Šta je novo?

Izbori 2024

Ovaj Ćuta ima sve jbt, ne moze biti idealniji da počisti SNS i Vučića. Šta smo propustili majko mila, pobeda je mogla biti blizu.

Umesto njega ti guraš i kandiduješ oblajhane babe i crvenokose dokone gospođe 😭
Cuta ne odgovara EU, USA i Kini.
Pre svega EU.
Ovi izbori i sluze da bi AV dobio legitimitet za priznanje Kosova.
to je jedina svrha ovih izbora.

Mislim da ovaj grafik gore odgovara istini.
AV na zalost apsolutno najvise odgovara mentalitetu prosecnog Srbina.

Ali verujem da je Cuta od pocetka bio izabran kao kandidat, imao bi vise sanse nego Ponos.
 
Od ljudi (mahom starijih) sam proteklih dana dobijao odgovore: "a za koga drugog?", "na kraju je ipak on najbolji od svih" i slicno.
Ovo dolazi zbog hronicne neinformisanosti o drugim kandidatima, kao i zbog neinformisanosti o rezimskim zlodelima.
Sve sto znaju o opozicionim kandidatima i strankama znaju iz rezimskih medija. Na tom glasackom listicu prepoznaju samo vucicevo ime i nista ih ne moze zaustaviti na putu do glasacke kutije kako bi glasali za one koji su vec na vlasti.
 
Opozicija nije uspela sakupi br ljudi ni za jedan veći skup u Bgu. Ni Pozicija nije mnogo bolja (bez dovlačenja busevima). Realna izlaznost je dakle 20-30%, ostalo krađa i podela plena između ovo dvoje.
 
Od ljudi (mahom starijih) sam proteklih dana dobijao odgovore: "a za koga drugog?", "na kraju je ipak on najbolji od svih" i slicno.
Ovo dolazi zbog hronicne neinformisanosti o drugim kandidatima, kao i zbog neinformisanosti o rezimskim zlodelima.
Sve sto znaju o opozicionim kandidatima i strankama znaju iz rezimskih medija. Na tom glasackom listicu prepoznaju samo vucicevo ime i nista ih ne moze zaustaviti na putu do glasacke kutije kako bi glasali za one koji su vec na vlasti.
Nije ovde u pitanju informisanost. U pitanju je religiozno-sektaški odnos. odnosno idolopoklonstvo kao duboki greh.

Obično kada govoriš ka tim sektašima o mašineriji zloupotreba, i mnogo gore direktne izdaje Vučićevog tima, kao sa zidom da govoriš. Ali, imao par rečenica kojim se zid, ako ne probija, onda ozbiljno zaljulja: "Vi kažete Vučić je rekao, a da li ste posumnjali u to? U Pravoslavlju, ali i bilo kom drugom hrišćanstvu, idolopoklonstvo je najveći greh, veći od bluda ili krađe, kršenje prve božje zapovesti. Bogu verujte, a u ljude sumnjajte!".

Ako udarite sa realnim spiskom izdaja, dobićete energični otpor i fanatičnu zaštitu idola/vođe sekte.
 
У питању је у великој мери и то што Беки каже, недостатак квалитетне опозиције

Ево овде коментаришу људи који су итекако образовани и информисани па нема ништа близу консензуса за кога би ваљало гласати јер дословно свака опција не би прешла цензус у нормалној земљи
 
Недостатак квалитетне опозиције је између остало узроковано способностима Вучића да разбија опозицију. Много тога му се може замерити да лоше ради, али у разбијању опозиције је одличан. Медијска диктатура је ту само један од начина на који то ради и то рекао бих не много значајна. Он фантастично подмеће клипове опозицији типа (подметање тема које разједињују опозицију), подмеће тројанце и врбује на разне начине истакнуте чланове опозиције, користи корупцију у институцијама типа МУП-а и судства да пронађе или чак измисли било какву аферицу и напумпа је.....
Из тог разлога би гласао за било кога ако би ушао у други круг, па чак то била и морамо Биљана (хипотетички), а у првом кругу свакако за Поноша. Да је Ћута кандидат онда би размислио и у првом кругу да ли би за њега или Поноша.
 
Jedinu neku nadu da su istrazivanja namestena mi daje sto Zavetnici imaju 3-4 posto. Ne znam da li ja zivim u nekom mehuru, ali ko glasa za njih 🤣 U stvari znam ko glasa nego sta se sad odjednom promenilo i nisu vise nebitna, mala, DB stranka sa jedan posto glasaca?
 
Kalian, kako ne shvataš da nema kvalitetne Opozicije jer su opozicione ideje zabranjene? To što neki zamišljaju politički sistem gde ljudi biraju unutar Pozicionog sistema vrednosti, ništa od toga. Pa čitavi zakoni su doneti da se kažnjavaju režimu neprihvatljive ideje. Nekima su te ideje glupe, ali i meni je ovde masa ideja glupa pa se ne cenzuriše.
 
Pored "Ujedinjeni za Srbiju", pravim, a ne šminkerskim i turbo patriotama se pridružio i NDMBGD.

 
IMG_20220330_115359.jpg



🤣🤣🤣🤣
 
Ja bih voleo da mogu da glasam za Miloša Jovanovića- bio mi je profesor, član komisije za odbranu master rada, rekao bih da je pošten, mnoge bitne teme promišlja ozbiljno, ali u nekim stvarima je... :rolleyes:

Marinika i Ćuta su mi najsimpatičniji. Marinika je pokazala najveću borbenost, razotkrivala afere, presretala Zagorku Dolovac, jednostavno- bila je najhrabrija Ćuta- čovek iz naroda, bez dlake na jeziku.

Eto, to troje mi ima neku harizmu i kvalitete, a ostali..
 
Miloš Jovanović je svakako pošten čovek i patriota, ali za moj ukus malo previše konstruktivan prema režimu. Glasao sam za njega na prošlim izborima, ali od onda je mnogo ublažio svoju retoriku.

Marinika Tepić može da otvori privatnu detektivsku kancelariju i da istražuje režimski kriminal, ali mimo toga, ja uz najbolju volju ne mogu pronaći neku razliku između njenog i Vučićevog političkog programa: isto misle o EU, NATO, Kosovu i Metohiji, Rusiji, Republici Srpskoj,neoliberalnom makroekonomskom modelu, itd.

Ćuta je nesumnjivi borac za zaštitu životne sredine i patriota (barem sudeći po njegovim rečima), ali ako je takav, ne mogu da razumem šta traži u istoj rečenici sa Violom Fon Kramon, jednom od najvećih šiptarskih i bošnjačkih lobista u Nemačkoj? I ako je iskreno za odbranu KiM, šta će u koaliciji sa strankama za koje EU i NATO nemaju alternativu?

Isto tako ne mogu da razumem šta će Pokret Otadžbina sa severa KiM u koaliciji sa Đilasom i Tepićkom? Za one koji ne znaju , lideri tog pokreta su Slaviša Ristić i Marko Jakšić, poslednji legalno izabrani predsednici opština Zubin Potok i Kosovska Mitrovica. Gledao sam pre neki dan Slavišu Ristića u debati Reč na Reč, on je tamo rekao sve što i ja mislim, da treba poništiti Briselski Sporazum, vratiti srpske institucije na sever, slažem se potpuno sa njim, ali čisto sumnjam da bi to uradili Dragan Đilas i Marinika Tepić kada bi došli na vlast, niti sam ih ikada čuo da su rekli da će to uraditi. Da u to verujem, obema rukama bih glasao za njih.
 
Poslednja izmena:
У питању је у великој мери и то што Беки каже, недостатак квалитетне опозиције

Ne znam vise ni sta to tacno znaci, a svi se nesto zale da opozicija nije po meri. Da bi imali kvalitetnu opoziciju mora postojati demokratija i vladavina prava, kao sto ima u nekim normalnim, visestranackim sistemima, gde ljudi idu slobodno da glasaju za opciju koja im najvise odgovara.
Ako naprednjaci i posle ovih izbora zadrze svu vlast, bice jos manje sansi da se izrodi nekakva opcija koja ce moci da im parira. Takoreci, bice sve gore.
 
Setimo se da je cenzus nekad bio 5%.
Cenzus je spusten da bi sto vise stranka izaslo na izbore.
 
Ne znam vise ni sta to tacno znaci, a svi se nesto zale da opozicija nije po meri. Da bi imali kvalitetnu opoziciju mora postojati demokratija i vladavina prava, kao sto ima u nekim normalnim, visestranackim sistemima, gde ljudi idu slobodno da glasaju za opciju koja im najvise odgovara.
Ako naprednjaci i posle ovih izbora zadrze svu vlast, bice jos manje sansi da se izrodi nekakva opcija koja ce moci da im parira. Takoreci, bice sve gore.
То значи да од једно 20 званичних опозиционих странака нема ниједна која се активно бори против ствари које шатро критикује нити се труди да ишта озбиљно промени на нивоу власти које су икада имали. Када теби спонтани покрети незадовољних грађана више чине за борбу против позиције од званичне "опозиције" ти фактички опозицију ни немаш, само рециклиране политичаре који настављају да гурају политике које су одавно пропале. У 2022. нам је избор да ли смо за политику из 1974., 1991. или из 2008. а сви они ђутуре не могу да залепе 3 плаката који критикују конкретнa злодела овог режима. А не дај боже нешто корисније.

Ћута и јесте људима симпатичан управо зато што недвосмислено и непосредно упире у живац актуелног режима уместо да подршку грађана озбиљним проблемима (екологија, културно наслеђе итд.) преусмерава у личне, непопуларне правце (укидање Српске, обавезна вакцинација, прекид сарадње са ЕУ ...). Можемо да причамо шта год хоћемо о радикалима али бар је Вучићева / Николићева струја у њима била довољно интелигентна да научи нешто од струје која их је победила и да преузме позитивне аспекте исте да би се дочепала власти, нашим опозиционарима је то и даље научна фантастика.

Ја у 2022. години нећу да гласам ни за Тита ни за Милошевића ни за Шешеља ни за Тадића. Хоћу да имам странку људи који су се борили за моје проблеме бар онолико колико било које локално удружење грађана. То не значи да нећу гласати против Вучића и разбијања ових криминалаца на власти али да је опозиција катастрофална, то јесте.
 
Posto i vreme utice na izlaznost, bez zezanja, naucno dokazano, a nedelja sneg i hladno, jbg.
 

Ne bih ni znao za ovo da nisam naleteo na guzve u gradu i video zatvorenu Kralja Milana. Odem na Blic Beograd, tamo nista. Onda odem na N1 i nadjem ovo

P.S.
Partija spremila par autobusa sa murijom i posadila ih iza SkupSline, ako zatreba da budu u pripravnosti da lemaju
 
Pa skokni do pijace nekad, nemoj samo glovo 🤣 To je tamo tema broj jedan vec neko vreme.
 
Za glasanje u Beču dobih poziv za predsedničke i parlamentarne izbore, a za beogradske izbore dobio poziv u Beogradu. Zašto? Ne znam još, u konzulatu se ne javljaju, odgovor na mejl čekam još, a pitao sam u grupi da li ima još nekoga iz Beograda u istoj situaciji, odnosno da li postoji neko da je dobio poziv za beogradske. Jedina mogućnost je da nema dovoljno prijavljenih iz Beograda, u šta sumnjam.
 
Vrh