Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Nisam ni za kakve megalomanije danas, ali ova zgrada će biti veoma skromna, malo bolja pijaca:
7389272c9978cbc6425fcaf17cf013d0_6562485046.pijace.jpg

I sad neko neka objasni tu logiku da država nije imala novca da sagradi tu skromnu zgradicu, već je to morala da da privatniku i uz to kompletnu ploču u koju su skrkane tolike pare građana..
 
Ništa mi se ovo ne sviđa. Prikaz enterijera na renderu nema veze sa realnošću.. Npr. na renderu su pokretne stepenice ka peronima smeštene između ovih čeličnih stubova za krov, a sad vidimo da će stepenice biti pod ovim zidanim delovima sa strane.. i ti zidani delovi mi nisu jasni, na renderu vidimo samo stubove i transparentnu površinu između njih na prvom nivou, tu gde se vidi informaciona tabla.. u stvarnosti vidimo potpuno zatvoreni zid na prvom spratu.. hol maksimalno sužen, ne znam..
 
Mislim na razliku između ovoga:
prokop-railway-city-vs-07.jpg

gde vidimo tri nivoa u staklu, i ovog zazidanog bunkera:
20230122-152242.jpg

Hajde što su ove čelične nosače morali da postave na ove glomazne betonske portale, ali ovo zaziđivanje je ružno.. još su smanjili visinu za jedan sprat u odnosu na render, a plus mi i ova zidana budževina na gornjem kraju ploče u prizemnom nivou nije jasna, niti kako će čelične stubove da montiraju na one portale ispred zida.. teška budževina.
 
Ne sećam se da sam ikada video da je Prokop bio predmet ovolike pažnje javnosti i drago mi je da se to dešava. Kada se završi stanična zgrada biće još lakše objasniti javnosti a i "donosiocima odluka" zašto prva linija metroa mora proći ovuda pa dalje za KCS.
 
Poslednja izmena:
Ма ова пажња је зато што нема других радова осим њега и аеродрома.
 
Ма ова пажња је зато што нема других радова осим њега и аеродрома.
Pa nije samo to
  • Na ploči se decenijama ništa nije dogadjalo
  • Od Slobinog i Mirinog Europolisa izgradnja stanice najavljuje svake godine “evo samo što nije”
  • Tempo izgradnje je fenomenalan
  • Čista radoznalost oko rešenja unutrašnjosti
 
Pogledajte samo železničku stanicu Novi Sad. Nije baš najfunkcionalniji hol ali je nešto što je mnogo primerenije veličini grada Novog Sada nego što će ova biti Beogradu.
 
Pogledajte samo železničku stanicu Novi Sad. Nije baš najfunkcionalniji hol ali je nešto što je mnogo primerenije veličini grada Novog Sada nego što će ova biti Beogradu.
Ljudi pa hol na Prokopu će imati koliko? 1ha, ako sam dobro izračunao. Otprilike 100x100m.
O kakvoj palanačkoj stanici pričate?
 
Ljudi pa hol na Prokopu će imati koliko? 1ha, ako sam dobro izračunao. Otprilike 100x100m.
O kakvoj palanačkoj stanici pričate?
Nene, mora veličine aerodromskog terminala da bude :D.
Ovde su problem sadržaji, kojih trenutno nema na Beograd Centru, a neće ih biti ni u novoj staničnoj zgradi.
 
Gde će u budućoj zgradi na Prokopu biti restoran? U ovim zazidanim bunkerima sa strane?
 
Vrh