Šta je novo?

Izbori 2024

Да, али није Косово једина тема у српској политици.
 
И није, одслушајте емисију са Немањом, Косово јесте у наслову али се дотакао и свих других тема и то веома објективно.
 
Не дај Боже да се Срби побуне...
 
Не дај Боже да се Срби побуне...
Srbi, danas, ne mogu da se pobune jer su izgubili osecaj za zajedncki interes i soldarnost.
 
fra1.jpg


Prosečan životni vek u Francuskoj je 82 godine.
U Srbiji je 74.
Starosna granica za odlazak u penziju u Francuskoj pomera se sa 62 na 64 godine.
Što znači da bi u proseku Francuz uživao penziju 18 umesto dosadašnjih 20 godina.
Srbin odavno ide u penziju sa 65 i u istoj provede 9 godina.
Prosečna penzija u Francuskoj je 1.400€.
U Srbiji 300€.
Francuzi zbog promene zakona o penzijama, zapale i prevrnu Francusku.
U Srbiji penzioner ispred autobusa čeka u redu za sendvič, misli da mu predsednik daje penziju i tvrdi da mu nikad nije bilo bolje.
Đorđević dr Pavle
 
Setimo se 2014. Poznavao sam penzionere koji su govvorili kako im "nije tesko da daju deo penzije, za naseg Vucica, za nasu decu", bas kao dasu citirali Informer.
Jednostavno, Francuzi su stolecima ispred nas ili smo mi stolecima iza njih.
 
Bas se pitam jesu li Francuzi bogatiji i dugovecniji zbog protesta ili zbog cinjenice da su bili u prvom redu za industrijsku revoluciju i eksploataciju pola sveta.

I da li tu ogromnu prednost koju su sticali vekovima ovim insistiranjem na neodrzivom penzionom sistemu povecavaju ili tope.

Ali ne, Francuz visa rasa, Srbin krezubi sendvicar, sem nas ovde sto smo prosvecena elita.
 
Da, ima tu nešto u tome što @Defke kaže. Primetio sam to i kod mojih komšija Rumuna i Poljaka.
Mi svi koji smo "niža rasa" vidimo Francuze i Engleze (kao i sve ostale zapadne evropljane) kao "višu rasu". Što bi rekao moj prijatelj rumun Sebastian: "nisu oni krivi što su pametniji od nas i što im svi moramo ljubiti dupe".
Kako je došlo do toga da svi istočni evropljani imaju ovaj pogled na svetsku hijerarhiju?
Ima li to neke veze sa tim da zapadne imperije već 250 godina pljačkaju afriku, južnu ameriku, aziju, pa i nas istočne evropljane?
I pošto kontrolišu sve medije (njihove i naše), možda su napravili ideologiju "više i niže rase" koju nam suptilno daju na kašičicu i mi to sad podsvesno prihvatamo kao dogmu.
Ili smo mi stvarno gluplji, ružniji i nesposobniji od pravednih i plementih zapadnjaka?
 
Bas se pitam jesu li Francuzi bogatiji i dugovecniji zbog protesta ili zbog cinjenice da su bili u prvom redu za industrijsku revoluciju i eksploataciju pola sveta.

I da li tu ogromnu prednost koju su sticali vekovima ovim insistiranjem na neodrzivom penzionom sistemu povecavaju ili tope.

Ali ne, Francuz visa rasa, Srbin krezubi sendvicar, sem nas ovde sto smo prosvecena elita.
Francuz je viša rasa zašto što je uspostavio republiku. A Srbin bi od republike da pravi despotiju. Eto zato.
 
Bas se pitam jesu li Francuzi bogatiji i dugovecniji zbog protesta ili zbog cinjenice da su bili u prvom redu za industrijsku revoluciju i eksploataciju pola sveta.

I da li tu ogromnu prednost koju su sticali vekovima ovim insistiranjem na neodrzivom penzionom sistemu povecavaju ili tope.

Ali ne, Francuz visa rasa, Srbin krezubi sendvicar, sem nas ovde sto smo prosvecena elita.
Francuzi su drugaciji, kulturni. Bogatiji su svakako, imaju kolonije po raznim zemljama. Recimo u Kamerunu pricaju francuski, ne njihov lokalni jezik.
Srbi nemaju kolonije po Africi, nit u Obali Slonovace pricaju srpski.

Francuzi su mrzovoljni da uce engleski, i pricaju isti, jer to je komsijski jezik, s njima su ratovali. Stravicno drze do sebe, zadrti do bola. (Ovo sam se licno uverio, stric ozenio Francuskinju, a cim je potrosio na nju sve pare, odmah puklo...)
Srbi ne, svuda se prilagodjavaju. Medju prvim narodima kad je asimilacija u svetu, lako se pretapaju u druge narode.
(Hrvati cak nisu ovako prilagodljivi, daleko vise se opiru)

Francuzi su skidali razne vladare, milom ili silom, uspostavljali republiku. Mi samostalnu republiku Srbiju ne umemo da uspostavimo, tj. improvizovali smo nesto kratko od 2001. do 2012.
Od 2012. godine Srbija je na papiru republika, u praksi autoritarna despotija i provizorijum.

U Srbiji kad objavis da ce da poskupi struja, napravis u cosku naslovne strane mali tekst i naslov, cisto da postane neopazeno, a na 50% naslovne strane, tj. duplerici, stavis neku degensku vest, tipa Stanija se skinula gola na Zlatiboru. Ili bilo sta slicno za skretanje paznje sa zivotnih i krucijalnih stvari po obicnog coveka.

U Francuskoj, odmah sutradan su vec pune ulice. Tacno znaju da presabiraju i skontaju kad ih neko pravi ludim.

Srbin zamrmlja, opsuje nesto sebi u bradu, i ostane kod kuce. Eventualno napise nesto na fejsbuku da mu bude lakse, da se isprazni.
Francuz je vec ratoboran, na ulici ce izbaciti svu svoju frustraciju zajedno s svojim jatacima i saborcima.

Francuzi paze sta jedu, piju vise vina, kombinuju, paze na liniju, drze do sebe.
Srbi tove u sebe svakakvo smece, cim predju 60-tu godinu vec su debeli. Cast izuzecima.
Odnose se prema svom stomaku kao prema kontejneru ("greota da se baci" fazon).

I tako dalje...
 
Poslednja izmena:
Francuzi su drugaciji, kulturni. Bogatiji su svakako, imaju kolonije po raznim zemljama. Recimo u Kamerunu pricaju francuski, ne njihov lokalni jezik.
Srbi nemaju kolonije po Africi, nit u Obali Slonovace pricaju srpski.

Francuzi su mrzovoljni da uce engleski, i pricaju isti, jer to je komsijski jezik, s njima su ratovali. Stravicno drze do sebe, zadrti do bola. (Ovo sam se licno uverio, stric ozenio Francuskinju, a cim je potrosio na nju sve pare, odmah puklo...)
Srbi ne, svuda se prilagodjavaju. Medju prvim narodima kad je asimilacija u svetu, lako se pretapaju u druge narode.
(Hrvati cak nisu ovako prilagodljivi, daleko vise se opiru)

Francuzi su skidali razne vladare, milom ili silom, uspostavljali republiku. Mi samostalnu republiku Srbiju ne umemo da uspostavimo, tj. improvizovali smo nesto kratko od 2001. do 2012.
Od 2012. godine Srbija je na papiru republika, u praksi autoritarna despotija i provizorijum.

U Srbiji kad objavis da ce da poskupi struja, napravis u cosku naslovne strane mali tekst i naslov, cisto da postane neopazeno, a na 50% naslovne strane, tj. duplerici, stavis neku degensku vest, tipa Stanija se skinula gola na Zlatiboru. Ili bilo sta slicno za skretanje paznje sa zivotnih i krucijalnih stvari po obicnog coveka.

U Francuskoj, odmah sutradan su vec pune ulice. Tacno znaju da presabiraju i skontaju kad ih neko pravi ludim.

Srbin zamrmlja, opsuje nesto sebi u bradu, i ostane kod kuce. Eventualno napise nesto na fejsbuku da mu bude lakse, da se isprazni.
Francuz je vec ratoboran, na ulici ce izbaciti svu svoju frustraciju zajedno s svojim jatacima i saborcima.

Francuzi paze sta jedu, piju vise vina, kombinuju, paze na liniju, drze do sebe.
Srbi tove u sebe svakakvo smece, cim predju 60-tu godinu vec su debeli. Cast izuzecima.
Odnose se prema svom stomaku kao prema kontejneru ("greota da se baci" fazon).

I tako dalje...
Maltene 50% srpskih vladara u poslednjih 200 godina je skoncalo u atentatu ali dobro, Francuzi su ti kulturni koji koji skidaju milom ili silom.

Kada Arapi nece da uce jezik i da se asimiluju - divlja plemena.
Kada Francuzi nece da se asimiluju i uce jezik - vidi sto su kulturni.
 
Ako krenemo od Obrenovica glavoseka, pa preko Apisa i sve do Zvezdana Jovanovica, mi jesmo imali ubistva, ali nismo imali sustinsku izmenu sistema.
Sve se menjalo, samo sistem nije, interes je ostajao isti - i zamena pozicija. Sve sebe radi, ne naroda radi.
 
Не пазе Французи шта једу, Центарфоре, баш супротно: тамане масну и јаку храну... и живе дуже од свих. То је и у свету познато као "француски парадокс".
Генетика.

Али стварно је претерано да оволико ширимо стереотипове - ипак и Французи реизабраше овог свог диктатора, Вучићевог ортака.

У току је и побуна у Израелу, још жешћа. То није добар екосистем за аутократе, било где да су, и томе се треба радовати.
 
Poslednja izmena:
За длаку га реизабраше. Код нас Вучић се чак ни не мучи, њему су противници ко мачији кашаљ. Све их предрибла и постиже голове ко у расног центарфора. Већ у првом кругу, убедљиво. Чак ни друго полувреме не треба да одигра.
 
+ taj fracuski diktator imaće 2 mandata i ćao.

Defke, tako je, ohrabri nas u letargiji... ništa ne treba dirati možda bude gore, po tebe...

Francuz je viša rasa zašto što je uspostavio republiku. A Srbin bi od republike da pravi despotiju. Eto zato.

Sve objasnio. Dalja prepucavanja sa likovima sa providnom političkom agendom nepotrebna.
 
Не радује се ни овај наш због тога што се дешава по свету, то можемо да будемо сигурни. Још памтим другаре како ми говораху, кад је букнуло у Тунису: "Еее, онога у Либији нико не може да скине..."

Мало сутра.
 
Vrh