Šta je novo?

Izbori 2024

Мислим да је образовање прецењено пошто нема баш ефекта и своди се на скупљање оцена зарад добијања папира.
Нама из средње школе излазе људи који немају појма шта је посао председника а шта владе и министара. И онда сви гледају у председника као у Бога (многи су тако тренирани у време Тите) и одобравају то што он прави путеве и болнице и ако му то није посао.
Skolom se stice sposobnost akumuliranje i manipulacije simbolickih pravila i cinjenica.
Nista vise.
U Srbiji skola je precenjena i sluzi iskljucivo za statusno uporedjivanje.
 
Nego, aj sad dosta zezanja, pročitajte ovo:
Tačno sam pogodio da mi imamo ukupno 2 miliona ljudi koji su nepismeni, sa nepotpunim osnovnim obrazovanjem i sa osnovnom školom..

Ovo je katastrofa, u Finskoj svaki treći građanin ima završen fakultet, pa nije ni čudo gde su oni, a gde mi..
Trebaš imati na umu da je Srbija gurana iz rata u rat još od devedesetih, a i pre toga smo bili siromašni. Fakultet mislim da tada nikome nije bio ni na tapetu već puko preživljavanje. Da li bi fakultetski obrazovan čovek preživeo Igmanski marš ili bi klonuo posle prvog kilometra? Takodje, odakle ljudima para da se doškolavaju, a ako nemaju i svi su na budžetu, ima li država para da polovina stanovnika bude na budžetu? Ne mora ni polovina ali neka bude trećina stanovništva.
 
Школство, све заједно са факултетима, јесте мањкаво али и овако какво је има своју употребу. Све то понижавање до тог нивоа да нема никакву корисну употребу су дела махом неуспешних ђака који нису успели или нису хтели да упишу факултете. Наравно да ту има изузетака, тј високо образованих који обесмишљавају целокупно школство из неких својих фикс идеја. Факултети су јако битни и употпуњују личности, што не значи да неко ко није завршио факултет не може да вреди у истој мери. Осим тога факултети јесу и селекциона категорија, где они са мање способности за одређене категорије отпадају, осим ако не купе дипломе, али претпоставимо да је то куповање диплома привилегија ипак уског круга људи.

@Vox91, уз сву подршку већини твојих постова са овим вредновањем гласова на основу степена образовања се не слажем. Мислим да је неупотребиво, неспроводиво а и дискриминаторно. Исто важи и за предлоге да се забрани гласање старијима од XY година. Пре бих рекао да вредновање на основу степена образовања треба користити за избор самих министара, главешина институција, општинских чиновниак и генерално свих позиција где се тражи стручност.
 
Da li bi fakultetski obrazovan čovek preživeo Igmanski marš ili bi klonuo posle prvog kilometra?
Па је тако игмански марш преживео један мој рођак, најбољи ђак Пећке гимназије и студент Правног факултета у Београду са максималним просеком, после рата на најодговорнијим функцијама (руководилац најважнијих пројеката у земљи, шеф цивилне авијације пуних 20 година, амбасадор, савезни и републички посланик) све до деведесетих.

Омашио си га баш, па најбољи партизански (и српски и југословенски уопште) командант у том рату је био суперначитани и образовани београдски буржуј, Коча Поповић.
 
Иначе, од Зеленовићевог захтева да Србија формира морнарицу
🤣🤣🤣🤣

Joj, hvala ti, zaboravio sam na ovo. I ja dozvoljavam svasta sebi i da me napadaju ovde kao da sam ratni zlocinac. Pruzis nekog podrsku i onda ti se taj posere na glavu, a ti treba da mu das glas. Pa vec sam progutao sto je taj Zelenovic uopste sa njima, em ga ne gotivim, em je besmisleno jer donosi mozda glasova porodice i prijatelja, pa ga onda stave kao prvog na listi...

I onda sam strasni zli apstinent, imam 19 lista, a niko mi ne valja, trazim dlaku u jajetu.

Kad ono osam manjinskih lista, ostalo su:

1. Vucic - turbo dzihad izdajnicki kriminalci
2. SPS - komunjarski kriminalci
3. Seselj - db fasisti kriminalci
4. Djilas - 🤮🤢
5. DSS - fasisti kriminalci
6. Zavetnici - turbo fasisti
7. Moramo - obavezni vakcinasi, Biljane i ratne mornarice Zelenovici
8. Suverenesti - antivakcinasi, ravnozemljasi i protivnici ljudi gustera
9. Dveri - ulicari fasisti
10. Tadic - imbecil i unistitelj zemlje i neko ko je doveo SNS na vlast 2012. i Sapica na mesto gradonacelnika 2022.
11. Otete bebe - dobro, necemo se zezati
 
Па је тако игмански марш преживео један мој рођак, најбољи ђак Пећке гимназије и студент Правног факултета у Београду са максималним просеком, после рата на најодговорнијим функцијама (руководилац најважнијих пројеката у земљи, шеф цивилне авијације пуних 20 година, амбасадор, савезни и републички посланик) све до деведесетих.

Омашио си га баш, па најбољи партизански (и српски и југословенски уопште) командант у том рату је био суперначитани и образовани београдски буржуј, Коча Поповић.
Jok, koliko ih je bilo takvih tu? Već smo ustanovili da zemlju ne vode nepismeni, pa tako i tokom ratova je hvala bogu bilo rukovodećih obrazovanih ljudi. Niko i ne spori da se na odredjenim položajima mora pitati struka, baš kao što reče paradox, jednostavno tako je. MOraš se razumeti u ono što radiš. Ali obrazovanje nije merilo vrednovanja čoveka, a nije nužno ni merilo inteligencije.
 
U Srbiji je školstvo potcenjeno. Mi Srbi imamo mnogobrojne odlike nacionalne šizofrenije i kada je školstvo u pitanju. Nije problem u školovanim ljudima, nego u sistemu koji ne ume da ih iskoristi. Retki su trenuci u našoj istoriji kada je država umela da iskoristi znanje i veštine pripadnika svog građanstva. Kažem građanstva, pošto su kneževinu i kraljevinu stvarali i pripadnici drugih nacija.
I mi na ovom forumu imamo problem. Slepi smo pred činjenicom da naš narod na Kosovu i Metohiji trenutno demonstrira i bori se za demokratiju i osnovna ljudska prava. Takođe, ne videh (izvinjavam se ukoliko grešim) da je iko pomenuo da je jedan od korena problema našeg protesta što ne reagujemo na dešavanja na Kosovu i Metohiji, odnosno niko ne tretira slona u prostoriji. Dokle god se budemo pravili ludi mi u Beogradu i Srbiji i ne borili se za prava našeg naroda potlačenog i od tuđina (strane sile + šćiftarske snage) i od sopstvenih ništarija ( Srpska lista) dotle ćemo stajati u mestu.
Dakle, jedan od zahteva ovog protesta mora biti i zauzimanje stava prema borbi našeg naroda na Kosovu i Metohiji za osnovno pravo na život. Konkretnije mislim na raspisivanje referenduma o stavu građanstva prema dogovorima sa stranim okupatorima.
Kratko objašnjenje za termin šćiftarske. Pošto se sami stanovnici države Šćiperia (zapadnjački termin Albania) nazivaju Šćiftarima i ja ga koristim. Termin Šiptar mi Srbi koristimo kao pogrdan i stoga smatram da ga ne treba koristiti.
 
Nego, aj sad dosta zezanja, pročitajte ovo:
Tačno sam pogodio da mi imamo ukupno 2 miliona ljudi koji su nepismeni, sa nepotpunim osnovnim obrazovanjem i sa osnovnom školom..

Ovo je katastrofa, u Finskoj svaki treći građanin ima završen fakultet, pa nije ni čudo gde su oni, a gde mi..
Joj, sta si se uhvatio toga, moja baba je morala da ide da radi i pomaze oko imanja i zato ima cetiri razreda osnovne skole, ima 85 godina i neverovatno je bistra i inteligentna i moralna, za Vucica ne bi glasala da joj stave pistolj na glavu i priprete joj.

Fakultet zavrsava svaka bu****, i da nema provlacenja preko veze i da se sistem nije srozao i da nema privatnih fakulteta, to sto zagrejes stolicu od 19. do 23. godine nije dokaz nicega.

Ljudima treba druga vrsta obrazovanja, fakultet bukvalno nije dokaz ni za sta, danas sve manje i treba. Znam gomilu ljudi sa zavrsenim fakultetom koji gledaju rijaliti i glasaju za SNS. Uopste nije u tome problem.

Evo ti podatak

Uz SNS samo 7,7 posto visokoobrazovanih​


Nije to neka razlika u odnosu na onih ukupnih 11 posto. Posto najpametniji ljudi su oni koji ne glasaju, dolazimo do toga da ni druge stranke nemaju sigurno veci broj visokoobrazovanih :D
 
U Srbiji je školstvo potcenjeno. Mi Srbi imamo mnogobrojne odlike nacionalne šizofrenije i kada je školstvo u pitanju. Nije problem u školovanim ljudima, nego u sistemu koji ne ume da ih iskoristi. Retki su trenuci u našoj istoriji kada je država umela da iskoristi znanje i veštine pripadnika svog građanstva. Kažem građanstva, pošto su kneževinu i kraljevinu stvarali i pripadnici drugih nacija.
I mi na ovom forumu imamo problem. Slepi smo pred činjenicom da naš narod na Kosovu i Metohiji trenutno demonstrira i bori se za demokratiju i osnovna ljudska prava. Takođe, ne videh (izvinjavam se ukoliko grešim) da je iko pomenuo da je jedan od korena problema našeg protesta što ne reagujemo na dešavanja na Kosovu i Metohiji, odnosno niko ne tretira slona u prostoriji. Dokle god se budemo pravili ludi mi u Beogradu i Srbiji i ne borili se za prava našeg naroda potlačenog i od tuđina (strane sile + šćiftarske snage) i od sopstvenih ništarija ( Srpska lista) dotle ćemo stajati u mestu.
Dakle, jedan od zahteva ovog protesta mora biti i zauzimanje stava prema borbi našeg naroda na Kosovu i Metohiji za osnovno pravo na život. Konkretnije mislim na raspisivanje referenduma o stavu građanstva prema dogovorima sa stranim okupatorima.
Kratko objašnjenje za termin šćiftarske. Pošto se sami stanovnici države Šćiperia (zapadnjački termin Albania) nazivaju Šćiftarima i ja ga koristim. Termin Šiptar mi Srbi koristimo kao pogrdan i stoga smatram da ga ne treba koristiti.
Mi Srbi koristimo termin Siptar za Srbe koji su sa Kosova i Metohije, prvo to da ne naucimo da ne koristimo. Nama strani neprijatelji ni ne trebaju, dovoljni smo sami sebi.
 
Tu dolazimo do onoga da smo duboko podeljeni medju nama i da to drugi koriste. Ako si sa Kosova (još dok je bilo deo Srbije) Šiptar si, često je dolazilo i do sukoba. Iz vojvodine Madjar, iz Šumadije seljak, pa onda imamo i podele po gradovima, pa onda imamo podele i po delovima grada...
 
Ja Šćiftare ne smatram neprijateljima. Dapače. Jedno je vlast, drugo je narod.
Mi moramo da naučimo da pravilno analiziramo procese, da razumevamo narode sa kojima živimo, da naučimo njihov jezik. Koren problema je što mi Srbi i svi ostali nismo učili Šćiftarski jezik u osnovnoj školi. Meni prvom je greh na dušu što nisam ušao nikada u Džamiju u Novom Pazaru, ali to je već lični problem.
Mene interesuje gde mi grešimo i šta možemo da unapredimo kao narod. Suštinske promene mogu doći ukoliko se držimo zlatne sredine i gađanja problema u glavu.
U ovom trenutku gde se istorijska dešavanja smenjuju i kod nas na Balkanu i u svetu nikada do sada viđenom brzinom, mora se reagovati na akutne probleme. Akutni problem u Srbiji, pitanje totalitarne vlasti, mora da se rešava na celoj teritoriji.
 
FxPpYBpX0AEvYOv.jpeg

Spremamo kokice..
 
Skolstvo je u Srbiji propalo kao i sve ostale delatnosti.
Srbija je najgora zemlja za zivot u Evropi i samo od nas zavisi da li cemo uspeti da to promenimo.
 
Skolstvo je u Srbiji propalo kao i sve ostale delatnosti.
Srbija je najgora zemlja za zivot u Evropi i samo od nas zavisi da li cemo uspeti da to promenimo.
Школство у Србији се релативно добро држи у односу на остале делатности.
Није најгора у Европи, чак и ако не рачунамо специјалне војне опрерације у Украјини.
 
Lutovac i Djilas dali su danas izjave da nece pregovarati sa Huljom do ispunjenja zahteva.
To je dobar znak, o postojanju rudimentarnog postenja kod tih ljudi.
Medjutim, bolje bi bilo ako bi se povukli u korist mladjih clanova stranki.
Treba pratiti da li ce ostati od reci.
 
Ja Šćiftare ne smatram neprijateljima. Dapače. Jedno je vlast, drugo je narod.
Mi moramo da naučimo da pravilno analiziramo procese, da razumevamo narode sa kojima živimo, da naučimo njihov jezik. Koren problema je što mi Srbi i svi ostali nismo učili Šćiftarski jezik u osnovnoj školi. Meni prvom je greh na dušu što nisam ušao nikada u Džamiju u Novom Pazaru, ali to je već lični problem.
Mene interesuje gde mi grešimo i šta možemo da unapredimo kao narod. Suštinske promene mogu doći ukoliko se držimo zlatne sredine i gađanja problema u glavu.
U ovom trenutku gde se istorijska dešavanja smenjuju i kod nas na Balkanu i u svetu nikada do sada viđenom brzinom, mora se reagovati na akutne probleme. Akutni problem u Srbiji, pitanje totalitarne vlasti, mora da se rešava na celoj teritoriji.

Problem je nasa bahatost.
Prezirali smo ih,.
Smatrali ih da su jedino dobri da budu nosaci.
 
Jedino rešenje je da se glas svakog pojedinca vrednuje prema nivou obrazovanja-pa lepo, ko je nepismen ili sa osnovnom školom, njegov glas vredi toliko.. ko ima srednju i privatni fax toliko i ko ima državnu višu ili fax-njegov glas vredi najviše.

Tako da ko želi da mu se glas vrednuje više, neka lepo uči od malena i ulaže u sebe. A ne da nam polupismeni id*** koji hvataju zjale od malena i ne znaju da se potpišu kroje sudbinu i večno kanale.

Ja sam pomislio jednom da bi mogao mini IQ test na svakim izborima na istom listiću gde se daje glas, nekih 5 postavljenih zadataka sa onim geometrijskim slikama, tačkama i linijama pa da dopune prazninu 😆

Mislim da bi to bilo najfer rešenje nego vrednovati nečiju diplomu, faks i sl. 🙂

Naravno neostvarivo u demokratiji. Ali i vrlo nepotrebno jer bi se tada bavili posledicama i naknadno ispravljali krive drine.

Sve kreće od obrazovanja, treba nam više obrazovanih i kvalitetnije obrazovanje i kad stekneš svest o političkim pravima, građanskim slobodama itd. onda je nebitno jesi li odrastao u malom mestu i velikom gradu, imaš li faks i tls. Ali mi ne ulažemo u obrazovanje i onda vapiš za nekim para-mehanizmima kako da se razračunaš sa posledicama... 🙂 Tako da te razumem, al ne mogu da prihvatim taj način kao ozbiljan...

Ma nema šta, nepismeni ne mogu da glasaju, glas onih sa osnovnom školom vredi 1 bod, onih sa srednjom i privatnim faxom 2 boda i onih sa državnom višom i državnim faxom 3 boda.

Dodaj * kod državnog faksa i fusnotu,

za bolonjce pola boda manje 😆 negativnih 0.5 ako si bolonjac 😄 jer su protutnjali kroz fakultet 😆

Kakav si ti car 😄 😁 joj umirem od smeha😊

Naravno za*ebavam se da su protutnjali, ali prosto kako da ti odogvorim sem sprdačinom 🙂

I Vučić sve to dozvoli, mi živimo u srećnoj zemlji, ovi neškolovani više nemaju rijaliti, nego im dosadno pa počeli da uče, prelaze polako u ovaj razred sa 2 boda..

Koji si ti sanjar čoveče... 😄 Veruj mi da je samo do Bekija, podržao bih te odmah da njemu napokostim 😈, ali pošto je i ostatak građana Srbije u pitanju moram da te ne podržim u tim razredima podobnih i bodovnom sistemu po osnovu diplome hehehehe lol ... al dugo se nisam ovako dobro nasmejao... 🙂

P.S neko bodovanje i evaluacija, psiho pre svega na strani izabranih (pasivno biračko pravo) protiv toga nemam ništa... O tome se već može ozbiljno raspravljati... Tu inteligencija ne bi bila presudna, još manje diploma, nego psiho test.
 
Poslednja izmena:
@Noki
Jel bi dozvolio nekom ko ima zavrsen Union privatni pravni fakultet da se stavi u istu ravan s tobom? Koji si gulio na drzavnom, gde ti je dupe bilo vrelo od sedenja na stolici i učenja dok ne osetiš da ti se povraća. Istom onom koji je moj pok. đed završio, a i baba mi skoro (sve ispite dala sem diplomskog).
Ja lično ne bih. Ego mi ne bi dozvoljavao, pošto Union smatram nešto slično MegaBleji ili SinMiDuduk instant faksovima :) A i ruku na srce, teško da bih dozvolio i da je u pitanju državni u NS ili u Kragujevcu.
 
Лично, мислим да је новосадски универзитет бољи од београдског, а по неким класификацијама испада да је крагујевачки још и најбољи. У сваком случају, држим да је БУ, генерално, крш, и да неколико строгих професора-психопата по факултету не значе ништа. Да поправимо ми некако стање на универзитету, па ће бити боље свима, имаће за кога и да се гласа.
 
Moj privatni fakultet je bolji od drzavnog. Mogu i da dokazem.

Dok ne stignu bodovi za glasanje, mogu cokoladice da se dele.

Vidite sta sam ja nabavio

viber_image_2023-05-27_23-12-16-665.jpg
 
Vrh