Šta je novo?

Izbori 2024

Rekao sam vezano za generalizacije da ako ih i drugi prave to nije dobro opravdanje za tebe da ih praviš i sam...

Takođe sam ponovio da sam geto spomenuo u smislu da bi hteo da nas premestiš na neki poseban forum, a ne kako bi nas pozatvarao u logore... Stavio sam bio i smajli... Sam sebe nazivaš Hitlerom kao da želiš da te drugi žale a odrastao si i rečit momak da se i bez stavljanja sebe u ulogu žrtve izboriš sa svim nepravdama ovog sveta...

I osvrnuo sam se na to što ti se puni inbox porukama ljudi koji te ignorišu i ne vole, da bih voleo da sam i ja popularan u toj meri da i oni koji me ne vole imaju potrebu da mi i putem privatnih poruka to kažu 😄 ali nazalost nisam, meni se niko nije javio do sada sem jednog slatkog, mladog i dragog momka koji ne čita ove političke teme i to je sve 🥰

I da bio sam se osvrnuo i na Pride da je znaci po tebi moguće održati ga samo za vreme školskog raspusta 😄 Hehehe, šta sve nećeš napisati 😄

I napisao sam da nemaš ti nama šta da daješ, povodom spominjanja "daš im šaku oni hoće ruku..." ne bih ja ni šaku, a kamoli ruku, samo bih da se poštuje ono što je već dato, na papiru u Ustavu i Evropskoj Konvenciji o Ljudskim pravima i ništa više od toga...

;)
 
Razlika između mene i pojedinaca koji generalizuju ovde i pune mi inbox je što ja mogu da prođem kroz 100 žestokih rasprava i svađa sa drugom stranom i da ne pređem granicu gde postajem kao Strojevci, Naši, Obraz i slični. Znam, zato što sam o gej paradama raspravljao X puta, a nikad u životu nisam otišao na litije i kontra-mitinge, jer me to ne zanima. Dok druga strana sa svakom novom raspravom i svakim novim gorkim iskustvom, u svojim glavama samo sebi još više opravdava da je u redu služiti se bilo kojim sredstvima protiv neistomišljenika, jer ionako su svi oni isti ološ. Jašta, svako ko nije za Evroprajd, on je isti ološ. Čak i oni gejevi koji nisu za Evroprajd, oni su isti ološ kao ultra-desničari. Naravno. Kako da ne.

I kod tebe se vidi određeno pomeranje od sredine bliže tvojoj ''strani'' i udaljavanje od onoga što si pričao u prethodnim iteracijama ove rasprave. Ja sam npr i u prošloj zaključanoj temi rekao da sam ZA održavanje Beogradske gej parade. I to se nije promenilo ni sada, posle svih rasprava, izvrtanja reči, uvreda, generalizacija i provokacija sa druge strane. Dok se kod tebe vidi postepeno ali konkretno pomeranje ka ekstremu, kako napreduju rasprave i razni argumenti. Zato što si se od starta identifikovao po liniji seksualnosti, i umislio da su svi ti koji bi da prave paradu i na njoj da učestvuju - tvoja braća i saborci, iako se u realnosti ne slažete u mnogo toga niti imate išta zajedničko osim seksualnosti. Ali eto, tebi je to dovoljno da u ovom slučaju primenjuješ stav ''neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj''. Mnogi se zanesu tim idejama pa se posle žestoko opeku. No dobro.

A možeš ti da se cerebečiš i okrećeš na sprdnju i apsurd do mile volje. Ja sam napisao malopre zašto to što vi tražite, vi pobornici i zagovornici EVROPSKE NEDELJE PONOSA, nema veze s mozgom, nije ostvarivo i zašto vam čini veću štetu nego korist. A ti se slobodno kliberi do mile volje. Pravi se da ne organizujete sve ovo (govorim u drugom licu množine jer je očigledno da si se ti integrisao i identifikovao sa gej organizatorima i inatlijama) u vreme najgorih gužvi. Pravi se da MUP ima dovoljno ljudstva i mogućnosti da čuva 25.000 ljudi koji špartaju širom Beograda i Srbije nekoliko dana. Pravi se da ne znaš da ćete ovim samo navući još veći gnev društva na sebe, i još više se udaljiti od države i uticaja nad njom. Pravi se do mile volje. Jer očigledno je da ti, u ovoj raspravi i tematici, jedan atom svojih uverenja nećeš promeniti ka kompromisu, već možeš samo da odeš još bliže ekstremu i inatu. Tako da šta da ti kažem onda osim - ok, pravi se da je sve tako kako si ti zamislio. Ubeđuj sebe u to i dalje.

I naravno, pravi se da ne kapiraš metaforu i izreku, da rečenica sa rukom i davanjem označava pojedine egocentrične i sebične ljude kojima, koliko god neko nešto učini, nikad im ništa neće biti dosta. I uvek će u svojim opičenim glavama naći razlog i opravdanje zašto su oni jedini u pravu, a svi ostali u krivu. Otkako postoje i otkako prave parade, širom sveta, gej organizacije i militantni gejevi pokazuju da koliko god im se izađe u susret i šta god se s njima dogovori, oni nikad, ali nikad neće biti zadovoljni i uvek će tražiti još nešto. Jer tako to biva kad te neko navikne i ubedi da si jedini u društvu koji ima neki problem ili muku, a sve ostale ko šljivi.
 
Poslednja izmena:
Ali eto, tebi je to dovoljno da u ovom slučaju primenjuješ stav ''neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj''.

Ja tebe ne doživljavam kao neprijatelja. To kao prvo a kao drugo moj stav sam korigovao samo u smislu da sam isprva mislio da će biti cela nedelja šetnje i da je to preuranjeno s obzirom da jedva i taj jedan dan sprovedemo kako treba, ali kad sam saznao da je šetnja 1 dan a ostalo su neke druge aktivnosti koje ne remete saobraćaj, zbog kojih se ne zatvaraju ulice, nisam video problem dalje, a sad otkad je manifestacija "zabranjena" imam želju da na nju odem...

Eto ni na šta drugo se neću osvrtati što si napisao, ali sam naravno kao i uvek sa uvažavanjem pročitao sve što si napisao i nisi mi neprijatelj... Vodimo otvoreni dijalog i ja to tako vidim... Ja sam veseo po prirodi pa koristim smajlije, ne zameri, to što se malo kliberim je ništa lično...
 
Једино што је добро код оволиког притиска од стране разних ЕУ апаратчика да се одржи седмодневно оргијање "Еуропрајд" баш у Београду
је то што ће изазвати револт и оних који нису превише заинтерсевони за политику и додатно нас удаљити од ЕУ/НАТО сатаниста,

међутим сада када је Председник искористио целу ту причу за још једну своју издају због које би у нека нормалнија времена минимум бар био у затвору
и када је видео да су Срби то већ заборавили,
сада му више није потребно скретање пажње и то да се додворава свом бирачком телу,
па можда чак на силу и одржи Еуропрајд да не би имао проблема од стране ЕУ администрације.
 
Lajkovao bih ti post Dzigi, ali necu da ljudi pomisle da imam bilo sta protiv gejeva. Ali se potpuno slazem za pozadinu cele price, sve je to jedna od bezbrojnih Njegovih manipulacija i spinova, malo ulizivanja i dodvoravanja Eu zbog malo investicija, patriotska gluma dok traju zakulisne radnje oko Kosova i naravno krajnji cilj kao i uvek, ostanak na vlasti. Od njega me samo cudi da ne kaze: alo ljudi, pa sta ce vam parada, dao sam vam Anu jel vam to nije dovoljno?
 
Ana B. je nasa S. Marin. Nije tako mlada, slusa drugu muziku, ali je lgbt sto he veliki plus u ocima urbanih talibana ibriselskog sljama.

Vucic je zabranom parade mislio da kompenzuke svoj poraz pred Albancima, ali nike racunao da su briselski majmuni toliko ideoloski ostrasceni.

Vucic neprekidno pokusava da ljubi noge sultanu, ali to ne pali. Jedino,ali jedino sto Zapad razume je gola i brutalna sila.
 
Nebih ja ni šaku, a kamoli ruku, samo bih da se poštuje ono što je već dato, na papiru u Ustavu i Evropskoj Konvenciji o Ljudskim pravima i ništa više od toga...
Šta se to konkretno ne poštuje što je dato Ustavom Srbije?
 
Pročitao sam većinu toga, ali ne videh da se krše neka od ustavom zagarantovanih prava. Ako smatraš drugačije uvek se možeš žaliti ustavnom sudu, jer je to najvažniji pravni akt u državi i niko nije iznad njega...
 
Poslednja izmena:

„Ne može ni Vlada ni bilo ko drugi otkazati niti odložiti Evroprajd ili bilo koju drugu javnu manifestaciju, to može samo organizator i mi to nećemo uraditi. Jedina preostala mogućnost je da bude zabranjena šetnja, koja je 17. septembra, i ta odluka bi bila protivustavna, budući da je Ustavni sud Srbije sve zabrane koje smo imali do sada – 2009, 2011, 2012, 2013. proglasio protivustavnim i ovo bi se moglo primeniti na ovako neku hipotetičku zabranu“, naveo je Goran Miletić, koordinator Evroprajda.
@Dart
 
И ако се не слажем са организацијом литија против Еуропрајда, не могу да прихватим овакве квалификације. Премда се тамо сигурно јесу чуле и речи мржње, сасвим супротне Христовим јеванђелима, сигуран сам да став већине није подршка било каквог насиља према ЛГБТ популацији нити неком виду дискриминације, осим ако под дискриминацијом не рачунате одузимање права на грађански брак истополним паровима који би омогућио усвајање деце или на пример промоција ЛГБТ идеја у школству. Наравно у сваком скупу најгласније се чују они најекстремнији ставови, али то не значи да их већина присутних подржава.
Што се тиче саме идеје Еуропрајда, када би сматрао да је његов главни циљ борба против дискриминације сексуалних мањина ја би их подржао (вероватно не својим присуством, али свакако на форуму). То да дискриминација заиста постоји не спорим. Пошто на форуму има доста "аутованих" (11 колико је @GOJE избројао) чули смо доста личних примера дискриминације које свакако треба решити (мада ми онај пример са кредитом уопште није јасан). Потпуно подржавам решевање свих тих примера дискриминације, али не видим да ће то ишта да се реши Еуропрајдом, а мислим да појединим промотерима уопште то и није циљ већ повећање раздора, провокација и исмевање било каквих верских и традиционалних ставова (од којих већина нема везе са односом према ЛГБТ).
Мени цео тај део НВО који безусловно подржава Еуропрајд, делује да агресивно покушава да мења јавно мњење дисквалификацијама свега што се и најмање не слаже са њиховим ставом. Што се тиче истополног брака који би омогућио усвајање деце то се никако не може сматрати основним правом, и његово увођење мимо става већинске Србије не би било демократско. Исто тако, онда када већински став буде да треба дозволити овакав брак, било би недемократски не увести га. А зашто се усвајање детета не може сматрати основним правом, пре свега јер деца нису нека некретнина које ће употпунити неку заједницу, тј усвајање се не дешава превасходно да би родитељи имали децу већ да би деца имала родитеље. Да ли је боље да децу васпитавају геј парови или стрејт, то је немогуће доказати, и своди се на став друштва а знамо какав је став нашег друштва.
Да се вратим на почетак, не мислим да је забрана параде добра, мислим да је требало пустити исту, али ми се исто тако не свиђа ни једноумље либералног НВО окружења које "на нож" дочекује сваки види критике и не хвали на сва звона параду.

Sam skup litije je nasilje samo po sebi, a pretnje konkretnim nasiljem su propratni folklor koji ovakvi skupovi obavezno nose sa sobom, jer je njihova sustina mrznja prema drugacijem, onom koji nije kao oni.
Ja to mogu opsati samo kao ludilom i civilizacijskom degradacijom. Litije su jedna uvreda, a i to je nasilje. Svi koji su bili tamo, ucestvovali su u tome, bez obzira sto ne bi bukvalno nikog besili na Terazijama.
Pritom, litijasi bahato rade sve ono sto bi drugima tj. LGBT najstrozije zabrabili; setnju, vidljivost, univerzalnost, porodicu, naciju, veru.. kao da imaju na to neko ekskluzivno pravo (valjda zato sto crkva tako kaze).

Dakle, nemoj mi pricati o "agresiji" LGBT pokreta, jer je to relativizacija onog sto predstavlja pravu opasnost po ovo namuceno drustvo.
Predstavnici LGBT pokreta i pojedinci van tih organizacija su gotovo nevidljivi za medije, dok ove tutumrake mozes non stop gledati po televizijama, internetima, novinama. Ima ih kol'ko neces.
 
ali je lgbt sto he veliki plus u ocima urbanih talibana ibriselskog sljama.
Bukvalno nije, ta njena seksualnost nije pozitivna ni za koga. Za ovu litijašku stranu je jasno zašto, a za ovu drugu stranu zbog njenog odvratnog cinizma i privilegovanosti. Uđi malo u tok MC, ispao si odavno, prestani širiti mržnju i netrpeljivost (izgleda prema ženama).
 
...

Dakle, nemoj mi pricati o "agresiji" LGBT pokreta, jer je to relativizacija onog sto predstavlja pravu opasnost po ovo namuceno drustvo.
Predstavnici LGBT pokreta i pojedinci van tih organizacija su gotovo nevidljivi za medije, dok ove tutumrake mozes non stop gledati po televizijama, internetima, novinama. Ima ih kol'ko neces.
Па зависи шта гледаш. Ја углавном гледам Н1 и Нову што се тиче наших информативних телевизија, и ту уопште не стоји ово што кажеш. Тамо је већа присутност прилога о ЛГБТ догаћајима него о неком конзервативним манифестацијама. Не само то већ су готово сви ти ЛГБТ догађаји позитивно коментарисани (аналитичари, водитељи....) док је већина ових конзервативних праћена негативним коментарима.
Шта има на Пинку, Хепију и осталом режимском ђубрету стварно не знам, могу само да претпоставим јер никад не гледам.
 
Kad smo kod medija, da kažem da je jako bedno i gadno da u Srbiji, da bi se čovek informisao o dešavanjima na dnevnom nivou, mora ili da ima nekog ko sve prati i zna pa da mu ''sažvaće'' i iznese golu subjektivnu istinu, ili mora da sebe izloži čas režimskim, čas opozicionim medijima, da čuje laži sa obe te strane, i da onda sam zaključi koja je objektivna sredina i istina između te dve laži odnosno između te dve ekstremne verzije.

Primer od nedavno. Avionu Er Srbije po poletanju iz Tivta se ugasi jedan od dva motora. Avion se uspešno vrati na aerodrom.

Režimski mediji: to je samo manji zastoj, sve je u najboljem redu, dešava se, ne brigajte, ceo svet nam i dalje zavidi na svemu pa i na Er Srbiji, Živela Srbija!
Opozicioni mediji: Avion Er Srbije ostao bez uzgona, kružio oko aerodroma, putnici se istraumirali, jedva sleteo i za dlaku izbegnuta pogibija 500 hiljada ljudi!!!

I sad, da bi tu neko došao do realne, objektivne istine o tom događaju, mora ili da prođe i kroz jedno i kroz drugo đubre (i režimsko i opoziciono) ili da angažuje i ''žrtvuje'' nekog drugog da on prođe pa mu sažvaće, ili da ima neku upućenu osobu koja sve to prati i zna iz prve ruke, pa da mu ona sažvaće.

Inače ovako ne postoji nijedan medij, nijedan portal, nijedan servis, koji će IOLE objektivno da raportira o bilo čemu što ima i najmanje veze sa politikom. Kažem IOLE jer ne očekujem čak ni da budu Associated Press (inače više puta nagrađivan za objektivnost). Nego samo da ne budu Deformeri prerušeni u razne Nove, Politike, Bliceve, Aloe, Danase, Kurire, itd...

V92 je nekada, kada je bio B92, odlično ispunjavao tu ulogu i držao je određeni kriterijum čak i nekih godinu dana pošto ga je kupila SNS mašinerija. Mogao je čovek da vidi na istoj naslovnoj strani i hvalospev o Vučiću i kritiku na njegov rad. I hvalospev o Rusiji i kriitiku njene politike. Tačno se osećalo da još tu ima starih kadrova koji pišu kao i pre i ne daju da im neke Megatrend kalašture i mladi SNS lideri diktiraju šta će da pišu. Međutim pre dve godine su izgleda isterali i poslednjeg krštenog novinara i doveli svoje izrode i sada je to samo malo fensiji Deformer, u kome ne može JEDAN DAN da prođe a da Vučić ne bude na naslovnoj i landing stranici.


Strašno. Da u 20200. godini u jednoj Evropi čovek nema gde da se na dnevnom nivou informiše a da sve ne zvuči i ne deluje kao da sve to piše neko iz Severne Koreje (bilo za potrebe odbrane režima, bilo za potrebe penaljenja stranaca i drugih država).
 
P.S.
@Noki je, čini mi se, nedavno bio odlično primetio i napisao ovde kako se uočavaju određene razlike u RTSovom izveštavanju o istom događaju za popodnevni dnevnik i u izveštavanju o istom događaju za onaj u 19:30.

Bogami su lukave novinarske jajare (čast izuzecima koje izuzetno cenim), vazda bile. Pogotovu ovi poput RTSa, sa višedecenijskim iskustvom i prebivalištem u rektumu svakog režima.


Takođe jedna vrlo lukava stvar koju je uveo Narkoman Mitrović je praksa da se neko indirektno napušava, i bez direktne odgovornosti onoga ko ''napuš'' prenosi čitavom narodu. Na primer, Deformer napiše poruku ili napuš upućen nekom licu. Đitler, Šolak, Ćuta, Soroš, Kurti, birajte... I onda Pink izvesti o tome, ali ne u smislu da Pink direktno učestvuje u toj poruci, nego Pink šatro nema ništa s time i on ''samo prenosi'', ''samo pročita'' šta je neki tamo NN iz Deformera rekao tom i tom. Znači kao kada bih ja hteo da uvredim nekog javno na televizijama i pred nacijom, ali pošto znam da mi nikad ne bi dali da to uradim direktno, ja napišem na parčetu papira šta imam, i onda Pink odluči da hoće da uradi reportažu o tome i da ''samo prenese'' moju poruku. I tako Pink, koji svesno i namerno to plasira celoj naciji, nema nikakvu odgovornost jer ''on to samo prenosi''. Nije Pink TV autor i prozvani ne može da tuži Pink TV zbog toga. A ovog NN smrada iz Deformera može da tuži ali će to posle da se prolongira i srozava po sudovima i na kraju piši propalo.


Opasni otpadi su zavladali ovim društvom. Nadam se da će jednog dana ponovo sprovesti neka nova deratizacija. Mnogo štroke se nakupilo, baš mnogo.
 
Poslednja izmena:
Član 54.
Mirno okupljanje građana je slobodno.
Okupljanje u zatvorenom prostoru ne podleže odobrenju, ni prijavljivanju.
Zborovi, demonstracije i druga okupljanja građana na otvorenom prostoru prijavljuju se državnom organu, u skladu sa zakonom.
Sloboda okupljanja može se zakonom ograničiti samo ako je to neophodno radi zaštite javnog zdravlja, morala, prava drugih ili bezbednosti Republike Srbije.
Ustav garantuje pravo okupljanja jedino u zatvorenom prostoru, dok na otvorenom podleže odobrenju i prijavljivanju...
 
Апсолутно се слажем са @Bender Rodriguez да код нас нема релних медија. Не сматрам да су Н1 и Нова ни приближно реалне, али рецимо да је тамо цензура знатно мања него на режимским па их ипак гледам за разлику од потпуно цензурисаних режимских. То што недостатак цензуре надокнађују изузетно пристрасним "бојењем" некако могу да исфилтрирам па ми мање смета. А које "боје" користе у обликовању вести? Пре свега левичарске боје, "дугине" боје, антирежимске боје (ове ми најмање сметају), антируске ....
Сећам се само прилога када се АВ вакцинисао. Направили су од тог прилога праву фарсу и пародију. Нешто су убрзавали снимак да то изгледа смешније све заједно са пискутавим звуковима који се добију убрзавањем снимка. Уз све оправдане критике према власти овакви прилози не приличе озбиљној телевизији поготово у ударном термину.
Покушали су да са newsmax-ом направе неку паралелу Н1 која је подружница CNN-a (најутицајнијег лево настројеног медија у САД) вероватно са идејом да повећају гледаност на конзервативније окренуту јавност, али делује као да су само узели име а те вести и даље личе као да су подружница CNN-a. Иначе амерички newsmax (дакле родитељски медиј овој нашој подружници) је на екстремно десном спектру у САД и крајња су супротност CNN-у.
 
Naravno, Nova je postala neki fensiji Deformer a N1 je postao levičarski ciklotron. Na stranu ova dešavanja sada, nego su mi još i ranije bili smešni kada bi uzeli pa palamudili sa reportažama ''a što nema više žena programera? :unsure: '' Jel u pitanju neki šovinizam? Neka zavera? Neko sabotira žene programere? :unsure:
Vidim te gluposti i zamislim se - pa ne znam tebra, možda iz sličnih razloga što nema više muškaraca babica ili muškaraca prodavaca u parfimerijama...
A onda se mislim i kako to da nikad ne uzmu da naprave reportažu što nema više žena-rudara ili žena-đubretara... :unsure:

Nego to su ti ta levičarska palamuđenja i presipanja iz šupljeg u prazno, da se stalno emituje utisak da se nešto revolucionarno radi i menja. A u realnosti, život prosečnog čoveka (i u Srbiji i u svetu) sve gori iz godine u godinu i glas mu sve bezvredniji. A oni palamude tu o glupostima.


A na stranu sve to, najjače mi je ono kada naprave reportažu o nečemu što kao nema veze sa Vučićem, ili pozovu nekoga u emisiju da priča o raznim temama, a svako pitanje se na kraju završi nekako povezano sa Vučićem. Pa onda onaj ko to radi nije ništa drukčiji od Pinka, samo što je okrenut u kontra smeru.

Jbg, opičeni i poremećeni ljudi na obe suprotstavljene krajnosti, pa se obračunavaju na našim leđima. Kao što to obično i biva.
Naravno, ima toga i u većim i jačim državama, samo što je tamo i tržište i populacija veća, pa se nađe prostora za neke treće strane koje nisu priklonjene ni jednim ni drugim graničnim fijucima. Ali u ovakvim, manjim zajednicama, nema, odma te ili istisnu sa tržišta ili te progutaju.


P.S.
A da, ne treba zaboraviti i da je N1 medij koji je pre nekoliko godina najviše doprineo da se na ovim prostorima donekle ustali termin ''Zapadni Balkan'' odnosno ''Zemlje Zapadnog Balkana''. Srećom, mislim da sem političMara i pojedinih medijskih pajaca, niko drugi to ne koristi. Čekam da se dese još neke nove promene na Balkanu, pa da i taj veštački puvanjak od termina zastari i ode u penziju. Pošto ima smisla taman koliko i ''Istočni Pirinej''. :poop:
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Па зависи шта гледаш. Ја углавном гледам Н1 и Нову што се тиче наших информативних телевизија, и ту уопште не стоји ово што кажеш.
Шта има на Пинку, Хепију и осталом режимском ђубрету стварно не знам, могу само да претпоставим јер никад не гледам.

Ne gledam ni ja nista od tih rezimskih medija, ali oni imaju najvecu gledanost/ kreiraju javno mnjenje + youtube je pun tih desnicarskih podcasta kao gowana,
o tabloidima da ne pricam.


Pa konacno da se i oni oglase. (y)
 
Ovo su sada morali da podrze, barem ove tri stranke, sto bi u nekom civilizovanom svetu bilo sasvim normalno da najdemokratskije stranke to urade,
inace ne bi bile prave demokratske stranke, vec nesto kao Vuk Jeremic.
Svakako jedna pozitivna vest u ovom tamnom vilejetu. 🏳️‍🌈
 
Morali su da podrže, samo zato da bi stotine hiljada razočaranih birača SNS-a poverovale da Vučić ipak nije dno. Kakva tragična njihova zabluda, i kakva neverovatna podrška režimu od strane samoproklamovane "opozicije".

Najveći "demokrata" po EU standardima je AV, eno Čaleta Brnabe već treći mandat na premijerskoj funkciji, sa osvojenih 0 glasova na izborima. Demo(no)kratski, nema šta!
 
Vrh