Šta je novo?

Izbori 2024

Nema nikakvih teorija zavere, nema nikakvih svetskih mocnika. Vrlo je logicno da je za velike odluke potreban legitimitet, i to je bila uloga SPNa. Oni su odustali od zahteva protesta i odjednom pristali na izbore.

Sada SPN ima ogromnu sansu, da jednom neispuni zelje EU I USA. Korak u pravom smeru.
 
Ok, nisi bacio glas, neme neke suštinske razlike glasati između Dveri i Mi.
U javnim stavovima nema razlike. Suštinska razlika deluje da je u konačnom odbijanju mi da ulazi u koaliciju. Tako da je sns uspeo da iako ne dobije beograd da ga i ne izgubi. Ispunio čovek obećanje zapadu i priznao da nema većinu e sad što su se ovi "slučajno" pojavili i neće sa spn to neme on veze sa tim (mig mig)
 
Nema nikakvih teorija zavere, nema nikakvih svetskih mocnika. Vrlo je logicno da je za velike odluke potreban legitimitet, i to je bila uloga SPNa. Oni su odustali od zahteva protesta i odjednom pristali na izbore.

Sada SPN ima ogromnu sansu, da jednom neispuni zelje EU I USA. Korak u pravom smeru.
Zasto bi SPN ispunjavao zelje desnnicarskih stranaka i biraca?
U javnim stavovima nema razlike. Suštinska razlika deluje da je u konačnom odbijanju mi da ulazi u koaliciju. Tako da je sns uspeo da iako ne dobije beograd da ga i ne izgubi. Ispunio čovek obećanje zapadu i priznao da nema većinu e sad što su se ovi "slučajno" pojavili i neće sa spn to neme on veze sa tim (mig mig)
Zavetnici/Dveri su razbili potencijalnu jednu desnu kolonu jer je Zavetnicima 'crvena linija' bila saradnja sa SPN i nesaradnja sa SNS. Gde je tu sustinska razlika?

 
Zasto bi SPN ispunjavao zelje desnnicarskih stranaka i biraca?

Zavetnici/Dveri su razbili potencijalnu jednu desnu kolonu jer je Zavetnicima 'crvena linija' bila saradnja sa SPN i nesaradnja sa SNS. Gde je tu sustinska razlika?

Razbijanje desne kolone je uradio ndss insistiranjem na glupim predizbornim zaklinjanjima. Svako je tu igrao svoju ulogu. Ne bi mogli dveri da ostanu po strani kao mi zato su morali biti potopljeni.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ok, nisi bacio glas, neme neke suštinske razlike glasati između Dveri i Mi.
Zar nije bio cilj da se glasa za bilo koga samo ne za naprednjake? Zašto je sada problem što je Nestorović ostvario veći rezultat nego što je očekivani, ili što ima ljudi koji glasaju za Dveri? Zar su liberali i EU nema alternativu fanatici jedini mogući izbor?
 
Zar nije bio cilj da se glasa za bilo koga samo ne za naprednjake? Zašto je sada problem što je Nestorović ostvario veći rezultat nego što je očekivani, ili što ima ljudi koji glasaju za Dveri? Zar su liberali i EU nema alternativu fanatici jedini mogući izbor?
Mi su dobili koliko su ih i projektovali. Ja sam sa stavovima na većini onoga što kažu mi čak sam im i potpisao za izbore da bi dobili mogućnost da se kandiduju. Ali problem je što su oni pogurani da dođu do tog rezultata a da zauzvrat ne smenjuju sns na gradu. Ne tvrdim da su oni u to umešani pogotovo ne svi ali to je bio cilj.
I zbog toga pred izbornu ćutnju objavljuje ipsos istraživanja na kojima mi imaju procente dobre što je poruka nećete baciti glas, glasajte slobodno za njih. I vučić izlazi i priča kako će biti najveće iznenađenje.
A Vučić zna politiku bolje od svih nas zajedno znači namerno ih je pogurao.
Da su mu Mi bili problem što bi se moglo nadati kao evo neku novi nacionalni nekompromitovani onda bi Ipsos rekao kako se bore za cenzus Vučić bi davao izjave neke kakva su smejurija od grupe penzionera i iskopao par polutačnih podataka o njima da izvrti dva dana po vestima i odoše oni ispod tri ko da nisu ni počeli. Ne nego ih pustili tako u malim dozama bez negativizma i završili sebi posao odlaganja bg promene.
Drugi deo uloge mi možda možemo očekivati u vađenju snsa na njihovu "iznenadnu" pojavu i odlaganje dovršavanja izdaje kosova pod parolom pa kako sad dok se eu i usa ne počnu baviti svojim izborima.
 
Mi su dobili koliko su ih i projektovali. Ja sam sa stavovima na većini onoga što kažu mi čak sam im i potpisao za izbore da bi dobili mogućnost da se kandiduju. Ali problem je što su oni pogurani da dođu do tog rezultata a da zauzvrat ne smenjuju sns na gradu. Ne tvrdim da su oni u to umešani pogotovo ne svi ali to je bio cilj.
I zbog toga pred izbornu ćutnju objavljuje ipsos istraživanja na kojima mi imaju procente dobre što je poruka nećete baciti glas, glasajte slobodno za njih. I vučić izlazi i priča kako će biti najveće iznenađenje.
A Vučić zna politiku bolje od svih nas zajedno znači namerno ih je pogurao.
Da su mu Mi bili problem što bi se moglo nadati kao evo neku novi nacionalni nekompromitovani onda bi Ipsos rekao kako se bore za cenzus Vučić bi davao izjave neke kakva su smejurija od grupe penzionera i iskopao par polutačnih podataka o njima da izvrti dva dana po vestima i odoše oni ispod tri ko da nisu ni počeli. Ne nego ih pustili tako u malim dozama bez negativizma i završili sebi posao odlaganja bg promene.
Drugi deo uloge mi možda možemo očekivati u vađenju snsa na njihovu "iznenadnu" pojavu i odlaganje dovršavanja izdaje kosova pod parolom pa kako sad dok se eu i usa ne počnu baviti svojim izborima.
Namerno reklamiraju Nestorovićev pokret da bi što više ljudi stvarno taj pokret označilo kao Vučićeve ljude. Kao što kažeš jedini su nekompromitovani i najbolji način da ih unište je da njihovi glasači poveruju da su marionete režima.
 
Namerno reklamiraju Nestorovićev pokret da bi što više ljudi stvarno taj pokret označilo kao Vučićeve ljude. Kao što kažeš jedini su nekompromitovani i najbolji način da ih unište je da njihovi glasači poveruju da su marionete režima.
Nema logike, da nisu marionete sklopili bi savez sa opozicijom.
 
Namerno reklamiraju Nestorovićev pokret da bi što više ljudi stvarno taj pokret označilo kao Vučićeve ljude. Kao što kažeš jedini su nekompromitovani i najbolji način da ih unište je da njihovi glasači poveruju da su marionete režima.
Mogao bi i ja tako da se tešim ali istina je da oni ne bi videli cenzus da nije željeno da vide cenzus. Ja i dalje ne tvrdim da su oni Vučićevi, pogotovo ne svi. Ima tu ljudi koji su mi neke stvari veoma lepo razjasnili. Niti njihovo promovisanje mora biti negativno ako je poenta da ga koriste za zavlačenje zapada. Ali da misliš da dopuštanje snsa da oni ovako lako ušetaju u skupštinu zato što su ih iznenadili je greška. Pojavila bi se grafiti Siniša Englez i Nestor Vanzemaljac u koliko hoćeš varijanti dok ih ne bi srozali dovoljno.
 
Mogao bi i ja tako da se tešim ali istina je da oni ne bi videli cenzus da nije željeno da vide cenzus. Ja i dalje ne tvrdim da su oni Vučićevi, pogotovo ne svi. Ima tu ljudi koji su mi neke stvari veoma lepo razjasnili. Niti njihovo promovisanje mora biti negativno ako je poenta da ga koriste za zavlačenje zapada. Ali da misliš da dopuštanje snsa da oni ovako lako ušetaju u skupštinu zato što su ih iznenadili je greška. Pojavila bi se grafiti Siniša Englez i Nestor Vanzemaljac u koliko hoćeš varijanti dok ih ne bi srozali dovoljno.
Pa i pojaviće se, već je počelo etiketiranje od strane liberala. Nestorović i njegovi ljudi imaju veće poverenje kod velikog broja ljudi, a ideološki se sa njima slaže veliki broj glasača i pristalica SNS-a, teže je takvm ljudima nalepiti etiketu u koju bi poverovali skoro pa ideološki istomišljenici. Američki i evropski ultimatumi u skupštini bi imali većinu sa SPN-om. Politika naprednjaka i ex žutih po pitanju geopolitičkih strateških odnosa i najvećih nacionalnih pitanja se pokazala kao jedna te ista.
 
Pa i pojaviće se, već je počelo etiketiranje od strane liberala. Nestorović i njegovi ljudi imaju veće poverenje kod velikog broja ljudi, a ideološki se sa njima slaže veliki broj glasača i pristalica SNS-a, teže je takvm ljudima nalepiti etiketu u koju bi poverovali skoro pa ideološki istomišljenici. Američki i evropski ultimatumi u skupštini bi imali većinu sa SPN-om. Politika naprednjaka i ex žutih po pitanju geopolitičkih strateških odnosa i najvećih nacionalnih pitanja se pokazala kao jedna te ista.
Ma nema pojaviće se. Hoće da ih drže pod kontrolom možda čak i zarate zaista skroz. Ali kako se nije pojavilo kad je trebalo?
Av kao što i sam kaže ima u izborima rezultate istraživanja svako jutro.
Da hteo reagovao bi pri prvom trendu. Trebali su mu i to je to. Ljudi ulažu dosta nade u njih i teško im je da vide. I ja imam neke nade, svaka novina ovakva može dovesti do mešanja karata. Ali teško sve to kontrolisano je. Naša db njih strane službe nas. Kazablanka.
 
Ma nema pojaviće se. Hoće da ih drže pod kontrolom možda čak i zarate zaista skroz. Ali kako se nije pojavilo kad je trebalo?
Av kao što i sam kaže ima u izborima rezultate istraživanja svako jutro.
Da hteo reagovao bi pri prvom trendu. Trebali su mu i to je to. Ljudi ulažu dosta nade u njih i teško im je da vide. I ja imam neke nade, svaka novina ovakva može dovesti do mešanja karata. Ali teško sve to kontrolisano je. Naša db njih strane službe nas. Kazablanka.
Samo neka ostanu pri svojim stavovima i imaće neku šansu.
 
Zar nije bio cilj da se glasa za bilo koga samo ne za naprednjake? Zašto je sada problem što je Nestorović ostvario veći rezultat nego što je očekivani, ili što ima ljudi koji glasaju za Dveri? Zar su liberali i EU nema alternativu fanatici jedini mogući izbor?
Kako misliš cilj? Valjda svako ima svoj cilj, zato i glasa samostalno. Ja konkretno i Nestorovića, i njegove glasače smatram budalama. S tim u vezi, Nestorović je osvojio malo glasova koliko u Srbiji ima bu****. Zato pravim distinkciju u odnosu na Dveri, jer za Dveri glasaju ljudi čiju bih prvu karakteristiku opisao kao ložane.

Glasači Nestorovića su oni glasači koji klikću na oglase Milena 2km od tebe, ili dva puta sam namazala ovo ulje i vene su se povukle! Dakle id***.
Žao mi je ako ovde ima glasača Nestorovića, i ako sam ih slučajno uvredio, ali sami su sebe dovoljno ponizili takvim odabirom. Pride, nikog poimence nisam prozvao, nego kolektiv taj.

Što se Dveri tiče, oni mogu pod ruku sa Tadićem, ili Čedom, u smislu repetitivnog ponižavanja svakim novim izborima. Jedina konstanta je da napada i pljuje demokratsku opoziciju, sve ostale invarijante je menjao na dnevnoj bazi, ali ova je ostala od početka do kraja. Ipak budući da je marginalna politička grupacija, sud javnosti prema njima ne postoji. Bilo bi krajnje zanimljivo da se cede kroz zube svakodnevno, kao što je to slučaj za SPN.

Interesantno da Milica Zavetnica upinjanjem da je borac a ne borkinja nije odnela renesansne pobede, a njena odgovornost ne da se ne pominje, nego će još da avanzuje u krilo AV, jer je držanje za njegov džep ionako prošlo nekažnjeno.

Svakako folklor koji je ustaljen, da pljujemo one što osvoje 25%, a da milkimo one što osvoje 2% kao koalicija ne nestaje. Čak i fenomen Nestorović se gleda iskolačenih očiju, iako je nastupao i za prošle izbore, iako je gradio kult "čuvenog doktora" godinama, iako je pretplaćen na glavno sredstvo informisanja njegove fokus grupe, gde ga ne pitaju polarizujuća pitanja nego "a reci ti meni, kako si ti tokom korone uspeo da spasiš ovaj napaćeni narod", iako je prošao bez sekunde negativne kampanje, ali da, uvreženo je reći "juče se pojavio i uzeo 5%".

Svakako, to nije problem Nestorovića, problem je tog pojedinca. Prosečan srbin u prošloj godini nije pročitao nijednu knjigu, prosečan srbin radi repetitivni, radno intezivni posao, živi u roditeljskoj kući, ili na spratu nje, interakcija sa novim ljudima mu je na nivou statističke greške, a ako i ode na putovanje, to je tipizirana destinacija, gde vreme provodi na plaži skrolujući kurir info sajt. Zato Nestorović kaže kako su srbi najstariji narod, zato što prija tim ušima, zato se naslanja na teorije zavere jer u njima "ima nešto", zato stavi šajkaču, jer to narod voli.

Postoji izreka u mom kraju gde kažu "kad vidiš bedu (čoveka u bedi), šutni ga u obalu". Iako imam čak i preteranu empatiju, sve više razumem tu izreku. Evo primer, situacija je sledeća. Ako skupiš 40 sigurnih glasova, dobijaš posao (ali je ugovor na 3 meseca). Prođu tri meseca, baš nakon izbora, i ostaneš bez posla. Je l treba da mi je žao, ili da kažem "govedo, tako mu i treba kad je bot". Pritom, ima priliku da radi kod privatnika, al hoće "gde se ne radi". Pa sve više mislim da treba da kažem da je govedo.
 
Bojim se da si ti u nekoj nesvesti.

Cuj unistenje drzave, koliko treba da cuclas balkan info da izvalis tako nesto.
Ne smatram da će ekipa koja se zalaže za podršku organizaciji koja cepa teritoriju Srbije i podržava terorizam biti dobra opcija za državu.
Retko slušam Balkan info.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Suvise je brzopleto Ambasada radila proslog leta. Gradjanisti su amortizovali protest i Spasili Hulju i Ambasadi se ucinilo da bi bilo zgodno da budu izbori, da SPN udje u skupstinu i pruzi legitimitet Hulji kad se bude glasalo za FN plan, priznanje Kosova i kopanje litijuma.
I onda je Hulja organizovao kradju.

Sada je situacija SPN-a ogoljena. Ako prihvate mandate jasno je da rade za Hulju (i Ambasadu).
Ako ne prihvate, ostaju bez love.

Ambasadi izgleda ne pada na pamet da sama finansira nasu gradjanisticku opoziciju, previse su skrti.
 
Vrh