Šta je novo?

Izbori 2024

Ja sam cuo da su navijacke ekipe sada posatle renomirane firme za obezbedenje cije prisustvo moze cak i da spreci nastajanje spontanih pozara u objektima, sto se ranije zvalo reket.
 
Мени читава њихова Нараодна партија делује нелечено, да будем искрен. А богме и остале партије. Притом сам држао Аустрију за најуређенију земљу. Доба нелечених. 1914. Само да не наебемо сви ко ономад.
 
Ne znam nista o njima i njihovim (sem Sebastijana 😄 ) ali verujem da i oni imaju svoje pacijente.
 
Ал је пруски пројекат. Ти су тек нелечени...

Ништа ово не ваља, ни код нас, ни шире - сам Бог и цар Фрањо знају где ће се кола зауставити. Чујем да и овај наш заоштрава антинемачку реторику... Надајмо се да је Хегел био у праву и да ће се историја овај пут поновити - као фарса.
 
Ma наш глуми за народ. Наша политичка сцена је изрежирана представа.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Да, код нас је од старта постављено као фарса, само и то има своје лимите. Ипак је опасно стварати такву публику.
 
Народ је дебело анестезиран. Сећам се када сам се пре пар година причао са рођеном бабом о политици, и она класичну пензионерску причу о Аци Србину родољубу, а када сам је питао шта ће у влади Зока коридорка, она каже морао је да је убаци, тражили американци.
Издаја се лакше сервира народу када се турбосрбује него када се прича о европском путу.
 
Ovo je doba nelecenih.
Nikada u poslednjih 80 godina elita nije toliko prezirala narod i bila toliko odvojena od njih.
Sto bi rekli iz MSP:

Royalty, hereditary
Unelected and becalmed
Just like Stalin, just like Stalin
Human and useless

Rojaliti, nasledni
Neizabrani i umireni
Baš kao Staljin, baš kao Staljin
Humani i beskorisni


Razlog zato je nerealna ekonomija, odnosno stampanje para.
Kako rece jedan ekonomista u eseju "No easy money any more" : "Mogli ste da dobro zaradite samo sto ste cool. sto imate bradicu ili neobicnu frizuru i ponavljate liberalne ideoloske floskule."

Elita je bila blizu stamparije. Moglo je da se putuje, da se dobro jede i je..e z anastampani novac.
Nadajmo se da je gotovo, finito, zauvek.
Nema lakog novca, nema nelecene elite.

Hulja je 10 godina vladao uz negativne kamate na kredite. Da ga vidimo sada.
 
И то и уз стално кукање и црнило, што је можда и битније

На крају крајева, како очекивати висок стандард државне управе и одсуство криминала када је власт у сталној борби против сила зла и у неприкосновеним, тешким временима? Па шта ако доносе одлуке које су и краткорочно и дугорочно штетне по нас када се дословно боре за наш опстанак а ми смо незахвална ст***

У то име, један од мојих омиљених чланака са Њуза у последње време
 
И то и уз стално кукање и црнило, што је можда и битније

На крају крајева, како очекивати висок стандард државне управе и одсуство криминала када је власт у сталној борби против сила зла и у неприкосновеним, тешким временима? Па шта ако доносе одлуке које су и краткорочно и дугорочно штетне по нас када се дословно боре за наш опстанак а ми смо незахвална ст***

У то име, један од мојих омиљених чланака са Њуза у последње време
Pa ne razumem, sam si hteo i pravdao poskupljenje struje. Sta si onda ocekivao, da ce da kazu "e toliko nam dobro ide da cemo da dignemo cene struje"? 🤣

Sta si trazio, dobio si. Ne znam sta se zalis sad. A i to zaljenje uvek pakujes u neke suptilne oblande, ne secam se da si jednom nekad napisao neku jasnu i konkretnu kritiku ovog rezima. Uvek je to neko indirektno zaljenje ili pljuvanje po narodu.
 
I Austrija ima svog Nelecenog 😃


@marrecar Jel znas mozda nesto o doticnom stvorenju? 😃

Мени читава њихова Нараодна партија делује нелечено, да будем искрен. А богме и остале партије. Притом сам држао Аустрију за најуређенију земљу. Доба нелечених. 1914. Само да не наебемо сви ко ономад.
Iskreno ne pratim nešto preterano politiku, ali mi se čini da su socijalisti (SPÖ) i dalje neki miljenici naroda, mada se to nije nešto pokazalo na izborima za parlament. Ali da, ova izjava je katastrofa, pogotovo što niko drugi od njenih stranačkih kolega nije takvo nešto izjavio (ili ja nisam video).
Narodna partija je postala predmet ismejavanja, koliko kapiram od onog incidenta na Ibici sa Štraheom. Od tada kreće raspad politike u Austriji (ili bar od odabira narodne stranke za parlament), pa su svi redom krenuli da padaju - uključujući i Kurca.

Ali generalno u Austriji vlada haos sa strankama, svi imaju neke čudne izjave, pokrete, zabrane, gluposti. Svi nešto pokušavaju, ali ništa pametno da urade. S jedne strane imate ekstremnu desnicu FPÖ, s druge strane ekstremnu levicu Zelene, i između sve ostale stranke. A onda dolaze i čudni potezi stranaka, pogotovo od Zelenih koji kontriraju svojoj sopstvenoj politici.

Na državnom nivou vlada haos u politici, ali s druge strane na nivou pokrajina je to okej jer svako upravlja svojom pokrajinom i ljudi sami biraju. Tako su ljudi u Beču zadovoljni sa Ludwigom, koji vlada već dugo.

Ali generalno gledano, mislim da se u javnosti ne daje tim političarima toliko na značaju, te njihove pojedinačne izjave skoro uvek prolete ispod radara, osim ovih ekstremno glupih od te Angele. Mislim, ne pratim toliko vesti na TVu, ne znam šta izjavljuju i kako se ponašaju.
 
I za njega i za sve koji ga poslusaju:
killyourselves.png
 
EU predstavnici su predložili Kurtiju da odustane od kazni, a nama da više ne izdajemo tablice sa oznakom KM. Mi ćemo to poštovati, videćemo šta će da radi druga strana", rekao je Vučić.

Ovo je genijalno. Još jedna pobeda Srbije.
 
Већина људи који подржавају чланство у ЕУ, не зна ни како се то постаје нити шта су друге државе морале да прођу да би дошле до тога. Оно што сам приметио јесте да су готово исти онима које прозивају и којих се гаде, али да ето једино јавно говоре како су за чланство у Европској унији.

Обично мисле да је довољно то што се променила власт и да ако понове одређен број пута речи попут "људска права" или "родна равноправност" да ће се стећи сви услови да нас приме у ту заједницу. Чак и политичке странке које су биле назови демократске, су имале обичај да говоре како Србија жели у Европу, али под неким својим условима, док су са друге стране испуњивали само налоге и услове ЕУ и САД, а никако те своје.

Добар део људи "жели у Европу" јер мисли да ће одмах добити већу плату и да ће моћи да путује неограничено кроз ЕУ. Обавезе које би Србија морала да преузме им нису познате, нити их занима неко друго побољшање везано за свакодневни живот или функционисање система.
 
Naš problem je teško breme nacionalističkih ratova i što nemamo volju da se menjamo, jer nam konstantni osećaj nepravde i da smo nekako zakinuti ne da da gledamo dalje u budućnost...

A vlast se koristi tim večito otvorenim nacionalnim pitanjem, koje nije nevažno, ali ga namerno gura da bude dominantno i time zamagli sve one druge reforme koje se ne sprovode...

Moja procena je da mi nikada nećemo postati članica EU, čak i ako se vlast promeni...

Ja sam od EU entuzijaste postao EU indiferentan. Toliko smo jadni i bedni gde god da se okrenem i sad smo dalje od EU nego pre 10 godina...

Jednostavno čovek izgubi volju... Navikne se na ovo tavorenje u polu mraku, navikne se da hvata krivine i da se snalazi...

Za mene je već kasno za EU 😊 kasno je da se menjam... rastao sam 90tih + ovih 20 godina posle stvarno ne ohrabruje da mogu ikada postati pravi Evropljanin 😊

Mala digresija, gledam ovaj novi KPZ kod Kragujevca bre, ova soba, pa tv okačen na zid, (pitam se samo jel sbb ili telekom i koliko im je paketa otključano 😄) pa takvu studio - garsonjeru koji su napravili od ćelije, u BG treba mi 300 evra minimum i to ako nisu već zauzeli neki Rusi 😆 a za obroke, račune, zdravstveno osiguranje i cimere moram da se snalazim sam...

A ovde imaš sve to + sportski tereni, besplatnu članarinu u teretani, redovne provere kod stomatologa, a vidim imaju i ultrzvučni aparat, da malo provere karotide jesu li im zapušene... Ovakvih uslova i u najsavremenijim studenstkim domovima još uvek nema. Ovde blizu mene na Paliluli su i dalje zajdnički wc-i sa čučavcima u studentskom domu koji se raspada...

Čoveče toliko dobro izgleda da mi ozbiljno jača želju da uradim neki kriminal kako bih napokon bio zbrinut...

1669150947959.png

1669150983084.png

1669151000952.png

1669151042019.png

1669151067324.png
 
Nemojte da mislite da će EU da primi svakoga u svoje društvo. Recimo jedna Rumunija, kojoj se mi smejemo, ozbiljna je država u poređenju sa Srbijom. To je zemlja koja pored Bukurešta ima još nekoliko većih gradova. Bio sam skoro i video. Iskreno, iznenadio sam se. Oradea mi se baš svidela, pozitivno iznenađenje. Očekivao sam potpuno drugačiju zemlju. Velika, zanimljiva i neobična država. Šta to mi možemo da ponudimo Evropi? Realno, ništa. Država nam se svela na Bg i okolinu, a umišljamo da smo neka sila. Pocenjujemo sve oko sebe, a ne vidimo koliko smo nebitni. Jedino je Bugarska odron od zemlje, ali dobro, imaju izlaz na Crno more i odličan položaj. Da se ne zanosimo previše.
 
Ti si se iznenadio, a zamisli tek koliko se iznenadila moja baba, koja je sada, u 79. godini, prvi put posetila Rumuniju..kaže, pamti Rumune kao jadne i bedne.. ee, reko', vidiš kako se zemlja razvija, a ti veruj i dalje u Vučićeve bajke kako smo mi najjači..
 
Daleko od toga da smo najjaci u necemu, ali sam i dalje umereni optimista. Balkan jeste crna rupa Evrope, ali ako u ovoj pustinji moze da se zamisli neka oaza, to smo mi u buducnosti, da budem malo poetican;) Usce Save u Dunav, oko 4 miliona ljudi izmedju ove dve reke i Tise, zeleznicki i putni koridori koji se seku u nasoj zemlji, najveci aerodrom, gravitacioni centar za nekoliko zemalja istog govornog podrucja bivse drzave, koje ce da dodaju malu ali znacajnu imigraciju, ima nade za nas, ako budemo radili pametno. Ne mora sve da se gleda kroz prizmu trenutne vlasti, proci ce i to, bice neki novi ljudi jednog dana.
 
Vrh