Šta je novo?

Izbori 2024

A sta bi ti radio u normalnom sistemu kada ti jedina funkcija da mracis?
Vidis, to je dobro pitanje.
Ceo svoj zivot mrzim sistem.
Prvo SPS, pa radikale, pa neoliberale i kapitaliste u Holandiji, pa zute i opet radikale.
Ne verujem nicemu, ne verujem u ljudsko drustvo, ne verujem nikome. U svemu sto se desi vidim podlu prevaru agenata sistema.
Mozda sam vec presao granicu i vise nisam normalan.
Voleo bih da vidim slom establismenta.
 
Vidis, to je dobro pitanje.
Ceo svoj zivot mrzim sistem.
Prvo SPS, pa radikale, pa neoliberale i kapitaliste u Holandiji, pa zute i opet radikale.
Ne verujem nicemu, ne verujem u ljudsko drustvo, ne verujem nikome. U svemu sto se desi vidim podlu prevaru agenata sistema.
Mozda sam vec presao granicu i vise nisam normalan.
Voleo bih da vidim slom establismenta.
Oki, siguran sam da ima tema na netu gde se okupljaju ljudi koji isto tako razmisljaju.
 
Oki, siguran sam da ima tema na netu gde se okupljaju ljudi koji isto tako razmisljaju.
Medjutim, primetio sam da, ako zauzmem takav udao gledanja, dovoljno da u svim akcijama vlasti posmatram kradju/prevaru mogu lako da predvidim poteze gradskih i republickih vlasti i politicara.
Tako da moje shvatanje sveta nije tako suludo.

Recimo:
"Небојша Зеленовић, копредседник странке Заједно и посланик Демократске странке (ДС) Срђан Миливојевић , позвали су вечерас окупљене на протесту "Србија против насиља" да остану на улицама до испуњења захтева."

Zar vi ovde ne vidite prevaru? Oni su u trenutku dok su to govorili znali da od toga nema nista.

Tako da se moja paranoja, u srpskim uslovima, moze posmatrati kao vrlo racionalno rezonovanje.
 
ja sam samo racionalan. i ja sam bio, bio sam, ushicen. Ali to nije dovoljno. Mnogo puta sam video takvu energiju, 1991. 1992. 1996./97. pa opet nista.
Mozda ce protest da obori broj sns glasova na nekim novim izborima.
Bice neke vajde. Ali to nije dovoljno efikasno.

„Немам нарочито објашњење зашто је данас било пар стотина хиљада људи, а овде ноћас пар стотина људи. Овде се дешавају неке ствари које не могу да се објасне. Али, људи су ту, неће да одлазе кући. Вероватно ће неки и преспавати овде. Ја сам са њима. Ако људи одлуче да оду, ја ћу бити онај који ће последњи отићи“, поручио је Зеленовић.
(Н1, агенције)
 
ea2281ba-b463-4830-924b-d4f300ee5402.jpg
703069_jakov-milatovic-2_orig.jpg

Kao prase u Teheranu.
 
Šta se za sada zna o Miroslavu Aleksiću? Da li je on neko koga bi opozicija mogla da isturi da bude i vođa, i lice, i politički predvodnik opozicije?

Pitam pošto o njemu ne znam gotovo ništa. A opoziciji je potreban neko kao moguća zamena Nelečenog. Ćuta je car, ali on je više aktivista i logistika, ne neko ko bi se kandidovao na izborima za predsednika.

Mislim ja nemam ništa ni protiv Marinike ali nema ona harizmu da bude glavni predvodnik opozicije, a i znam da ima onih (u opoziciji) koji kukaju i kmeče na nju.
 
Zena u crnom da bude predvodnik? Marinika Cobanu? Djilasov pion?
Odmah da emigriram iz zemlje.
 
Racionalno je razumeti da je sistem (vrlo) nesavrsen, inertan, da kada se promene i dese vuku sa sobom i dosta razocarenja. Da nema idealnih kandidata, da nema potpune pravde, da ce se neki koji su zasluzili zestoke kazne izvuci bez posledica. Da svi pravimo kompromise, da cemo u rovu pored sebe videti ljude koji nam samo malo manje idu na zivce od onih protiv kojih se borimo. Da ce se neko okoristiti i na toj promeni. Da cemo i te sto dodju morati da menjano, nadamo se lakse nego ove.

Neracionalno je zbog gore navedenog zakljuciti da nema smisla ista raditi i da je sve osudjeno na propast. ‘Uredjene zemlje’ koje stalno uzimamo kao neki reper nisu to postale tokom noci vec su isto tako prosle kroz milion ciklusa promene, kontre, nadanja i razocarenja. I u svakoj proces i dalje traje i daleko je od zavrsenog.

Zivot nije bajka gde se dobije jedna bitka i zivi srecno do kraja vec konstantna borba, sa usponima, padovima i kratkim trenucima kada deluje da je sve kako treba. A politicki zivot jedne zemlje, kao agregacija miliona zivota, ne moze biti drugaciji.
 
Racionalno je razumeti da je sistem (vrlo) nesavrsen, inertan, da kada se promene i dese vuku sa sobom i dosta razocarenja. Da nema idealnih kandidata, da nema potpune pravde, da ce se neki koji su zasluzili zestoke kazne izvuci bez posledica. Da svi pravimo kompromise, da cemo u rovu pored sebe videti ljude koji nam samo malo manje idu na zivce od onih protiv kojih se borimo. Da ce se neko okoristiti i na toj promeni. Da cemo i te sto dodju morati da menjano, nadamo se lakse nego ove.
Ovo je mudro receno.
Dobar savet za one koji jos nisu izgubili zivce. Narocito mi se ovo svidja "Da svi pravimo kompromise, da cemo u rovu pored sebe videti ljude koji nam samo malo manje idu na zivce od onih protiv kojih se borimo"
 
Poslednja izmena:
Al cemo zato sa tim babama i dedama da jurisamo na Skupstinu?

Ispred RTS-a i Studia B smo do sada bili dosta puta, cesto sa poprilicnom masom ljudi. Bosko je jednom i upao unutra, sa sve onim retardima sa testerama, pa su od toga napravili SNS promotivni poster za sledecih 5 godina.
Ja nisam rekao da ce babe i dede da oslobadjaju Rts nit da jurisaju.
Oni su tu da pomognu, da naprave masu.
Ostaju u pozadini.
Dok likovi poput tebe i mladji (koji imaju jaja) idu na front goloruki ili naoruzani, spremni na sve i svasta.
Sta moram da ti crtam, znas kako to ide, imas 20+ godina iskustva na ulici.

Ono sto je Bosko uradio, jeste ukanalio opoziciju. Nisam pozvao na upad, vec na opkoljavanje.
 
Nema znanje, harizmu, intelekt, prosla bi ko Ponos, ko bosa po trnju.
Obicna raspaletina sa ulice, koja se ne krece u intelektualnim krugovima, onaj stari opoziconarski duh, poput pok. Pekica, Mihiza, Komnenica i sl. Ta bi prodala i majku rodjenu zarad malo interesa.
Ima istorijat pokusavanja da se nekome prilagodi, sto znaci da nema svoje ja.
Ni po cemu unikatna.
Otprilike je nivo Brnabica, samo bolje izgleda.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Уместо да протест буде 26. маја и да широм града и земље буду блокаде да се спречи секта да довуче сендвичаре и оргија по Београду,
Они заказују протест за сутрадан, да се “смире тензије”, па килоње једне смиривање тензија само њему одговара, ја не знам ко уопште одлучује о томе, ко пласира овај бесмисао у јавност, ко су ти Павле, Добрица, Зеленовић, Мариника и остали, ко је њих овластио за било шта.
 
Vrh