Šta je novo?

Izbori 2024

Sta su doneli 1914. stanovnicima Sapca, pa opet 1941. pa 1999.
Ko je kriv Gavrilu Principu sto je pucao na Franju Ferdinanda i njegovu zenu, onim ludacima sto su 1941. vikali ''bolje grob nego rob'' i palili nemacku ambasadu te milosevicu i njegovoj bandi koja nije htela da sprovede reforme kao ostale zemlje bivseg varsavskog ugovora te da potpise Aneks B 1998?

Svako je kovac svoje (ne)srece.
 
Ko je kriv Gavrilu Principu sto je pucao na Franju Ferdinanda i njegovu zenu, onim ludacima sto su 1941. vikali ''bolje grob nego rob'' i palili nemacku ambasadu te milosevicu i njegovoj bandi koja nije htela da sprovede reforme kao ostale zemlje bivseg varsavskog ugovora te da potpise Aneks B 1998?
Ko je kriv Nemačkoj, koja je imala Šlifenov Plan otpočinjanja svetskog rata napadom na Francusku (dakle, ne na Balkanu) još 1891. godine, 3 godine pre nego što je Gavrilo Princip uopšte rođen? Toliko o tome da ga je Srbija izazvala. Uostalom, zašto je Austro-Ugarsku toliko zaboleo atentat na Franca Ferdinanda? Suprugu Franje Josifa austrougarsku caricu je petnaestak godina ranije u Ženevi ubio neki Italijan, pa što onda nisu objavili rat Italiji?

Jedina reforma kojom je Milošević mogao sprečiti ratove devedesetih jeste da je sve Srbe u Srbiji i van nje naterao da počine kolektivno samoubistvo. Onda bi Angloamerikanci bili zadovoljni, i ne bi imali potrebe da Hrvate, Muslimane i Šiptare napujdaju i podrže protiv nas.
 
Poslednja izmena:
Uostalom, zašto je Austro-Ugarsku toliko zaboleo atentat na Franca Ferdinanda?
Mrzeli su nebeski zavetni najstariji narod. :D
Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

Nego, kako napreduju Velike Hrvatske/Velike Albanije/Velike Madjarske i pasalukizacija Srbije? Non-stop kistras o tim stvarima, pa reko' da pitam.
 
Mrzeli su nebeski zavetni najstariji narod. :D
Nadam se da si zadovoljan odgovorom.
Austrougarsku caricu Elizabetu Bavarsku je 1898. ubio Talijan Luiđi Lukeni na obali Ženevskog Jezera, tako što ju je bukvalno zaklao oštrom turpijom. Zašto zbog toga nisu napali Italiju?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
@Užice ti, onaj sa orbanom na avataru i jos neki nikada necete moci da me ubedite da predjem na stranu raznih putina, sijeva, kimova, lukasenki i ostalih ljudozdera. Apsolutno nicim.
Zalim slucaj, vas prozelitizam kod mene ne uspeva ni za jotu. ;)
 
@bunanub
Sa njima dvojicom (i možda još nekim ako sam zaboravio) ne vredi raspravljati, bar ne u ovakvim temama. Jer se nikad ništa neće promeniti niti doneti nešto produktivno. Šta god da im se kaže ili priloži od argumenata, oni će uvek uraditi jednu od dve stvari: 1) pokušati da zaobiđu činjenice ili 2) iskulirati i pauzirati sa postovanjem te ponovo nastaviti sa ISTIM tvrdnjama par dana kasnije. I tako u krug i u krug. Korekcija mišljenja kod njih ne postoji. Oni ne dolaze na forum da razmene mišljenja i saznanja nego da propagiraju svoja. Ali nije ni to skroz loše, makar me podsete šta da ne radim i kakav da ne budem.

Inače, MC je u poslednjem pisanju na prošloj strani potvrdio onaj moj post koji je citirao. Čini se da na zapadu ljudski životi ništa ne vrede, a zato se u Rusiji i Kini čuvaju i neguju kao malo vode na dlanu. I naravno, baš kao što rekoh pre, da sutra neka od te dve zemlje započne Armagedon, ovi bi se radovali. Iako bi bili tostirani posle 30 minuta, kao i svi mi. Još gore, sutradan da komunjare u Pekingu napadnu Tajvan i ne bude Armagedon ali cela svetska ekonomija potpuno kolabira u građanskim ratovima i nemirima, ovi bi i tada slavili. Pa makar sedeli zabarikadirani u stanu čuvajući nešto malo hrane što je ostalo dok ispred besni najsuroviji građanski rat i borba za opstanak... nebitno, njih bi grejao i obasipao inat prema mrskom zapadu i zadovoljstvo što je isti propao, pa makar i da propadne ceo svet i sa njim i oni sami.
 
Još gore, sutradan da komunjare u Pekingu napadnu Tajvan i ne bude Armagedon ali cela svetska ekonomija potpuno kolabira u građanskim ratovima i nemirima, ovi bi i tada slavili. Pa makar sedeli zabarikadirani u stanu čuvajući nešto malo hrane što je ostalo dok ispred besni najsuroviji građanski rat i borba za opstanak... nebitno, njih bi grejao i obasipao inat prema mrskom zapadu i zadovoljstvo što je isti propao, pa makar i da propadne ceo svet i sa njim i oni sami.
Sverceri 100%, samo se oni raduju ratovima...
 
Ja mislim da je u pitanju bes prema NATOu koji je otisao do mere gde postane smisao zivota i glavna opsesija. Zatim, predstava o svetu da sve mora da se deli na cisto dovro i cisto zlo, jer tako pise u bajkama pa i nekim propovedima. I trece, mislim da je malo i do sujete, i tripa da ako se ikad o necemu koriguje stav, da je to neka sramota ili da ce i sve ostalo da se urusi. Mada, kod ovako ekstremnih stavova, nekad i zna da bude tako, da se zaista sve srusi. Kad je sve izgradjeno na ekstremizmu i iskljucivosti. Pa kad usledi jedno razocarenje, bude kao lancana reakcija.

Podsecaju me malo na one prijatelje sto sam pominjao, sto bi otisli u zeljene zemlje jako pristrasni i neinformisani, pa se vratili razocarani i besni. Samo bi u ovom slucaju sve bilo 20 puta jace (i iluzije i razocarenje i bes nakon uvidjanja).
 
Ko je kriv Gavrilu Principu sto je pucao na Franju Ferdinanda i njegovu zenu, onim ludacima sto su 1941. vikali ''bolje grob nego rob'' i palili nemacku ambasadu te milosevicu i njegovoj bandi koja nije htela da sprovede reforme kao ostale zemlje bivseg varsavskog ugovora te da potpise Aneks B 1998?

Svako je kovac svoje (ne)srece.
Mozemo se sloziti za Gavrila i Apisa, ali obeseni macvanski seljaci i slejanke sigurno nisu imali nista s tim.

Tvoj nacin razmisljanja odaje obozavanje sile.
Sila je dobra i moralna, ko je kriv onima koji joj se nisu priklonili.
Tako su razmisljali i ljubitelji druga Staljina.
 
@bunanub

Inače, MC je u poslednjem pisanju na prošloj strani potvrdio onaj moj post koji je citirao. Čini se da na zapadu ljudski životi ništa ne vrede, a zato se u Rusiji i Kini čuvaju i neguju kao malo vode na dlanu. I naravno, baš kao što rekoh pre, da sutra neka od te dve zemlje započne Armagedon, ovi bi se radovali. Iako bi bili tostirani posle 30 minuta, kao i svi mi. Još gore, sutradan da komunjare u Pekingu napadnu Tajvan i ne bude Armagedon ali cela svetska ekonomija potpuno kolabira u građanskim ratovima i nemirima, ovi bi i tada slavili. Pa makar sedeli zabarikadirani u stanu čuvajući nešto malo hrane što je ostalo dok ispred besni najsuroviji građanski rat i borba za opstanak... nebitno, njih bi grejao i obasipao inat prema mrskom zapadu i zadovoljstvo što je isti propao, pa makar i da propadne ceo svet i sa njim i oni sami.
Nisi razumeo. Napisao sam da oni ljudi kojima zivot u okviru zapadne civilizacije nista ne vredi logicno mogu da zele propast te civilizacije cak iako ukljucuje njihovu smrt.
 
Ko je kriv Nemačkoj, koja je imala Šlifenov Plan otpočinjanja svetskog rata napadom na Francusku (dakle, ne na Balkanu) još 1891. godine, 3 godine pre nego što je Gavrilo Princip uopšte rođen? Toliko o tome da ga je Srbija izazvala. Uostalom, zašto je Austro-Ugarsku toliko zaboleo atentat na Franca Ferdinanda? Suprugu Franje Josifa austrougarsku caricu je petnaestak godina ranije u Ženevi ubio neki Italijan, pa što onda nisu objavili rat Italiji?
+
Jedina reforma kojom je Milošević mogao sprečiti ratove devedesetih jeste da je sve Srbe u Srbiji i van nje naterao da počine kolektivno samoubistvo. Onda bi Angloamerikanci bili zadovoljni, i ne bi imali potrebe da Hrvate, Muslimane i Šiptare napujdaju i podrže protiv nas.
Nemacka je u Austriju gurnula u rat.
Sve ovo se vidi na primeru Rusije. Koliko god da su bili konstruktivni i sardjivali sa njihovim "partnerima" nista im nije vredelo.
Sam Putin, koga kuju u zvezde, 20 godina nije mogao da razume sta je Zapad.
Putin koji se smeskao i klanjao pred Angelom Merkel, koji je "polagao nade" da ce garantori MInskog sporazuma Francuska i Nemacka postici da se Ukrajina reformise kao federacija gde ce rusko stanovnistvo imati svoje regione, taj Putin nije razumeo ono sto je A. Merkel pre neki dan javno rekla: „Nikada nismo ni namervali da sprovedemo Minski sporazum već da za Ukrajinu kupimo dragoceno vreme da se pripremi za rat“

Samo onaj ko je ziveo i udubio se u njihovu kulturu to moze da shvati.
Bilo kakvo uljudno i civilizovano ponasanje, kada su u pitanju nejednaki partneri bice shvaceno na Zapadu kao slabost i bicete unisteni.


Rusija ce to sada da shvati u krvi, a mozda ce biti i unistena.
Zapad nije takav jer mrzi, mrznja je nadgradnja.
Zapad nije zao, oni smao hoce da vas iskoriste. Kao resurs.
Zapad je nevin jer u dominatno protestantskom, kapitalistickom diskursu koji je sada svuda prihvacen, novac dolazi od boga.
Mozete da prodajete robove i da se molite, tu nema kontradikcije.

Orijentalni despot ce vas poniziti. On zeli da mu se klanjate. On je lenj da bi vas unistio 100%.
Zato se Vucic i Putin klanjajaju pred A. Merkel. Jer ne razumeju prirodu kapitalizma.

Srbi, vecina, ne oni urabani i lepi, su to shvatili vec do 1941.
 
Kada zivot nista ne znaci tada smrt ima svoju vrednost.
(Viva la muerte) bio je poklic pobunjenika u Spaniji.


U zapadnoj civilizaciji mnogi zivoti ne vrede nista, njihovo svakodnevno iskustvo je ponizenje, takvo razmisljanje je onda logicno.

"Tačno u 15 časova neprijatelj se ima razneti vašim silnim jurišem, razneti vašim bombama i bajonetima. Obraz Beograda, naše prestonice, ima da bude svetao. Vojnici, junaci, Vrhovna komanda izbrisala je naš puk iz svog brojnog stanja... Naš puk je žrtvovan za čast Otadžbine i Beograda. Vi nemate više da se brinete za vaše živote, koji više ne postoje. Zato napred u slavu..."!

Major Dragutin Gavrilović

"Ko hoće da živi, nek mre"

Gavrilo P.

Očigledno je da u našoj istoriji smrt ima i preveliku vrednost. Taj recept nam nije doneo dobro. Vecito smo nezadovoljni. Hajde da u narednih sto godina promenimo recept pa da vidimo ko je u pravu. Ti, Užice i ostali nacionalisti ili nam možda bude bolje? Mozda, ne tvrdim al ajde da promenimo ploču u narednih 100 goduna da ne bude kukumavke i smrti, malih nacionalističkih kalimera, nego nešto drugo... Došlo je vreme da živimo za Srbiju...

I odmah da predupredim odgovor... Kako - tako, uz sva poniženja koja vi vidite ja ih vidim još više sa vama... Kako tako, da živimo malo za promenu narednih 100 godina...
 
I odmah da predupredim odgovor... Kako - tako, uz sva poniženja koja vi vidite ja ih vidim još više sa vama... Kako tako, da živimo malo za promenu narednih 100 godina...
Zar ne primecujes da kolicina ponizenja raste, recimo od 2012. kako smo izgubili i mrvu suverenosti?
Zar nije ono sto radi Vesic u Beogradu, vazan covek jedne Ambasade, jedno veliko ponizenje?
Zar nije sama cinjenica da je neko kao AV, glavni igrac koloniztora ( Zapada, Rusije, Kine...) ne celu Srbije jedno veliko ponizenje.
 
@Užice ti, onaj sa orbanom na avataru i jos neki nikada necete moci da me ubedite da predjem na stranu raznih putina, sijeva, kimova, lukasenki i ostalih ljudozdera. Apsolutno nicim.
Zalim slucaj, vas prozelitizam kod mene ne uspeva ni za jotu. ;)
Niko te ne ubeđuje da pređeš na našu stranu, budi slobodno na strani raznih Bajdena, Eskobara, Džonsona, Soroša, Šolcova, Viole fon Kramon, Đukanovića, Abazovića, Izetbegovića, Komšića, Kurtija. Budi na istoj strani sa Vučićem, kojeg navodno ne podnosiš.

Ti možda ne podnosiš samo njegov medijski nastup i psihotično ponašanje, mi ne podnosimo njegovu politiku.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
@MC_ Poniženje dolazi iznutra i tu se slažem sa tobom.. ali ako ovo sravnjivanje Ukrajine sa zemljom nije poniženje i gaženje ljudskosti, ne znam šta je..

Bombardovanje Srbije je bila velika greška kojoj smo na žalost i sami doprineli al ga ništa ne može opravdati i definitivno nas je gurnulo u zagrljaj istoka... To je bila kobna greška koju veliki na zapadu nikad neće priznati...

Ali i "mi" smo radili neke hladnjače... Hajde da krenemo dalje od toga, već stasavaju generacije koje nisu bile ni rođene za vreme rata, a odgovornost za to zlo je podeljeno... Nismo samo mi ti koji su propatili, propatili su i drugi zbog nas...

Vreme je makar da ne ponovimo grešku...
 
@MC_ Poniženje dolazi iznutra i tu se slažem sa tobom.. ali ako ovo sravnjivanje Ukrajine sa zemljom nije poniženje i gaženje ljudskosti, ne znam šta je..
Pogresna procena Zapada i njihovih ukrajinskih slugu.
Kao sto je MIlosevic pogresno bio proceni ALbance.
Takodje i posledica snishodljivog ponasanja Kremlja i Putinove opcinjenosti Evropom.
 
Kako ti ne dosadi da lupaš kao Maksim po diviziji?
Ne prica nista novo, vec samo ponavlja tipicna lupetanja kojekakvih ''filozofa'' pod dejstvom alkohola ispred dragstora.

Pritom mu non-stop smetaju mladi i iole uspesni ljudi + tzv. krug dvojke - verovatno mu neka iz tzv. kruga dvojke nije dala, pa je zato non-stop besan na isti. :D
 
Poslednja izmena:
definitivno nas je gurnulo u zagrljaj istoka...
Kako koga. Mahom labilne licnosti koje bi i bez toga nasle neki razlog da se dive gulazima po Sibiru i Vuhanu.

Mene npr. niko i nikad ne moze da gurne na stranu orijentalnih despotija, pa makar bacao i atomske bombe.
 
@MC_ Poniženje dolazi iznutra i tu se slažem sa tobom.. ali ako ovo sravnjivanje Ukrajine sa zemljom nije poniženje i gaženje ljudskosti, ne znam šta je..
Zakonska zabrana upotrebe maternjeg jezika za skoro 40% stanovnika te države nije nikakvo gaženje ljudskosti? To nije radila čak ni Hitlerova Nemačka.

Ne opravdavam bilo koji napad na bilo koju suverenu državu, ali Amerika, Britanija i Nemačka su srušile međunarodno pravo svojom agresijom na SRJ 1999. godine, današnje svetsko bezakonje je posledica njihove zločinačke politike, a ne ruske.
 
Kako koga. Mahom labilne licnosti koje bi i bez toga nasle neki razlog da se dive gulazima po Sibiru i Vuhanu.

Mene npr. niko i nikad ne moze da gurne na stranu orijentalnih despotija, pa makar bacao i atomske bombe.
Vučićev i Milov režim nije klasična orijentalna despotija? Zašto ih onda zdušno podržavaju te zapadne sile, za koje kažeš da su svetionik svetske demokratije?
 
ezgif.com-gif-maker.jpg


Interesantan naslov u jednim od najžešćih proruskih glasila u Srbiji.
 
Pogledajte prilog 138562

Interesantan naslov u jednim od najžešćih proruskih glasila u Srbiji.
Nek' Srbija onda odustane od kandidature za EU ako nije u stanju da ispuni to sto se trazi u pregovarackim poglavljima.

Inace, sto se tice vucicevog ili bilo cijeg kmecanja/zalbi na neke ''pritiske'', niko im nije kriv (vucicu & co.) sto po svaku cenu hoce da budu na vlasti i u foteljama.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Pogledajte prilog 138562

Interesantan naslov u jednim od najžešćih proruskih glasila u Srbiji.
U prevodu: da ne bismo svi pomrli od gladi kada nam naši dragi nemački investitori pozatvaraju svoje fabrike u kojima motamo kablove za 200 evra u pelenama, moramo da uvedemo sankcije Rusiji.

I ne samo to; moramo priznati secesiju KiM, naterati Republiku Srpsku da se utopi u "RBiH", federalizovati ostatak ostataka Srbije sa federalnim republikama Vojvodinom, "Sandžakom", Preševskom Dolinom i Centralnom Srbijom (za početak). A pre samog ulaska u EU, moramo svim tim republikama dati nezavisnost, radi lakšeg i bržeg sprovođenja evropske agende.

Šta ima veze, kada se svih 20 država nastalih od Srbije učlani u EU, opet ćemo biti jedno, zar ne? Zašto samo ovo nacističko krme tu svoju logiku ne primeni i na BiH ?

Inače, odakle ti to da su Sralo, Svinjformer i Antisrpski Lelegraf "proruska" glasila? Oni su provučićevski, a ako je Vučić "rusofil", ja sam onda drugosrbijanac krugodvojkaš.
 
Poslednja izmena:
Vrh