Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843218#p843218:2e5bv7ev je napisao(la):
kopte3 » Пон Апр 19, 2021 3:24 pm[/url]":2e5bv7ev]Koliko ja znam porez na imovinu nema veze sa fasadom.
Наравно да нема.

Inace, ovde je problem sto ljudi misle da fasada nije njihova obaveza. Cak i ako im grad sredi fasadu o svom trosku, oni ne zele da je odrzavaju vec i dalje misle da to neko drugi treba da radi umesto njih. To je valjda zaostavstina iz prethodnog drustvenog uredjenja, sta znam.

Imam utisak da retko ko nema da plati, vise je stvar da nece, ne smeta mu sto otpada fasada, sto ima smeca, i sl. Takve stvari moraju biti propisane, pa ako neces ide prinudna naplata. Ako nemas, tuzna prica, prodas pa kupis nesto gde mozes sebi da priustis zivot.
Проблем је првенствено у томе што држава није намеатала одржавање фасада као обавезу.

Однос који људи - и то, првенствено они којима не недостаје средстава - имају према совјој околини, добрим је делом последица тога, али и кућног васпитања и стања духа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=842386#p842386:qgsshg69 je napisao(la):
VeniVidiVici » Fri Apr 16, 2021 5:28 pm[/url]":qgsshg69]


Želim da te podsetim da:

- zgrade u najužem centru su uglavnom predratne, tako da tu dolazi do značajnog umanjenja stope poreza po osnovu amortizacije (i do 60%)!
Nisi obavesten. Nekada bilo a sada je maksimalno umanjenje na osnovu amortizacije 40%
 
Ја сам својевремено таксативно детљано набројао однос обавезних трошкова домаћинства на периферији и у ужој градској зони. Сем пореза, сви остали трошкови (вода, струја, смеће, грејање итд итд ) су на периферији и по неколико пута већи. Да је живот у центру града финансијски претежак је једнотавно лаж која се понавља изнова и изнова да би постала истина. Она никада неће постати истина.

А што се тиче конкретно пореза, ево јуче ми баш колега из насеља кука како су га ребнули за порез и да планира већину имовине да прода. Само за кућу са окућницом (120 м2 са 20 ари) за које је низ година уназад долазио порез око 8000 ове године дошао порез од 30 000 динара јер су почели да опорезују и шупе, штале, надстрешнице итд.
 
Evo mu moja kuća na severu Bačke. Nek menja glavu za glavu. Ali ne porez je visok a ista kuća možda i slabijeg kvaliteta 5 puta skuplja. Proda kuću kupi vikendicu na Velikom Bačkom kanalu i digne sve četiri uvis do kraja života za razliku para. Nekad stvarno ne razumem kuknjavu koja ide samo u jednom pravcu tj samo na vodenicu onog koji kuka. Prednosti niko ne spominje.

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nf-TraD9QgE[/youtube]
 
Ako sam dobro video sinoć iz kola - postavljen je neki kran bočno od Bigza, postavljeni kontejneri, kao da su krenuli radovi.
 
Na zgradi Pošte na Savskom trgu u Beogradu biće obnovljena autentična fasada koju je projektovao arhitekta Momir Korunović, a za mesec dana biće poznata i namena tog zdanja – kulturni centar ili kancelarije, piše "Politika". Gradski urbanista Marko Stojčić kaže da postoji mogućnost da se u tu zgradu presele umetnici koji su ranije koristili prostor u BIGZ-u.
https://rs.n1info.com/kultura/polit...rgu-moguca-nova-adresa-za-umetnike-iz-bigz-a/
 
Ne bi bilo lose razmisliti o podzemnoj garazi na placu pored Poste... em fali parking prostor u tom delu grada em ce tako lakse komercijalizovati zgradu Poste nakon obnove...
 
_20210530_114057.JPG
 
https://www.facebook.com/bigz.bgd

"Myllen Nićić", autorka platna “Bigz Lives” koji je naša trenutna profilna slika, nije imala svoj lični prostor u zgradi, ali joj je Bigz bio nepresušan izvor inspiracije i dodaje da je to bilo “mesto na kojem sam upoznala divne ljude koji su uticali na moj likovni rad, uglavnom povezan sa muzikom”.
Pored proba u nekoliko studija kojima je često prisustvovala, seća se jutarnjih kafa, noćnih provoda, dočeka Novih godina pa čak i jedne svadbe.
Odlučila je da celokupni doživljaj i ono što za nju predstavlja Bigz, ilustruje, i tako je nastao “Bigz Lives”: Bigz žili ili životi, tj.ljudi Bigza, “nešto što ćemo svi mi nositi sa sobom dalje”, kako kaže. "

194260205_296698325448249_563384132034153820_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854291#p854291:sleaqtaf je napisao(la):
Вожд » Ned Maj 30, 2021 11:50 am[/url]":sleaqtaf]
file.php

Da li je ovo slikano iz Senjačke?

Hvala unapred na odgovoru
 
iz Sanje Živanovića, ovaj boks levo je obezbeđenje obdaništa pri nemačkoj školi, a sa desne strane (pre znaka za zabranjeno parkiranje) se vidi ulaz u vinski podrum Panajotović
 
Odavde izgleda kao da su prozori izbijeni na zadnja dva sprata...
 
Klub Čekaonica na zadnjem spratu koji je radio do 2014. godine


180809886_277078880743527_8527070969184982549_n (1).jpg
181270090_277078874076861_2284956473821001288_n.jpg
181959685_277078927410189_1769571077537897991_n (1).jpg
 
Šteta što će ova vizura da bude narušena, naročito zbog toga što će BIGZ biti renoviran. Možda se sa Kalemegdana bude video samo delić iznad Galerije, a i to će verovatno da zavisi od mesta sa koga se gleda.
 

Prilozi

  • received_236217681230810.jpeg
    received_236217681230810.jpeg
    46,8 KB · Pregleda: 2.592
  • received_2857293007816029.jpeg
    received_2857293007816029.jpeg
    90,7 KB · Pregleda: 2.584
Неће се видети ништа јер уз Галерију иде пословна кула од неких 80 метара, и тако иза ове велике куле
 
Je li se pozivaš na render ili imaš neki inside info?
 
Pa na render. Oko Kule će biti nekoliko objekata za koje mislim da će biti paravan, gledano sa mesta odakle sam fotografisao.
 
Ljudi moji,

Bio sam medju prvima koji su usli u objekat nakon izlaska umetnika iz zgrade.

Video sam i radio rekonstrukciju po svetu više od 60 objekata.

Ono sto je zateceno i sta su umetnici uradili od unutrašnjosti objekta moze se opisati da je bolje srušiti sve nego rekonstruisati. "Uvredio" bih deponiju i kanalazacinu kada bih poredio sa ovim.
Kada smo radili rekonstrukciju takvih objekata u inostranstvu dobijali smo zastitnu opremu kao da idemo na mesec zbog teskih oblika zaraze.

Ako gradske vlasti imaju bar malo sluha, ne treba da puste umetnike u zgradu pošte na Savskom trgu.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Биле су слике. Запуштено је то и без уметника.
 
Verovatno si do sada radio rekonstrukcije dvoraca engleskih lordova pa si se malo zbunio. Ja zadnjih godina nisam izlazio iz Bigza pa ne videh nekih epidemija u njemu. Stanje je očajno,pola mokrih čvorova je iz vremena "Kraljevine Jugoslavije" a ostatak iz FNRJ, koji niko od tada nije pošteno ni oribao. Neki nemaju ni odvode već 20 godina. Sindrom svake državne firme ikada u Srbiji. Kad se prvi studio uselio, ta zgrada je već bila za rušenje, u koliko je lošem stanju bila. Al umetnici šire zarazu.... nemojte sr*ti, molim Vas.
 
Vrh