Šta je novo?

BIGZ (БИГЗ)

Ljudi, nema šta tu da bude ružno ili lepo.
Zgrada je takva kakva jeste, spomenik je, dakle nema menjanja, obnovljena je solidno u sklopu zadatih ograničenja možemo da budem ugavnom zadovoljni kako je sve to ispalo.
Imaće novu namenu, biće korišćena i živa, a to je najbitnije.
 
Ljudi, nema šta tu da bude ružno ili lepo.
Zgrada je takva kakva jeste, spomenik je, dakle nema menjanja, obnovljena je solidno u sklopu zadatih ograničenja možemo da budem ugavnom zadovoljni kako je sve to ispalo.
Imaće novu namenu, biće korišćena i živa, a to je najbitnije.
Zal ostaje sto smo mnogo lepse porusili, pa onda manje lepe poput ove dolaze do izrazaja.
 
Бигз је ипак индустријски објекат, један од лепших сачуваних у граду.
То што су лепше зграде (мада је лепота у оку посматрача) нажалост срушене је последица лоше политике заштите.
 
Nema tu puno sta spolja da se ocekuje, znamo svi kako ce da izgleda. Nema tu prostora za improvizaciju i originalna resenja. Mnogo je zanimljivije sta se desava unutra, ali nemamo puno ili uopste nemamo fotografije toga. Mogao bi npr. @Noki u ekspediciju.
 
meni je jako simpaticna, a rekonstrukcija je odlicna
posebno mi je drago sto je potpuno ocuvan originalni izgled
inace razumem kako drugima nije lepa, ali nikako ne bih rekao da je ruzna
jedino sto fali je drvored da malo ublazi sivilo celom tom potezu, po koje parking mesto ispred bi zaista valjalo zameniti drvecem
hvala direktore za fotke
 
Nema tu puno sta spolja da se ocekuje, znamo svi kako ce da izgleda. Nema tu prostora za improvizaciju i originalna resenja. Mnogo je zanimljivije sta se desava unutra, ali nemamo puno ili uopste nemamo fotografije toga. Mogao bi npr. @Noki u ekspediciju.

20240303_060035.jpg



Nije da nisam došao na istu ideju 🙂 ponovljena ekspedicija, ali sudbina takvih mojih postova da završe u kanti je danas veća nego ikad, što je i pokazalo poslednje brisanje mog neovlašćenog upada u BNV od pre nekih 10tak dana...

Obišao sam jednu od nedovršenih zgrada u BNV za koju se jedan forumaš javno hvalio da je baš u njoj kupio stan. Pošto je šaljiva ekspedicija gde ga poimenično spominjem dok obilazim njegov (šaljivo pretpostavljeni) penthouse (iako to ne bih uradio da on već nije javno obelodanio da u toj zgradi kupuje stan) ekspresno skinuta sa forumskog repertoara 🙂 ne daje mi se više vremena i truda zaista...

Trudim se, ustanem rano, odem, javim se radnicima kao da sam im kolega 🙃 istprim i žuti šlem na glavi ako treba da se bolje uklopim, uđem, snimam, montiram, postavim... Sve zabave radi, ne zarađujem ništa od toga, ne štancujem snimke iz ptičije perspektive jer sam si otkrio i priuštio savremeno čudo tehnike zvano dron i ne koristim forum za sopstvenu promociju kako bih zaradio... (mada nemam ništa protiv onih koji to rade) I ipak ne valja, bude obrisano... Neka crvena linija je pređena...

E da ne bih više mozgao o ovdašnjim crvenim linijama, bolje da ne radim ništa. Ima drugih mesta gde radim kako treba, ovde mi prosto ne ide najbolje. 😕

Zato izvoli gledaj još jednu sliku zgrade spolja.

I onaj snimak gde sam u garaži je na dodatnu intervenciju opstao... a ja dodatno da gubim vreme i razjašnjavam sebe većim autoritetima nemam više snage... Veći lični pečat postu dati = manja je verovatnoća da će da stoji i zato sam se autocenzurisao i odustao od takvih ekspedicija. Jer ne želim da se doživi kao provokacija bilo koga...

Shvatio sam, možda je to i savršeno ispravno rezonovanje, da forum za to nije. Ovo je ozbiljno mesto, gde se vode akademske rasprave... i prosleđuju informativni linkovi sa drugih sajtova u Solecar maniru.

Ja se prosto tu ne uklapam. Sve i da svojom objavom ne rizikujem brisanje i ne stavljam na test Igorove živce, ova zgrada je sada dobro obezbeđena. Radovi su na samom kraju i prosto nije u fazi slobodnog ulaska a da ne napraviš neku štetu, što nikad i ne radim 🙂 Jednostavno ne možeš ući... al uvek ima gde mogu, no kao što rekoh, posle kačenja najčešće mi je upitan opstanak posta i nemam toliko volje kao ranije...
 
Vrh