Šta je novo?

Izbori 2024

Nikakvo glasanje ne dolazi u obzir pod njegovim uslovima.

Btw. Narodna stranka nisu samo Jeremić i Aleksić. Narodna stranka su i Ivana Parlić, Vladeta Janković, Stefan Jovanović, Bora Novaković... vrlo su aktivni i ja ne vidoh u njihovim aktivnostima i izjavama to rusofilstvo o kojem pričate.
 
Počeli su sa rasturanjem protesta. Narodna stranka počela da spinuje proteste na navodnu "izdaju".
Screenshot_2023-06-06-11-36-29-916-edit_com.twitter.android.jpg
 
Nikakvo glasanje ne dolazi u obzir pod njegovim uslovima.

Btw. Narodna stranka nisu samo Jeremić i Aleksić. Narodna stranka su i Ivana Parlić, Vladeta Janković, Stefan Jovanović, Bora Novaković... vrlo su aktivni i ja ne vidoh u njihovim aktivnostima i izjavama to rusofilstvo o kojem pričate.
Samo ruske lutke mogu da pristanu na intervju za RT u tenutku kada Rusija radi ovo što radi.
 
Gorane ili trolujes ili zivis u svom mehuricu. Kao sto su forumasi gore vec rekli, nije "opozicija" samo ona koja je tebi prihvatljiva.

Narodna Stranka po planu i programu se zalaze za ulazak u EU, i uzgred receno, je najveca opoziciona struja u zemlji trenutno (for better or for worse, sto bi englezi rekli).
 
Mislim da treba smiriti tenzije, pogotovo kod tebe, Gorane. Skoro svaki drugi post na ovoj temi je tvoj, a ne vidim prevelik doprinos ili potrebu za tolikim brojem postova.

Ne možete nikome zabraniti da glasa za nešto šta se njemu dopada. Isto tako ja neću nikad glasati samostalno za Narodnu stranku zbog politike koju oni sprovode. Ali to ne znači da ona za nekoga nije dobra opcija, ako zastupa mišljenje kao i taj neko.

Da li se meni ne dopada što neko ne luduje za levicom i LGBT pravima? Ne dopada mi se, ali ni u jednom datom trenutku nisam ušao u polemiku da govorim da je nekome drugome njegov izbor nužno loš. Da li SNS kao stranka treba da postoji? Da, verovatno, kao i AfD u Nemačkoj, ali mnogo govori o našem društvu ako previše desnih stranaka biva na vlasti.
 
Ja mislim da bi sve stranke koje su ikada bile u Skupstini trebalo zabraniti, a funkcionerima zabaniti politicko delovanje na 5 godina.
neka dodju novi ljudi.
 
Samo ruske lutke mogu da pristanu na intervju za RT u tenutku kada Rusija radi ovo što radi.

Mene je recimo bas briga sta se desava u Ukrajini.
Za mene su mnogo teze nase majske zrtve nego milioni ukrajinskih ( i ruskih zrtava).
Prodji popodne pored skole VR, pa ces videti o cemu pricam.
Rodjaci pobijenih jos donose cvece i placu.

Zato moramo da se borimo da zahtevi protesta budu usvojeni, uprkos Marinili i Zelenovicu.
 
Опозиција није добила београдске изборе. То је велика заблуда, и Ђилас је једини који је истински то разумео.

То, што је више људи гласало за опозиционе листе, није донело више мандата опозицији, а чак о да јесте, СНС је имао спремне резервне играче са практично свих "десних" листа. Кратко памћење нам је онако баш озбиљна бољка.
Ај што је кратко памћење него политичка неписменост и наивност је остала на нивоу транзиционе земље на почетку процеса.

Данас кукамо на најгорег градоначелника у историји Београда Шапића а управо "пристојан свет" га је лансирао кад је добио преко 10% гласова јер су ови грађански паметњаковићи и експерти за политичке завере разочарани коалицијом ДЈБ-ДВЕРИ гласали за њега.

А писменима је и тада било јасно да је Вучићев!

А сада су ти исти квази-елитисти у равни са, слободно могу рећи, насилничком тезом да је све у спектру десно-центар Вучићева резерва. Ох како згодно за лични комфор и его. Све што нисам ја против је интереса народа/друштва (историја је пуна таквих - злочинаца).

А иронија је да су на протестима које организује локална филијала исте немачке партије која испоставља задатке и Вучићу.
 
Ok ok. Ipak rovarenje Rusije u Srbiji traje sto godina i zaslužno je za tragičnu sudbinu koju imamo kao narod. Tretirati to kao još jednu temu na političkom stolu je duboko pogrešno.

Kada bi citao istoriju, kao sto ne citas, znao bi da kod nas rovare svi, od 1804.
Cak je i NDH u toku II sv rata imala svoje ljude ovde.

Svako ko moze rovari.
I svako moze.
Jer mi nista ne mozemo.
 
А иронија је да су на протестима које организује локална филијала исте немачке партије која испоставља задатке и Вучићу.
Da. To je tacno.

Zato su protesti u opasnosti.
 
Ај што је кратко памћење него политичка неписменост и наивност је остала на нивоу транзиционе земље на почетку процеса.

Данас кукамо на најгорег градоначелника у историји Београда Шапића а управо "пристојан свет" га је лансирао кад је добио преко 10% гласова јер су ови грађански паметњаковићи и експерти за политичке завере разочарани коалицијом ДЈБ-ДВЕРИ гласали за њега.

А писменима је и тада било јасно да је Вучићев!

А сада су ти исти квази-елитисти у равни са, слободно могу рећи, насилничком тезом да је све у спектру десно-центар Вучићева резерва. Ох како згодно за лични комфор и его. Све што нисам ја против је интереса народа/друштва (историја је пуна таквих - злочинаца).

А иронија је да су на протестима које организује локална филијала исте немачке партије која испоставља задатке и Вучићу.
Видиш, то је то Вучићево велико преимућство. Истина је да је у свим (буквално свим) десним листама са лањских београдских избора, Вучић имао (и још увек има) резервне играче. Неки су подигли два прста још то вече, а неки у наредним недељама. То нипошто не значи да су сви гласачи и лидери тих коалиција и странака његови. Усудио бих се рећи и да су ти гласачи искренији у својој борби против Вучића од грађанских гласача.
 
Imam ozbiljno nepoverenje u one političke snage koje u ovom trenutku zastupaju sledeće teze;
1. Ne bi trebalo protestovati zbog situacije na Kosovu i Metohiji.
2. Protesti ne bi trebalo da imaju kao osnovni cilj svrgavanje Aleksandra Vučića sa mesta predsednika države Srbije.
3. Protest ne bi trebalo da ima u sebi komponentu borbe protiv nasilja nad nealbanskim stanovništvom na Kosovu i Metohiji.
Rekao bih da većina pobunjenih ima gnev usmeren upravo prema Vučiću, sistemu i nepravdi na delu naše južne teritorije.
Stoga smatram da je obaveza političkih partija da formulišu odnos prema ovim temama.
Da postoji način da se primoraju i iznesu kao partije, ne kao pojedinci, svoje stavove, mislim da bi nama kao pobunjenom narodu bilo jasnije šta se konkretno dešava i ko se gde nalazi.
 
Imam ozbiljno nepoverenje u one političke snage koje u ovom trenutku zastupaju sledeće teze;
1. Ne bi trebalo protestovati zbog situacije na Kosovu i Metohiji.
2. Protesti ne bi trebalo da imaju kao osnovni cilj svrgavanje Aleksandra Vučića sa mesta predsednika države Srbije.
3. Protest ne bi trebalo da ima u sebi komponentu borbe protiv nasilja nad nealbanskim stanovništvom na Kosovu i Metohiji.
Rekao bih da većina pobunjenih ima gnev usmeren upravo prema Vučiću, sistemu i nepravdi na delu naše južne teritorije.
Stoga smatram da je obaveza političkih partija da formulišu odnos prema ovim temama.
Da postoji način da se primoraju i iznesu kao partije, ne kao pojedinci, svoje stavove, mislim da bi nama kao pobunjenom narodu bilo jasnije šta se konkretno dešava i ko se gde nalazi.

Jedino resenje je da se politicki oragnizujes nezavisnmo od postojecih partija.
 
Jedan mali primer iz danasnje stampe, kao prilog zasto mora po svaku cenu da se izadje na izbore, jer svakim danom trose nase pare na najgluplji nacin i unistavaju svaku sansu da budemo uspesna zemlja :



Za ovo ima novca, za novi most/tunel i slicno nema....obicne stetocine. Neka odu a posle cemo lako menjati cenzus i traziti bolja resenja i bolje koalicije.
 
Добра идеја за конференцију за штампу
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Jedan mali primer iz danasnje stampe, kao prilog zasto mora po svaku cenu da se izadje na izbore, jer svakim danom trose nase pare na najgluplji nacin i unistavaju svaku sansu da budemo uspesna zemlja :


Za ovo ima novca, za novi most/tunel i slicno nema....obicne stetocine. Neka odu a posle cemo lako menjati cenzus i traziti bolja resenja i bolje koalicije.
Добронамеран савет - ово немој да радиш, растераћеш људе.

Ја први више волим да добијемо одбојкашки центар него два километра асфалта, негде. Надам се, кад се промени власт, да ћемо моћи да направимо баланс, и да не градимо само болнице и путеве, што најгласнији мисле да једино треба. Културу/цивилизацију не чине само та два типа објеката. То нико жив тако не ради, а да има основни осећај за државу и друштво.
 
Добронамеран савет - ово немој да радиш, растераћеш људе.

Ја први више волим да добијемо одбојкашки центар него два километра асфалта, негде. Надам се, кад се промени власт, да ћемо моћи да направимо баланс, и да не градимо само болнице и путеве, што најгласнији мисле да једино треба. Културу/цивилизацију не чине само та два типа објеката. То нико жив тако не ради, а да има основни осећај за државу и друштво.
Moraju da se znaju prioriteti u svakom drustvu, prvo infrastruktura i privreda, pa onda kultura i zabava. Rim je prvo osvojio Mediteran a posle pravio Koloseum.Nisam protiv sporta ali prevelike pare u pogresnom trenutku.
 
Ako se moze reci da ime neceg dobrog u ovom paklu koji se zove Srbija.
Videli smo snagu prirode.
Radikalsko/liberalna ideja da "sve moze" dozivela je fijasko. Priroda ne dozvoljava da "sve moze". Postoje neke prirodne sile vezane za sirenje zla, za nekontrolisanu eksploziju necijeg Ega. neko bi rekao da je to Bog. Ja mislim da su to neke prirodne sile.
Radikalski deo SNS stvarali su svet pod apsolutnom dominacijom Vodje.
Liberalni deo SNS hteo je svet bez pravila (mislim na kriminalce, tajkune i SNS preduzetnike vezane na javna preduzeca)

Tu ne pomazu ni savtenici, ni Ambasada, ni Kapital, ni Patrijarh.
Ne pomazu cak ni kriminalci-kucni prijatelji, ne pomaze ni demonska SPC, ni SANU, ni svi univerziteti i veliki doktori i generali.
Nista ne pomaze..

Hulja se pred nasim ocima mentalno raspada. Njegova licnost je ocigledno poremecena.
 
@Sweet Dee
Не, није приоритет ни у једном цивилизованом друштву "прво сваки динар у асфалт". То је примитивно друштво. Нити је код нас икад било тако - ни пре ни после рата - нити било где, а да се вреди осврнути. Ако баш хоћеш, две најпросперитетније екс комунистичке земље, Пољска и Румунија, пре су изградиле врхунске спортске објекте него аутопутеве, које још граде и где заостају. Али за њиховим стопама раста и развојем заостају сви.

А притом је ово под Бежанијском косом објекат за тренинг, за масован спорт.

Предвиђам жестоку експанзију ове врсте демагогије по паду режима, нажалост. Само немојте унапред, да људима не огадите све.
 
Poslednja izmena:
Не, није приоритет ни у једном цивилизованом друштву "прво сваки динар у асфалт". То је примитивно друштво.
Vazi, mozes li samo da navedes jedno drustvo koje nije imalo sredjene puteve, fabrike i prozvodnju, zaposleno stanovnistvo a imalo je vrhunsku kulturu?
 
Vrh