадратура у двојним кућама, нема. Не знам да ли су им продати сви ови станови у низу, ова окер зграда која је између двојних кућа које се граде !

Их бре, а шта да радимо, са попуњавањем намештајем, ми још мањи смртници са 50 ± квадрата стамбеног простора ! :kk: :lol:
 
ma gago i mi smo tu negde samo razmišljam nameštaj iz ovog stana pa puta 10 toliko koliko mi nameštaja treba :D :D :D . za 200 bi se i nategao ali 500. :D


elem o projektu na njihovom sajtu.....

http://www.imelgroup.rs/projekti/showone.php?IDproject=63


kako je imel došao do ovog bloka 51. možete zaključiti iz teksta.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/t14599.lt.html


moje lično mišljenje o imelu je veoma loše. svi projekti su im loši. pogotovu kad vidim onu upravnu zgradu u bulevaru dr zorana đinđića plače mi se. zgrada bi se bolje uklopila u svilajnac ili batočinu nego u jednu od najskupljih ulica novog beograda. oni su pravi primer praziluk investitora kako se to na ovom forumu kaže.
 
Ма разумемо се МилисаВе, схватио сам твој позитиван сарказам око стамбених квадратићћћа :kk:

Прочитах чланак и шта рећи. Само у једној реченици, зинула задњица за парама, а то је данас поента свега, на жалост! Надам се да ће га примерно казнити, одузимањем свега бесправно стеченог, сигурно је ту било и лепих шушки, па по који "станчићћћи" и слично !
 
Moze li na google earth ili bingmaps lokacija?Ja sam sa druge strane Biograda pa nemam predstavu o kojoj lokaciji se radi.Hvala unapred :)
 
Вучко ево за тебе преко Саве :p , место где ће бити изграђене ове двојне куће са ове стране Саве :D .

Мало сам и "стручно" уцртао како ће бити и распоређене те 3 х 2 кућице на овој грађевинској парцели.

free image hosting
 
Hvala,Gago,sila si!

Vidim da su prekoputa trafo stanice kuce,to mi se ne svidja ni malo.

A arhitektonski se vidi da je nista specijalno,nazalost. :(
 
Вучко, вероватно се свиђа онима који желе ту да купе или су већ уплатили авансе за ове двојне куће. Као што сам и рекао на почетку теме, кућице се налазе буквално 25 метара од трафо станице.

Имел има покриће за изградњу ових "кућица у цвећу, далеководи око њих" у виду резултата мерења и магнетних индукција и јачине електричних поља, односно: "Испитивање нејонизирајућих зрачења ниских фреквенција на катастарској парцели бр. 795/4 Нови Београд пре изградње стамбених објеката".

Ево и тог извештаја са Имеловог сајта: http://www.imelgroup.rs/projekti/Merenja em polja na kp 795-4 KO Novi Beograd-Bezanijska kosa.pdf
 
Jedno malo zapazanje:

Intenzitet izmerenih vrednosti zavisi od struje koja trenutno prolazi kroz opremu, tj od procenta kapaciteta sa kojim postrojenje radi. Laicki receno - sto vise struje prolazi - veci je i intenzitet polja.

Obratite paznju da je merenje vrseno kada je spoljna temperatura bila +16 stepeni - tj nikom u naselju ne treba da pali ni grejanje (dosta njih koristi elektricno grejanje ili dogrevanje) a takodje niko ne pali ni klima uredjaje. Po meni bi merodavno bilo da se merenje vrsi kontinualno (npr 3 puta dnevno) makar 12 meseci. Bas bih voleo da vidim te rezultate kako ce da se pokazu. Takodje - nije isto da li je mereno u radno vreme (ne znam da li taj trafo pokriva neke industrijske objekte) ili nakon posla kad veliki potrosaci ne rade.

Takodje, voleo bih da neko napise kakvi su propisi o ovome u inostranstvu?

Da sam kupac dobroo bih razmislio i ispitao sve ove faktore, posebno imajuci u vicu da nasi ljudi po institutima imaju vrlo male plate od par stotina evra tj. moguce da su na zalost vrlo podlozni podmazivanju kao i sve ostalo u nasoj zemlji. :notok:
 
Oko zracenje elektrodistributivnih postrojenja se dize prevelika frka.
Ako je kuca 25 metara od trafo stanice, to znaci da je na lokaciji kuce vec 25^2 = 625 slabije polje nego u trafo stanici. Jacina polja opada sa kvadratom razdaljine.

Svi ti stanari ce se daleko vise "ozraciti" elektromagnetnim poljima tako sto ce blebetati u mobilni telefon prislonjen na glavu nego od trafo stanice ili dalekovoda.
 
Немој, Хазарде, да им квариш забаву.

Све го стручњак за електромагнетна поља (од којих цркавају пилићи), до стручњака.
 
Hmmm... neverovatna je lakoca sa kojom se ljudi ovde karakterisu ovako ili onako.

Ne znam da li je pojedinima ovde prezime Tesla ili mozda imaju neke interese u IMEL-u, ali znam da ce vecina ljudi "siroke misli" dobro razmisliti o distanci od samo 25 m izmedju postrojenja koje napaja citav jedan kraj i decije sobe ili igralista.
O ovoj temi se vodi polemika citavih 40 godina i rezultati su pokazali da postoji povecan broj slucaja oboljevanja od mnogih bolesti (npr od leukemije), ali nisu mogli da pronadju cvrste dokaze za direktan link izmedju transformatora ili power lines-a, i to najvise zbog toga sto bi za takvu studiju trebalo da naterate citavu grupu ljudi da ceo zivot zivi pod uticajem EMF-a. A gde ima dima ima i vatre to svi znamo.
Podseticu vas da su tokom razvoja gradjevinarstva mnoge stvari bile na sva zvona preporucivane kao bezopasne, ali vremenom sve ipak izbije na videlo.
Govorili su nam i da je azbest bezbedan za gradnju, vodovodne cevi su bile olovne, razne farbe sa sadrzajem teskih metala su bile u upotrebi. Govorili su i za mobilne telefone da su bezopasni da bi tek u poslednje vreme pocelo da izlazi na videlo da to bas i nije tako. BTW, koriscenje mobilnog svako moze sam da kontrolise - uticaj od EMF-a bas i ne moze.

Sve u svemu - mislim da ce ljudi sirokog obrazovanja i otvorenog uma ipak izabrati da se ne igraju sa ovim stvarima (za taj novac moze toliko toga na dobrim mestima da se uzme).
Zato i mislim da ce ove nekretnine pokupovati klasa novopecenih bogatasa bez razmisljanja, sve masuci onim papirom iz instituta "Nikola Tesla". (Mada kad covek pogleda - samo oni i imaju para za ovako nesto).

Htedoh takodje da napomenem - sa otvaranjem ovog novog mosta kod Obrenovca - otvara se siroka mogucnost za izgradnju slicnih LUX kuca u okolini termoelektrane - sa sve besplatnim grejanjem. Posadis drvo da sakrije dimnjak i to je to. Nadam se da vidite ironiju izmedju redova ali ne bi me cudilo da se i tako nesto desi.
 
Vecu glupost nisam video, pa onaj ko bude ziveo ovde ne gine mu rak
 
Још нису завршене, мада су неке кућице под кровом. Гледаћу да одем да снимим, кад будем при вишку времена.
 
Ми на Саобраћајном факултету, на одсеку за железнички саобраћај, нисмо до детаља проучавали електротехнику, па ће рећи тек неколико чињеница без дубље анализе:

- Железнички напон од 25kw убија на метар растојања. Стандардни напон далековода је 110 kw.
- Сви метални предмети на вагонима који саобраћају електрификованим пругама морају бити уземљени. Ограде перона, надстрешнице, такође. Индукована струја у металним предметима може бити непосредно опасна за човека на растојањима до 25 метара. То не мора да буде смртна опасност, и зависи од самих предмета.
- Магнетно поље, а са њим и индукована струја, опада са квадратом одстојања.
 
Двојне куће још нису завршене, мало се отегло, вероватно ударила беспарица, познати проблеми око продаје некретнина и слично. Ево пар сличица од данас и у ком су стадијуму градње.







На њиховом сајту имате цртеже у 3Д, како ће те кућице да изгледају споља и изнутра, а у каталогу ("преузмите пдф") су и цртежи распореда просторија по спратовима: http://www.imelgroup.rs/projekti/showon ... project=63
Цена квадрата ? Скроз горе на почетку теме сам написао да ће бити 1.193 еврића !

Иначе кад погледате на задњој слици са њене десне стране (иза оног дрвећа), ће се радити хотел који ће бити одмах иза Кике. Имате и о томе на њиховом сајту (хотел - блок 51).
 
Ne znam uopste ko bi se usudio da kupi nekretninu gde na sajtu onoga ko prodaje 20% informacija cini ponuda i kvalitet objekata, a 80% fizika sa ETF-a. Kad budem hteo to da studiram, upisacu ETF, necu ici na sajt IMEL-a.
 
DSC_0097.JPG
DSC_0098.JPG
DSC_0096.JPG
 
Vrh