Šta je novo?

Izbori 2024

Sada pokušava da navuče opoziciju da prihvati nove izbore, izbore u situaciji gde se ništa ne menja, nego novi izbori, gde on bukvalno kao što zna koliko će napuniti autobusa, tako zna i koliko će glasova skupiti. Prihvatanjem izbora protesti će se rasplinuti, i na tu kartu on igra. Opozicija mora da insistira na svojim zahtevima, rem, pink, hepi, zadruga, Gašić. Ništa drugo je ne interesuje, jer će izbora svakako biti.
⬆️⬆️⬆️
 
I bez ova dva masalra rejting je sigurno losiji nego prosle godine zbog inflacije i pada zivotnog standarda. Narod ce oprostiti i najbanalnine afere dok god mu standard raste a u proseku do prosle godine standard jeste rastao.

Ako raspise izbore za jesen, to znaci da mu istrazivanja govore da rejting ipak jos nije toliko pao da ne mogu da formiraju vlast. U tom slucaju ce jos vise zavisiti od SPS-a, a pitanje je do mog momenta ce Ivica biti poslusan i zaboravljati prethodna ponizenja.

U analizi gore mi samo Ivica kao predsednicki kandidat bas ne pije vodu. Eventualno kada bi se SPS utopio u taj novi pokret, ali SPS je tek drzava u drzavi i nece se odreci tog statusa tako lako.

Sumnjam i u efikasnost tog rebrendiranja, kod nas ljudi i ne znaju kako se zove pola stranaka, samo znaju lidere. A i on se dobrano potrudio da SNS gurne u drugi plan, poslednjih par njihovih izbornih lista cak nisu ni imali SNS u imenu al su imali AV.
 
Još jedna stvar, ne bi imao on problem da skorašnja dešavanja samo trigeruju opozicione glasače, problem je što poskupljenja, inflaciju, masakre, cenu struje, ogreva osećaju njegovi glasači, a samo nekoliko procenata da mu ode, nema većinu.
Da i samo da dodam. Inflacija se neće zaustaviti. Samo će rasti. Šta mislite odakle će da plati sve što je obećao seljacima?

Svaki sledeći dan ima sve manji procenat.

Ipak, nezgodni su ti izbori u jesen. Treba voditi kampanju tokom leta. Videćemo.
 
Eventualno kada bi se SPS utopio u taj novi pokret,
Meni je ovo od početka bio glavni razlog za pokret. Od prošlih izbora na ubuduće on zavisi od SPS. Potrebno je kontrolisati to nekako.

Samo da se Ivica kandidovao za predsednika imali bismo drugi krug izbora, a onda pitaj Boga šta može da se desi.
 
Odgledajte ako stignete. Inače ne gledam utisak nedelje ali sam to noćas uradio i plakao sam kao malo dete noćas u 4 ujutru kada sam završio gledanje.
Ovo nije bila emisija nego grupna terapija.

 
Radomir Lazović kaže da postoje tri scenarija za subotu. Zajedno će u poslednjem trenutku odlučiti šta će biti u odnosu na trenutnu situaciju.

Kaže identično je izabrana blokada gazele poslednji petak jer su mislili da se uklopimo i u blokade seljaka koje su se dešavale istovremeno po celoj Srbiji.

Meni je ovo ok rezon.
 
Ivicu kao predsedničkog kandidata lično ne vidim.

Pogotovo što u drugom krugu kog bi sigurno bilo ne bi pobedio što nas onda vraća u 2004 godinu i kohabitacionu vladu Koštunica-Tadić samo što bi ovde ta vlada bila Vučić-opozicioni predsednik.

Druga stvar što mislim da mu Hill neće dozvoliti izbore pre nego potpiše sa Kosovom sporazum.
Kao što već pisah njima se žuri da nekako reše Balkan do februara 2024 godine kada počinju primaries u USA.

Treće ako opozicija i prihvati izbore pod ovim uslovima neće dobro proći kao i do sada jer je ceo mehanizam izbora u Vučićevim i SNS rukama.

Nadam se i priželjkujem da je u pat poziciji ali videćemo, ne mogu tako lako da ga otpišem.
 
Radomir Lazović kaže da postoje tri scenarija za subotu. Zajedno će u poslednjem trenutku odlučiti šta će biti u odnosu na trenutnu situaciju.

Kaže identično je izabrana blokada gazele poslednji petak jer su mislili da se uklopimo i u blokade seljaka koje su se dešavale istovremeno po celoj Srbiji.

Meni je ovo ok rezon.
Samo napomena, partija Zajedno nije pokret Ne davimo Beograd koji postaje partija Zeleno levi front i sada skuplja potpise za formiranje partije. Zajedno je ostatak koalicije Moramo gde su Ćuta, Zelenović i ostali. U Narodnoj skupštini republike Srbije su odvojeni poslanički klubovi Ne davimo Beograd i Zajedno dok je u gradu Beogradu zajednička odbornička grupa koja je inače i najveća opoziciona u skupštini grada Beograda.
 
Nadam se i priželjkujem da je u pat poziciji ali videćemo, ne mogu tako lako da ga otpišem.
Kakvo crno otpisivanje, ne treba nikad smetnuti sa uma da smo svi u nekom balonu i dok je deo Srbije plakao uz Utisak Nedelje, Pink je sa Karleusom u Hit Tvitu oborio sopstveni ser rekord.

Ja sam licno jos tamo 2016. mislio da mu je to neki maksimum i od tad ide samo na dole pa evo nas sad. Jeste da sada deluje da ima bas dosta faktora koji mu ne idu u korist, ali ja sam video dosta faktora i tad, pa je ispalo wishful thinking sto bi ameri rekli.
 
Samo napomena, partija Zajedno nije pokret Ne davimo Beograd koji postaje partija Zeleno levi front i sada skuplja potpise za formiranje partije. Zajedno je ostatak koalicije Moramo gde su Ćuta, Zelenović i ostali.
Niste mi pri srcu još od poreza za freelencere (žuti), a onda i zbog one maksimalne cene rente (crveni karton).

Ipak bolji ste od Vučića. 👍
 
Samo jako



Jbg. uz pravi dogovor o Kosovu i šut u dupe Putinu, ipak mislim da se mogla ispregovarati podrška US za demokratizaciju Srbije. Da dobijemo isti status i privilegije kao Hrvatska. Ali neeee. Šteta za generacije, velika.
 
^ lep tekst, mnogo toga napisanog lepo zvuči, pogotovo ovo da mu Ameri traže alternativu i zašto mislim da su zbog toga počeli da fleksuju Zoranu i da je guraju u prvi plan.

Ne toliko zbog nas, nego više njemu da pošalju poruku
 
Cotam prethodnih nekoliko stranica i iskreno, neko ko se lozi i izlazi na proteste a posle toga ne glasa jer niko nije zasluzio njegov glas mi je kao lik koji se ubi od vezbanja i trcanja ne bi li smrsao a onda za veceru pojede pun pleh princes krofni.
i ja to radim u stvarnosti
 
^ lep tekst, mnogo toga napisanog lepo zvuči, pogotovo ovo da mu Ameri traže alternativu i zašto mislim da su zbog toga počeli da fleksuju Zoranu i da je guraju u prvi plan.

Ne toliko zbog nas, nego više njemu da pošalju poruku
vrlo im je glupa politika da guraju zoranu
 
Samo napomena, partija Zajedno nije pokret Ne davimo Beograd koji postaje partija Zeleno levi front i sada skuplja potpise za formiranje partije. Zajedno je ostatak koalicije Moramo gde su Ćuta, Zelenović i ostali. U Narodnoj skupštini republike Srbije su odvojeni poslanički klubovi Ne davimo Beograd i Zajedno dok je u gradu Beogradu zajednička odbornička grupa koja je inače i najveća opoziciona u skupštini grada Beograda.
Vučko, koga briga više ko je koja mikropartija...morate razumeti da ljudi ne izlaze zbog vas na ulice...dok god to budete razumeli i dok god ostanete po strani ovde ima neke šanse...

Ovo samo kljakava opozicija može da upropasti sa svojim delovanjem.
 
U analizi gore mi samo Ivica kao predsednicki kandidat bas ne pije vodu. Eventualno kada bi se SPS utopio u taj novi pokret, ali SPS je tek drzava u drzavi i nece se odreci tog statusa tako lako.
Ne možemo da znamo kog će kandidata da isturi, to ćemo tek videti. Dačić mi je iskočio kao opcija iz više razloga. Najveći rejting ima od svih političara, nakon Vučića, on sam je u rangu Ponoša recimo, i to bez podrške SNSa, dalje on je poznata figura prosečnom glasaču, obla figura xe xe, ali svakako neki tamo lik iz nekog tamo sela je čuo za njega, za Vučevića nije. Isto, SPS mora da dobije nešto u trgovini, gde se on utapa u pokret iako nije planirao, gde on gubi ministra prosvete, takođe ustupak vlasti.

Ono što mi je još neka opcija jeste neka javna ličnost, na primer Željko Samardžić. Lupio sam njega, nije on bitan nemojte komentarisati ime. Tu bi morali da budu maksimalno pažljivi, jer njihovo glasačko telo hoće autoritativnog vođu, stranačkog političara, a ne nekog pevača pop tematike. Zbog toga mislim da će bežati od nekog takvog, pa da će neko poput Dačića biti opcija.
Druga stvar što mislim da mu Hill neće dozvoliti izbore pre nego potpiše sa Kosovom sporazum.
Ja konkretno mislim da mu je dozvoljeno da odloži potpisivanje upravo da bi kupio vreme za nove izbore. Jedna od mnogih strategija Čomskog je da se nepopularne stvari uvode polako, kap po kap. On je objavio prvo nacrt sporazuma, pa rekao nije to baš tačno, pa objavio sporazum, pa rekao nisam potpisao. Da je iskočio sporazum i da ga je sutradan potpisao, bilo bi pola miliona besnih ljudi na ulici, ovako je bes izdelio, kao izmućkanu koka kolu da odvrće čep po malo, dok ne izvetri, pa će skinuti čep.

Ja sam licno jos tamo 2016. mislio da mu je to neki maksimum i od tad ide samo na dole pa evo nas sad. Jeste da sada deluje da ima bas dosta faktora koji mu ne idu u korist, ali ja sam video dosta faktora i tad, pa je ispalo wishful thinking sto bi ameri rekli.
Uz sposobniju i organizovaniju opoziciju da. Možda ne baš 2016, ali svakako od pre par godina. Pa evo i na Beogradskim izborima je bio zreo da padne pa ostao. Ali gledamo šta dalje a ne šta je moglo. Svakako, daleko je on od toga da je otpisan, ali se od kad je na vlasti, sad nalazi u najnapetijoj situaciji.
 
Kad ce gospoda da objave kakav je plan za subotu? Hoce li opet da cekaju ko proslog petka pa da se narod rastrka svuda po gradu i da opet dobijemo ono cuveno :gde si bio - nigde, sta si radio - nista...A, da - setao sam... Ja ove subote ako zelim na dzoging idem na kej,da setam do Gazele ne pada mi na pamet.Ako nema konkretne akcije a to su Pink,Rem-Vlada nece mi vise nijedan protest videti u ovoj mafijaskoj drzavi.
 
Nek dođe na protest protiv nasilja
20230522_204748.jpg
 
Samo napomena, partija Zajedno nije pokret Ne davimo Beograd koji postaje partija Zeleno levi front i sada skuplja potpise za formiranje partije. Zajedno je ostatak koalicije Moramo gde su Ćuta, Zelenović i ostali. U Narodnoj skupštini republike Srbije su odvojeni poslanički klubovi Ne davimo Beograd i Zajedno dok je u gradu Beogradu zajednička odbornička grupa koja je inače i najveća opoziciona u skupštini grada Beograda.
Желим да вас похвалим што сте се дистанцирали од Зеленовића али и да изразим жаљење што је Ћута одабрао да буде с њим уместо с вама.
 
Samo napomena, partija Zajedno nije pokret Ne davimo Beograd koji postaje partija Zeleno levi front i sada skuplja potpise za formiranje partije. Zajedno je ostatak koalicije Moramo gde su Ćuta, Zelenović i ostali. U Narodnoj skupštini republike Srbije su odvojeni poslanički klubovi Ne davimo Beograd i Zajedno dok je u gradu Beogradu zajednička odbornička grupa koja je inače i najveća opoziciona u skupštini grada Beograda.
Pa sto se zovu Zajedno ako niste zajedno?
 
Dacicicevo vreme tek dolazi.
Dacic ima jedan kvalitet, nije radikalski agresivan kao Vucic, a nije ni evrofanatk.
Dacic je uvek tu negde, naizgled beznacajan, a opet od njega sve zavisi.
 
Vrh