Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Primer da to moze da funkcionise su navijaci FK Zemun koji su samoinicijativno doneli odluku da se ne saraju fasade.
E to je zanimljiv fenomen: sa jedne strane su patriJote kao i ogromna vecina drugih navijaca, a sa druge strane stite zgrade iz doba A-U monarhije i hoce da biju one koji to zvrljaju...
 
Па ваљда је лепо и похвално да је нека навијачка група направила искорак у том правцу. Патриотизам би и требала да буду дела која користе нашег граду, држави и народу, а не празне, сто пута прежвакане приче. Сасвим неважно да ли су зграде из времена Аустроугарске монархије или неког другог времена. Све треба да се чува, пази и одржава...
 
Sve unificirano zastakljeno dijagonalno od tc beo
20230311_102239.jpg
 
Investitor zastaklio to sam i reko u nekom ranijem postu sto neznani da ne bi i stanari tako mogli da urade
 

@Vračarac sns funkcioneru kada ćete da počistite ovaj svinjac što ste napravili? Takođe koliko nas košta da vaše klošarčine sa kapuljačama uništavaju javne površine?
Evo sad ću da zovem onog spisatelja iz Krokodila da omala.
 
A sta rade konkretno? Krece? Za ovu rugobu je potrebno mnogo vise od krecenja da bi licila na nesto i bila dostojna lokacije na kojoj se nalazi. Potrebno je da se rekonstruise skroz da bi licila na nesto ili srusi i napravi nova zgrada. Stolarija i skidanje klima bi bili neki minimum uz krecenje, a ne verujem i da ce i to uraditi. A opet ce i uz sve to ostati potpuni bezveznjak od zgrade. Tako da, sustinski, bacanje pare bezveze.
 
Ау, какву бих само причу могао да вам испричам у вези једног давног доживљаја у овој згради... Но, сада да се фокусирамо на саму фасаду, више него занимљиву орнаментику, као и стандардно иживљавање неодраслих полументи.
Pogledajte prilog 155694
Pogledajte prilog 155695
Treba otići u Dubai pa videti kako savršeno funkcioniše uređen sistem i red. Grad u kome nema papirića jednog, a kamoli šaranja i grafita, uz puteve je cveće i trava, ljudi ne bacaju i ne pljuju okolo, sve se kažnjava. Niko ne prosi po ulicama, nema kriminala, džeparoša i secikesa, upravo zato što postoje strogi zakoni i red!!
 
Pogledajte prilog 156451


Fuj, pa odakle tebi ideja, da neko sme da zvrlja na neciju zgradu sta god hoce? Svidalo se to tebi ili ne.
Iskreno mene uopste ne interesjue dali se nekome svida grafit na zgradi ili ne. Ako je moja zgrada ja odlucujem o izgledu.

A ako je tebi toliko stalo do toga da Kosovo bude deo Srbije onda idi u Kosovo u tamo zvrljaj po albanskim naseljima. Ako si toliko hrabar.
Ovo je strana za ARHITEKTURU a ne za politiku.
 
Ovo je poziv na rat... Verujem da ćeš prvi biti ВождовачкиГАНГ koji ćeš se sakrivati da ne ideš dole u tenku.. Ovo su idiotski ratovi gde se samo guve životi. Ja hoću da moje dete ima mene kao tatu, a ne da idem da ratujem za koga?????
 
Vrh