Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.269
Pohvaljen
6.972
Ona diskusija i neki komentari su me naveli da pokažem da bi stanica NBGD mogla da izgleda prilično kulturno. Odavno se nisam igrao googleovim sketchupom pa sam se opet bacio na posao - izradio sam ovaj model (i još uvek radim na njemu).

Model je tek onako grubo završen, dodaću još neke sadržaje, pokušati da nacrtam pokretne stepenice i još neke stvarčice da bi se sve uklopilo :)

Detalji stanice: Stanica se sastoji iz tri reda stubova koji drže metalno-stakleni krov. Svi stubovi su medjusobno povezani. Time se dobijaju 2 dvorane, prva dvorana - veća je glavna dvorana gde bi trebali bit šalteri za putnike, komercijalni sadržaji (u prizemlju).. i dvorana koja natrkiva perone. Obe dvorane dele jednu ploču koja visi, ta ploča bi prebacivala putnike iz prve u drugu dvoranu, i na perone bi se silazilo sa te ploče, odozdo, umesto iz prizemlja kao dosada.
Deo ispod trenutne stanice bi mogao da se iskoristi za ostale sadržaje železnice, tržne centre itd.. kako bi stanica uvek "živela".

nastaviće se.. ;)

Biće još updatea ovog modela.

 
^^ jok, u sketchupu sam :) napravio sam osnovni model krova i onda sam ga spajao,

sada sam uradio još neke promene, dodaću ih kasnije on!
 
Vrlo solidno! :)
Jel mislis da iko razmislja o tome da se uljudi ta stanica, bar do univerzijade?
 
Svaka cast, ovo izgleda vrlo zanimljivo i izvodljivo :)
 
Fala :)
KiD":3rd94dop je napisao(la):
Vrlo solidno! :)
Jel mislis da iko razmislja o tome da se uljudi ta stanica, bar do univerzijade?
Nadam se da razmišlja, makar da urede okolinu i popločaju ono gore.
 
Evo kako oni o tome razmisljaju - source: www.beograd.co.yu

Контрола железничких и аутобуских станица

Градски инспектори су прошле недеље преконтролисали четрнаест железничких станица ЈП „Железнице Србије” и аутобуске станице „БАС” и „Ласта”. Утврђено је да су табле са истакнутим редом вожње на већини железничких станица разбијене или исписане графитима, као и да су исписани излазни перони и поједине станичне зграде. Они су утврдили и да су разбијени јавни часовници и табле са путоказима ка перонима, да већина станица нема санитарни чвор, да путничка стајалишта на пролазним станицама немају заштитну надстрешницу. Зелене површине уз пругу пуне су смећа и зарасле у коров, нема довољно корпи за смеће, број клупа је задовољавајући, осим што нису обојене. Због ових недостатака против ЈП „Железнице Србије” биће поднете прекршајне пријаве.

Прегледом је утврђено да су аутобуске станице уредне.

Секретаријат за инспекцијске послове је завршио контролу постављених привремених објеката у Земуну и ускоро ће почети уручивање решења за уклањање оних који нису постављени у складу са општинским планом. Уколико њихови власници то сами не ураде, објекти ће бити принудно однети о трошку власника.
 
skinuo sam google sketcup.osnovne stvari su mi jasne. ali, neke nisu.da li postoje neki tutorijali za taj program.
 
^^ To bi voleo da znam kako da uradim, u sketchupu ne postoje naprednije render opcije :(
 
Evo updatea, dodao sam 2 pokretne trake sa svake strane, a platforma je sada zaobljena skroz. :)

 
Steva":rp3xgtfq je napisao(la):
^^ To bi voleo da znam kako da uradim, u sketchupu ne postoje naprednije render opcije :(
Sketchup:
File --> Export --> 3D Model --> 3DS File (ovo samo radi na sketchup pro >_>)

3ds max:
File --> Import --> Filename.3DS
 
^^ pronašao sam open source nacčn ;) ala traje renderisanje eh.

evo prvog renderanog modela, još nije sve sredjeno kako treba ali radi renderovanje :)

 
Super ti izgleda model :)

Koji softver za rendering koristis?
 
^^ WOW, мислим за мене су ово "шпанска села" али браво ти га Стево!
 
stnbgdab7.jpg


Još samo par stvari, pa da raspišemo tender za izvođača radova. :)

Dve podzemne etaže : 1.za parking i
2. za trafo-generatorsku stanicu,pumpe i hidrofor za vodu,stanica za klimatizaciju i grejanje povezana sa solarnim panelima na krovu,odelenje za motore liftova,hidrauličnu i kompresorsku stanicu za vauduh ( radi otvaranja pokretnih delova krova i bočnih zidova),razne radionice za održavanje,...itd.,volim "nezavisne" objekte.

U gornji etažama : službene prostorije želj.st.N.Bgd, čekaonica sa "bircuzom" i komercijalna zona.

Definisati zauzeće parcela na terenu, pa da vidimo sa Direkcijom.:)
 
Joj, ja se zezam a ti bi već da idemo na tender :D haaaa ;)
 
Kakvo zezanje !.....ja sam počeo da računam materijal, crtaj te dve podzemne etaže, pa u ponedeljak da radimo Idejni projekat. :)
 
takeexampleft2wf2.gif

1-2-3
na kubike navali!
4-5
vagonet.
6-7
i jos jedan.
8-9-10
150
150-210.
210-360.

Druze Stevo, i ja se pridruzujem akciji ako nisam prekobrojan (skuzit ce ljudi duboke kulture)
 
Fino...Fino. Samo napred.

Steva....u sketch-up'u imas opciju povezivanja sa google earth-om.

1. U google-earth'u zoomiraj plac te lokacije. (pusti ga na sekund)
2. prebaci se na sketchup i klikni na znak zemlje ('get current view')
3. Pozicioniraj crtez tacno na placu.
4. klikni drugu zemljanu kuglu ('place model')
5. sacekaj sekund i uzivaj u 'LIVE' pogledu tvog modela.

Ja i dalje tvrdim da ne bi bilo tesko modelovati NBGD za pocetak. U sustini nam je potrebna samo visina zgrada - ostalo info moze da se izvuce iz googla.
 
Vrh