Šta je novo?

Izbori 2024

A jel možeš da razmišljaš kako ćeš da izađeš na izbore i da glasaš protiv onoga ko je na vlasti jer nisi zadovoljan njime i da sledeći put glasaš opet po istom principu, pod pretpostavkom da taj drugi dođe na vlast (ukoliko ne dođe, glasaš opet protiv ovog trenutnog), za nekog trećeg, i tako sve dok ne dođe na vlast neko sa kime si zadovoljan. Naravno, bez predubeđenja da niko ne valja i da ne postoji neko ko je dobar i da se takav nikada neće pojaviti.​
Ali tako prodje ceo zivot dok se oni izredjaju.
 
Sta-je-smesno-smradovi.jpg


Za one koji ne veruju, slika od 3.6. je iz Njujork Šlajmsa (ne znam sa čijeg drona), a evo i snimaka drona Belog Bombardera:
 
Poslednja izmena:
Nebojsa Katic, veoma emotivno govori o problemima Srbije.
On smatra da je problem u tome sto valast govori da je sve u redu, a opozicija govori da su problemipoceli 2012.
Kaze da postoji slom porodicne i drustvene discipline.
Preporucujem da poslusate ovo.
Kompletna politicka elita po njemu je slepa i ne zeli da vidi dubinu problema.
Vrlo zanimljiv pogled na stvari iz ugla gradjanske desnice.
Katic se nada da primitivizam moze da se ukloni iz javnog zivota u Srbiji.
Majsko otreznjenje po njemu nije sasvim dovoljno i nacija jos nije dosla k sebi.

 
Poslednja izmena:
И онда се после три дана спектакуларо распаднемо :)
Vredi pokusati, zivot je jedan, nema niko rezervni zivot, niti postoji repriza.
Moze biti posle kajanja "A sto nismo makar pokusali".
Mnogo nas/vas ima vremena da bleji na forumu, i da bistri politiku, i da ide na proteste, a ne bi se ukljucio u neki novi Pokret, koji moze biti dobra prica, mozda uspe, mozda ne.
Isto kao sa devojkama, svidja ti se neka, vredi pokusati... nego olako odustati i siriti defetizam...
 
Vredi pokusati, zivot je jedan, nema niko rezervni zivot, niti postoji repriza.
Moze biti posle kajanja "A sto nismo makar pokusali".
Mnogo nas/vas ima vremena da bleji na forumu, i da bistri politiku, i da ide na proteste, a ne bi se ukljucio u neki novi Pokret, koji moze biti dobra prica, mozda uspe, mozda ne.
Isto kao sa devojkama, svidja ti se neka, vredi pokusati... nego olako odustati i siriti defetizam...
Ne treba nam pokret, dovoljno je samo da svi jbno izađu na izbore i glasaju po nahođenju.
Oni koji su za SNS - da glasaju za SNS.
Oni koji su protiv SNS - da glasaju za bilo koga za koga veruju da se neće slizati sa SNS.

Sledećeg dana, SNS pada kao klada. Nema tog zapada i tih trikova koji bi mogli da ih spasu kada bi 2/3 naroda izašlo i glasalo protiv njih.
A dan posle toga, u Srbiji se uspostavlja (ili vraća) koncept smenjivosti vlasti. Druga je sad priča koliko bi se taj koncept održao u ovoj pretežno plemenskoj zemlji. Ali jedno vreme bi bila žešća opomena svakoj sledećoj vlasti da rade najbolje što mogu i da se ne usuđuju da se igraju sa narodom.
 
Битно је расформирати локалне играче и онемогућити им прелетања. Они су главни механизам власти СНС преко уцена, страха и корупције.
 
To je nemoguce izvesti, po manjim mestima to su cesto jedini ljudi koji uopste zele da se bave politikom. Cesto su i ok ljudi skroz.

Treba kazniti najbahatije.
 
Борис Теодосијевић о протестима:

Не слажем се са њим, само вам остављам ово ради дискусије.
 
Predlog za moderatora da se ograniči broj postova na tri dnevno po korisniku.

Imam osećaj da spamujem temu, ali svi su fini pa niko neće da kaže. ;)
 
Rekoh već da je lik prihijatrijski slučaj. Njegov život bez vlasti gubi smisao. Pre sam mislio da će posle pada završiti u zatvoru, sada sam siguran da mu ludačka košulja ne gine. Nazivati sopstvene građane ustašama može samo teško poremećena osoba.
 
Da li u Srbiji postoji pravna mogucnost da predsednik bude proglasen nesposobnim da vrsi duznost usled psihicke bolesti?
On ima dovoljno novca da ode bilo gde i lepo zivi, ali se uziveo u ulogu zrtve koju glumi.
S druge strane, Ambasada zeli da on zavrsi posao.
Njegova porodica verovatno mnogo pati zbg svega ovoga i trebali bi da mu pomognu i upute na lecenje.
Mozda treba apelovati na njih.

Neobicno je. Kada bi raspisao izbore, imao bi velike sanse da bude novi premijer, izgubio samo Beograd, a i to je pitanje. njemu zapravo odgovara smirivanje tenzija, ali on je toliko oboleo da to ne shvata.
 
Poslednja izmena:
Rekoh već da je lik prihijatrijski slučaj. Njegov život bez vlasti gubi smisao. Pre sam mislio da će posle pada završiti u zatvoru, sada sam siguran da mu ludačka košulja ne gine. Nazivati sopstvene građane ustašama može samo teško poremećena osoba.
Ustase su standardni omiljeni neprijatelj radikala.
Dr Seselj je voleo da optuzuje politicke protivnike da su ustase.
To je tradicija.
Tako da mu siguno nista drugo nije palo na pamet.
Mada, ne iskljucujem da van Beograda ljudi veruju u to.
 
Žao mi je čoveka, trebalo je nešto drugačije da smisli.

Mada nije loše ni ovo što su ga priveli jer će definitivno izazvati dodatni bes kod jednog dela ljudi. Neki će se ograditi od ovog, ali neki će i pobesneti još više.


Samo neka SNS ređa sebi neprijatelje. :)(y)


P.S.
Izgleda da niko ne veruje da je juče zaista u realnosti dostignuta masovnost protesta kao iz Panteline maliciozne montaže... :D
 
Na twitter tarabi pišu da očekuju raspisivanje izbora u četvrtak.

Bilo istina ili ne, to bi mu bila greška. Vrv očekuje gašenje protesta tokom leta, a to se neće desiti. Gurati proteste, dizati temperaturu konstantno sve do izbornog dana i na taj način povećati izlaznost. Samo masovno i onda olovku u ruke.
 
Neko je negde nekad objasnio (ili to beše ovde na forumu ili negde u opozicionim medijima) da smradu odgovara da se svi izbori održe istovremeno.
I zaista, evo danas videh naslov: Mogu beogradski izbori, ali će onda biti i neki drugi


Lukav je to feces, jbg...
 
Loše se postavio u ovoj krizi. Mogao je priznati da je narod u pravu, da će ispraviti greške, da će... Mogao je da promeni ministre, da osveži stranku novim kadrovima...

On se jednostavno ne zadovoljava da bude normalan predsednik. On želi da vlada nad robovima koji će da mu kliču. Očigledno vuče neke teške komplekse i frustracije iz mladosti pa ne može da se kontroliše. Inače i Hitler je imao komplekse, a svi znamo šta je uradio posle. Srećom, ovaj je kukavica i običan lažov.

Meni nisu jasni ljudi koji se plaše njega. Videli ste ga na samitu u Kišinjevu. Bio je manji od makovog zrna, izvinjavao se svima redom.
 
Vrh