Šta je novo?

Finansijska tržišta (trgovina akcijama, obveznicama i dr. instrumentima)

idemooo @MC_ bravoo

Nemoj samo da se zalećeš sa projekcijama dok ne budeš imao "širu sliku šire slike"

@Igor zlato je hedge, srebro je hedge
Srebro može da doživi squeeze, ali i ne mora... squeeze nije "fundamental value"...

izvinjavam se na iskasapljenom srpskom, možda je bolje da pišem 100% na eng
 
@Mikie

Kako to da se piseu inflaciji i recesiji u USA i u isto vreme o skoku zapaoslenosti i re industrijalizaciji u USA.
 
Kako objasniti ovo:


real%20vs%20Fwd%20PEs%202022-09-27_13-17-57.jpg
 
Sve je logično. Ovo je inverzna kriva US 10Y yield. Dakle ovo crveno u stvari sad raste (logično dižu kamate). Crno je P/E, tj cena neke akcije podeljeno sa budućom dobiti od jedne akcije, tj kad P/E pada postane isplativija kupovina. Ovde hoće da kaže da se linije prate, tj ili mora da se smanji real 10y yield ili mora da padne P/E, tj da berze potonu još više!
 
Savršen tekst koji sumira sve moje pesimističke slutnje!
 
Imam jedno pitanje:

Zasto se pise o krizi u USA i u isto vreme o ogromnim mogucnostima za zaposljavanje u USA usled kolapsa Eu i selidbe tamosnje industrije u USA?
Nije li to kontradiktorno?
 
Nije to kriza u klasičnom smislu. Oni su najveći dobitnici cele ove geopolitičke situacije, jedini koji su imali snage da dižu kamate i ovo malo (bazne 3%). Naravno, već osećaju ozbiljnu bol od toga, berze se zacrvenele, dolar ojačao, manje su izvozno konkurentni, ceo marksistički, demokratski establišment se utrkuje da opravda javnosti kroz masmedije da je sve ovo preagresivno dok su još uvek debelo negativne kamate, a i mnogi republikanci (Taker je izuzetak i car) . Ja očekujem pivotiranje FED-a uskoro, možda već posle midterma, BOE je već kapitulirala i nastavila QE da ne bi došlo do kraha penzionih fondova! Izabrali su dalje urušavanje valute i puštanje inflacije. Očekivano je bilo da se valute prate, tj da prate dolar i poteze FED-a i eto cvrc. Tržišta ne mogu da podnesu ni neutralno stanje,a kamoli minimalno zatezanje i dizanje kamata!
 
Onda se posle novembra i izbora u stvari moze ocekivati nastavak QE i u USA.
U ratnoj ekonomiji to mi izgleda najlogicnije.
To znaci jos veci zalet infalcije.
 
Pa neki vidovi toga već postoje, samo oni to zamaskiraju imenima tipa antinflacioni zakon ili čak direktna podrška industriji poluprovodnika i sl pod izgovorom konkurentnosti. Ništa drugo do direktno upumpavanje! Naravno da tu ništa antiinflaciono nema, to će dalje stimulisati inflaciju čak i ako podignu još malo bazne kamate, i dalje će realne kamate biti debelo negativne, samo će eto pomoći malo najsiromašnijima, koje su najviše i oštetili monetarnim politikama od 2020.
 
@Mikie

Kako to da se piseu inflaciji i recesiji u USA i u isto vreme o skoku zapaoslenosti i re industrijalizaciji u USA.
tako što mažu i lažu ofc
pa neće valjda da priznaju da su zaj*** i da moraju da unište bajku koja traje dve decenije, a neki bi rekli od 2 s. r...

Gore je od 70ih i 80ih... i mnogo gore od 2008/9
 

bank of england nastavlja QE i inflaciju.
logocno, u doba rata
nije stvar u ratu već su se uspabicili zbog pada funte, pa pokušavaju da to zaustave, a ne ide... slično je i BoJ pokušala, pa se nastavio pad JPY

Dolar će uništiti svetske valute, kriza slična onoj s kraja 90ih... uz obezvredjene obveznice, precenjen ekviti... šta hoćeš :/
 
Onda se posle novembra i izbora u stvari moze ocekivati nastavak QE i u USA.
U ratnoj ekonomiji to mi izgleda najlogicnije.
To znaci jos veci zalet infalcije.
lol, ne
i nije globalni rat u kom se cela privreda stavlja u ruke vojnoj mašini, već je proxy war, većih razmera od onih na koje smo navikli, i većih rizika
 

stampanje novca se nastavlja, elita ide na inflaciju.
 
 
 
pad uvoza robe na Zapadnoj obali USA?

 

stampanje novca se nastavlja, elita ide na inflaciju.
ne... već država otkupljuje, intervenise. kao da se sada nešto pitaju... Elita ide na inflaciju odavno.

shitshow

paund sterling je sje*******an...
 
Vrh