Šta je novo?

Izbori 2024

Ako ja na ovoj temi nisam pokazao prezir prema AV i posle potpisivanja sporazuma, nije niko... a znaš vrlo dobro da sam levo (ekonomski) i liberalno (ljudska prava i slobode) orijentisan... Onda ne znam šta više kukaš tu... To je maksimum koji ćeš sa te strane dobiti... Nek se aktivira i druga strana... Moraju i oni da odbace podosta kod sebe da bi se našli na sredini, a bulazne svaki dan na hiljade drugih tema i ne odstupaju od sopstvene gluposti...
Ti jesi. Ali mnogi nisu. Oseca se strah.
 
Вечерас је на протесту против споразума било десетак хиљада људи, а било би 20-30 хиљада да полиција није зауставила људе који су ишли за Београд из Новог Сада и Ниша. На протестима подршке тужитељкама није било више од три хиљаде људи. То нема шансе да у скорије време израсте на неколико стотина хиљада људи.
Ja sam za taj protest saznao kad su mi dosli gosti i pitali me da li pratim sta se desava. A i da sam znao ranije, ne bih isao. Ako bude nagovesteno da ce biti potpisan u narednima danima, ici cu i ja i vecina koje znam.
 
Ja sam bio na pretproslom protestu kad je bilo samo oko 1500-2000 ljudi. Juce nisam stigao da odem, a trebao sam. :(
Ima dosta neobavestenih za protest.
Realnost1.jpg
 
Da, ta realnost je promenjena uz ogromne ljudske i materijalne žrtve u Balkanskim i Prvom svetskom ratu... i na kraju-osim vlasti nad tom teritorijom, šta se drugo promenilo? Da nije možda etnička slika promenjena?
 
Da, ta realnost je promenjena uz ogromne ljudske i materijalne žrtve u Balkanskim i Prvom svetskom ratu... i na kraju-osim vlasti nad tom teritorijom, šta se drugo promenilo? Da nije možda etnička slika promenjena?
Ne mora da se menja etnicka slika. Svako je slobodan da zivi na srpskoj drevnoj zemlji a da ne prikazuje otvoreni stav za separatizmom. Ko nije zadovoljan, uvek ima opciju kao muslimani iz Raske/Sandzaka sto su za to vreme polako spakovali kofere i krenuli za Tursku, iako ih niko nije prisiljavao.

I da znas, mnogi su ostali. Nismo mi Hrvati. Mi smo jos i dobri.
Zato je Srbija multikulti drzava, ne etnicka Hrvatska s 95% ciste krvne slike.
 
Pa eto, etnička slika nije menjana u našu korist od 1912. do 1999. iako smo imali vlast nad tom teritorijom, i šta bi na kraju? Ostali smo bez Kosova.

Ja ne verujem u kakvim iluzijama neki ovde žive. Koje okolnosti će da se promene, pa bi Albanci odjednom rekli-ok, ostajemo da živimo na Kosovu u sastavu Srbije? Pa nema teorije da se to desi..

I ne znam šta uvijate priču u celofan, recite otvoreno-mi možemo da vladamo Kosovom isključivo ako tu ne bi bilo Albanaca. Druge nema..
 
Meni ne smetaju drugi narodi na teritoriji Srbije. Imamo Vlahe, Madjare, Rusine, Slovake, Bugare, i sta sad, nikom nista.
Svi oni treba da placaju porez ovoj drzavi.

Ako nece da ostanu, neka se vrate odakle su dosli, ili idu dalje, kao neki nomadi poput Cigana i Kurda.

I da, preko 70 godina su Albanci ziveli i u kraljevini i u republici. Ne vidim da im je nesto falilo. Imali su sva prava.
Ali nece oni prava, oni hoce teritoriju.
 
Pa ni meni ne smeta niko od manjina.
Ali ja ne bih voleo da živim u zemlji gde će biti 80 albanskih poslanika u Skupštini, gde će pola Vlade biti ministri Albanci i gde bez Albanaca neće moći da se donese nijedan zakon. Pa prvo bi morali da promenimo himnu, a gde je sve drugo...to ne bi bila Srbija, nego neka mutant država poput Makedonije.

Dakle, mi možemo da krivimo Arsenija Čarnojevića, što je poveo Srbe u seobu i ispraznio Kosovo.. na njihovo mesto naseliše se Albanci, koji su tamo postali većina, koji su vodili pametniju politiku i birali bolje saveznike, te sada imamo stanje kakvo jeste... i tu neće biti promene.. To da će Rusija i Kina da zavladaju svetom i vrate nam Kosovo, od toga nema ništa..
 
Hajde da podjemo prvo od toga, kakav si profil glasaca? Ja sam desni centar, ali vise sam centar nego klasican desnicar. Ja zaista volim svoju zemlju i glasacu za nekoga ko nije Srbin, a posten je, nego za nekog lazljivog Srbina, pa makar bio Rusin ili neko s sumnjivim prezimenom. Cak su mi u zivotu najvise pomogli oni narodi koji nisu Srbi, tako da drugacije posmatram stvari.

Mislim da si se poveo pricom kako dole ima 2 miliona siptara, pa radi toga baziras sve one brojke, kao i broj poslanika. Otuda tvoj strah koji je meni razumljiv.

Cudi me da Tita ne krivis, sto je branio Srbima posle 45. da se vrate dole, a ovi su se naseljavali dodatno iz Albanije, da ucvrste pozicije. To nas je i najvise pokosilo.
 
Pa ni meni nije problem da glasam za nekoga ko nije Srbin, ne radi se uopšte o tome, već o funkcionalnosti države u kojoj imaš milion Albanaca.

Npr. Čedomir Antić zagovara zamrznuti konflikt dok ojačamo i uđemo s vojskom dole, a onda će lojalnim Albancima da se ponudi status Srba u Hrvatskoj..

Zanimljivo, prvo, mi ćemo, izolovani od sveta, da jačamo i da se demografski obnavljamo, a drugi će eto mirno da sede za to vreme i čekaju da mi tamo uđemo sa vojskom.. bože, koje gluposti.

A druga glupost-da im damo status Srba u Hrvatskoj... a zašto ne status Srba u Bosni? Pa zato što Antić zna da ne bi želeo albansku državu u državi Srbiji, kao što je to RS u BiH.. Dakle, mi smo za sebe hteli i izdejstvovali polunezavisan status u Bosni, ali Albancima ni u ludilu ne bismo u Srbiji dali to što smo obezbedili sebi u Bosni..

I tu je ključ problema. I 1989. i 1999. i sada. Mi smo oduvek želeli da vladamo Kosovom bez Albanaca, a to ne možemo i to je izvor večne frustracije i nekih maštanja koja nemaju uporište u realnosti.
 
Ja sam desni centar, ali vise sam centar nego klasican desnicar.

Hehehe... ti si pravo osveženje ovog foruma pa tek onda sve ostalo 😊

Npr. Čedomir Antić zagovara zamrznuti konflikt dok ojačamo i uđemo s vojskom dole, a onda će lojalnim Albancima da se ponudi status Srba u Hrvatskoj..

Možemi mi s vojskom da uđemo priznali ih ili ne, ako je već do vojske i rata, ni priznanje nas ne sprečava da ih nekad "kad ojačamo" napadnemo... Nego nema volje međ. zajednice da nas podrži u tome... Kako da dopremamo sve što nam treba ako smo u ratu sa Kosovom, tretirili bi nas kao Rusiju itd. Na stranu i moralni aspekt da ponovo proterujemo i ubijamo ljude, palimo sela itd... Oni koji čekaju novi sukob, zaista nisu normalni...
 
Мени би било ок да Албанци имају свој пандам РС доле, ако би наша места била изузета. Како север тако и енклаве. И немојмо заборавити да је хаос на Косову 1989. последица хаоса 1980. и 1981. Значи пре Слобе.
 
Ja ne bih voleo da Kosovo bude u Srbiji sa statusom koji ima RS u Bosni. To bi bio užas, bili bismo potpuno nefunkcionalna država..
 
Онда можемо да мењамо РС за Косово. Ионако ништа више неће бити исто после рата у Украјини.
 
Ja ne bih voleo da Kosovo bude u Srbiji sa statusom koji ima RS u Bosni. To bi bio užas, bili bismo potpuno nefunkcionalna država..
Apsolutno, to bi bila neka verzija Ohridskog sporazuma u MK (koji im je napisao tadašnji US ambasador u MK Kristofer Hil, čime je završena tamošnja UČK pobuna) samo što bi to u slučaju Srbije bilo 100 puta gore: Albanci sa Kosova bi imali garantovane kvote u Skupštini Srbije, Vladi itd., nijedan zakon ili važna odluka bez njih ne bi mogla da se donese, neki Haradinaj/Čeku bi se šepurio u Beogradu kao ministar odbrane Srbije itd. a mi bi sve to morali da gledamo i da kažemo kako je to super samo da Matija Bećković & ekipa sa Terazija može da kaže kako smo eto “sačuvali KiM”. A to što bi takva Srbija bukvalno bila, što kažu, failed state to nikom ništa…
 
Pa u Dejtonu su nudili Miloševiću da se reši i Kosovo po sličnom modelu kao RS.. naravno da nije to tada prihvatio..
 
Nestvarno je ova slika gore, a pre samo nekih stotinak godina je bilo. Reci, nekoliko stotina hiljada ljudi dolazi da vidi i divi se nekom idiotskom sultanu, nekom vrhovnom vodji. Deluje kao nezamislivo danas i kao neka druga dimenzija, a ne nesto od pre sto godina. Oh, wait...
 
Brt, čitam i već se spremam da napišem-si ti dečko lud, kad.. izvadi se na kraju.. :cool:
 
A stvarno mi je to bio tok misli pre pisanja posta 😁 Prvo sam pomislio, jbt, koliko smo napredovali ipak, koliko god se kukalo. A onda se setih...
 
Pa eto, etnička slika nije menjana u našu korist od 1912. do 1999. iako smo imali vlast nad tom teritorijom, i šta bi na kraju? Ostali smo bez Kosova.

Ja ne verujem u kakvim iluzijama neki ovde žive. Koje okolnosti će da se promene, pa bi Albanci odjednom rekli-ok, ostajemo da živimo na Kosovu u sastavu Srbije? Pa nema teorije da se to desi..

I ne znam šta uvijate priču u celofan, recite otvoreno-mi možemo da vladamo Kosovom isključivo ako tu ne bi bilo Albanaca. Druge nema..

Зашто то правило важи само за Албанце и да тамо где су они већина они морају да имају своју независну државу,
по тој логици етничке већине требало би онда и да Република Српска, Херцег Нови, Нови Пазар, Сјеница, Босилеград, Бачка Топола итд буду независне државе,

зашто баш Албанци и зашто само за њих то важи, јел су они неки ванземаљци, шта су они,

значи све је илузија, али само то да је терористичка нарко тзв Косова независна држава је стварност

Мађарска је и у НАТО и у ЕУ и неупоредиво јача од тзв државе Косова, зашто и они да не добију север Војводине,

зар није уместо тих бесмислених флоскула
“ко хоће да живи у Качанику”
“шта да радимо са 2 мелеона хиљада шиптара”
“лако је из београдских кафића”
“јел хоћете мртву децу у ковчезима”…

зар није поштеније рећи да је НАТО силом отео и окупирао део територије Србије и да је тамо створио своју играчку нарко терористичког мутанта са којим може са ради шта хоће и да још хоће да ми признамо тог мутанта за државу и да тиме оправдамо НАТО агресију на Србију и бомбардовање
и да ми морамо да клекнемо и обавимо то што треба са осмехом, па онда да обришемо уста,

ето, то није увијање у целофан као што кажеш, а не цинцулирање о броју Албанаца и шта они желе или не желе.
 
Зашто то правило важи само за Албанце и да тамо где су они већина они морају да имају своју независну државу,
по тој логици етничке већине требало би онда и да Република Српска, Херцег Нови, Нови Пазар, Сјеница, Босилеград, Бачка Топола итд буду независне државе,

зашто баш Албанци и зашто само за њих то важи, јел су они неки ванземаљци, шта су они,

значи све је илузија, али само то да је терористичка нарко тзв Косова независна држава је стварност

Мађарска је и у НАТО и у ЕУ и неупоредиво јача од тзв државе Косова, зашто и они да не добију север Војводине,

зар није уместо тих бесмислених флоскула
“ко хоће да живи у Качанику”
“шта да радимо са 2 мелеона хиљада шиптара”
“лако је из београдских кафића”
“јел хоћете мртву децу у ковчезима”…

зар није поштеније рећи да је НАТО силом отео и окупирао део територије Србије и да је тамо створио своју играчку нарко терористичког мутанта са којим може са ради шта хоће и да још хоће да ми признамо тог мутанта за државу и да тиме оправдамо НАТО агресију на Србију и бомбардовање
и да ми морамо да клекнемо и обавимо то што треба са осмехом, па онда да обришемо уста,

ето, то није увијање у целофан као што кажеш, а не цинцулирање о броју Албанаца и шта они желе или не желе.
Pa ne bi to pravilo važilo za Albance da smo mi od 1990. u NATO.. To je jedina istina.

Mi smo od 19. veka posmatrani u Londonu kao ruski faktor i sve što smo prošli-uglavnom je zbog toga-zato što smo relativno brojan pravoslavni slovenski narod na pljuckomet od toplog Mediterana.

A London je najveći strah imao od Rusa u Mediteranu i ugrožavanja Sueca i njihovih veza sa Indijom.

A pošto smo mi imali veliki problem sa albanskom manjinom, tj. većinom na Kosovu, i pošto smo 1991. hteli da pravimo veliku Srbiju bez saveznika na Zapadu-prošli smo kako smo prošli... Teritoriju koju su oni bili spremni da daju nekoj nezavisnoj Srbiji oni su dali 1878. u Berlinu.. sve preko toga njima je trn u oku, shvatite to... da ne bismo na kraju završili u tim granicama Milanove Srbije.
 
Vrh