Šta je novo?

BRIKS +

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Finska, Crna Gora, Svedska...
Where there is a whip, there is a way. ;)

Manje-vise cela Evropa je NATO na ovaj ili onaj nacin, a SAD je njen bodyguard.
A to sto u SAD postoji poneki los deo, ne menja cinjenicu da bi Evropa bez nje zavrsila kao lak plen istocnjackih hordi. Isto kao sto ni sljastave kule po Kinama i Emiratima ne menjaju cinjenice da su to anticivilizacijski konglomerati primitivizma i brutalnosti.
By May 2022, nearly 60 percent of the Swedes were in favor of the country joining NATO, a trend that continued into 2023.
In March 2022, when the previous EVA survey on NATO membership was carried out, 60 percent of Finns supported joining.
Za Crnu Goru necu ni da guglam, niti me zanima, nije zemlja na koju treba da se ugledamo niti da nam bude primer u bilo cemu.
 
By May 2022, nearly 60 percent of the Swedes were in favor of the country joining NATO, a trend that continued into 2023.
In March 2022, when the previous EVA survey on NATO membership was carried out, 60 percent of Finns supported joining.
A podaci pre 2022? Jedva 20% ako i toliko za NATO.
 
Da li biste umesto toga glasali za pripajanje Srbije ruskoj federaciji? Pošto nekih 85% to podržava, moždato treba sprovesti.

Da gorivo opet bude jeftino, dabome...
 
A podaci pre 2022? Jedva 20% ako i toliko za NATO.
Pa kada su usli? Finska ove godine, Svedska nije jos.

Oni nisu progurani tako sto ima 4 posto stanovnistva zeli da udje. Njima da se raspise referendum, oni bi to izglasali. I Crna Gora je negde bila podeljena pola-pola i pogurali bi pobedu na referendumu da je trebalo.

Mi nismo ni blizu.

Sto se bojis referenduma, sta je problem? Nek NATO prikaze benefite clanstva i promovise se pa nek se izbore, nije problem. Nek i kod nas skoci procenat kao i drugim zemljama.
 
Pa kada su usli? Finska ove godine, Svedska nije jos.

Oni nisu progurani tako sto ima 4 posto stanovnistva zeli da udje. Njima da se raspise referendum, oni bi to izglasali. I Crna Gora je negde bila podeljena pola-pola i pogurali bi pobedu na referendumu da je trebalo.

Mi nismo ni blizu.

Sto se bojis referenduma, sta je problem? Nek NATO prikaze benefite clanstva i promovise se pa nek se izbore, nije problem. Nek i kod nas skoci procenat kao i drugim zemljama.
EU i NATO nisu nikakve kasice-prasice i Majke Tereze za parazite, dzabolebarose i neradnike, BRIKS hvaljeni jos manje.
 
Da li biste umesto toga glasali za pripajanje Srbije ruskoj federaciji? Pošto nekih 85% to podržava, moždato treba sprovesti.

Da gorivo opet bude jeftino, dabome...
To ne podrzava 85 posto Srba nego lupeta u Najk patikama u soping molu dok drze Ajfon i postavljaju na Instagram slike sa putovanja u Bec.

I onda im prodje neki anketar i oni lupe da ispadnu face.

Da se raspise referendum, da vidis kakva bi frkica bila bajo moj da se stvarno zaokruzi pridruzivanje Ruskoj Federaciji.
 
To ne podrzava 85 posto Srba nego lupeta u Najk patikama u soping molu dok drze Ajfon i postavljaju na Instagram slike sa putovanja u Bec.

I onda im prodje neki anketar i oni lupe da ispadnu face.

Da se raspise referendum, da vidis kakva bi frkica bila bajo moj da se stvarno zaokruzi pridruzivanje Ruskoj Federaciji.
Nece ni curan na svadbu, pa ga donesu, sve uz pesmu i muziku.
 
Ширење БРИКС-а и удаљавање од долара говори о неспремности земаља те алијансе да се повинују правилима која диктира Запад, пише немачки лист „Берлинер цајтунг“.
„Ера када је Европа могла да господари светом је одавно прошла“, истиче лист и наводи да се у азијским геополитичким институтима попут оних у Ханоју, Вијентијану и Пном Пену, Европска унија не доживљава као независни светски политички играч, већ као „додатак“ Вашингтону.


jednostavno, zapad, a narocito Evropa su izgubili svaki autoritet.
Konacno se zavrsava epoha kolonijalne pljacke.

Pridruzivanje Ruskoj Federaciji je besmislen i glup potez. AKo 85% podrzava Rusiju u ratu, ne znaci da je toliki procenat za pridruzivanje. Mislim da je to narativ koji lansiraju evroatlantski krugovi.
 
Neka nam pošalju Ruskinje, a Rusi neka ostanu kod kuće. 😁
Šalu na stranu, svet se cepa na dva dela. Mi smo pod šapom SAD-a i ne možemo da mrdnemo. Da se graničimo sa Rusijom mi bismo već odavno bili ruski satelit. Ovako, tu smo gde smo. Ono što je najgore, zadnja smo rupa na svirali Amerikancima od svih njihovih kolonija. Dobijamo najmanje novca, a stalno nas satiru. Da se sutra pridružimo BRIKS-u, zatvorili bi nam svi granice da ne možemo da mrdnemo. Sve zemlje oko nas su NATO, bile stvarne članice ili buduće.
 
Izgleda je došlo vreme ponovne polarizacije sveta. Sa jedne strane zapadne zemlje + japan + koreja + australija, sa druge strane BRIKS +. Dva veoma moćna bloka jedan predvodi SAD, drugi Kina. Ko će gde da pripadne zavisi od interesa svake države. Sve je iznenadilo odbijanje Indonezije da uđe u BRIKS + ve
sada, kao sve je bilo spremno za njeno pridruživanje. Izgleda su uzeli malo vremena da se još malo proračunaju i analiziraju. I trgovati šta će dobiti od jednih ili od drugih.
Što se tiče Srbije.... koga od velikih igrača zabole gde ćemo mi? ne verujem da ćemo dobiti neke velike darove ni od jednih ni od drugih. Verovatno će geografija da reši stvar tako što ćemo ostati na zapadu, hteli mi ili ne. PLaća se danak nebitnosti.
 
Neka nam pošalju Ruskinje, a Rusi neka ostanu kod kuće. 😁
Šalu na stranu, svet se cepa na dva dela. Mi smo pod šapom SAD-a i ne možemo da mrdnemo. Da se graničimo sa Rusijom mi bismo već odavno bili ruski satelit. Ovako, tu smo gde smo. Ono što je najgore, zadnja smo rupa na svirali Amerikancima od svih njihovih kolonija. Dobijamo najmanje novca, a stalno nas satiru. Da se sutra pridružimo BRIKS-u, zatvorili bi nam svi granice da ne možemo da mrdnemo. Sve zemlje oko nas su NATO, bile stvarne članice ili buduće.
Da smo im zadnja rupa ne bi nas uništavali već 30 godina, a KiM su nam bezočnom, agresivinom akcijom oteli. Pri tom su morali da ulože velike resurse, da bomarduju divljački jednu suverenu zemlju. Pri tom se postavlja pitanje šta oni uopšte traže u Srbiji i na Balkanu?
 
Kakav referendum, kakvi bakrači, to je najobičnije zamajavanje naroda...imali smo mi svojevremeno i referendum,valjda '98, "da li ste za učešće stranih posrednika u rešavanju kosovskog pitanja?" NE dobilo 99% i šta bi posle toga...? Došlo hiljadu OEBS-ovaca na Kosovo sa Vokerom na čelu.

Makedonija, Crna Gora, Finska, Švedska sve su ušle u NATO bez ikakvog referenduma, sutra će i Bosna...tako da manite nas priča o referendumima, to su gluposti.
 
Što se tiče Srbije.... koga od velikih igrača zabole gde ćemo mi? . .
Pa, zna se gde smo mi, geografija je tu presudna, pogotovu što nemamo izlaz na more. A i mnogo smo mala država i ekonomija da bi nas primetili. Sada se prvo primaju u BRIKS veće i geopolitički značajne države.
 
Konacno se zavrsava epoha kolonijalne pljacke.
Bojim se da će samo gospodari da se promene, klasična šema "siđe Murta da uzjaše Kurta". Najsmešnije je kada Afrikanerima Rusi ili Kinezi kažu mi vas nikada nismo kolonizovali. Niste imali prilike rođaci, ali to se da popraviti.
 
Bojim se da će samo gospodari da se promene, klasična šema "siđe Murta da uzjaše Kurta". Najsmešnije je kada Afrikanerima Rusi ili Kinezi kažu mi vas nikada nismo kolonizovali. Niste imali prilike rođaci, ali to se da popraviti.
To je ono što ja pričam: NATO, Kina, Rusija, Amerika i sl. su dve strane istog novčića, svi oni odlučuju sa pozicije sile, najmanje sa pozicije demokratije i sl.
I upravo ovo što kažeš da su imali prilike i Rusija i Kina bi radile isto što i Amerika.
Za Rusiju vidimo šta radi trenutno u Ukrajini i Africi, Kina isto sa Tajvanom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh