Šta je novo?

Izbori 2024

Kao da se ništa ne uči iz sopstvene prošlosti. Priča se o monarhiji kao nekoj stabilnosti, a naša istorija od 1804. do 1945. je sve samo ne stabilna.
Ili su monasi radili gluposti na unutrašnjem ili na spoljašnjem planu. Ubijen je Karađorđe, Knez Mihajlo, Kralj Aleksandar Obrenović, Kralj Aleksandar Karađorđević. Malo je to mnogo za "stabilnost" koju donosi monarhija.

Neko je napisao, "kad bi imali monarha, niko ne bi mogao da mu zabrani da dođe na Pink, Hepi, Rts i kaže šta radite stoko". Ovaj, kako da vam kažem taj čovek već postoji i zamolio bih vas da ne sejete ideje da treba da se ustoliči i podari nam dinastiju sa njegovim naslednicima.
 
Није толико до монархије колико до прекида континуитета државног апарата СР Србије.
Po meni, najveća tragedija ove zemlje, što nije uspela da napravi diskontinuitet sa Štazijem. Posledice nažalost osećamo i danas. Najgora tekovina bivše države koja je naša zemlja mogla da nasledi.
 
Gledam nesto, kada me vec madjarski bend sa milion i po ploca usmerio na B92, jel bot brigada radi samo za Vucica? Jel Ana uvek ovako bila prepustena da narod realno oceni ili su je sada pustili na vodu i ne salju botove da nju brane?

1000003655.jpg


1000003656.jpg
 
Није ни СНС хомогена структура. Држи их само послушност једном човеку, а испод њега постоји борба међу члановима за остале позиције. Тако је била борба Шапић-Весић, осуде Небојше Стефановића од стране свих одбора, очигледно сад на површину излази и сукоб Ана-Мали. Постоји још милион сукоба по локалима, посебно мањим срединама. Цвијан је жртва ретког покушаја сукоба са једним човеком којем сви треба да буду покорни.
 
Pa ne znam baš, pošto su na tom navodnom vrhuncu u milionskim brojevima bežali iz monarhije u republiku Ameriku, a od kada su Dojčland Bundesrepublik, ne samo da niko ne beži, nego su najpozeljnija destinacija za useljavanje za belosvetske emigrante od Indije do Srbije.
Па не знам баш, подаци показују да итекако људи беже

1707566095042.png



Штавише рекао бих да су постали дестинација за усељавање за белосветске емигранте од Индије до Србије из неопходности будући да би се иначе демографски урушили што није био случај за време када су били монархија


Немачке земље апсолутно данас живе од старе славе и предности које су оствариле током монархије (број становника, индустријска база, образовање, култура) али то се полако али темељно урушава, колико год се то скривало имиграцијом Сиријаца и генералним технолошким / научним напретком човечанства
 
Није ни СНС хомогена структура. Држи их само послушност једном човеку, а испод њега постоји борба међу члановима за остале позиције. Тако је била борба Шапић-Весић, осуде Небојше Стефановића од стране свих одбора, очигледно сад на површину излази и сукоб Ана-Мали. Постоји још милион сукоба по локалима, посебно мањим срединама. Цвијан је жртва ретког покушаја сукоба са једним човеком којем сви треба да буду покорни.
Bez Vucica oni ne postoje
 
Dobre plate na rts-u kad se kupuju gaserske jakne.
 
Ovo sa nacionalnim ciljevima je malo nedorečeno,
za mene nacionalni cilj broj jedan je stvaranje pravne države i vladavina prava tj nezavisno (koliko-toliko) pravosuđe na primer...

A inače ja sam ubeđen da boljih političkih opcija (ne samo građanskih nego i ostalih) nema jer smo totalno politički (a i u svakom drugom smislu) nezreli, to se vidi na svakom koraku i zato ponavljam da je ovo sto imamo sad najbolje sto mozemo da iznedrimo - da smo mi kao kolektiv bolji - onda bi i predstavnici bili bolji


🥇

Ima tu još jedna stvar u parlamentarnoj monarhiji koja je bitna, a to je da iako je uloga skoro simbolična (što i treba da bude, jer niko ne zna kakav teletabis će se roditi u nekoj petoj generaciji), svojom nesmenjivošću i bez mogućnosti kupovine, sudbina monarha je i tesno vezana za sudbinu naroda, interesi se podudaraju! Niko ne može sutra njemu da zabrani da se pojavi gde želi, na Pinku, Hepiju, RTS-u i da kaže šta želi, npr šta radite stoko izdajnička...

Vezano za boldovano, kako onda može da se pojavi ako nema prerogative vlasti. 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂 malo mućni Ljubo i na politici kao na ekonomiji što umeš...

Savremeni monarh može kao miss sveta da mahne rukom, namesti krunu i poželi mir u svetu i srećan Božić svima...

Monarhije su umirući relikt prošlosti sveden na simboliku u svim demokratskim društvima da bi se kroz konzervativni pristip (koji vuče korene još iz starog Rima, a vezano za pretorsko pravo) izvrtanjem suštine do iznemoglosti a bez formalnog ukidanja tj. prelaska na novi oblik vladavine... očuvala nekakva tradicija.

Znači sve savremene ustavne parlamentarne monarhije danas deluju kao republike. Fakticki su to. I vi razglabate 2024. da li Srbija treba da je vrati. A pregršt uspešnih republika na zapadu postoji i ide im dobro i forumski mudraci izvlače zaključke onako uz lulu dok purnjaju, klat sat na lancu i piju engleski čaj sa polucilindrom na glavi - a da, to je ono što Srbiji danas treba... To će nas vratiti u nekakve tokove, davno izgubljeni međunarodni ugled i poštovanje. Klikom prstima nazad, voila... Vlažni snovi političkih diletanata...

Po meni je ova rezolucija nebitna i kontraproduktivna.

Ana Brnabić isto to misli. I Zaza koji ti lajkovao post.

A takvi najčešće Srbiji dobro ne misle.
 
Osvrnuo bih se i na sednicu SB UN o Kosovu koju sam gledao u celosti.

Potpuni fijasko Srbije, potpuno za unutrašnje prilike inicirana sednica, da bi se pričalo o Kosovu, eto borio se i sazvali sednicu, borili se da bude javna, bivši još ranije prebacili na EU vođen dijalog, grize usnu i...

Za 6 meseci prihvata euro lakše nego tablice, jer kao što je Kurti rekao i jeste lakše... Preko 25% Srba u CG i svi su na euro, Srbija će moći da nastavi da finansira i u čemu je problem.

Dakle doživeo je sednicu kao sudnicu, uz bespotrebno duga nabrajanja, detaljisanje, koje će svi brzo zaboraviti, a Kuriti je doživeo kao međunarodnu političku arenu, da ostavi utisak u međunarodnoj zajednici i uspeo u tome. I meni još od prekjuče odzvanjaju u glavi neka dva genocida, koja je povezao uz Srbiju... Genocidi obitavaju u međunarodnom diskursu a vezano za Srbiju... E to je sazvana sednica omogućila...

Na šta se naš mamlaz, bivši miloševićev ministar za propagandu (i danas vidimo da briljira u tome, al samo na unutrašnjem planu, usavršio posao iz mladih dana) nije ni osvrnuo u replici.

Neverovanto kakvu budalu imamo. Samo sa 2 rečenice da poklopi da ne ostane nedorečeno. Ko je odgovoran za genocid po presudi MSP i da nema ni govora o genocidu na Kosovu...

Inače ako se bavimo kozmetikom, hteo sam da postavim na forumskom kvizu, ali pošto smo tamo zašli u neke sportske vode 🙂 a i ja slabo dajem tačne odgovore...

Jedina država (i od stalnih i od nestalnih članica SB UN) koja nije ni pozdravila Kurtija ni kao gospodina Kurtija, a još manje premijera Kosova je bio Alžir. Znači nisu konstatovali prisustvo 😄 mislim ne ide nam puno u prilog ali kažem kao trivia ili kozmetika same sednice. Ghostovao ga Alžir...

Uz to moglo bi se postaviti pitanje kojoj državi nije dato da uzme floor 3ći put uprkos želji. Srbiji. Oće on da priča naknadno i naknadno. Poklopio ga je Kurti političkim govorom.

E tu je efekat minoran. U SB farsa i politička predstava jer se dijalog tu suštinski ni ne vodi a i formalno je prebačen na EU.

A u rezoluciji EP iako one same nisu obavezujuće, imaju uticaja na odluke evropske komisije i vrlo je bitno da se sve zamerke opozicije vezano za izbore, institucionalno primete i time potvrdi da ne napredujemo na EU putu... Uz preporuku da novi Vučić-Kurti prihvaćeni sporazumi postane sastavni deo pregovora na kojem odveć zacementirano stojimo u mestu... E dobro je da se to zvanično konstatuje i da nam zvanično ukinu neke nove pare iz pretpristupnih fondova, za nove projekte i da Srbija stane.

Jer koga oni treba da finansiraju državu Srbiju i njene građane ili uzurpatore na vlasti i njihovu propagandu.

Naravno ovo je korak, pitanje je kakve će odluke Evropska komisija doneti. Ali valjda nam ide u prilog da se ne ćuti svuda i da je aktuelizovana tema i da pružamo otpor i u zemlji i van zemlje.

Manje finansiranja, manje projekata, manji standard, nezadoovljniji građani...

Pa će možda jedan, dvojica novih da se opamete na novim izborima.
 
Ana Brnabić isto to misli. I Zaza koji ti lajkovao post.

A takvi najčešće Srbiji dobro ne misle.

Smaraš, ozbiljno. Lepo sam objasnio svoj stav o građanskim strankama. I činjenica je da dosta ljudi (pa i ovde) deli isto mišljenje.

A ako te interesuje zašto sam lajkovao - EU će samo usloviti Vučića novim popuštanjem oko Kosova, on će to rado učiniti, a komisija će samo da aminuje da su izbori relativno ok prošli. Živi bili, pa videli.

A ovo izjednjačavanje mene i Brnabićke je poseban vid bezobrazluka i duge jezičine, jer sam protiv SNSovih govana već pokretao tužbu.

Zaobiđi me.
 
Gde on tačno ima još prostora za popuštanje?
Ozbiljno pitam pošto je već 100puta ponovljeno da ne treba gormapno priznanje...
Potpuno zatvaranje svih srpskih odnosno "paralelnih" institucija, kako ih nazivaju. Prodaće klovn i tu priču, samo da ostane na vlasti.
 
... Šta ti ja smetam? 🙂 Jedan komentar otpora na drugih 18 lajkova? Ni to ne možeš da istrpiš 🙂 treba ti jednoumlje da bi bio sasvim srećan...

Moratorijum bih uveo na takve poput tebe jedno 30 godina... Pa posle vam dozvolio kad stanemo na noge i izgradimo državu. Tad drobite šta god...

Ali u normalnoj državi bi me demokratski principi i procedure u tome sprečili i treba tako... Samo mi takvu državu još nemamo.

A ako te interesuje zašto sam lajkovao - EU će samo usloviti Vučića novim popuštanjem oko Kosova, on će to rado učiniti, a komisija će samo da aminuje da su izbori relativno ok prošli. Živi bili, pa videli.

Izuzetno glupo razmišljanje. Vidiš da je loše po Srbiju da se pitanje internacionalizuje baš kao Brnabić. Oko Kosova je sve već dogovoreno treba samo da se sprovede. Besmislen izgovor, u rangu dvostruke igre prosečnog sns bota

I neću nikad zaobilaziti tvoj javni govor (šta sve izgovorenim i kažeš i ne kažeš) jer je kao opijum za mediokritete a duboko štetan po Srbiju
 
Ако је веровати бившем ЛДПовцу, Вучића запад неће цимати пуно око унутарполитичких ствари.

 
... Šta ti ja smetam? 🙂 Jedan komentar otpora na drugih 18 lajkova? Ni to ne možeš da istrpiš 🙂 treba ti jednoumlje da bi bio sasvim srećan...

Moratorijum bih uveo na takve poput tebe jedno 30 godina... Pa posle vam dozvolio kad stanemo na noge i izgradimo državu. Tad drobite šta god...

Ali u normalnoj državi bi me demokratski principi i procedure u tome sprečili i treba tako... Samo mi takvu državu još nemamo.



Izuzetno glupo razmišljanje. Vidiš da je loše po Srbiju da se pitanje internacionalizuje baš kao Brnabić. Oko Kosova je sve već dogovoreno treba samo da se sprovede. Besmislen izgovor, u rangu dvostruke igre prosečnog sns bota

I neću nikad zaobilaziti tvoj javni govor (šta sve izgovorenim i kažeš i ne kažeš) jer je kao opijum za mediokritete a duboko štetan po Srbiju

Leba ti, prestani da izgovaraš forumskog Solženjicina i gledaš koliko mi je ljudi lajkovalo komentar, parodično je. Nisu mi govori nikakav "opijum za mediokritete", jer sam pisao o tome kakve su građanske stranke potrebne. Da si čitao tesktove Desimira Tošića, možda bi i razumeo. Nama nedostaju ti ljudi koja su srednji pravac.

Izuzetno je debilno očekivati da će EU da aminuje smenu čoveka kome su do sada gledali kroz prste kroz sve marifetluke. Ovim će SPN samo našteti sebi kroz negativnu kampanju SNS-a. I preko RTS-a su selektivno prikazivali izjave članova SPN kako bi im naštetili, o sranjima kao što je Pink da i ne govorim.
 
NDSS je srednji. Nedostaje nam ukrupnjavanje političke scene za početak. Nedostaje nam politički nepopularan iskorak i vraćanje na pravi put, na ranije zacrtanu EU stazu... I znam da sam u manjini ovde kad o tome govorim.

Ne osvrćem se samo na jedan post. Trudim se da proniknem u suštinu, u ukupnost tvojih svetonazora.

Izneo sam svoje usamljeničko mišljenje. Pristojno sam izneo svoje oštro protivljenje tebi. Izvini što je oštro. Većina je na tvojoj strani. Blago nama. Ostalo bih preskočio, da se ne ponavljam.
 
@Noki

Pročitaj sad malo pažljivije šta sam napisao. Da, uloga mora da bude simbolična, upravo zbog toga što inteligencija, a i sposobnosti konvergiraju ka prosečnosti na dovoljno dug rok, a i ne znamo da li će naš kraljević da dohvati novu Milevu Ajnštajn ili će neka straleta da ga obrlati. Dakle, sve glavne stvari treba da izvršava parlament, eventualno neke protokolarne može monarh.

ALI, niko njemu ne može da zabrani da se pojavi na javnom servisu npr bilo kada oseća potrebu za tim, da mandatorno svi moraju da prenesu njegovo saopštenje itd, da pozove na nacionalno okupljanje, na kraju krajeva da utiče i pozove na širu diskusiju, pa i duele kad su neka osetljiva pitanja od nacionalnog značaja! Pa samo da je ekonomski malo obrazovaniji mogao bi da izađe i poklopi ih svaki put kad trabunjaju za svoje priglupo glasačko telo o (nominalnom) rastu npr. Ja sam uveren da uz takav jedan mehanizam, ovo zlo koje je zajahalo ne bi moglo da opstane ovoliko! On bi mogao i da izađe u javnost i kad primeti trgovinu sa nacionalnim interesima, a zarad produžetka unutrašnje političke valdavine (što se upravo dešava). Niko ne bi mogao da utiče na njih i da ih potkupi, jer je unapred definisano šta im sleduje. Za očekivati je da bi takva jedna dinastija bila školovana, a dalje i da bi se u toj širini našao neko dovoljno inteligentan i sposoban, a pre svega nacionalno osvešćen koji bi u nekom trenutku zrelosti shvatio koliko je njegova uloga ozbiljna i velika za ceo narod i na kraju koliko on zavisi od samog naroda (a ne ovih palamuda).
 
Vrh