Šta je novo?

Јавни паркови који се повезују са школама

wetromix4

Novice
Učlanjen(a)
27.08.2020.
Poruke
0
Pohvaljen
1
Понекад видимо јавни парк који се повезује са школом - између њих нема ограда. Понекад ми је прилично тешко рећи да ли се ПОИ (често кошаркашки терен) налази на школском имању или само у делу парка. Како се борите са тим? Хвала!
 
Iskreno i mene pravno zanima po kom osnovu škola ima veće pravo da koristi teren za vreme fizičkog od ekipe iz kraja koja hoće da igra fudbal ili basket.

Naravno, pričamo o školama koji nemaju terene u okviru svog dvorišta. Npr. kod mene u kraju Gundulić nema ništa ograđeno, ali Duško Radović ima.
 
Evo sada sam pogledao i katastru se čak i ograđeni deo Radovića vodi kao posebna parcela - Zemljište uz zgradu i drugi objekat, a vlasnik je Srbija - javna svojina.

Kod Gundulića gde ništa nije ograđeno, vodi se isto, a postoji samo jedna ogromna parcela unutar celog bloka.

Da li je igde definisano (osim logikom) da škola ima pravo prednosti korišćenja tih terena?

To bi mogli da znaju oni koji organizuju turnire na takvim terenima.
 
Postajem dosadan, ali zanimlivo da čak ni neki ograđeni vrtići nemaju posebnu parcelu za svoj prostor, već samo za zgradu. Eto, u mom bloku je vrtić koji je ograđen, ali u katastru uopšte ne postoji posebna parcela, već se sve vodi kao gore navedena parcela unutar celog bloka.

Evo, sada gledam i IMT kod Hale sportova. Sve se to vodi na Srbiju i vodi kao državna svojina.

Dvorište Nadežde Petrović pripada Gradu i vodi se kao javna svojina.

Pretpostavljam da postoje neki ugovori koji školama daju pravo da koriste te terena pored njih.
 
Се сећаш ти кад је Гиша звао мурију једном кад нису хтели да нам се склоне неки типови, да играмо фудбал на физичком :?:

И муров дошао, са све петокраком, и привео их у школу да узме податке. Лепо сам упамтио.

Вероватно да постоји неки правни основ да школа има приоритет, није долазила ни милиција ономад тек тако.
 
То ти је јер су добар део школа саграђене и направљене импровизовано и у време кад се о тим земљишњим књигама није водило баш рачуна.

Ево, основна где сам ја ишао, Ћирило и Методије, је на неких 5 парцела издељења и још су и даље укњижене неке уџерице из другог светског рата
 
U prevodu drzava nece da sredi katastar i svoju imovinu fino upise na sebe da sve bude kako treba ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769805#p769805:3bua9vpb je napisao(la):
direktor » 27 Aug 2020 11:47 pm[/url]":3bua9vpb]U prevodu drzava nece da sredi katastar i svoju imovinu fino upise na sebe da sve bude kako treba ....

Nisam siguran da "neće" nego mislim da nema kapacitet da to uradi. Sređivanje katastra samo u Beogradu bi bio ogroman poduhvat.
 
Uradi se tz izlaganje o mogu da krenu od nbg blok po blok da sredjuju papire ...
 
Vrh