Šta je novo?

Izbori 2024

Čujem Beogradski sindikat u pozadini.
20230124_102322.jpg
 
Ambasador Francuske u Srbiji, kaže da Srbiji ne prete sankcije ako ne prihvati sporazum. To bi kako kaže, unazadilo zemlju, ali ne postoje pritisci na Srbiju da prihvati sporazum.
Vučić juče masno slagao sve.

Jutros slušam Tadića. Čovek lepo reče da nema normalne opozicije. Sa jedne strane stranke koje vraćaju Srbiju u kameno doba, a sa druge ove koje bi amputirale Kosovo odmah. To je kao poručeno za SNS. Kritikovao i N1 kako upravo takve goste dovode.

Narod je ovde problem, tu je ključ svega.
 
Zanimljivo mi je koliko su Tadić i Jeremić ubeđeni da ne bi bilo nikakvih sankcija... te EU mora da postigne konsenzus, te ne bi dao Orban, te bitni smo Grčkoj zbog turista, bla, bla... Halo, je l' bi mogao neko da zabrani Nemačkoj da nam sama lupi sankcije? Pa ne bi.. I zašto ne bi pokupili svoje firme za 10 dana? To je onaj id*** dobro rekao sinoć.. Pa iz Rusije su povukli firme za nedelju dana, a ne bi iz Srbije... Plus su već izmuzli silne subvencije po radnom mestu, bolelo bi ih uvo.. Milion načina imaju da nas pritisnu, to je zanošenje da nam ne bi bilo ništa, kao i 99. što se verovalo da ne bi bombardovali zemlju u Evropi.

Zasto bi nas kaznjavali tako da i njih kosta kad je dovoljno da nam uskrate "evropski put" i zaprete uvodjenjem viza.
Nema za nas nista strasnije.

evropski put... dvadeset godina kolonijalne pljacke, ekoloskog unistenja....
 
Vučić to upoređuje sa Rusijom i pričom kako su njima uveli sankcije iako imaju lepu ekonomsku korist. Samo je zaboravio da kaže kako je Rusija napala teritoriju Ukrajine, samo to. Tu sam odmah shvatio da laže jer se to ne može porediti sa pitanjem Srbija-Kosovo.
 
Ambasador Francuske u Srbiji, kaže da Srbiji ne prete sankcije ako ne prihvati sporazum. To bi kako kaže, unazadilo zemlju, ali ne postoje pritisci na Srbiju da prihvati sporazum.
Vučić juče masno slagao sve.

Jutros slušam Tadića. Čovek lepo reče da nema normalne opozicije. Sa jedne strane stranke koje vraćaju Srbiju u kameno doba, a sa druge ove koje bi amputirale Kosovo odmah. To je kao poručeno za SNS. Kritikovao i N1 kako upravo takve goste dovode.

Narod je ovde problem, tu je ključ svega.
N1 je instrument kolonijalnih gospodara, isto kao Pink.
Svako radi svoj deo posla.
 
Mi nemamo cak ni ljude sposobne da demistifikuju narativ "evropskog puta".
Ako neko kritikuje evropski put, to su obicno apologete "svetog srpstva"

"sveto srpstvo" vs "evropski put"

pa nema razlike, to su samo ideoloske floskule koje treba da nam ukradu sadasnjost zbog misticne buducnosti.
dva izgovora da prstom ne mrdnemo.
 
Pojedite nešto, mnogo ste nervozni braćo kada pišete od rana jutra na prazan stomak.
 
Evo sad čitam dalje šta se pisalo u toku dana pa reagujem korak po korak... Došljak lajkuje MC_ jev post, a onda dijametralno suprotan post paradoxpolja koji je u 99% na mestu isto lajkuje...

Šta se tebi brate u glavi vrti... Koje su tvoje ideje...

Подржавам неке делове писања МЦ_ја и писања парадокса. Шта ту има лоше?

Мислим да то и није пуно битно, ко сам ја да се сад расправља о томе шта ми се свидело? :D Ваљда су тема политички актери са председником као личности у фокусу.

Ево, пошто ме @Noki поменуо у контексту @Дошљак -ових лајкова да се и ја огласим. Мислим да је то сасвим нормално. Кад даш неком лајк не значи да се слажеш са целокупним текстом, барем ја тако схватам. Лајк дајем када се суштински слажем барем са делом текста, и истовремно када нема дела текста са којим се у потпуности не слажем.

Што се тиче Дошљака, могу рећи да се са њим често слажем. Сматрам га умереним националистом, а тако некад и себе видим мада то на чудан начин испољавам. Што се тиче ове теме око Косова, мој став не потиче од мишљења да је Косово српски мит. Напротив, чињеницу да ми у књижевности немамо ни превојвођански, ни београдски ни пошумадијски циклус али имамо прекосовски, косовски и покосовски циклус сматрам да нешто значи. Косово јесте срце Србије. Само сматрам да то срце може да куца и ван географских граница државе. Куцало је и кад нисмо имали државу, и преживели смо. Куцаће и даље из поезије, историје, нарадних предања а ако Бог да и из српских манастира вековима. Мој попустљив став према лицемерним захтевима запада потиче из тога што не видим на који начин одржавање замрзнутог стања ради чекања неке нове ситуације може помоћи. Не видим ни једну такву "нову ситуацију", која је повољна за враћање Косова де факто у састав Србије. Такође не желим да идализујем нашу историји, имамо ми и те како црних тачака за које не желим да се понове јер им се не поносим, већ срамотим. Причам наравно о Сребреницама, Рачковима и слично. Тако да ситуацију да Косово вратимо неким нових Сребреницама сматрам изузетно непожељном, чак и кад би била могућа.

А са друге стране и Ноки ми је занимљив лик (само без икаквих сексуалних конотација), и слажем се са великим делом постова поготово кад у мени проради левичарско-либерална црта. Некако гледам да усагласим ту црту са оном нациналистичко-конзервативном, отуда и мој ник.
 
Те приче како нас чека "распад Србије" ако се де јуре препозна де факто независност Косова је нешто што искључиво српски националисти форсирају и буквално нико други. То су класичне страшне приче за плашљиву децу како ће измишљене територије без било какве административне валидности моћи да се отцепљују и то радити ако Србија стане на страну Нато пакта. То по правилу иде руку под руку са наративом како нас Нато пакт мрзи без разлога или зато што смо православци па ето хоће да нам напакосте.

Просто Нато жели да нас уништи и једино што га спречава је то што нисмо стали на њихову страну, оног тренутка када би ушли у Нато пакт били би кажњени од стране Нато пакта потпуним уништењем и то је то. Нисмо ми ништа криви без разлога нас сви мрзе и једино што нас одржава је инат. Много је лакше гајити тај комплекс жртве и фатализма него прогутати г*вно, прихватити да смо били изабрали лоше савезнике и наставити даље као Немачка, Италија, Бугарска, Мађарска, Јапан, Турска, Аустрија (итд.)
To prica Boris Tadic. Ne verujem da on spada u te nacionaliste o kojima pricas. Juce je gostovao na Novoj i jutros je bio na N1, mozes da pogledas bili su zanimljivi razgovori.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Тадић прича и причаће шта год му одговара да би се дочепао фотеље. Пре пар година у коалицији са ЛСВ, де факто једином сепаратистичком политичком партијом у земљи, сада плаши људе сепаратизмом јер је осетио да је десничарска струја најјача у земљи. Преко ноћи од прогресивног демократског социјалисте постао десничар

Чињеница да је инсистирање Брисела о "непромењивости граница" на Балкану при независном Косову суптилна потврда да неће бити накнадних измена ни цепања под предусловом да Србија више заврши целу причу и настави даље; да ли ће Србија то да уради или да буде глупа као 1991 када се побунила против непромењивости државних граница тадашњих република и на крају једина остала без истих је питање за себе.
 
Ne bi ni bile sankcije kao rusiji, to je patka da navodi narod da prihvati sporazum. 15 godina je bila ovakva pozicija i bili su u fazonu "dijalog mora da postoji, i da se ide ka zajedničkom rešenju", a da posle 15 godina bez promene bilo kakve uvode sankcije neće da se desi.

Ali ako bi recimo svift ukinuli srbiji, mi bismo ugasili načisto, a to je jedno dugmence da pritisnu. Ili da nam zamrznu skladišta gasa u mađarskoj, eto nama restrikcija struje odma. Ovo pričam da bismo shvatili da ovo nije razgovor dva ravnopravna lika, nego đak prvak protiv strongmena nekog.

Što se tiče investicija, da, one bi prestale, i to bi bilo dovoljno da smo opet u kanalu. Strane direktne investicije, najčešće grinfild, su oko 4.5 milijarde evra godišnje. Ako sklonite tu cifru, da, neće rasti bdp, neće zapošljavati nove radnike, u redu, ali šta se dešava na finansijama? Odjednom nemaš devize kojima moraš da servisiraš dugove, sa doznakama dobijaš 8.5 milijardi evra godišnje koje koristiš da plaćaš kredite koje si već uzeo, jer niko neće dinare. Šta se dešava još, odjednom nemaš devize, i kurs kreće da ti raste, umesto 118, srednji kurs bude 150. Odjednom tvoja plata nije 1000e nego je 780e, a uvozna roba više nije 200 din. milka nego 300. Ili novi ajfon sad košta 150 hiljada a ne 118.

Ili brza pruga do niša, bude odjednom do ništa, jer onih 600 miliona zaboravite. Ili vizu za je*******enu paraliju čekaš mesec dana u ambasadi smrdiš tamo i sediš ko zadnji slepac?

Sve ovo pričam da bismo shvatili da nismo glavne baje, da možemo sami da biramo šta ćemo, ali da svaki odabir ima posledice. Banja luka nije ništa manje srpska nego što je bila dok smo bili u istoj državi. Čak je sad više srpska. Meni je bolja opcija da kosovo uđe u un, ali da ne ginu srbi dole, i da mogu da žive normalno, nego da bude ovako, prećutno nezavisno a mi kao vičemo nije nije, i kad neki albanac promaši tiket, uzme išamara komšiju srbina. Srbija može, i treba da jača našu zajednicu dole, ne da ih tamniči nerealnostima.

A za sto godina, ako dole bude 90% srba, lako će oni da izglasaju da se ujedine sa srbijom. Dok je 90% albanaca, na vračar da ih staviš, opet nema tu leba.
 
Ne bi ni bile sankcije kao rusiji, to je patka da navodi narod da prihvati sporazum. 15 godina je bila ovakva pozicija i bili su u fazonu "dijalog mora da postoji, i da se ide ka zajedničkom rešenju", a da posle 15 godina bez promene bilo kakve uvode sankcije neće da se desi.

Ali ako bi recimo svift ukinuli srbiji, mi bismo ugasili načisto, a to je jedno dugmence da pritisnu. Ili da nam zamrznu skladišta gasa u mađarskoj, eto nama restrikcija struje odma. Ovo pričam da bismo shvatili da ovo nije razgovor dva ravnopravna lika, nego đak prvak protiv strongmena nekog.

Što se tiče investicija, da, one bi prestale, i to bi bilo dovoljno da smo opet u kanalu. Strane direktne investicije, najčešće grinfild, su oko 4.5 milijarde evra godišnje. Ako sklonite tu cifru, da, neće rasti bdp, neće zapošljavati nove radnike, u redu, ali šta se dešava na finansijama? Odjednom nemaš devize kojima moraš da servisiraš dugove, sa doznakama dobijaš 8.5 milijardi evra godišnje koje koristiš da plaćaš kredite koje si već uzeo, jer niko neće dinare. Šta se dešava još, odjednom nemaš devize, i kurs kreće da ti raste, umesto 118, srednji kurs bude 150. Odjednom tvoja plata nije 1000e nego je 780e, a uvozna roba više nije 200 din. milka nego 300. Ili novi ajfon sad košta 150 hiljada a ne 118.

Ili brza pruga do niša, bude odjednom do ništa, jer onih 600 miliona zaboravite. Ili vizu za je*******enu paraliju čekaš mesec dana u ambasadi smrdiš tamo i sediš ko zadnji slepac?

Sve ovo pričam da bismo shvatili da nismo glavne baje, da možemo sami da biramo šta ćemo, ali da svaki odabir ima posledice. Banja luka nije ništa manje srpska nego što je bila dok smo bili u istoj državi. Čak je sad više srpska. Meni je bolja opcija da kosovo uđe u un, ali da ne ginu srbi dole, i da mogu da žive normalno, nego da bude ovako, prećutno nezavisno a mi kao vičemo nije nije, i kad neki albanac promaši tiket, uzme išamara komšiju srbina. Srbija može, i treba da jača našu zajednicu dole, ne da ih tamniči nerealnostima.

A za sto godina, ako dole bude 90% srba, lako će oni da izglasaju da se ujedine sa srbijom. Dok je 90% albanaca, na vračar da ih staviš, opet nema tu leba.

Tipicna radikalska papazjanija.
Razrada Vodjinih propagandnih teza.
Lepo.
 
Ne bi ni bile sankcije kao rusiji, to je patka da navodi narod da prihvati sporazum. 15 godina je bila ovakva pozicija i bili su u fazonu "dijalog mora da postoji, i da se ide ka zajedničkom rešenju", a da posle 15 godina bez promene bilo kakve uvode sankcije neće da se desi.
Kako nije bilo nikakve promene? Pa Rusija je sve upropastila sa ratom u Ukrajini i od tri stuba na kojima je sedela naša spoljna politika-ostali smo bez jednog i preti da tresnemo na pod. Je l' kapirate? Poremetio se balans snaga u svetu i dešava se ono što sam ovde pisao pre pola godine i više. Rusija je pukla i za dugo vremena mi nećemo moći da se oslanjamo na nju. Pre 24.februara mi smo mogli da balansiramo i da nas Zapad toleriše u strahu da se ne okrenemo Rusiji. Sada više nemamo kome da se okrenemo osim Zapadu, oni to znaju i surovo i bez rukavica nam isporučuju račun.. Vrlo jednostavna priča, mogu sada da nam rade šta hoće...
 
Pre 24.februara mi smo mogli da balansiramo i da nas Zapad toleriše u strahu da se ne okrenemo Rusiji.
U strahu od nas......

ne zasmejavaj me. Pa oni imaju 500 godina rada sa kolonijama i za njih podljudskim narodima.
Mislis da se nisu obezbedili.
Mi Rusiji ne mozemo da se okrenemo, nemamo granicu sa njima.
Rusija samo formalno moze da nas stiti u SB UN.

Zapad je ovde instalirao Hulju.
Hulja je radio za njih, radi za njih, radice za njih.... sve protiv nas.

Nema drame, nema neizvesnosti. Propast nam je zagarantovana.

Balans snaga u svetu je isti.
Samo je Rusija sada direktno vojno napadnuta.
 
@Vox91
Не капирају људи још то, а стварно је невероватно. Па Русија сама говори да је отишла из Европе, да је период њеног развоја и живота који је трајао од Петра Великог до 24. фебруара 2022. - завршен. Најављивали да ће тако бити, годинама, преко Дугина и екипе, и на крају урадили. Чак разматрају да фудбал више не играју у Европи, него у азијској конфедерацији (мада им се не мили). То више није иста земља, Европа више није исти континент. Квазирусофилно оргијање без циља у последњих годину дана нас је и довело пред зид - то најнеразумнији међу људима затамљене свести не би себи дозволили. Сад је ваљда јасно да оне приче "нисмо чули да је пао Берлински зид" у овакво тупом друштву нису никаква фикција, него документована реалност.
 
Tri stuba ne postoje, niti nas toliko vole rusi, niti ništa. Postoji samo sigurna luka za novac stečen korupcijom. Od devedesetih, tj. od bombardovanja se formira mržnja prema zapadu, prema nato i slično. Ta mržnja je apgrejd antagonizma prema kapitalizmu, koji je još iz komunizma ostao. Logičan sled je ljubav sa njihovim neprijateljima. Pa još verski momenat kad dospeš, idealan prostor da napraviš mit da smo mi braća, majka rusija i slično. Naročito što se ciljano formira putin kao svemogući, koji prkosi tom zlom zapadu, i koji će za nas sve da uradi. I onda ga dovodiš sedam dana pred izbore da radi ikonopis. Verovatno je neko radio istraživanje, ljubav prema putinu, i ljubav prema rusiji, videlo bi se da srbende zapravo vole putina, a vole ga jer im pričinjava vlažne snove.

Da, rusija je napala ukrajinu i to je UBRZALO zapad da rešavaju stvari oko kosova. Ja nisam govorio o tome, govorio sam o sankcijama nama. To su dve različite stvari.
 
Pa Rusija je sve upropastila sa ratom u Ukrajini
Baš tako, za ovaj FR-DE plan i ceo pritisak oko Kosova može da zahvalimo našem “velikom prijatelju” Vladimiru Vladimiroviču koji je napadom na Ukrajinu nas u Srbiji saterao uza zid. Tom istom “velikom patrioti” Putinu koji je pre 20 godina povukao rusku vojsku sa Kosova ,koju je 1999. “izdajnik” Jeljcin poslao da zauzmu aerodrom u Prištini, pre NATO trupa…

Ono što me užasno nervira je koliko ljudi u Srbiji ne shvata da tom istom Putinu puca lakat i za obične Ruse, koje sada šalje kao topovsko meso da izginu zbog njegovog idiotizma, a kamoli za Srbe i Srbiju!
 
Albanci hoće reciprocitet sa tablicama - dobiju reciprocitet.
Albanci hoće da proteraju KBS kroz sever Kosova - KBS se stacionira na severu Kosova.
Albanci neće ZSO, bar ne da bude utkan u Ustav Kosova - verovatno će tako i biti.

Posle priznanja, tužiće Srbiju za genocid i tražiće ratnu odštetu. Mislim da će uspeti u tužbi za genocid pošto će Srbija i dalje da talasa kako je učinjena nepravda. Zapad će nam zapušiti usta za sva vremena.
 
@Vox91
Не капирају људи још то, а стварно је невероватно. Па Русија сама говори да је отишла из Европе, да је период њеног развоја и живота који је трајао од Петра Великог до 24. фебруара 2022. - завршен. Најављивали да ће тако бити, годинама, преко Дугина и екипе, и на крају урадили. Чак разматрају да фудбал више не играју у Европи, него у азијској конфедерацији (мада им се не мили). То више није иста земља, Европа више није исти континент. Квазирусофилно оргијање без циља у последњих годину дана нас је и довело пред зид - то најнеразумнији међу људима затамљене свести не би себи дозволили. Сад је ваљда јасно да оне приче "нисмо чули да је пао Берлински зид" у овакво тупом друштву нису никаква фикција, него документована реалност.

Па нисмо ни ми део данашње Европе, нисмо ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Шенгену, ни нигде, само смо извор јефтине и квалитетне радне снаге, руда и слично, класична колонија као Белгијски Конго, ми смо за њих нижа бића, без обзира на твоја или нечија приватна позитивна искуства са западњацима, говорим како њихова политика и естаблишмент гледају генерално на овај део света,
ништа боље не гледају целу источну и југоисточну Европу, па и оне којима су допустили да као седе за њиховим столом, Бугарску, Румунију и слично.
 
нисмо ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Шенгену
Da, samo što smo okruženi njima sa svih strana,bez izlaza na more i nikakvog prostora za bilo kakvo geopolitičko manevrisanje (“neutralnost/nesvrstanost”) više nemamo. Doteralo cara do duvara…
 
Imao sam iskustva sa stranim poslodavcima i ovo je istina. Gledaju te kao nekoga ko se zadovoljava malim stvarima, kao nekog bednika koji ne zna šta je život. Nikada Srbija neće u EU, može da prizna tri Kosova. Ne namećem rešenje da se odbije ovaj plan, samo da ljudi ne gaje iluzije. Bugarska je front ka Rusiji, zemlja na Crnom moru. Rumunija izuzetna važna država za zapad. Velika zemlja, takođe blizu Rusije. Hrvatska turistička zemlja, deo AU monarhije. Srbija nema šta da ponudi Evropi. Oni će sve to izneti iz zemlje što im treba. Samo dovedu nekog Vučića na vlast i problem rešen. Ima da nas prokopaju i uzduž i popreko.

Nije stvar desnice, njima Srbija ne treba. Ovo neće da priznaju ljudi koji rade i zavise od EU organizacija.
 
Ми смо давно испричана прича, plus quam perfectum. Што можда и није лоше, разочараност у државу и одбацивање исте отвара простор за рађање значајних анархо струјања у политичкој мисли, као и стварање озбиљних покрета тог типа, па барем да подаримо нешто значајно човечанству.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Baš tako, za ovaj FR-DE plan i ceo pritisak oko Kosova može da zahvalimo našem “velikom prijatelju” Vladimiru Vladimiroviču koji je napadom na Ukrajinu nas u Srbiji saterao uza zid. Tom istom “velikom patrioti” Putinu koji je pre 20 godina povukao rusku vojsku sa Kosova ,koju je 1999. “izdajnik” Jeljcin poslao da zauzmu aerodrom u Prištini, pre NATO trupa…

Ono što me užasno nervira je koliko ljudi u Srbiji ne shvata da tom istom Putinu puca lakat i za obične Ruse, koje sada šalje kao topovsko meso da izginu zbog njegovog idiotizma, a kamoli za Srbe i Srbiju!

Secate li se da smo Briselski sporazum potpisali 2013.
10 godina je bio rok za realizaciju.
Sada realizujemo.

delivering time
 
Vrh