Šta je novo?

Izbori 2024

1. protest ponedeljak 8.maj: pročitani zahtevi, rok za ispunjenje petak 12.maj, u suprotnom novi protest i ostajanje do ispunjenja zahteva.

2. protest petak 12.maj: ponovo pročitani zahtevi, rok za ispunjenje petak 19.maj, u suprotnom novi protest i ostajanje do ispunjenja zahteva. Protest raspušten u 22h

3. protest petak 19.maj: ponovo pročitani zahtevi, ovog puta nije dat rok za ispunjenje. Protest raspušten u 22h

4. protest subota 27.maj: ponovo pročitani zatevi, nema roka za ispunjenje. Protest raspušten u 20h

Ko je ovde lud?
 
Uprkos kiši i tome što sam bolestan već 3 nedelje bio sam na sva tri prethodna protesta 🙂 Ipak mi je protest ovog puta bio praktično u dvorištu, pa ne ide da i večeras ne dam doprinos sa par koraka...

Večeras je uprkos kiši bilo potpuno podjednako masovno kao i na predhodna dva, jedino što je bilo teže proceniti, s obzirom na novu rutu...

Na poslednjoj slici sam posle sat i po vremena napravio pun krug nazad do Pravnog faksa, gde su ljudi i dalje hodali, pristizali u istom tempu i smeru ka RTSu! Dok je već veliki deo mase okupirao celu oblast oko RTSa... Kod samog RTSa sam bio na početku dnevnika, bilo je teško kretati se sa kišobranima, baš gužva... Ne znam kako je uradila ona voditeljka prilog sa terase morala je baš da iskulira zvižduke i negodovanja da vergla svoju priču dok ne čuje ni samu sebe tokom javljanja... 🙂

20230527_190608.jpg

20230527_192137.jpg
20230527_192146.jpg
20230527_193020.jpg
20230527_193927.jpg
20230527_195118.jpg


Zadržao sam se koliko sam mogao, posle su krenuli neki govornici, sve je bilo u najboljem redu... Nisam primetio tu "sabotažu lažne opozcije" o kojoj neki pričaju, mada ne možeš na svakom mestu u istom trenutku biti... Nisam video ni jednog političara ovaj put...

Svakako na izbore mora da se izađe i glasa, bez toga je sve ovo uzalud, ali je dobri pokazati da nas ima i to ne jednom kao i da nas niko ne tera, niko nam ne daje dnevnice i sendviče i besplatne sokove, dolazimo u sopstvenoj režiji, dolazimo bolesni jer nam je dozlogrdio diktator i njegove laži i manipulacije i to je vidljivo na svakom koraku...

Mislim da prostora za pesimisam nema... Jeste na opoziciji da se bolje organizuje i iskoristi ovaj potencijal nezadovoljnih građana ali ni malo nisam pesimističan...
 
Ae bre ne smarajte, niste ni izasli na protest nego pisete ovde i diktirate ostalima koliko ce da ostaju i sta ce da rade.

Narod se sam razisao ne zato sto je Marinika rekla. Kisli smo dosta, nije ovo sprint nego maraton.

Vama ako se jurisa na skupstinu ili sta vec da zamisljate iz fotelje slobodno, ako je to zelja naroda trebalo bi da vas je dovoljno.
 
Postoje, ali malo ljudi hoce da ih sledi.

Bio je pre par godina jedan decko prilicno aktivan u protestu protiv skupe registracije i skupog goriva, a i drzave uopste. Vozio je neregistrovan auto sa tablicama NEREGISTROVAN, pisali su mu brdo kazni, privodili ga, pravio je i neke proteste, ali je bio slab odziv pa je odustao od cele price.
Bojan Savić. U početku mi je delovao kao osoba koja stvarno ide protiv sistema a onda sam primetio cenzuru na youtube komentarima i počeo sam da sumnjam u njega skroz. Mislim da je on još jedan u nizu onih što rasipaju energiju naroda i vode ih u "slepu ulicu"
 
Naravno da ste sami doneli odluku, ali iz Đilasove glave. Šetao sam i ja, ali ne i ovaj put.
 
Не замерите ми што скрећем са теме, али занима ме да ли постоје нека сведочанства о унутарстраначкој димензији избора новог предсендика СНС-а?
Да ли су имали неке унутарстраначке изборе? Ко су му били противкандидати? Како је изгледао одабир? Да ли имају макар неки привид унутарстраначке демократије?
 
Ja ne znam ko je ovde spomenuo juriš na skupštinu ili upad u rts? Ovde je reč o tome da lažna opozicija vuče narod za nos, a narod to ne primećuje. Gde se izgubio rok za ispunjenje zahteva?
 
Da li neko može ko je bio na protestu da potvrdi istinitost ovih tvitova da ne ispadnemo totalni id***..
 
Bojan Savić. U početku mi je delovao kao osoba koja stvarno ide protiv sistema a onda sam primetio cenzuru na youtube komentarima i počeo sam da sumnjam u njega skroz. Mislim da je on još jedan u nizu onih što rasipaju energiju naroda i vode ih u "slepu ulicu"
Sve je moguce, ne kazem, ali je cinjenica da nije povukao neki vec proj ljudi na te proteste.
 
Bez muškosti nema ništa od ovoga. Samo vi šetajte i mazite se AV. Posle ćete na kaficu kod Vučka da se dogovorite i da smirite tenzije. Svaka vama čast, ali tako se ne skida diktator sa vlasti. Oni manipulišu sa vama. Nadam se da nisam u pravu.
 
Ne znam da li je izvodljivo blokiranje raznih saobraćajnica do izvršenja svih zahteva sa protesta, uglavnom nešto više od ovog. Imam osećaj da će nastaviti da kuliraju narod dok narod ne ostane bez energije.
 
Sve je ok, ovo je maraton, ali zahtevi moraju da imaju rok.

Sta je bilo, bilo je, rok je sledeci petak, treba jasno da se kaze sta ce da se uradi na protestima ako se ne ispune zahtevi ili bar krene da se pregovara o istima.

Ova setnja moze jos jednom da se odrzi u ovom broju ako se nesto ne promeni u organizaciji.

Ako je blokada Gazele, onda idemo na blokadu Gazele, ali da to traje bar jedno 24 sata. Nek krene protest u 6, dodje se tamo u 7, pozovu se ljudi da prenoce, ko ne moze da prenoci neka se pojavi u subotu ujutro itd.

Ne treba nasilje, ali nece moci vise ni ove besmislene setnje.

Zasto se posle RTS-a nije moglo ici desno, a ne levo i jos jednom da se prodje pored skupstine pa da se ide na REM pa na Informer?
 
Naravno da ste sami doneli odluku, ali iz Đilasove glave. Šetao sam i ja, ali ne i ovaj put.
Ajmo malo spuštanja lopte. Ja nisam bio ovaj put, a i da jesam ostao bih sat max ovako bolestan. Kiša je, hladno je, niko nije bio prisiljen niti je imao dnevnicu kao juče. A opet, juče su se ljudi razbežali. U petak će biti više ljudi.
 
Sve je ok, ovo je maraton, ali zahtevi moraju da imaju rok.

Sta je bilo, bilo je, rok je sledeci petak, treba jasno da se kaze sta ce da se uradi na protestima ako se ne ispune zahtevi ili bar krene da se pregovara o istima.

Ova setnja moze jos jednom da se odrzi u ovom broju ako se nesto ne promeni u organizaciji.

Ako je blokada Gazele, onda idemo na blokadu Gazele, ali da to traje bar jedno 24 sata. Nek krene protest u 6, dodje se tamo u 7, pozovu se ljudi da prenoce, ko ne moze da prenoci neka se pojavi u subotu ujutro itd.

Ne treba nasilje, ali nece moci vise ni ove besmislene setnje.

Zasto se posle RTS-a nije moglo ici desno, a ne levo i jos jednom da se prodje pored skupstine pa da se ide na REM pa na Informer?
Građanska neposlušnost. Neplaćanje ničega. To je krajnja mera na koju se može ići.
 
Da rezimiramo, ovde nema opozicije. Svi rade za Vučića, osim Tadića, Ponoša i možda još nekog pojedinca. Ostali da se ne javljaju. Neću da se valjam u tom blatu. Hoću da bag** završi u zatvoru, a ne da se ližete sa njima. Nisam pao sa Marsa da me zezate i vučete za nos.

Bravo! To je tako ocigledno. Tzv opozicija nema ni intelektualni, ni moralni kapacitet ni znanje da vodi ove proteste.
Oni imaju svoje interese, gradjani svoje.
Cilj Marinike, Djilasa (priznao da ima dil sa Huljom oko izbora), Zelenovica, Cute je da naprave dil sa Huljomm i zumu deo kolaca.
Medjutim medju tim obicnim hiljadama ljudi ima neko ko to moze bolje. Ne jedan, mozda i stotinu njih.
Situacija je tako ocigledna da bi svaki normalan covek to moze.

Gradjani bi trebalo da izaberu neki komitet, neki savete ili nesto slicno.
Mozda preko interneta, mozda aklamacijom.
Taj komitet bi trebalo da preuzme vodjstvo od politicara.
Posto se gradjani svi ne poznaju, to bi mogle da budu neke javne licnosti.
Ali koje? hulja je tako temeljno blokirao javnost da mi i ne znamo ko su ti ljudi.
Mozda je to Sinsa Kovacevic, Novak Djokovic (mada je iz lopovske familije) mozda onaj Francuz sto brani Srbe na Kosovu, bilo ko.

Ako gradjani ne otmu protest of politicara u toku sledecih 7 dana . Gotovo je.
 
Vrh