Šta je novo?

Izbori 2024

Biracki spiskovi su nesredjeni. Milion ljudi je manje u zemlji a imamo maltene isti broj biraca kao 2000.

60% danas je kao 70% 2000. i to je otprilike maksimum neki koji se moze izvuci.
To što je milion ljudi manje u Srbiji ne znači ništa pošto su oni i dalje u spiskovima.
 
Biracki spiskovi su nesredjeni. Milion ljudi je manje u zemlji a imamo maltene isti broj biraca kao 2000.

60% danas je kao 70% 2000. i to je otprilike maksimum neki koji se moze izvuci.
Da, tačno tako. Otprilike ima cca milion ljudi manje nego početkom 2000-tih, a birački spisak je čini mi se oko 300.000 manji. Nelogično. Pitaj boga čega sve tu ima. Opet, prema nekim svojim kalkulacijama i pretpostavkama ( a znamo da je pretpostavka majka svih grešaka), za promenu je minimum potrebno oko 64% izlaznosti. Hajde da vidimo šta će da bude.
 
Ja još nisam otišao na glasanje, razmišljam da li uopšte da se cimam obzirom da mi se ni jedna opcija nije obratila, niti adresirala probleme koje imam, pa samim tim ni ja ne osećam neku naročitu potrebu da svoj glas dam tako nekom bezveze jer prosto nisam ciljna grupa ni jednoj opciji. Očigledno smo im mi apscinenti deveta rupa na svirali obzirom da nam se niko nije obratio.
Budi jednom covek a ne placipi*ka, uleti u zadnjem minutu i preokreni rezultat !
Ali za nas :)
 
Ja još nisam otišao na glasanje, razmišljam da li uopšte da se cimam obzirom da mi se ni jedna opcija nije obratila, niti adresirala probleme koje imam, pa samim tim ni ja ne osećam neku naročitu potrebu da svoj glas dam tako nekom bezveze jer prosto nisam ciljna grupa ni jednoj opciji. Očigledno smo im mi apscinenti deveta rupa na svirali obzirom da nam se niko nije obratio.
Ili evo ti praktican primer, dodje ti kolega iz inostranstva, jer ti radis sa stancima koliko razumem, i pita te, jel ti ovo predsednik:

A ti u zemlju da propadnes, ovaj stranac pomisli kakvi su sve bolidi u Srbiji ako im ovakav predsednik i pokupi prnje i ode.
 
Oglasila se Republička Izborna Komisija sa procenom izlaznosti do 18h. Izlaznost na nivou Srbije je oko 52%. Uzimajući u obzir sadašnju dinamiku procene izlaznosti, došao sam do zaključka da je promena stanja, u toku 1 sata oko 5 procentnih poena. S obzirom da od 18h preostaje još dva sata do zatvaranja birališta, i uz pretpostavku da dinamika promene bude konstantna (cca 5 procentnih poena po satu) dolazimo do cifre od oko 62% izlaznosti.
 
Poslednja izmena:
Kako ne znaci nista kad je upravo to razlog zasto je zvanicna izlaznost manja od realne?
Znaci jer su mrtvi na tim spiskovima takođe.

A onda neka opcija ne pređe cenzus i na republičkim makar, eto dodatnih glasova SNS-u.
 
1702838066044.png
 
Znaci jer su mrtvi na tim spiskovima takođe.

A onda neka opcija ne pređe cenzus i na republičkim makar, eto dodatnih glasova SNS-u.
Cenzus se računa kao procenat izašlih birača tako da je nebitno sjroz koliko ih je upisano na spisak bez obzira da li su u inostranstvu ili mrtvi. Naravno da bi valjalo da su ažurni spiskovi da ne bi mogli da se zloupotrebe ti glasovi. Mada ako imaš kontrolore ok na tim mestima ne mere ni to.
 
Pa nisu mrtvi samo upisani, glasaju oni svugde gde mogu ;)
 
Izlaznost ce biti oko 60%
Koliki procenat na birackom spisku je ziv i u zemlji je drugo pitanje.

Cudno mi je zasto ljudi u inostranstvu glasaju na nasim izborima. Bolje je da razmisljaju o politici u zemljama u kojima zive i
misle na svoju sadasnjost i buducnost, koja realno nije u Srbiji.
 
Cudno mi je zasto ljudi u inostranstvu glasaju na nasim izborima. Bolje je da razmisljaju o politici u zemljama u kojima zive i
misle na svoju sadasnjost i buducnost, koja realno nije u Srbiji.
Можда има и неких бу**** који планирају да своју старост проведу у Србији.
А можда, пази сад, има још већих бу**** који не мисле само на своје дупе и желе да некако помогну рецимо родитељима који су остали у Србији, пријатељима нпр.
 
1991. i 1992. mi smo prekodrincima krenuli da unostavamo zivote. Gde god je Milosevic branio Srbe, nena ih vise.
Sada ce da nam vrate milo za drago.
 
Можда има и неких бу**** који планирају да своју старост проведу у Србији.
А можда, пази сад, има још већих бу**** који не мисле само на своје дупе и желе да некако помогну рецимо родитељима који су остали у Србији, пријатељима нпр.
ja sam tako bio poverovao da se u Srbiji nesto promenilo posle 2000. pa sam se grdno zeznuo i vratio ovamo.... Moj savet je dobronameran.
 
Nisu nas do
1991. i 1992. mi smo prekodrincima krenuli da unostavamo zivote. Gde god je Milosevic branio Srbe, nena ih vise.
Sada ce da nam vrate milo za drago.
Nisu nas dovoljno pendrečili pa da im udovoljimo.
 
Vrh