Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Sa jedne strane je sramota da dve godine nema toaleta.
Sa druge, N1, koji je nedavno pretendovao na nacionalnu frekvenciju, potroši 5-10 minuta programa da se bavi pitanjem toaleta na sekundarnoj železničkoj stanici u Beogradu, a onda još 10 minuta da objasni kako su kamere rešile pitanje mini-deponija u Kraljevu. O...k...
 
@DzonTravolta
Секундарна станица, на територији намногољудније градске општине, у главном пословном делу граду, на 10 минута од арене која има званичан капацитет од готово 20.000 посетилаца, поред будуће главне аутобуске станице,... Раднима данима ујутру је толика гужва да се зачепе степенице. И не треба да има тоалет.
 
Nisam rekao da ne treba da ima toalet, to je sramota što nema, ali to nije tema za nekoga ko je pretendovao na nacionalnu frekvenciju. A odgovor će biti... "Embrace Toi Toi".
 
Nego jel jos stoji “S” znak za vozove okacen na kuku za susenje mesa?
 
Nisam rekao da ne treba da ima toalet, to je sramota što nema, ali to nije tema za nekoga ko je pretendovao na nacionalnu frekvenciju. A odgovor će biti... "Embrace Toi Toi".
Zašto ovo ne bi bila tema? Pa pitanje postojanja normalnih, očekivanih usluga, pogotovo kad je u pitanju higijena, je zapravo temelj toga da se unapredimo kao društvo. Mi samo “palam…o” o navodno “velikim” temama, a živimo zatrpani smećem na svakom koraku, ulice su davno prestale da se redovno čiste, gradski prevoz ispod standarda i još ga niko ne plaća, ljudi u Zrenjaninu nemaju vodu godinama (pa ni to nije tema), ljude sa banatske strane Beograda poplavljuje kanalizacija svako malo (pa i to više nije tema).
Dakle ne da je normalno da je ovo tema, nego je pitanje zašto sve dok se ne dovede u red (ne samo ovo već svi slični građvinski “uspesi”) ovo nije tema na svim televizijama jednom nedeljno - stanica koja je renovirana prokišnjava i nema toalet?!
Kod nas je samo bitno da se nešto svečano otvori, a posle više niko ne vodi računa ni o čemu.
 
@miki_ns
Ja bih se pre pozabavio pitanjem zašto je Stokholmski sindrom toliko izražen kod nas. Nemaš kanalizaciju, i to ti smeta, a redovno glasaš za onoga ko ti to isto ne uspunjava. Imaš most koji se raspada, i nisi zadovoljan sa time, a redovno glasaš za onoga ko ti život stavlja na kocku. Imaš delimično rekonstruisan bulevar, i to što je rekonstruisano nije odrađeno do kraja i ti veruješ da to tako treba i zato redovno glasaš za onoga ko je započeo a nema nameru, barem ne u skorije vreme da završi. Imaš ulicu koja nije završena, a progralašena je završenom, i redovno glasaš za one koji tako rade. Imaš loš prevoz i nisi zadovoljan njime, usluga konstantno ide nizbrdo, a redovno glasaš za onoga ko to radi. ITD​
 
Poslednja izmena:
Imaš radno mesto u javnom sektoru, sistematizovano za izvršioca iznad tvojih kvalifikacija, znaš ko te tu doveo i kome si dužan, a generalno i to što ne znaš da radiš, radiš malo... i onda je jasno za koga glasaš...

Za sve to drugo ih zabole uvo...

To su barem oni koji su svesni rupčaga i nedovršenih projekata, imaju interes da to ne vide.
 
To je tema za stanicu nivoa "Studija B", ne za nacionalne televizije.
Pa realno moglo bi i tako, ali zašto se onda otvaranja guraju na “nacionalne” televizije. Ako je to lokalna stanica (mislim da je ipak bitnija), onda ni njena rekonstrukcija i svečano otvaranje nema šta da traži na nacionalnoj televiziji. E u tom slučaju je onda OK da se ni problemi posle ne vide na nacionalnimfrekvencijama već samo lokalno.
Mada po meni svaka ovakva vest zaslužuje mnogo viśe prisustva u medijima od kojekakvih monologa, “polemika” i sličnih budalaština kojima nas zasipaju. TV bi trebala u 70-80% slučajeva da slikom izveštava o faktičkom stanju, a samo u preostalom vremenu da ponudi prostor za lični stav i to prvenstveno o snimljenom faktičkom stanju. Ako zapuštenost, nekultura, nehigijena, nefunkcionisanje javnih službi/preduzeća, nisu stalne teme o kojima treba da se priča ja ne znam šta jesu.
 
Pa realno moglo bi i tako, ali zašto se onda otvaranja guraju na “nacionalne” televizije. Ako je to lokalna stanica (mislim da je ipak bitnija), onda ni njena rekonstrukcija i svečano otvaranje nema šta da traži na nacionalnoj televiziji. E u tom slučaju je onda OK da se ni problemi posle ne vide na nacionalnimfrekvencijama već samo lokalno.​
Pa problemi se i vide lokalno, odnosno tamo gde nije sabotiran ulazak SBB - a. ;)

Mada po meni svaka ovakva vest zaslužuje mnogo viśe prisustva u medijima od kojekakvih monologa, “polemika” i sličnih budalaština kojima nas zasipaju. TV bi trebala u 70-80% slučajeva da slikom izveštava o faktičkom stanju, a samo u preostalom vremenu da ponudi prostor za lični stav i to prvenstveno o snimljenom faktičkom stanju. Ako zapuštenost, nekultura, nehigijena, nefunkcionisanje javnih službi/preduzeća, nisu stalne teme o kojima treba da se priča ja ne znam šta jesu.​
To (ne)funkcionisanje i jeste tema u većini prostora koji nije okupiran monologhom jednog čoveka. Sad, kod jednih teče med i mleko, a kod drugih ne teče. A ti građanine, shodno svojim kapacitetima, veruj u šta želiš. Ne zaboravi da imaš i opciju da je istina najčešće negde između.​
 
To je tema za stanicu nivoa "Studija B", ne za nacionalne televizije.
Nemamo Studio B a ni Beogradsku hroniku pa N1 mora da glumi i tu ulogu javnog servisa. Do skoro sam radio kod železničke stanice NBG i moram reći da je ona primer apsurda ulaganja u našu železničku stanicu jer ne postoji ni jedan kiosk, wc a ni kafić. Samo u Srbiji mesto gde hiljade ljudi prolazi dnevno se ne pokriva pratećim ekonomskim objektima. Što se tiče sadržaja više ga ima onaj ilegalni Černobil 90tih kod železničke stanice Pančevački most.
 
E da to je kod nas katastrofa / svuda u Evropi su železničke stanice i mali tržni centri i imaju kafiće, brzu hranu, poneke i prave restorane, ili su u njihovoj blizini supermarketi koji rade duže od ostalih po gradu, samo kod nas poprilična pustoš, a i ono malo što ima se zatvori ako može pre 6 popodne. Ajde u NS je eto McDonalds tu odmah i par pekara, iza raskrsnice, ali u samoj stanici pre nije bilo skoro ništa, sad ćemo da vidimo posle rekonstrukcije prethodne rekonstrukcije od pre dve godine.
 
Навике су нам другачије, а и закон о раду није подобан за такво што.
Све се да променити, али - треба ли?
 
Нисам стигао да фотографишем пре неки дан. Замењен полупани монитор поред нових, неотворених шалтера. Коначно приказује поласке и доласке, као на другим станицама на прузи Београд - Нови Сад.
 
Kačio sam još pre, dok se još nije potpuno isprljalo staklo, kako na skoro svakom nosaču nadstrešnice fale šrafovi:
20220626_191610_copy_768x1364.jpg

20220626_191654_copy_1364x768.jpg


Pored toga što se već drži sa pola šrafova, sad je počela i da rđa:
20240414_123005_copy_2312x1302.jpg
20240414_123020_copy_2312x1302.jpg


A još nisu ni završili sve do Subotice. Sad više nije čak ni da "drži vodu dok majstori odu"
 
Prvo, mislio sam na ceo projekat Beograd-granica sa Mađarskom, ali kod nas je zapravo sve toliko loše planirano i izvodi se haotično, da da, majstori jesu i dalje tamo. Ostalo je da se otvore novi šalteri, vrate barijere i otvore WCi. Takođe, još uvek nisu uselili ni jednu trafiku/kafić/pekaru kao što je planirano.
 
Ali zato je pošta ubacila paketomate ispod stanice, možda dobijemo i neku malu poštu tu. I da ga onda nazovemo mini Prokop :D
 
Prokišnjava, nedovršeno, ispunjava uslove za mini Prokop, ali treba obaviti još jednu bitnu stvar - skloniti linije gradskog saobraćaja, e onda je to - to (nadam se da im sad nisam stvarno dao ideju).
 
Само је наопачке, перони горе а паркинг доле.
 
Vrh