Šta je novo?

Izbori 2024

U stvari jedini od kojih mu preti realna opasnost, u svakom smislu i on to vrlo dobro zna! Govorim o glasačima, simpatizerima, velikom uspavanom telu, ne o liderima, oni verovatno jesu njegovi, ne znam. Kako god, svesno supresovanje takve opcije globalno, eliminacija rodoljubivih osećanja, lupanje etiketa o zarđalim kašikama. Rodoljublje je i pesma Đure Jakšića ili dete koje pokupi papir sa ulice i baci ga u kantu.

Stvara se taj dualizam druge dve opcije, imaju resurse, medije itd, suštinski će smer politike biti identičan! Ovde je sad borba ko će bolje da izvrši zadatke, opomena AV da ima i drugih! Duboko svestan, ipak šetam, miliji mi je Kesić od Pajkića. Uz neku nadu da će i spodobe poput raznih JJ sa ružičastih televizija biti bar malo skrajnute, mada sumnjam, st*** traži svoju duhovnu hranu. Uzor za ogroman broj išaranih klinki od 13, 14 koje 2 dana šenluče u parku ispred.

Uzgred, zanimljivo je to kako se levičari poistovećuju sa građanistima, isto je u u USA npr, samo iz različitih motiva.



Zavisi kako se gleda na to! Ako će to biti masovno dostupan sport, onda to pre infrastarukture, privrede, kulture i zabave znači zdravlje, psihofizičko!

Mislim da je problem nase levice u neautenticnosti. Nasa levica je kopija americkih levih liberala, wokista iz americke DS. Ta levica nije socijalna, on ne priivlaci radnike, kasirke, ona je okrenuta bogatoj, urbanoj mladoj eliti.

Sto se tic eposrnulog Vodje, prijatelji iz Eu su uvek tu kad treba malo popraviti rejting. Oni nas uvek podsete na to ko je vlasnik tog sljama.

Тамара Вучић у Француској, састала се са Брижит Макрон

 
Ne shvatam uopste zasto se ovde raspravljamo oko toga, niko nije rekao da ne treba da se ulaze u sport u kulturu, ali postoji razumna mera, 500 i vise miliona evra je previse u ovom trenutku za nasu ekonomiju i polu zavrsenu drzavu...
Нећемо замену теза, а не - поменуо ниси Националистички стадион, већ онај - Национални одбојкашки центар, који, колико знам, не кошта пола милијарде, него 22 милиона евра. Одбојком се у Србији баве десетине хиљаде људи, а највише деце, оба пола (свих родова, је л`). Један је од најмасовнијих спортова у Србији. Али то је толики проблем, сиромашни смо као Бијафра 1960-их. Како да не.

На другој теми, ликовима смета центар за дневни боравак хендикепиране деце, ту мало изнад, на Коси.

Што се мене тиче, највеће бацање пара је метро - улагање несразмерно велико било чему, реда величине 10 милијарди евра и чист, нето трошак без икаквог поврата. Уместо тога, треба направити све остало, као што су учинили Ирци са Даблином (то су они што су имали велике уметнике и док су били гологузи и гладни), а не треба се угледати на земље које су од поменуте, са истих стартних позиција, много спорије напредовале, попут Грчке (које су градиле метро и ево, већ 20 година нешто чепркају под осиромашеним Солуном).

Дакле, филхармонија, опера, музејски кварт, галерије, даље - стадиони, још једна велика спортска хала и више малих, велодром (постојао пре Другог светског рата, чак, кажу, два), још једна ледена дворана, базени, па озбиљан забавни парк (који је други велики град толико досадан, да то нема? - ето најбоље слике и прилике колико смо сами, речју, досадни), јавни паркови и на даљој периферији - све то уместо метроа, и још милијарде да остану. Па ће бити све то у нашем граду, имаће шта да се ради, али ето, мало дуже ћемо путовати до тих занимљивости. Big deal (у супротном, путоваћемо само од куће до посла, и до тржног центра, у овом оваквом издању, дакле - досадни). Ионако су нам Ирци сличан народ, ето нам прилике да се на неког угледамо.

Само овај досадни сиви лоби челика и бетона да уступи место нечему са више боје.
 
Београду фали децентрализација садржаја - да нпр. и тзв. трећи Београд у Банату добије садржаје попут гимназије, средње школе, опште болнице, спортске дворане, позоришта, стадиона, базена парка, ботаничке баште, бициклистичких стаза, излетишта. Слични садржаји фале и по ободним општинама Београда.
 
Beogradu fali da se rastereti viska ljudi iz provincije koji su prinudjeni da zive i pate u ovom paklu, a ne bi morali, viska migranata, viska Rusa..
Fale ulice bez automobila.
Fali prostor koji su ukrali trzni centri i zgrade,
Fale parkovi, fale zelene povrsine, bilo kakve, samo da ne gledam ovaj beton.
Fale zanatlije, fale normalni ljudi umesto internetom kondicioniranih ludaka.

Sve fali.
 
Stvara se taj dualizam druge dve opcije, imaju resurse, medije itd, suštinski će smer politike biti identičan! Ovde je sad borba ko će bolje da izvrši zadatke, opomena AV da ima i drugih! Duboko svestan, ipak šetam, miliji mi je Kesić od Pajkića. Uz neku nadu da će i spodobe poput raznih JJ sa ružičastih televizija biti bar malo skrajnute, mada sumnjam, st*** traži svoju duhovnu hranu. Uzor za ogroman broj išaranih klinki od 13, 14 koje 2 dana šenluče u parku ispred.

Kad smo kod JJ. Njen kontakt sa decom se desio tako sto su jkoj prve prisle dve male would be starlete. Jedna je cerka uspesnog kolege Kostinog tate. Ona vec ide na splavaove i roditelji je podrzavaju u tome. Mama je takodje would be starleta. Devojcica je u femdom fazonu. Pre nekog vremena naterala je "decka" da legne na zemlju na Slaviji i vice da je "p******". Njih dve su prisle JJ i trazile joj da se ukljuci. One vole JJ. drugi klinci je ne vole.

Sve odvratno, sav smrad potice od beogradske elite.
 
Beogradu fali da se rastereti viska ljudi iz provincije koji su prinudjeni da zive i pate u ovom paklu, a ne bi morali, viska migranata, viska Rusa..
Fale ulice bez automobila.
Fali prostor koji su ukrali trzni centri i zgrade,
Fale parkovi, fale zelene povrsine, bilo kakve, samo da ne gledam ovaj beton.
Fale zanatlije, fale normalni ljudi umesto internetom kondicioniranih ludaka.

Sve fali.
Зато нам треба поуздана и разграната железница са директним возовима за Београд.
 
Upravo. Za to je potrebna infrastruktura u drugim mestima, da ne bi cela Srbija htela(i morala) da živi u 3 opštine glavnog grada.

Дакле, филхармонија, опера, музејски кварт, галерије, даље - стадиони, још једна велика спортска хала и више малих, велодром (постојао пре Другог светског рата, чак, кажу, два), још једна ледена дворана, базени, па озбиљан забавни парк (који је други велики град толико досадан, да то нема? - ето најбоље слике и прилике колико смо сами, речју, досадни), јавни паркови и на даљој периферији - све то уместо метроа, и још милијарде да остану. Па ће бити све то у нашем граду, имаће шта да се ради, али ето, мало дуже ћемо путовати до тих занимљивости. Big deal (у супротном, путоваћемо само од куће до посла, и до тржног центра, у овом оваквом издању, дакле - досадни).
To je već ok, samo da se te zanimljivosti malo rasporede, kako bi se rasteretili centralni delovi. A mogli bi malo da uloze i u javni prevoz.
 
Kako god, svesno supresovanje

jedan novopečeni kolega na forumu, krene tako u svakom postu da piše reč supresovati! Nije da on nema šta da kaže, ali pošto sam pet puta uganuo mozak, (nešto kao odnos udarne rupe i bubrega), morao sam da ga zamračim. Eto, to je moja reakcija na ovakve fanatizme.

Uganuo mozak, mica mala osetljiva... 😊 pa je morao da ga blokira kaže... Bože, bože...

Rodoljublje je i pesma Đure Jakšića ili dete koje pokupi papir sa ulice i baci ga u kantu.

Lepo rečeno 👍
 
Нећемо замену теза, а не - поменуо ниси Националистички стадион, већ онај - Национални одбојкашки центар, који, колико знам, не кошта пола милијарде, него 22 милиона евра. Одбојком се у Србији баве десетине хиљаде људи, а највише деце, оба пола (свих родова, је л`). Један је од најмасовнијих спортова у Србији. Али то је толики проблем, сиромашни смо као Бијафра 1960-их. Како да не.

На другој теми, ликовима смета центар за дневни боравак хендикепиране деце, ту мало изнад, на Коси.

Што се мене тиче, највеће бацање пара је метро - улагање несразмерно велико било чему, реда величине 10 милијарди евра и чист, нето трошак без икаквог поврата. Уместо тога, треба направити све остало, као што су учинили Ирци са Даблином (то су они што су имали велике уметнике и док су били гологузи и гладни), а не треба се угледати на земље које су од поменуте, са истих стартних позиција, много спорије напредовале, попут Грчке (које су градиле метро и ево, већ 20 година нешто чепркају под осиромашеним Солуном).

Дакле, филхармонија, опера, музејски кварт, галерије, даље - стадиони, још једна велика спортска хала и више малих, велодром (постојао пре Другог светског рата, чак, кажу, два), још једна ледена дворана, базени, па озбиљан забавни парк (који је други велики град толико досадан, да то нема? - ето најбоље слике и прилике колико смо сами, речју, досадни), јавни паркови и на даљој периферији - све то уместо метроа, и још милијарде да остану. Па ће бити све то у нашем граду, имаће шта да се ради, али ето, мало дуже ћемо путовати до тих занимљивости. Big deal (у супротном, путоваћемо само од куће до посла, и до тржног центра, у овом оваквом издању, дакле - досадни). Ионако су нам Ирци сличан народ, ето нам прилике да се на неког угледамо.

Само овај досадни сиви лоби челика и бетона да уступи место нечему са више боје.
Kako nisam pomenuo stadion, pa postavio sam dva linka, jedan za odbojkaski centar a drugi za ekspropijaciju novog Expo centra, koji ce da bude pored stadiona, to mi je bila glavna meta a odbojkaski centar je bio samo dodatna potvrda kako se ekspres rade sportski objekti ili neki ego tripovi predsednika koji hoce da dokaze svetu da smo mi predvodnici progresa u ovom delu sveta, ne zaleci novac za to. Mi nismo Dubai da pravimo nesto na stinama hektara a posle razmisljamo da li nam je trebalo i koliko ce dana godisnje da se koristi.

 
Пошто је познато да нам је Одбојкашки савез, међу свим националним институцијама, проблематичан, па неће умети да искористи објекте. Притом је то вероватно најорганизованији одбојкашки савез на свету (председник Европске одбојкашке федерације је легендарни шеф нашег савеза, Аца Боричић, паметнијег човека од њега за те ствари, изгледа, Европа нема), а ми велесила у обе конкуренције - чак имамо и најбољу играчицу на свету - ал није битно: баш је та инвестиција индикатор и "додатна потврда" лошег стања у Србији.
 
Poslednja izmena:
Desilo se nesto bitno. Naravno se ekipa iz Kolubare buni da bi ocuvala svoje privilegije, ali usput, oni se bune protiv kolonizatora i domace izdaje....

Прошао је рок од седам дана од када су представници радника "Јединство Колубара" послали захтеве од последњег протеста, али никакав одговор нису добили. Зато су се окупили у Београду да министарки Ђедовић уруче "директну оставку коју само треба да потпише".
 
Čitajući komentare na temi vama treba ovo
IMG_20230607_112913481.jpg
 
Ovima je stvarno Hana potpredsednik, ja sam mislio to neka za******* :ROFLMAO:
 
Питам се колико људи овде зна шта се десило са сељацима и њиховим протестима и шта мисле о томе што је режим протесте против насиља скоро па и подржао (или бар ничим није сабтирао) а сву своју логистику и полицију по Србији организовао како би блокирали 12 конвоја сељака из 12 праваца који су кренули ка Београду?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Шутановац никада није успео да напуни 300 аутобуса присталицама, али је због галантног изгледа освануо на америчком дејтинг сајту за ултрабогате сениоре.
Може и овако (сигурно има заборавних):
download.gif


Гашићеви домети су значајно скромнији, ампак за земаљског живота. За оно што следи после, изгледа да је Гашић у огромном преимућству.

0201-2.jpg
 
Koje pentranje uz Balkansku, da se ostane pred Vladom..
 
Мене најискреније смарају ове вишеструке прозивке опозиције што је Орлић мало задремао. Пре свега због тога што се спуштамо на њихов ниво, друго што имају много значајнијег материјала против Орлића што везаног за злоупотребу места председника скупштине што због разних интервјуа и изјава и генерално бахатог понашања. Ово са спавањем му чак, на чудан начин, даје и неку људску црту и мислим да треба то да батале.
 
Питам се колико људи овде зна шта се десило са сељацима и њиховим протестима и шта мисле о томе што је режим протесте против насиља скоро па и подржао (или бар ничим није сабтирао) а сву своју логистику и полицију по Србији организовао како би блокирали 12 конвоја сељака из 12 праваца који су кренули ка Београду?
Rezim zna sta je zaista opasno po njih.
 
Šta sad, i ona ti ne valja? Tebi samo Grbović dobar.. Hanica fina skroz. Podseća me na onu glumicu iz serije "Reži me".. Kad dođemo na vlast zvaću je da nam bude glasnogovornica, ko Maša Zaharova..
Ниси ваљда писао коментаре Хани на Ју тјубу 😜
 
Београду фали децентрализација садржаја - да нпр. и тзв. трећи Београд у Банату добије садржаје попут гимназије, средње школе, опште болнице, спортске дворане, позоришта, стадиона, базена парка, ботаничке баште, бициклистичких стаза, излетишта. Слични садржаји фале и по ободним општинама Београда.
Апослутно, тај део града је толико запуштен и запостављен, све наведено је потребно а највише гимназија и средње школе.
Beogradu fali da se rastereti viska ljudi iz provincije koji su prinudjeni da zive i pate u ovom paklu, a ne bi morali, viska migranata, viska Rusa..
Fale ulice bez automobila.
Fali prostor koji su ukrali trzni centri i zgrade,
Fale parkovi, fale zelene povrsine, bilo kakve, samo da ne gledam ovaj beton.
Fale zanatlije, fale normalni ljudi umesto internetom kondicioniranih ludaka.

Sve fali.
Слажем се.
 
Čitajući komentare na temi vama treba ovoPogledajte prilog 164077
Ма ови су прсли, Радулету сва част на каријери у САД, али као политичар је испушио. Бошка још да му и опростим, али Др. Јовану леевијатан никако.
Хана 😍 ми није баш јасна откуд са њима у причи.
 
Vrh